Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 70

  • 60 543
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 412
Здравейте момичета. Имам един въпрос и се извинявам ако прозвучи банално на повечето от вас: Може ли да се започне стимулация без проследяване? Ако стимулацията е "лека" ( тази дума използва Цветков за мен, при последната ни среща), може ли трансфер същия месец?


Може да имаш лека стимулация и в същият мес. трансфер, но стимулацията трябва да е с фемара за да не ти изтънее лигавицата, ако обаче ти изпише костил лигавицата ти ще изтънее и може и да няма трансфер в същия мес.

# 691
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте момичета. Имам един въпрос и се извинявам ако прозвучи банално на повечето от вас: Може ли да се започне стимулация без проследяване? Ако стимулацията е "лека" ( тази дума използва Цветков за мен, при последната ни среща), може ли трансфер същия месец?


Може да имаш лека стимулация и в същият мес. трансфер, но стимулацията трябва да е с фемара за да не ти изтънее лигавицата, ако обаче ти изпише костил лигавицата ти ще изтънее и може и да няма трансфер в същия мес.
Ами не е задължително да изтънее. При мен нямаше промяна в лигавицата при прием на клостилбегит.
Но задължително си трябва проследяване и таймиране на овулацията!

# 692
  • София
  • Мнения: 2 628
Много съм зле. Това бебеправене вече ми е изпило ума. Оказа се, че тестът за бременност е всъщност тест за овулация. Донесоха ми ги от Щатите и този, понеже беше в розова опаковка единичен реших, че е за бременност. И пак остава въпроса защо ми е повишена базалната температура във фоликулярна фаза.

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 13:09 от BettyBoop

# 693
  • Мнения: 2 144
Аз на тия базални и тем подобни хич не им се доверявам..или поне при по-сериозни проблеми, поне на мен не ми вършеха работа.Преди да започна ин витро процедурите близо една година мерих и се бях побъркала. Имах отделен шкаф с тестове за овулация, тестове за бременност, термометри, добавки, тетрадки с графики за всеки месец базални температури...Дори тук по форумите се допитвах до Денис. На фона на ИЯР, поликистоза, инсулинова резистентност, Хашимото, НК клетки в матката и кръвта...базалната въобще не ми вършеше работа.

# 694
  • София
  • Мнения: 10 642
Много съм зле. Това бебеправене вече ми е изпило ума. Оказа се, че тестът за бременност е всъщност тест за овулация. Донесоха ми ги от Щатите и този, понеже беше в розова опаковка единичен реших, че е за бременност. И пак остава въпроса защо ми е повишена базалната температура във фоликулярна фаза.
Ами нали си болна 🤔

# 695
  • София
  • Мнения: 2 628
Много съм зле. Това бебеправене вече ми е изпило ума. Оказа се, че тестът за бременност е всъщност тест за овулация. Донесоха ми ги от Щатите и този, понеже беше в розова опаковка единичен реших, че е за бременност. И пак остава въпроса защо ми е повишена базалната температура във фоликулярна фаза.
Ами нали си болна 🤔

От няколко дни съм ок, а и телесната ми Т е ниска.

# 696
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте, имам нужда от помощ, защото ще откача. На 15- ти този месец ми дойде цикъла, който си беше доста обилен. Меря БТ и в първия ден на цикъла Т спадна до 36.7( в ЛФ ми е 37.1-37.2). Няколко дни по-късно се разболях -главоболие, гадене, без температура. Реших да започна да си меря пак БТ и констатитах, че е висока 37-37.1, нещо което не е обичайно за мен в ФФ. Реших да си направя тест за бременност( стар) и показа две черти( втоеата е бледа, но я има). Не знам какво да правя? Цикълът ми наистина си беше нормален- с много лигавица и т.н. Възможно ли е при това положение да има бременност? Извънматочна? От два дни имам обилна цервикална слуз, леко напрежение в яйчниците и кръста,  чаках си овулацията...

Нещо не разбирам 🤔
 На 15 ти е дошло - вчера? А няколко дни по-късно си се разболяла? А сега вече си здрава?

# 697
  • София
  • Мнения: 2 628
На 5.12, объркала съм датата сутринта от вълнение. Така или иначе няма значение вече. По-нагоре писах, че тестът се оказа, че не е за бременност. Ще следя още няколко дни БТ. Дано да е остатък от вируса.

# 698
  • София
  • Мнения: 10 642
На 5.12, объркала съм датата сутринта от вълнение. Така или иначе няма значение вече. По-нагоре писах, че тестът се оказа, че не е за бременност. Ще следя още няколко дни БТ. Дано да е остатък от вируса.
Най-вероятно. Телесната ти е нормална ама ако 36,7-8- нормално базалната да е 37.1-2

# 699
  • Мнения: 1 519
Аз хич не им вярвам на тези температури. Телесната след трансфер повече от 35.9-36 не съм я виждала. След това имах бременност ,пак повече от 36 не е била,направо бях пред измръзване според термометъра.

# 700
  • Мнения: 592
karaidavarvi,
трябва да знаеш, че влезеш ли в клиниката, в един момент всичко навън ще ти изглежда толкова евтино, че ще се чудиш как си живяла досега в такава заблуда😀. Ама какво толкова един телевизор 300-400..лв.., та той е без пари на фона на една разширена биопсия..😂
Извинявай за черния хумор, но се подготви за голямо вадене на пари, защото една разширена биопсия е грубо 500лв.
Аз ползвам само Цибалаб. Веднъж хванах разлика в показанията на Рамус с тези в лабораторията на Надежда и се отказах от тях. Не знам за Синево.
За инсулиновата резистентност ти писаха преди мен. Много важно изследване е.
Успех! И пак ме извини!😉

Не се притеснявай, така съм се спекла от темата, че малко хумор, па макар и черен добре ми идва:D
Жалко, че няма други бутони освен "полезно", дано разширят платформата, иначе всеки път като влизам да благодаря, както сега, ще ви спамя. Благодаря за информацията, наистина сте много полезни, че споделяте опита си.

# 701
  • Мнения: 2 144
 Да питам относно биопсията. Утре ми предстои биопсия при Стаменов и тъй като преди три години много ме боля като ми прави, какво мислите ако си сложа един Профенид предварително свещичка? Или нещо друго? Като ми правиха цветна снимка си спомням също много ме боля, но всеки казваше - какво толкова, боли за секунди..Мен си ме заболя доста. При всеки явно е различен прагът за болка и се чудя сега какво да взема, че да си облекча поне малко болката. А забравих да питам Стаменов.

# 702
  • Мнения: 329
На мен Чапанова ми каза да изпия Нурофен 400мг или нещо подобно, може и Аулин. В последствие Персенска ми взе биопсия и също ме заболя доста, но мина за секунди буквално! Успех!

# 703
  • Мнения: 847
Момичета знаете ли дали в Надежда правят вливки на интралипид? Знам, че там имунолозите назначават само от скъпите вливки, но дали правят с интралипид назначени от Русев?

# 704
  • Мнения: 2 144
Не. Интралипид не назначават. А и няма как лекар извън клиниката да назначава нещо и те да изпълняват. Ако нещо стане кой ще носи птговорност? Лекарят, който е назначил и не рабпти там или клиниката? От друга страна се чудя как Русев назначава вече за N-та година  този Интралипид и си пуска пациентите да търсят къде да си го прелеят...

Общи условия

Активация на акаунт