Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 70

  • 60 540
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 628
Не само Русев изписва Интралипид, мисля че и Конова също. Аз не виждам резултат при себе си, но на други е помогнал. Правят вливки на много места. В "Св.Панталеймон" излиза най-евтино мисля. Не пречи човек да пробва. Поне не вреди и е евтин интралипидът.

# 706
  • София
  • Мнения: 23 165
сигурно ли е че не вреди?

# 707
  • Мнения: 847
Ами със сигурност поне е евтин. В Надежда мои приятелки правиха вливки за по 1000лв и пак нямаше ефект та... Предпочитам да се застраховам и да ми правя защото вече имам спонтанен аборт без терапия...

# 708
  • София
  • Мнения: 23 165
това че е евтин не значи че не вреди.  Rolling Eyes
тия терапии изобщо никой не е сигурен за нищо в тях, ми се струва.
ей така за всеки случай не е ли безсмислено.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 628
Интралипидът се влива на пациенти, които не могат да се хранят сами, дори и на бебета. Реално това си е пречистено соево масло. Дали вреди- Божа работа! Аз също стигнах до аборт, поради липса на терапия и не бих рискувала повече да остана без такава в случай, че чудото се случи отново. Като цяло вливките са тъмна Индия. При първата ми бременност Балтаджиева ми беше изписала вливане на Октагам или Имуновенин, заради леко завишени Т клетки( след вирус). Отказах го, въпреки че ме заплаши, че аз това дете няма да го родя. Е, родих го. Имам чувството, че всичко е на принципа проба-грешка. Пожелавам на всички Коледно чудо! От това имаме нужда.

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Аз тази година направих няколко вливки назначени от Русев. Попитах преди това Цветков за мнение и той ми каза че няма нищо против, но не мога да ги направя в Надежда и затова да ги направя в Малинов при Русев. Каза ми също, че на последния конгрес били обсъждали именно вливките и наистина не е мн ясно дали помагат по някакъв начин, но Интралипида бил най безвреден и ако не помагал, то със сигурност не вредял...посъветва ме да си ги влея, така и направих.... при мен имаше резултат Simple Smile

# 711
  • Мнения: 2 144
И аз съм чувала за доста случаи при които е помогнал. Но щом е от соя, значи е противопоказан за хора с проблеми в щитовидната.
Аз се доверих на Балтаджиева за Имуновенина и родих живо и здраво дете. Отново ще се доверя, ако кажат. Познавам доста момичета на които е помогнал.

# 712
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз вливах 2 пъти по 5гр Октагам със сина ми, защото ме наплашиха, че иначе няма да задържа бременността. Накрая се оказа, че съм имала нужда само от АП, а имунолозите не можеха да вземат решение за него и дори настояваха да го спра. След консултация с проф. Паскалева и съответните изследвания (за 30лв, а не за 300лв) ми назначи терапията и приключих с имунолозите.
С дъщеря ми (естествено забременяване)  не съм взимала почти никакви лекарства - 2-3 седмици Утрогестан в началото, фолиевата до 12гс и последния месец от кумова срама малко Сорбифер, да не е без хич (хемоглобина ми си беше ОК според мен, 115, ама реших да го пия, за да не падне повече) и Магнерот вечер, защото ми се появиха крампи, иначе сигурно и без него щях да изкарам.
Единствената разлика е, че дъщеря ми се роди по-малка на тегло, сравнена с баткото.
Мисълта ми е, че не е задължително да имате нужда от терапия, ако изследванията не го показват. Лично според мен имунолозите си позволяват да спекулират, използвайки страха на бременните от евентуална загуба, за да предписват вливки.

# 713
  • Мнения: 2 144
И аз често пъти съм си задавала въпроса дали не спекулират?!?!?! Но при НК клетки и в матката и в кръвта, които не се повлияваха от техните лекарства, се съгласих на Имуновенин. А и след като се разровиш в чужди сайтове и разбереш, че това е лечението, се съгласяваш.
http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?action=printpage;topic=242395.0

# 714
  • Мнения: 86
Здравейте,
искам да попитам някой от вас взимал ли е болничен от болницата след положителен тест? Колко дни е и какво пише на него?
Също така ме интересува трябва ли да предупредя лекаря ,че искам болничен или направо на информация.
Благодаря

# 715
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Шакира, аз затова написах "ако изследванията не го показват". Естествено е при наличие на  НК клетки да се предприеме съответното лечение, но при мен нямаше такива, имаше отклонение в други 2 показателя, които така и не се повлияха от тяхното лечение, а от баналния АП.
Впрочем стискам ти палци и дано успеете да сбъднете втората си мечта Simple Smile

# 716
  • София
  • Мнения: 9 111
На мен доц. Русев ми беше казал, че имам ембриотоксини от ендометриозата и те атакуват ембриона още в началото. Отделно и НК клетки. В Надежда се оказа, че не изследват ембриотоксини. Отделно изследванията, които направих в Надежда  (и то самоинициативно) за НК клетки по никакъв начин не потвърдиха изследванията от Малинов (резултатите). Док. Стаменов каза, че имунологията към момента не е доказано доколко влияе наистина на забременяването и да не се фокусирам върху нея. Та си забременях и без вливания на каквото и да било.
Изследвах някакви плацентарни молекули еднократно като забременях и понеже всичко си беше в норма, не съм повтаряла.

# 717
  • Мнения: 2 144
Благодаря, Пънче! Честито дъщеричка! Не знаех. Жива и здрава да ти е!
Аз не споря с теб. Както казах, много пъти съм си задавала въпроса дали не спекулират..Все пак трябва да си оправдаят заплатите..Не ми се мисли..Ужас, ако е така.
Оххх, Пънче, тъкмо приспах малката и се стягам за поредната биопсия. Така боля предния път, че не знам какво да изпия за да си гарантирам поне малко по-малко болка. Все едно отивам на изпит по Статистика, само дето не припаднах навремето.😀 Малко черен хумор..но ми трепери стомаха..От цветна снимка и биопсия ме е страх повече отколкото от раждане, ....😯😨

# 718
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
И мен много ме боляха и двете манипулации, но поне беше за кратко. Вземи си Профенид и дано ти подейства.

# 719
  • Мнения: 1 519
Аз и при двете нямах проблеми и дискомфорт. Явно си е до праг на болка,наистина.
Както е казала пънче,слагай свещички профенид и изпий един Нурофен от 400мг.,за да си хем спокойна,хем облекчена.

Общи условия

Активация на акаунт