Колоездене

  • 14 575
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Много хубава идея, Yogurina. Дано повече ентусиастки се съберете! Аз отдавна се чудя, дали да се регистрирам в Страва. Но за сега ползвам само Komoot за планиране на маршрута и навигация. Точно преди два дни направих първото си MTБ колоездене, обиколка на язовир Доспат 😊
https://www.komoot.com/tour/t84697104?ref=atd
Четири овчарски кучета ни подгониха по баирите, много се наплашихме с приятелката ми. Добре, че овчарят по някое време дойде да ги изгони. Замислих се, какво може да се ползва в такива случаи, за да се предпазим от подобни ситуации в бъдеще 🤔

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 00:59 от Merry

# 31
  • Мнения: X
Аз карам предимно по шосета в планината, но нямам шосейно колело. Много искаме да си вземем с моя приятел, но за сега финансово аз нямам как да си го позволя. Нямам страва, трябва да си изтегля, но това е от последните ни две карания.


Банско- хижа Гоце Делчев - Банско. 36 км 700 м денивелация.

А това е кръгче, 44 км и 500 м денивелация.


Мери, аз искам да си взема електрошок за подобни поводи

# 32
  • Мнения: 2 312
С електрошок трудна работа. Конкретно за овчарските кучета най-добрия вариант според мен е да се спре и да се направи движение, че се взима камък от земята.

# 33
  • Мнения: X
Защо да в трудна работа? Като извеждам кучето на сестра ми съм с такъв. Не съм го пробвала наистина, но съм далеч по сигурна с него, освен това той от разстояние излъчва.
Това с камъка рядко помага

# 34
  • Мнения: 4 661
А тези свирки ,които отблъскват 🐕 някой пробвал ли ги е ?

# 35
  • Мнения: 2 312
А тези свирки ,които отблъскват 🐕 някой пробвал ли ги е ?

Помага, когато кучето е едно. Ако са глутница е по-вероятно само още да ги настърви.

# 36
  • Мнения: 2 312
Защо да в трудна работа? Като извеждам кучето на сестра ми съм с такъв. Не съм го пробвала наистина, но съм далеч по сигурна с него, освен това той от разстояние излъчва.
Това с камъка рядко помага

За какъв електрошок става въпрос? Може ли да изпратите линк.

# 37
  • Мнения: 1 859
Сигурно ще ми се смеете, но аз ги гоня като крещя /ама яко крещене и заплашителни звуци/. Laughing  Винаги действа. Laughing

Пробвала съм да спирам внезапно и да понечвам да взема нещо от земята, сякаш да ги замеря и също действа.

Иначе, Стравата е доста добро приложение - стига да не се стига до крайности и вманиачаване & да се гонят сегменти, особено в града. На мен в момента ми е по-интересно да влезна там, отколкото във Фейсбук. Innocent

# 38
  • Мнения: X
Защо да в трудна работа? Като извеждам кучето на сестра ми съм с такъв. Не съм го пробвала наистина, но съм далеч по сигурна с него, освен това той от разстояние излъчва.
Това с камъка рядко помага

За какъв електрошок става въпрос? Може ли да изпратите линк.
Ще попитам и ще споделя. Просто като го пробвах на ужким да видя от къде се включва изпраща електричество на метър горе долу.

# 39
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
О, ако на метър праща е ок. Аз мислех, че трябва да си близо до кучето, а те като са едри и не 1 или 2 🤪
Ние викахме, приятелката ми съска (някой й казал, че това ги плашело), аз камък се наведох да взема, но точно камъкът още повече ги настърви 😔

Дух, ако не излизате от пътя, шосейка е много по-добре. По-бърз си, по-леко качваш баира, съответно повече разстояние покриваш. На мен само ми е проблем спускането по тесни и с лоши настилки пътища. С тънките гуми не си така стабилен, както с планинските и съм все на спирачките. Аз се шегувам, че от страх се спускам по-бавно от колкото катеря 😂

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 20:47 от Merry

# 40
  • Мнения: X
Ами аз нямам много опит с каране, за това започнахме по асфалтови пътища, с голяма денивелация са и като километри правя между 30 и 43 без проблем голям, като най-много дъм правила 50 км в Родопите. Денивелация съм издържала до 1000 метра. Нямам необходимата техника, а и моят мъж също, та ползваме горски пътища из тихи и затънтени местенца, но асфлатирани. Иначе и той това казва, знаем преимуществата на шофесйните колелета, просто аз в момента съм без работа и дори карам на ММ колелото, той пък на скоро си купи доста скъпичко планинско и за сега изразходвахме лимита за колелета.

Аз в планината слизам по-бавно от колкото се качвам, особено в Пирин много ми се подбиват краката, та традиция е някъде, където се катеря без да мрънкам и поддържам нормално темпо, на слизане да ми се стъжни живота, не обичам да слизам и все имам усещането, че ще се пребия зловещо.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 201
И аз карам само по шосета (междуселски, предимно в равнината), но колелото ми не е шосейно, от типа планински байк е, но от евтините.
Бях си взела едно, което ми се видя като комбинация на шосейно и планинско, със средно дебели гуми (от тея, дето ги карат чичовците на средна възраст и нагоре), но ми беше по-неудобно за управление.
От кучета дотук само с бягане съм се спасявала. Добре, че не съм попадала на големи и упорити. Интересно ми беше да прочета за опита ви със свирката и електрошока.

# 42
  • Мнения: 1 859
А колоездачни състезания следите ли?

Аз се запалих покрай по шосейките покрай състезанията и мъжките секси дупета в ликра. Laughing И сега като излезна да карам, ставам разногледа. Laughing

Другата страст са ми ултрамаратоните. Преди половин месец от Бургас стартира Transcontinental с крайна точка Брест, Франция, и мисля, че при състезаващите се при двойките- беше спечелен от българка. Но това е извращение малко - да въртиш по 300-400 км на ден, да спиш под мостове и където намериш за по 2-3 часа..

След седмица пък стартира друг маратон, в който ще участват много българи: Париж-Брест-Париж за 92 часа. За да ви дам идея какво е натоварването там- всяко издание на маратона има смъртни случаи поради заспиване и забиване в насрещно каращите коли.

И аз много искам да участвам един ден, но не съм подготвена...рекордът ми за денонощие е 320 км и дотам.

P.S. Извинете логореята ми и кажете, ако бия на офтопик, веднага спирам. Искрено се зарадвах, когато открих тази тема и съмишленички. Колоезденето ми е страст. Heart

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 14 201
Аз не следя. Като дете бях луд запалянко на всякакви видове спорт, но с годините се дезинтересирах от почти всичко спортно освен от любителското практикуване на разни неща (не съм на ниво да участвам в състезания обаче, дори любителски). Но мисля, че темата би трябвало да е и за това, понеже май друга тема за колоездене и друг раздел няма.

# 44
  • Мнения: 2 312
А колоездачни състезания следите ли?

Аз се запалих покрай по шосейките покрай състезанията и мъжките секси дупета в ликра. Laughing И сега като излезна да карам, ставам разногледа. Laughing

Другата страст са ми ултрамаратоните. Преди половин месец от Бургас стартира Transcontinental с крайна точка Брест, Франция, и мисля, че при състезаващите се при двойките- беше спечелен от българка. Но това е извращение малко - да въртиш по 300-400 км на ден, да спиш под мостове и където намериш за по 2-3 часа..

След седмица пък стартира друг маратон, в който ще участват много българи: Париж-Брест-Париж за 92 часа. За да ви дам идея какво е натоварването там- всяко издание на маратона има смъртни случаи поради заспиване и забиване в насрещно каращите коли.

И аз много искам да участвам един ден, но не съм подготвена...рекордът ми за денонощие е 320 км и дотам.

P.S. Извинете логореята ми и кажете, ако бия на офтопик, веднага спирам. Искрено се зарадвах, когато открих тази тема и съмишленички. Колоезденето ми е страст. Heart

Аз следя - особено големите обиколки и еднодневните класики. Аматьорче съм, но мисля да участвам за първи път в състезание - Лудогорски маратон, 42км по черно.

Общи условия

Активация на акаунт