Лотария "Зелена карта" 2020

  • 99 609
  • 1 234
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 25 816
Ние отново участваме - за 5 път! Надявам се не само на изтегляне, а и на малък номер! Wink

Хихи, че и претенции за номер. Браво. Оптимисти.

# 346
  • София
  • Мнения: 20 190
И ние тази година почти в последния момент сколасахме. Вече не броя коя поред година кандидатстваме.  Blush

# 347
  • Мнения: 69
Ние отново участваме - за 5 път! Надявам се не само на изтегляне, а и на малък номер! Wink

Хихи, че и претенции за номер. Браво. Оптимисти.

Simple Smile Миии..като изгори веднъж човек, после не му е достатъчно само да бъде изтеглен Smiley

# 348
  • Мнения: 345
А въпросния номер, който ти дават при изтегляне. Също ли е на произволен принцип?

Успех на всички и дано май месец има повече доволни Simple Smile

# 349
  • Мнения: 69
А въпросния номер, който ти дават при изтегляне. Също ли е на произволен принцип?
Да

# 350
  • Варна
  • Мнения: 996
Рени, преживяхте ли го вече това, че не стигнаха до вас? Голяма греда наистина.

# 351
  • Мнения: 69
Рени, преживяхте ли го вече това, че не стигнаха до вас? Голяма греда наистина.
Вече да Simple Smile Понаредихме си живота тук(че бяхме го зарязали)..и сега сме готови с нови сили пак да се впуснем във въртележката на лотарията!
Благодаря ти за подкрепата!

# 352
  • Мнения: 25 816
Рени, преживяхте ли го вече това, че не стигнаха до вас? Голяма греда наистина.
Вече да Simple Smile Понаредихме си живота тук(че бяхме го зарязали)..и сега сме готови с нови сили пак да се впуснем във въртележката на лотарията!
Благодаря ти за подкрепата!
Да знаеш шанса да ви изтеглят 2 пъти подред с голям номер е мноооого малък. Wink

# 353
  • Мнения: 3 659
И аз подадох най-накрая😅 Снимките са homemade.

# 354
  • Мнения: 4 060
Успех на всички. Рени, много тъпо, че не стигнаха до вас. Пожелавам ви пак да ви изтеглят.

# 355
  • София, България
  • Мнения: 813
Ама, че мълчина! Не съм свикнала да няма ни звук, ни стон Simple Smile

# 356
  • Мнения: 690
И на мен ми страна странно, че толкова време никой не е писал. Чак влезнах да проверя дали няма нова тема Wink.

# 357
  • Мнения: 2 024
Хайде да поставя един въпрос малко страничен, но понеже тук влизат и новозаминали за САЩ, точно тяхното мнение търся, (и вероятно би бил от полза и за много от стагащите се за заминаване).

Думата е за записване на дете в училище там, ако тук е изкарало някой и друг клас (до 7 клас или до 10 клас, ако има разлика). Какви конкретни документи изискват да представите от България?
- медицински справки за здравословно състояние; имунизации; ...
- училищни справки за изкаран клас (изучавани предмети); ниво на владеене на английски и т.н.
- друго още (?)

Интересуват ме конкретните документи и как си ги набавихте с необходимите легализации (или както там се наричат).

Благодаря!
Simple Smile

# 358
  • САЩ
  • Мнения: 666
agitak най-добре влез в all - там има тема по въпроса доста подробна, но доколкото знам (аз нямам деца!!!), трябват:

- ИД на детето и на родителя (паспорта върши работа)
- Задължително документ, удостоверяваш, че живеете на адреса, на който сте - в кое училище ще ходят децата зависи от района, в който живеете (сметка за комунална услуга например)
- Преведен бележник или преведена справка от училището за последния завършен срок
- Листа с имунизациите от клиниката, в която сте били за интервюто
- акта за раждане (преведен)

Най-добре се ориентирайте в кой квартал ще живеете и вижте училищата в съответния дистрикт. Тук има една уловка - от България сайтовете на училищата не се отварят (мерки за сигурност), така че ще трябва да помолите някой, който е тук да отвори сайта и да вземе информация за контакт. Обаждате се и питате какво ще трябва за детето - защото различни дистрикти може да имат различни изисквания.
Вероятно ще ви накарат и да отиде детето при местен лекар за преглед и ваксина за варицела (тук е задължителна, в България я няма) и на зъболекар. 

# 359
  • Мнения: 2 024
agitak най-добре влез в all - там има тема по въпроса доста подробна, но доколкото знам (аз нямам деца!!!), трябват:

- ИД на детето и на родителя (паспорта върши работа)
- Задължително документ, удостоверяваш, че живеете на адреса, на който сте - в кое училище ще ходят децата зависи от района, в който живеете (сметка за комунална услуга например)
- Преведен бележник или преведена справка от училището за последния завършен срок
- Листа с имунизациите от клиниката, в която сте били за интервюто
- акта за раждане (преведен)

Най-добре се ориентирайте в кой квартал ще живеете и вижте училищата в съответния дистрикт. Тук има една уловка - от България сайтовете на училищата не се отварят (мерки за сигурност), така че ще трябва да помолите някой, който е тук да отвори сайта и да вземе информация за контакт. Обаждате се и питате какво ще трябва за детето - защото различни дистрикти може да имат различни изисквания.
Вероятно ще ви накарат и да отиде детето при местен лекар за преглед и ваксина за варицела (тук е задължителна, в България я няма) и на зъболекар. 

Много благодаря за отговора и особено за идеята - all. Simple Smile. По същество тези неща ги знам и съм ги предала. Това, което не знаех от личен опит  е, че ваксината за варицела е задължителна. (Може би не е задължителна за всички щати, или отскоро е наложена като задължителна.)
Сега си мисля, че може би най-достоверна и точна информация човек би получил ако изпрати специално писмо с въпросите си до дистрикта, в чийто периметър предстои да се установи да живее със семейството си. Вярвам, че биха отговорили изчерпателно.
Благодаря, още веднъж!
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт