Февруарските бебоци правят първите подскоци

  • 32 151
  • 770
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Буди се 1-2 пъти. Приспивам с люшкане.

# 691
  • Мнения: 299
Буди се пони три пъти вечер. Заспива на гърда. И през деня заспива така. Може и сам в количката, или вкъщи ако баща му или баба му го гледа.
А тунела купих от един сайт за онлайн пазаруване, известен, за 35лв. Ще пиша лично съобщение да не излезе реклама

# 692
  • Мнения: 1 418
И ние излизаме при всяка възможност. Имаме си "режим"-предиобед и следобед. Следобедната разходка вече почти отпадна, защото докато стане от следобеден сън и се стъмва.
Записах го на КиндиРу именно за да имаме разнообразие понякога.
Вкъщи обикновено обикаля из цялата всекидневна/кухня. Катери се навсякъде където може и не може. Винаги съм нащрек отстрани. Опитвам се да го оставям самостоятелно да играе, но той е безстрашен, пуска се,  а още не може да ходи и понякога така пада..вкъщи имаме един тунел от плат, чакаме и уокърът да пристигне. Но това са по-едрите играчки. Иначе играе с топки, с всевъзможни дрънкащи неща и неща от бита.
Купих някои Монтесори материали да се занимаваме, но засега единствено иска да ги хвърля по земята или да ги яде. И с книжките е така. 5 мин.максимум интерес, но чета всеки ден. Най-голямото му забавление е прахосмукачката-роботче. Ако я пусна в спалнята, а той е през това време в креватчето, мисля че съвсем спокойно мога да седна и кафе да пия. Онзи ден дори го беше "нахранил" с едно чорапче, докато съм била в тоалетната за две минутки.
Забелязах и аз в началото на деветия месец неспокойствие, желание да се гушка. А едната вечер кърмих 7пъти!!! Много казано "кърмене", по-скоро успокояване
 Ей в такива период понякога съм на границата на разума...добре че минават. А след това излезе и првият зъб най-накрая!

И ние тъкмо имахме една непробудна цяла нощ и на следващия ден си компенсира-не помня даже колко пъти се събуди и ние така се кърмихме за успокояване... Мамите,който кърмят исках да попитам дали бебетата се будят нощем за кърмене и дали заспиват на гърда?

Да заспива на гърдата нощния сън.После проплаква по 4-5 пъти и пак заспива с гърда.Спи в нашето легло и основно върху мен.Така е от 4ти месец....Сега ни пробиха 3 зъба 2 долу един горе и още 3 са на път. До скоро нямаше нито един. Отдавам го на това и се радвам че не сме само ние.

# 693
  • Мнения: 366
И ние излизаме при всяка възможност. Имаме си "режим"-предиобед и следобед. Следобедната разходка вече почти отпадна, защото докато стане от следобеден сън и се стъмва.
Записах го на КиндиРу именно за да имаме разнообразие понякога.
Вкъщи обикновено обикаля из цялата всекидневна/кухня. Катери се навсякъде където може и не може. Винаги съм нащрек отстрани. Опитвам се да го оставям самостоятелно да играе, но той е безстрашен, пуска се,  а още не може да ходи и понякога така пада..вкъщи имаме един тунел от плат, чакаме и уокърът да пристигне. Но това са по-едрите играчки. Иначе играе с топки, с всевъзможни дрънкащи неща и неща от бита.
Купих някои Монтесори материали да се занимаваме, но засега единствено иска да ги хвърля по земята или да ги яде. И с книжките е така. 5 мин.максимум интерес, но чета всеки ден. Най-голямото му забавление е прахосмукачката-роботче. Ако я пусна в спалнята, а той е през това време в креватчето, мисля че съвсем спокойно мога да седна и кафе да пия. Онзи ден дори го беше "нахранил" с едно чорапче, докато съм била в тоалетната за две минутки.
Забелязах и аз в началото на деветия месец неспокойствие, желание да се гушка. А едната вечер кърмих 7пъти!!! Много казано "кърмене", по-скоро успокояване
 Ей в такива период понякога съм на границата на разума...добре че минават. А след това излезе и првият зъб най-накрая!

И ние тъкмо имахме една непробудна цяла нощ и на следващия ден си компенсира-не помня даже колко пъти се събуди и ние така се кърмихме за успокояване... Мамите,който кърмят исках да попитам дали бебетата се будят нощем за кърмене и дали заспиват на гърда?


Бебо се буди всяка нощ за сукане. Нощния му сън е от 8:30 до 7, като абсолютния минимум кърмения, който сме имали, е две. Това са пътите, в които суче активно и е гладен. Отделно има още 1-2-3-n разбуждания, когато виждам, че се опитва да продължи да спи, но не може сам да се унесе и след няколко завъртания започва да мрънка. Тогава му давам да сукне и бързо заспива. Винаги заспива на гърда - понякога само се случва сам да писне и да се обърне на другата страна. Има и нощи, в които е по-неспокоен и пак на гърда го успокоявам, но тогава по-скоро инициативата е от мен, той реално не търси да суче или поне небот глад. Снощи например имахме по-тегава вечер - от 8:30 до 1 се буди сигурно 20 пъти - аз давам да суче, той се унася и след 5 мин или като го откача от гърдата започва да мрънка и пак давам, или той суче малко и се пуска и започва да мрънка. Наложи ми се да стана и да го разнасям из стаята, което рядко ми се случва. За щастие след 1 се събуди само още веднъж до сутринта.

# 694
  • София
  • Мнения: 2 666
Моето бебе напоследък е много неспокойно. За това питах дали сте забелязали промяна преди да навършат 9 м. Бебка следващата седмица ги навършва и се надявам да е период. Иска само в ръцете или скута ми да стои. Даже когато я сложа да седне до мен започва да плаче. Не иска никой друг и това ме изнорява.
Другото, което я успокоява е да я държа изправена. С каката не ми се е случвало подобно нещо, тя беше много самостоятелна и нито веднъж не ми даде да я хвана за ръципка когато прихождаше. Ноо явно с бебка ще е по-различно.
Проби 7-то зъбче, а 8-то пробива. През деня спи два пъти по 40 мин. Заспива с гушкане към 23.00 ч. и се буди на всеки 2.30 ч., давам й да суче и в повечето случай заспива. Но след около час плаче, гушкам, приспивам.. В 7.00 се събужда окончателно и няма сила на Земята, която да я при спи отново. Надявам се проблемите с нощния сън да се оправят, защото на моменти ми идва доста тежко.

# 695
  • Мнения: 4 033
Аз пък си мисля , нали имаше нещо общо поведението на бебо сега съответстващо месец по месец от по време на бременноста . В 9м беше вече много тежко ние неспокойни бебето неспокойно .. още малко и ще се ражда 😄

# 696
  • пловдив
  • Мнения: 1 096
Поуспокойхте ме малко,като разбрах ,че почти всички кърмени заспиват на гърда. И при нас е така напоследък,но се притеснявам,че така ще се научи и незнам как ще се отбиваме после...
Venetinha, и при мен с кърмене килограмите мърдат само нагоре. Още каката си знам,че е така. Явно е на хормонална основа,но пък и не се ограничавам,имам си апетит. Явно след спиране на кърменето ще се вталявам. Майките,който кърмят и отслабват са си късметлийки.

# 697
  • Мнения: 216
И моето момче заспива на гърда. Нощем се буди 2-5 пъти. Спи при нас, затова бързо му давам да суче и пак заспива.
Сестра му се будеше до 2 годишна нощем, така че нямам особени очаквания за спокоен нощен сън.
А и той все още няма нито един зъб, та предполагам, че трудните дни и нощи предстоят.

# 698
  • Мнения: 1 418
Поуспокойхте ме малко,като разбрах ,че почти всички кърмени заспиват на гърда. И при нас е така напоследък,но се притеснявам,че така ще се научи и незнам как ще се отбиваме после...
Venetinha, и при мен с кърмене килограмите мърдат само нагоре. Още каката си знам,че е така. Явно е на хормонална основа,но пък и не се ограничавам,имам си апетит. Явно след спиране на кърменето ще се вталявам. Майките,който кърмят и отслабват са си късметлийки.

Аз след раждането спаднах с 10 кг, щом кърменето потръгна качих 3 ...след 6м. явно хормоните се оправиха,защото ми дойде и от тогава свалям плавно..сега ми остават още 2кг.

# 699
  • Мнения: 754
Аз за спането нощем нищо няма да кажа да не урочасам нещо,но все пак и той си има събуждания слава богу кратки.

Това за тунела е страхотна идея,но сега забелязах,че се води от 3-7 години та се зачудих.Вие съобразявате ли се да купувате играчки горе-долу в тяхната възрастова граница?

# 700
  • София
  • Мнения: 2 666
Имам тунела на Икеа и не става за толкова малки бебета. Трябва да са по-осъзнато, защото е дълъг и се плашат.

# 701
  • Мнения: 299
Нашият не е толкова дълъг. Колкото чавешки ръст. Аз не винаги съобразявам играчките с препоръчителната възраст. Засега едно от най- важните неща,за които внимавам, е да няма нещо малък размер за изяждане. Така или иначе всичко е в устата. Но го наблюдавам какво му е интересно да прави и така избирам играчки. Той нямя много играчки съвсем умишлено. Не купувам пластмасови, пеещи и светещи,само ако му подарят.
Когато нямаше още осем месеца му мзехме ксилофон, а на кутията пише че е за след годинка. Много му е интересен,блъска по него , но не го оставям сам за да не се набоде с палката. Сега видях в лидъл дървени триколки и кончето люлеещи се и си мисля дали ще му е интересно едно от двете и кое бих взела. Вие как мислите. Рано ли им е за триколка? Изглежда стабилна ще го дърпаме ние в началото докато се сетш да се оттласква с крака.

# 702
  • София
  • Мнения: 2 666
Нашият не е толкова дълъг. Колкото чавешки ръст. Аз не винаги съобразявам играчките с препоръчителната възраст. Засега едно от най- важните неща,за които внимавам, е да няма нещо малък размер за изяждане. Така или иначе всичко е в устата. Но го наблюдавам какво му е интересно да прави и така избирам играчки. Той нямя много играчки съвсем умишлено. Не купувам пластмасови, пеещи и светещи,само ако му подарят.
Когато нямаше още осем месеца му мзехме ксилофон, а на кутията пише че е за след годинка. Много му е интересен,блъска по него , но не го оставям сам за да не се набоде с палката. Сега видях в лидъл дървени триколки и кончето люлеещи се и си мисля дали ще му е интересно едно от двете и кое бих взела. Вие как мислите. Рано ли им е за триколка? Изглежда стабилна ще го дърпаме ние в началото докато се сетш да се оттласква с крака.

Рано им е за триколка, люлеещи играчки. Трябва да са поне да година и 7-8 месеца, за да се люлеят.

При нас голям хит са едни маракаси, малки и големи и едно дайре.

# 703
  • Мнения: 209
Момичета, ние днес бяхме на консултация и бебка не е качила и грам от миналия месец. Лекарката го отдаде на това, че докато беше болна не ядеше много, но аз се притесних. На височина е пораснала един сантиметър.

# 704
  • Мнения: 353
Момичета, ние днес бяхме на консултация и бебка не е качила и грам от миналия месец. Лекарката го отдаде на това, че докато беше болна не ядеше много, но аз се притесних. На височина е пораснала един сантиметър.
При моята бебка имаше един месец в който не беше качила кг. Обедена съм, че аз бях причината тъй като все внимавам по колко количество й давам. Знам, че казват, че децата се хранят докато откажат ама ние такъв случай нямаме. 😊 Щом е пораснало та височината всичко е наред.
Аз да попитам давали ли сте шуслерови дали 3? Може ли да ми кажете след колко дни имат въздействие? Бебка е с кашлица от три дни, днес бяхме на доктор и й изписаха солите  като док ми каза, че ако няма подобрение да започвам да й давам Стодал. Та се чудя колко трябва да изчакам. 

Общи условия

Активация на акаунт