Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 70

  • 60 542
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 446
karaidavarvi, това е пакетът за инсулинова резистентност в Цибалаб: Струва 38 лева.

В Офертомед обикновено има ваучери за 5% в тази лаборатория. В момента дори имат и по-голям % отстъпка за хормони, но не помня кои точно.
Цибалаб или Надежда - това е моят съвет за лаборатории в София.
Успех!

# 676
  • Мнения: 490
Цените в Надежда изглеждат скъпи на фона на българските заплати. Реално са възможно най-ниските цени на фона на подобни клиники в Европа или САЩ . А цената на апаратурата и медицинските консумативи е една навсякъде.

# 677
  • Мнения: 64
Момичета,предстои ми доста лежане в Надежда за задържане,около 6-8 седмици минимум,ако всичко върви до ре.Приеха ме със скъсена шийка в 26+4 г.с.Сега съм в 27г.с.
Та въпроса ми е ,в момента лежа пет дена по пътека,след това ще имам един ден платен и след това още 3 по пътека.Но след тези дни сигорно ще трябва да си плащам престоя,а той е 160 лв на ден мисля.
Няма ли някъкви други вариянти и пътеки,направо не знам какво ще правим,та това са много пари.

# 678
  • Мнения: 847
Момичета вече ми е одобрена заповедта по фонда и чакам обаждане и въпреки, че вчера купих фемарата защото от днес трябваше да започнем стимулацията, която ми назначи Шефкетова, след разговор и умуване с мъжа ми решихме, че ще изчакаме и ще пазим яйцеклетките за стимулацията и ин витро по фонда. Утре ще се обадя на координатора в Надежда да ми обясни как да си запиша направо час при Цветков, защото негова пациентка не съм била и може да иска да ме пфоследява и като взема заповедта февруари направо да стартираме процедура и да не губим време... Преди 2г естественото ми забременяване беле именно март месец та се надявам да ми е късметлийски... Благодаря ви от сърце, че ми помогнахте със съветите и насоките си...

# 679
  • Мнения: 2 144
Да. Така е. Цените в Надежда са къде къде по-ниски от тези в европейски клиники. Водих приятелка от Германия при Стаменов и тя също ми разказва. Както и на един от трансферите бях с англичанка, която каза че в Англия не може да си позволи ин витро. Но българската реалност за нас е друга...Това всеки го знае.
slanceto87, виждаш ли как съдбата бързо бързо разреши твоята дилема. При мен също така Господ се разпореди как да бъде. При записан час от преди 5-6 месеца как стана така че в деня на преглед при Стаменов бях 2-ри ден!?!?! А лятото ги изчислявах и нямаше как да съм 2-3ти ден..Е...как да не повярваш, че някой там горе помага?!?!

# 680
  • София
  • Мнения: 10 642
Цените в Надежда са ниски и в сравнение с другите клиники в Бг

# 681
  • Мнения: 19 687
Момичета,предстои ми доста лежане в Надежда за задържане,около 6-8 седмици минимум,ако всичко върви до ре.Приеха ме със скъсена шийка в 26+4 г.с.Сега съм в 27г.с.
Та въпроса ми е ,в момента лежа пет дена по пътека,след това ще имам един ден платен и след това още 3 по пътека.Но след тези дни сигорно ще трябва да си плащам престоя,а той е 160 лв на ден мисля.
Няма ли някъкви други вариянти и пътеки,направо не знам какво ще правим,та това са много пари.
Няма други варианти. Можеш да говориш евентуално за разсрочване на сумата с финансовия директор или да отидеш в МД.

# 682
  • Мнения: 464
Момичета,предстои ми доста лежане в Надежда за задържане,около 6-8 седмици минимум,ако всичко върви до ре.Приеха ме със скъсена шийка в 26+4 г.с.Сега съм в 27г.с.
Та въпроса ми е ,в момента лежа пет дена по пътека,след това ще имам един ден платен и след това още 3 по пътека.Но след тези дни сигорно ще трябва да си плащам престоя,а той е 160 лв на ден мисля.
Няма ли някъкви други вариянти и пътеки,направо не знам какво ще правим,та това са много пари.
Няма други варианти. Можеш да говориш евентуално за разсрочване на сумата с финансовия директор или да отидеш в МД.

Или да се преместиш в друга болница, Токуда например. Там мисля че има вариант за по-дълъг безплатен престой. Питай Bambolinca в другата тема.

# 683
  • Sofia
  • Мнения: 417
Момичета,предстои ми доста лежане в Надежда за задържане,около 6-8 седмици минимум,ако всичко върви до ре.Приеха ме със скъсена шийка в 26+4 г.с.Сега съм в 27г.с.
Та въпроса ми е ,в момента лежа пет дена по пътека,след това ще имам един ден платен и след това още 3 по пътека.Но след тези дни сигорно ще трябва да си плащам престоя,а той е 160 лв на ден мисля.
Няма ли някъкви други вариянти и пътеки,направо не знам какво ще правим,та това са много пари.
Няма други варианти. Можеш да говориш евентуално за разсрочване на сумата с финансовия директор или да отидеш в МД.

Или да се преместиш в друга болница, Токуда например. Там мисля че има вариант за по-дълъг безплатен престой. Питай Bambolinca в другата тема.


Така е,  няма друг начин. Аз преди 1м като лежах за лапароскопия с мен бяха още доста мами, които бяха там за задържане вече по 1 месец и им предстоеше още 1м... и те това обсъждаха, но мисля, че болницата беше намерила начин да им пусне втора по 5 дни.

# 684
  • Мнения: 490
usmivka надявам се всичко да е наред и да си полежиш възможно най-много . Реално навсякъде за задържане пускат едни и същи системи - те опциите за съжаление не са безкрайно много и затова може наистина да помислиш за друга болница. В тези седмици реално само Токуда и Майчин дом ти вършат работа заради неонатологията. За Майчин дом просто - ако в един момент усетиш , че нещо не е ок и е на смяна някоя злобна лелка , която мрази работата си от 20 години - се разправяш до последно докато не дойде лекар да те види. Там има много добри специалисти , просто част от сестрите и акушерките са ужасни .Поне по моите спомени и на фона на отношението в Надежда.

# 685
  • Мнения: 778
Здравейте момичета. Имам един въпрос и се извинявам ако прозвучи банално на повечето от вас: Може ли да се започне стимулация без проследяване? Ако стимулацията е "лека" ( тази дума използва Цветков за мен, при последната ни среща), може ли трансфер същия месец?

# 686
  • София
  • Мнения: 2 628
Здравейте, имам нужда от помощ, защото ще откача. На 15- ти този месец ми дойде цикъла, който си беше доста обилен. Меря БТ и в първия ден на цикъла Т спадна до 36.7( в ЛФ ми е 37.1-37.2). Няколко дни по-късно се разболях -главоболие, гадене, без температура. Реших да започна да си меря пак БТ и констатитах, че е висока 37-37.1, нещо което не е обичайно за мен в ФФ. Реших да си направя тест за бременност( стар) и показа две черти( втоеата е бледа, но я има). Не знам какво да правя? Цикълът ми наистина си беше нормален- с много лигавица и т.н. Възможно ли е при това положение да има бременност? Извънматочна? От два дни имам обилна цервикална слуз, леко напрежение в яйчниците и кръста,  чаках си овулацията...

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 10:16 от BettyBoop

# 687
  • София
  • Мнения: 9 111
Направи кръвен тест. От него се вижда има ли бременност.

# 688
  • София
  • Мнения: 2 628
Да, така мисля да направя, но ще мога чак утре. До тогава ще се побъркам. В началото на годината мисед, сега само извънматочна ми липсва.

# 689
  • София
  • Мнения: 9 111
Не се настройвай предварително. Късмет. Пиши после какво става.
Hug

Общи условия

Активация на акаунт