Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 9

  • 43 892
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 32 508
Елора, говорим за кръвните групи Simple Smile

Група О е стриктно месоядна
Група А е вегетарианска
Група Б е смесено млечни, зеленчуци и определени меса
Група АБ е комбо между А и Б

Аз съм  О  Laughing
Значи години съм се хранила изключително неправилно.

# 661
  • Мнения: 55 002
Елора, откъде го купуваш този В12? И колко г/таблетки е?

Фръц, моят го купих от Марешки, 21,02, за 90 таблетки.

Гледах в ДМ, евтин беше, но бързах и не огледах грамажи и бройки.
Иначе си купих изгодна Омега 3 от там.
Скрит текст:

# 662
  • Мнения: 5 086
Мерси.
ОГТТ не направих, инсулин - 6.18, щитовидни и вит.Д  добри, липидният ми профил от миналата година също беше почти отличен. Засега ще почвам В12, омега 3  и обмислям натокиназа (няма връзка с  темата). Трябва да си оправя храненето,  боклуците дори и да не рефлектират върху ИР все някъде удрят.

# 663
  • Мнения: 32 508
Елора, откъде го купуваш този В12? И колко г/таблетки е?



Купих го от една аптека на пазар Герена.
Питах просто дали имат В 12 и да е метилкобаламин  и ми дадоха на Хаяа Лабс.
Да ти кажа цената ми се стори ниска. Защото в нета като видях е към 20 лв.
Така изглежда

Но казаха, че от същата форма имали и по-големи дози.
После обаче четох за тази марка не много добри отзиви. Лъжели за състава уж за някакъв Л карнитин. Колко е вярно не знам.
Смуча го чат пат. Като свърши ще взема на някоя други фирма.
На Солгар ми свърши В комплекса. Но засега няма да взимам. Мисля да карам на пчелен прашец. Нали и в него има почти всички В витамини, без В 12. Май така четох.

Невенче, искам мнението ти. Все повече се замислям за този магнезиев цитрат
https://trimart.bg/produkt/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%B7% … MYAiAAEgJzxPD_BwE

Имат и калиев цитрат

https://trimart.bg/produkt/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%B2- … 1%80%D0%B0%D1%82/

Преди няколко дни го дадох този линк. Сайта не е за хранителни добавки и витамини, а за консерванти, подсладители и оцветители. Та се чудя дали да рискувам. Като хранителна добавка търсих и доста са скъпи, а този магнезий излиза изгодно ми се струва.
И за калиевия се чудя.
Може би разликата в цените е, че това е за производства и затова е по-евтино и пак да е читаво за пиене като добавка  newsm78


# 664
  • Мнения: 13 803
Елора, откъде го купуваш този В12? И колко г/таблетки е?

Фръц, моят го купих от Марешки, 21,02, за 90 таблетки.

Гледах в ДМ, евтин беше, но бързах и не огледах грамажи и бройки.
Иначе си купих изгодна Омега 3 от там.
Скрит текст:

В ДМ какъв Витамин В12 има? Точно него не съм го пък заглеждала, иначе Омега 3 и аз от техните вземам, цената си им е супер. Нещо от сорта на около 5лв за тази опаковка по спомен.

# 665
  • София
  • Мнения: 1 047
Елора, този цитрат на прах дали няма да е много гаден? Имам бисглицинат и е 🤮, а бях чела, че е супер добър...

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз съм група 0 и месото ми е най-нелюбимата храна. Не вярвам много в тази теория.
Невена, това разбира си, за гадните храни беше преувеличено в опит да се пошегувам. Но не е много далеч от истината. Мисълта ми беше, че ако трябва да ям нещо гадно, за да съм здрава, нямам никакъв проблем да го ям. По-трудно е да не ям нещо вкусно, но се справям и с това. А иначе повечето от нещата, които си описала са ми вкусни. Но не както истински много вкусните неща, които доставят удоволствие и наслада. Просто стават да се нахраниш с тях. А онези другите за мен са пица, панирани сирена, шоколад, морена, сладолед, хубава торта, баница със сирене, мекици..... мога да изброявам още. До едно забранени. Преди ги ползвах като източник на удоволствие, не като храна. И исках да кажа, че успях с помоща на психолог, да си променя мисленето. Да гледам на храната като средство за живот и здраве, а не като източник на удоволствие. Намерих си други източници на удоволствие. Но като бивш наркоман много се пазя от тези храни и от мисълта, че храната е за удоволствие.
Утрешното меню за одобрение или критики:
з- смути от 2 шепи маруля, шепа спанак, шепа магданоз, стрък целина, семена и спирулина. Чудя се дали мога да си позволя една ябълка след него, много ми се е прияло.
о - зеленчукова супа от зеле, лук, чесън, млад зелен фасул, морков, малко грах, целина, копър, магданоз, с малко зехтин добавен накрая. 2 варени яйца.
в - голяма зелена салата с домати, краставици и лук и 1/2 печена скумрия.

# 667
  • Мнения: 32 508
Елора, този цитрат на прах дали няма да е много гаден? Имам бисглицинат и е 🤮, а бях чела, че е супер добър...

Не знам. Чакам Невена да каже дали става да го купя за пиене.
Точно тя каза, че тази форма е най-добрата. Даже като питах в аптеката за информация имат ли м. цитрат, аптекаря каза, че това е най-добрата форма от всички, но е скъп. 100 таблетки бяха над 30 лв.
Обаче ми се ще на прах да е. Защото ще е чист. А в таблетките има и други глупости.
Не че не пия и други таблетки, ама колкото по-малко, толкова по-добре.
А това бисглицинат  не знаех какво е. Сега пък пише, че той бил уж най-добрата форма. Ама то всяка фирма ще си пише, че тяхното е най-най.

# 668
  • Paris, France
  • Мнения: 14 440
Елора, става. Чист е и няма пълнители. За вкуса не мога да се изкажа.

Деве, няма нужда да пиша книги. По въпроса има тонове литература. Само да сложиш в търсачка каквото те интересува + ИР и ще прочетеш доста по въпроса. Проблемите на повечето борещи се с години са много. Най-големият е $$$$. С пари, ако човек отиде при ортомолекулярен, разбере какво му липсва и защо нещата влизат в правия път много бързо. После трябва упорство, мотивация, още упорство и много $$$. Всичко е в мозъка. Нашият, човешкият е много голям. 20-25% от нужната ни дневна глюкоза отива за да храни мозъка. Като се позапознаеш артериите от баклави и сладоледи и кръвта спре да оросява, тази глюкоза се събира другаде. Ти ме разбра 😎

Савина, най-лошата комбинация са сладоледите, вафлите и баниците. Мас + ВХ. Искам да те успокоя, че след време, като ти падне стабилно инсулина, нещата ще се променят. Аз минах от сладко кафе с мляко и захар на черно кафе без захар. От семейство кафеджии съм и кафето се пиеше татлъ (сладко на турски), което е много сладко. Сега даже не посягам към захар и не ми липсва. Около година отне. Намалих я, спрях я, намалих млякото и го махнах и него. По погрешка ако отпия от кафето на ММ се стряскат от сладостта, а той го пиеше с по-малко захар от мене. Трябва време.

Лошото е, че докато тези неща ти се ядат и ти текат лигите от тях излекуване няма. Остава подсъзнателно чувство на неудовлетворение. Мозъкът, който преди се е кефел на баници и сладолед сега е лишен от това, което е свикнал да му се полага. И си отмъщава.

Чела съм, че при упорита липса на напредък, награда през ден помага. Едно е да знаеш, че никога повече няма да усетиш меката, удобна сладост на сладолед, а друго, че ако днес няма утре ще има.

Аз силно се мотивирах от кето диетата, но още по-силно от Нюкасълската точно, защото прочетох, че след кратък период ще мога да ям сравнително нормално и отвреме навреме да се поглезя с някоя мазнотийка и сладко. Така и стана. Обаче вече не ме кефи особено.

Това, което ядеш ми се вижда ужасно малко като количество, като калории и особено като протеини. Половин скумрия и две яйца са нищо за човек, чийто черен дроб изстрелва тонове глюкоза. Ако няма достатъчно протеин тялото ти разгражда мускул за да произвежда глюкоза. Което значи по-малко нужда от енергия и все по-голяма нужда от ходене. Задникът и бедрата са най-големите мускули в тялото. Те горят най-много глюкоза.

За ябълката - ти си знаеш. Ако КЗ е под 5.5 изяж я с кеф и хукни да я изгориш!

Да направиш един гъбено-зеленчуков ден, да ядеш нормално на следващия, но по-голям обем и така няколко пъти? На следващия ден да си изядеш ябълката.

https://pokupkite.bg/produkt/Гъби-Печурки-1кг/46

1кг от тези съдържа 5 грама ВХ, 21 грама протеин и е 150 калории. 2 кила на 4 яденета, ако изобщо можеш да ги изядеш ще ти разтегнат шкембората така, че няма да помисляш за баница. И до калориите на Нюкасълската имаш още 500 калории. 300 от неща по избор и 200 от листата. Пробвай! Нищо не губиш освен захарта и някое друго кило.

# 669
  • Милано
  • Мнения: 965
Аз съм група 0 и месото ми е най-нелюбимата храна. Не вярвам много в тази теория.
Невена, това разбира си, за гадните храни беше преувеличено в опит да се пошегувам. Но не е много далеч от истината. Мисълта ми беше, че ако трябва да ям нещо гадно, за да съм здрава, нямам никакъв проблем да го ям. По-трудно е да не ям нещо вкусно, но се справям и с това. А иначе повечето от нещата, които си описала са ми вкусни. Но не както истински много вкусните неща, които доставят удоволствие и наслада. Просто стават да се нахраниш с тях. А онези другите за мен са пица, панирани сирена, шоколад, морена, сладолед, хубава торта, баница със сирене, мекици..... мога да изброявам още. До едно забранени. Преди ги ползвах като източник на удоволствие, не като храна. И исках да кажа, че успях с помоща на психолог, да си променя мисленето. Да гледам на храната като средство за живот и здраве, а не като източник на удоволствие. Намерих си други източници на удоволствие. Но като бивш наркоман много се пазя от тези храни и от мисълта, че храната е за удоволствие.
Утрешното меню за одобрение или критики:
з- смути от 2 шепи маруля, шепа спанак, шепа магданоз, стрък целина, семена и спирулина. Чудя се дали мога да си позволя една ябълка след него, много ми се е прияло.
о - зеленчукова супа от зеле, лук, чесън, млад зелен фасул, морков, малко грах, целина, копър, магданоз, с малко зехтин добавен накрая. 2 варени яйца.
в - голяма зелена салата с домати, краставици и лук и 1/2 печена скумрия.
Храненето по кръвна група е полезните храни за конкретната кръвна група,а не любими храни...При мен може и да е изключение,но израснах с прабаба(Много мъдра жена!Билкарка😊),която все ми повтаряше"Слушай шепота на тялото си,чедо!"...Така се е получило при мен,не че ям любими храни.Споделих и със диетоложката и с ендокриноложката,че забелязвам някаква" пристрастеност"към определени зеленчуци или плодове .Споделяйки детайлно  ми обясниха ,че това така наречено от мен"пристрастяване "е много полезно защото е към храни от конкретният сезон,а също и когато има недостиг на дадени витамини,тялото ни насочва към нужното.Научих се да чувам тялото си и да следя за промени.Магнезиев цитрат приемам този на прах     

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 00:57 от K.Lera

# 670
  • Мнения: 32 508
Невена, и за двата ли цитрата имаш предвид че стават.

Впрочем реших да питам и сайта. Отговориха ми следното.
Скрит текст:
И двата продукта - Магнезиев Цитрат и Калиев Цитрат са с хранително
качество, могат да се влагат в храни и напитки и отговарят на последните
изисквания на европейската фармакопея. Относно пиенето на цитрати като
витамин, моля посъветвайте се с медицинско лице или личния ви лекар.

Абе щом се влагат в храни, значи може да си ги пия така.
Само, че като си купя магнезия се чудя по-колко да си слагам. Мисля в малко вода и да гаврътвам. Според теб колко би била дозата?

# 671
  • Paris, France
  • Мнения: 14 440
Да, и двата стават. Доза от грам и половина МЦ с 250мл вода минимум ми казаха да пия като лаксатив, че нали от диетата........  Повече от половин грам на ден няма смисъл, че нали ядеш зелении 😀. Води се от киселинността на урината!

# 672
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте, изчетох ви ...много интересни обяснения за кръвните групи, зелениите и солта ...

Аз чистосърдечно се присъединявам към" болката" на Савина и гадните храни . За мен зелениите са също гадни и повръщам от тях . Писах ви, че 3 пъти опитах пресен магданоз , накълцан, блендиран, с други любими зеленчуци -е не, повръщам след него.
Дори само  миризмата ми повдига стомашното съдържимо, и ако не изляза някъде ...

Като дете майка ми направи невъзможното да ме научи да ги ям-и двамата с баща ми много ги обичат-лапад, спанак, коприва и тн ... е не се получи с мен.
Затова стигнах до там да сравнявам магданоза с други зелени подправки-мащерка , риган, босилек, розмарин ...не мога да разбера все още, защо да не е взаимозаменяем с други зелении ...? И ако си направя салата пълна с изброените пресни зелени подправки какво ще пропусна от магданоза ?

Въпросът ми  не цели отговор, при сравненията видях кое по колко съдържа и все пак - ако от 10 полезни храни за здравето човек яде 9 -няма ли да постигне резултати ?

От 17дни съм на режима, от раз спрях всички въглехидрати, с които съм се хранила -картофи, ориз, брашна, захар,плодое,  в тези 17дни бях на 6 детски рождени дни,включително и на моето дете -може да си представите колко торти се размотаваха пред очите ми, кетъринг с брускети и тн ... нито едно от тях не ме подразни и предизвика съжаление, че не мога да хапна ...

В общи линии исках да кажа, че при изключване на разболяващите храни и включване на 90% от оздравяващите -един миризлив магданоз няма да му позволя да ми саботира мотивацията, защото след всяко повръщане нямам грам желание и апетит да хапна , каквото и да е за часове наред .

 

# 673
  • Мнения: X
...... за гадните храни беше преувеличено в опит да се пошегувам. Но не е много далеч от истината. Мисълта ми беше, че ако трябва да ям нещо гадно, за да съм здрава, нямам никакъв проблем да го ям. По-трудно е да не ям нещо вкусно, но се справям и с това. А иначе повечето от нещата, които си описала са ми вкусни. Но не както истински много вкусните неща, които доставят удоволствие и наслада. Просто стават да се нахраниш с тях. А онези другите за мен са пица, панирани сирена, шоколад, морена, сладолед, хубава торта, баница със сирене, мекици..... мога да изброявам още. До едно забранени. Преди ги ползвах като източник на удоволствие, не като храна. И исках да кажа, че успях с помоща на психолог, да си променя мисленето. Да гледам на храната като средство за живот и здраве, а не като източник на удоволствие. Намерих си други източници на удоволствие. Но като бивш наркоман много се пазя от тези храни и от мисълта, че храната е за удоволствие.
А при мен е точно обратното.Аз трябва да гледам на храната като на едно от удоволствията на живота, иначе няма шанс да ми се получи.Т.е., ако гледам на храната като вид наказание, то шанса да се откажа още на втория ден е ....100%.При мен, за да се получат нещата, трябва да са винаги съпроводени и водени от удоволствието, радостта, усещането за благополучие, което носят.Затова аз не се възприемам като наказана, защото трябва да не ям боклуци (като пици, вафли, сладоледи, торти, мекици и т.н., които са си псевдохрана отвсякъде, измислена, преработена), а като богопомазана, специална, защото ям хубава и качествена храна:
вкусни кюфтенца с доматен сос
риба във фолио с доматки, чесън и маслини
печено агнешко с хрупкави моркови
шницели на тиган със задушен карфиол/броколи
печено пълнено пиле със зеленчуци и чеснов сос
фаршировани яйца с майонезен сос
пикантни наденички със шопска салата
печени пържоли в мляко
пилешки бутчета с паста хариса
патица по пекински
бьоф строганов
фрикасе със сметана (вместо с мляко и брашно)+месо, пиле, гъби
+ салати или задушени/печени зеленчуци към всяко.
Мога да изброявам още и още, но мисля, стана ясна идеята ми.
А и аз не съм се отказала от "забранените" храни.За мен забранени няма.
Има истинска храна, хубава, прясна, качествена, с която се храня всеки ден и която поддържа тялото ми слабо и здраво.И "фалшива" храна, която е по изключение, по поводи и ям само в специални случаи-торта на РД, баклава или сладкиши на Коледа/Нова година, сладолед веднъж седмично през лятото, или 2-3 хапки нещо сладко, като изляза с половинката/приятели.
Аз започнах да се храня супер безобразно, основно със "забранени" храни, след смъртта на майка ми.И психологът тогава ми каза, че човек обикновено започва да преяжда с храна, когато запълва някаква емоционална липса/празнота.Когато човек е щастлив, доволен от живота си, от партньора си, от работата си, той не търси успокоение в храната, не замества с нея нищо, просто защото няма нищо за заместване....емоционалните липси са запълнени.И не се налага да "гоня" празнотите с храна.
Оказа се вярно.За мен поне.
-----------------------------------------------------------------
Аз съм 0 група, чудесно се вписва препоръчваната храна в "диетата" ми.   Smiley

# 674
  • Мнения: 7 292
При мен пък е точно обратното - имам ли проблеми и емоционални трудности, апетита ми отива на кино и буквално за 2 дни мога да загубя видимо килограми. От друга страна спокойно ли ми е, доволно и щастливо, ми идва и ищах за ядене Grinning

Общи условия

Активация на акаунт