Лотария "Зелена карта" 2020

  • 99 606
  • 1 234
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 996
О, аз не казвам, че има нещо гнило. Просто ми стана странно. Един американски паспорт отваря много врати... Simple Smile

# 181
  • Мнения: 2 024
Един въпрос несвързан много с лотарията. Наистина ли, ако имаш ЗК и  да кандидатстваш за гражданство, след като го вземеш, нямаш право да сключваш брак от 3 до 6 месеца след това с човек без гражданст

Зaбрaнено е единствено многоженството, без знaчение грaждaнството или стaтутa нa пребивaвaне нa млaдоженците.

# 182
  • САЩ
  • Мнения: 666
Никой не може да им забрани да се оженят, но тя ще има проблем, ако е влязла в САЩ нелегално (не през граница...). Ако е влязла легално, но сега е извън статус (изтекла виза, или пък е влязла на туристическа и е останала да работи и прочее...) - може да направи AoS.
Никой обаче не може да ѝ гарантира, че този AoS ще мине бързо, и че веднага ще има зелена карта и ще може да започне работа легално. Бракът сам по себе си не е статус, той е причина да ти се позволи да си смениш статуса .

# 183
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 131
Утре или днес следобед ще пусна за сестра ми.
Брак могат да сключат и един ден след като човекът е взел паспорт, това няма никакво значение.
Тук има доста народ, който си кара само със зелените карти. Едно приятелско семейство миналата година взеха гражданство, а са имали зелени карти 10г. Просто вместо да ги подновят, са подали за гражданство. Каза, че не им е зор жената.

# 184
  • Мнения: 2
Здравейте. За първи път участвам в лотарията за зелена карта. Можете ли да ми кажете след колко време изпращат по e-mail номера за потвърждение?

# 185
  • Варна
  • Мнения: 996
Първа страница, инструкции!?

# 186
  • Мнения: 25 811
Здравейте. За първи път участвам в лотарията за зелена карта. Можете ли да ми кажете след колко време изпращат по e-mail номера за потвърждение?
smile3506 smile3506 smile3506

# 187
  • MJF
  • Мнения: 334
Здравейте,
Срамувам се от поста си поради елементарната допусната грешка от бързане, но имам нужда от консултация.
Попълнила съм формуляра като съм разменила фамилията и първото име. Това ще бъде ли причина за дисквалифициране, ако евентуално бъда избрана? Ако попълня нов формуляр, това вероятно ще бъде сигурна дисквалификация?
Изчетох инструкциите, но не видях нищо за подобна грешка.

# 188
  • Мнения: 25 811
Здравейте,
Срамувам се от поста си поради елементарната допусната грешка от бързане, но имам нужда от консултация.
Попълнила съм формуляра като съм разменила фамилията и първото име. Това ще бъде ли причина за дисквалифициране, ако евентуално бъда избрана? Ако попълня нов формуляр, това вероятно ще бъде сигурна дисквалификация?
Изчетох инструкциите, но не видях нищо за подобна грешка.
Не пускай на ново, ще те дисквалифицират. Може да минеш между капките, ще стане ясно през май.
Знам, че сбъркана буква минава, но разменени имена не съм сигурна.
Ако ти е важно, обади се в посолството и питай. Peace

# 189
  • Варна
  • Мнения: 996
FugeeLa - няма какво да се направи. Според мен може и да мине, грешка по невнимание и толкова. Да ви изтеглят първо, след това може да се обадите в посолството и да споделите случая, тогава вече те да кажат, сега и да звъните файда няма голяма, не могат да анулират този формуляр и да си попълните нов.

# 190
  • Мнения: 8
Здравейте. Днес и аз за втора година ще кандидатствам. Успех на всички!

# 191
  • София
  • Мнения: 3 414
Няма страшно с разменените имена,на сайта на Саймън има такива изтеглени и минават интервю и взимат зк.
Фото тулчето не ми сработва и на трите компютъра,свалям и не разпознава разширението,някой да се изкаже по този въпрос?

# 192
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 131
Няма страшно с разменените имена,на сайта на Саймън има такива изтеглени и минават интервю и взимат зк.
Фото тулчето не ми сработва и на трите компютъра,свалям и не разпознава разширението,някой да се изкаже по този въпрос?

И на мен не ми го разпознава, но карам без него и така.

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 29
Добро утро,
Тези дни се заприказвахме с една дружка дето също ще подава за първи път и възникна следния въпрос. Те са женени, нямат деца, но съпруга й има детенце от първи брак. Той не говори с жената и няма как да качи снимка на детето (освен това не са в България) ако кандидатства и той. Има ли начин без снимка или да си подава само тя? (дано стана ясно, че така го обясних...)
Хубав ден на всички!

# 194
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Мисля, че би следвало да си подаде само тя. Да включи мъжа си в нейната апликационна форма, а той да не подава. Ако бъдат избрани обаче, ще трябва да се попълват доста данни и тогава детето би следвало да се впише. Не съм сигурна, не съм била теглена и не знам, просто разсъждавам.

Общи условия

Активация на акаунт