Помощ, въшки! И така, всяка година по същото време...

  • 14 946
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 452
Срамно си е, и неприятно. За жалост обаче няма как да се избегне, особено когато детето се среща с много деца, на ясла, на детска градина. За сега не сме се сблъсквали, надявам се да ни се размине. Аз имам лоши спомени от детството, с постоянното мазане и чистене

# 16
  • Мнения: 1 796
Срам - не. Но е неприятно, досадно и времеемко. Справихме се с препарат, който ни бе препоръчан.

# 17
  • Мнения: 918
За съжаление , напоследък въшките се срещат все по често и създават много главоболия.Според мен е доста неудобно да имаш въшки,а и гнидите  са доста трудни за унищожаване.

# 18
  • Мнения: 2 129
Никакъв срам,по-скоро дискомфорт!

# 19
  • Мнения: 5 132
Досега детето ми не е имало среща с гадинките, за щастие.
Но по принцип няма нищо срамно в това някой да бъде заразен с въшки. Никой не е застрахован.

# 20
  • Мнения: 14 801
Доста е неприятно,но в градини и училище няма опазване от гадините. Лошото е,че и да изчистиш своето дете,едно да не е,всички пак хващат.

# 21
  • При децата ми
  • Мнения: 6 074
Неприятно е, но не се срамувам. Трудоемко е, и отнема доста време.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
Естествено, че не ни е срам, обачеее, толкова е досадно и отнемащо време третирането, че се моля тази, а и следващите учебни години, да пропуснем, ако може Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 6 155
Разбира се, че не ме е срам. За съжаление родителските реакции не винаги са адекватни и при заразяване  в класа/ групата се въртим в порочен кръг. Много е неприятно.

# 24
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Миналата година точно по това време се сблъскахме за първи път с въшките. И не, не ме беше срам, защото детето ми все пак ги беше прехванало от друго в градината, разбира се не е било и умишлено за да обвинявам някого. Чистих ги окоро 2 седмици понеже дъщеря ми е с дърга, гъста и светъл цвят коса. За целта използвах препарат и гребенче паралелно с втрито бебешко олио в корените, които ми помотнаха да ги умъртвим сравнително бързо, на самото изчистване от косата ми отне по дълго време, поради изброениете по горе причини. Надявам се тази година да се разминем 🙄🙄

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 238
Неприятно е, но е като част от порастването - според мен няма дете, което не е минало през това. Затова не изпитвам/не бих изпитала срам, станалото станало - ще ги борим ако / като се появят!

# 26
  • Мнения: 4 841
По мое време беше голям срам да имаш въшки. Все едно не си се къпал. В училище ако се завъртеше някой въшлясал аз бях втората след него. Никога не пропусках. Още помня постоянното мазане.
Децата ми до сега не са имали въшки. Още не съм се имала челен удар с тях. Лошото е че те са момчета и са лесни, но моята коса е дълга и гъста и трудно ще се справя сама с отстраняването им. Дано скоро не ми се налага.

# 27
  • Мнения: 1 010
Не е приятно , да леко срамно си е , но детето не е "донасяло" въшки. Помня , че аз съм имала като ученичка и чистенето беше много бавно , даже и до подстригване стигнахме, но накрая си помогна препарата за отстраняването им.

# 28
  • Мнения: 1 988
Срам не ме е, хлапето също, но е адски неприятно...особено за дълги коси. Слава Богу, вече има съвременни препарати, които спестяват часове с намазана с газ, мас и незнамквоси коса 😉

# 29
  • Мнения: 591
До сега не сме хващали въшки от градината, тъй като мажа децата превантивно. Разбира се не съм през цялата учебна година постоянна и не сме застраховани от въшки, но може би ще изпитам неудобство, ако се случи.

Общи условия

Активация на акаунт