Отговори
# 510
  • Мнения: X
Чакам тиган за палачинки на Лава. Пише, че има два слоя емайл. Трябва ли са му правя нещо предварително? Може да се мие в миалня 😀

Зайче,

въпреки, че на бг-страницата на Лава пише да се изпече, това не било нужно. В упътването нямало такова нещо.
То е много странно - уж емайл, пък да се пече. Давай както е писано в упътването!

# 511
  • Мнения: 1 359
Момичета, може ли съвет за крем за лице за мазна кожа в Т-зоната, да не запушва порите, ако може и да матира дори и леко, но задължително със слънцезащитен фактор. Някъде си бях записала добър отзив за балансиращия крем на Микса, но не зная има ли фактор

# 512
  • София
  • Мнения: 16 197
Момичета, може ли съвет за крем за лице за мазна кожа в Т-зоната, да не запушва порите, ако може и да матира дори и леко, но задължително със слънцезащитен фактор. Някъде си бях записала добър отзив за балансиращия крем на Микса, но не зная има ли фактор
??? - в темата за  чугунените тигани???

# 513
  • Мнения: 1 359
Grinning объркала съм се
Убийте ме с камъни

# 514
  • Мнения: X
Grinning объркала съм се
Убийте ме с камъни

Няма пък, нямаме камъни тук!
Ама може да ти направим пържолка в чугунения тиган и да те замерим с нея.

# 515
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Камъни нямаме, ама ако те лопнем с един тиган, отма те утрепваме. Simple Smile
Тъй чеее, имаме опасни оръжия, не бива шега с чугунките. Хехе.
Laughing

# 516
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 205
Чакам тиган за палачинки на Лава. Пише, че има два слоя емайл. Трябва ли са му правя нещо предварително? Може да се мие в миалня 😀

Зайче,

въпреки, че на бг-страницата на Лава пише да се изпече, това не било нужно. В упътването нямало такова нещо.
То е много странно - уж емайл, пък да се пече. Давай както е писано в упътването!
когато бях в магазина на Лава ми казаха , че двуслойният емайл би било добре да се изпече.
трислойният - не.

# 517
  • Мнения: X
Аз не бих слушала какво разправят в магазина на Лава, а бих прочела упътването , написано от фирмата.

# 518
  • Мнения: 353
Чакам тиган за палачинки на Лава. Пише, че има два слоя емайл. Трябва ли са му правя нещо предварително? Може да се мие в миалня 😀

Зайче,

въпреки, че на бг-страницата на Лава пише да се изпече, това не било нужно. В упътването нямало такова нещо.
То е много странно - уж емайл, пък да се пече. Давай както е писано в упътването!
когато бях в магазина на Лава ми казаха , че двуслойният емайл би било добре да се изпече.
трислойният - не.

. Той три слоя е от външната страна

# 519
  • Мнения: 3 659
Камъни нямаме, ама ако те лопнем с един тиган, отма те утрепваме. Simple Smile
Тъй чеее, имаме опасни оръжия, не бива шега с чугунките. Хехе.
Laughing

Хихи... Камъни ни не трябват:))) Нещо чугунено е предостатъчно:)

# 520
  • Мнения: 1 359
Хахаха, хора, разсмяхте ме много Simple Smile Simple Smile Simple Smile защо не казахте, че ще целите с чугун, много ще се радвам някой да запрати по мене каквото и да е чугунено нещо Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Сега по темата. Аз продължавам дилемата с количеството мазнина, с което трябва да се готви в емайлирания чугун. Трябва ли да я има или не? Мисля да правя добре познатите на всички пържолки с гъби, които обикновенно мятам в йенската с капак във фурната. Искам ги в чугунената тенджера, обаче.. обикновенно слагам малко водичка на дъното, а в чугуна как се правят...?
И докато се чудя се хваля с една боб чорба, превъзходна. Гри ли беше казал, че чугуна готви прекрасен боб... прав е! Simple Smile

# 521
  • София
  • Мнения: 48
Kristaline Не я мисли толкова тая тенджера. Сготви си пържолките както си свикнала. Стават много добре в чугуна. Ако загори върху емайла, ще го накиснеш и изтържиш с домакинска "тел" или грапавото на гъбата.
За фасула... и манджите, аз все още не намирам разлика между чугунена тенджера и иноксова. Определено хванах разлика във вкуса на боба в тенджера под налягане и обикновена. В обикновената е поне 2 пъти по-вкусен и ароматен.

# 522
  • София
  • Мнения: 16 197
Аз правя разлика във вкуса на боба в обикновена и чугунена тенджера. Ние бобът го обичаме на яхния, гъстичък, а напоследък се научих, по мексикански тертип,  да го пасирам с пресен чесън на пюре и тооооолкова вкусен.

# 523
  • София
  • Мнения: 5 883
Хахаха, хора, разсмяхте ме много Simple Smile Simple Smile Simple Smile защо не казахте, че ще целите с чугун, много ще се радвам някой да запрати по мене каквото и да е чугунено нещо Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Сега по темата. Аз продължавам дилемата с количеството мазнина, с което трябва да се готви в емайлирания чугун. Трябва ли да я има или не? Мисля да правя добре познатите на всички пържолки с гъби, които обикновенно мятам в йенската с капак във фурната. Искам ги в чугунената тенджера, обаче.. обикновенно слагам малко водичка на дъното, а в чугуна как се правят...?
И докато се чудя се хваля с една боб чорба, превъзходна. Гри ли беше казал, че чугуна готви прекрасен боб... прав е! Simple Smile
Такива правих за нова година, обаче им слагам прясно мляко вместо вода, също и малко масло.
По-хубави стават в чугуна, отколкото в йенската.Sunglasses

# 524
  • Мнения: 3 659
Чугун със светъл емайл не се търка нито с домакинска тел, нито с твърдото на гъбата. Не помня каква е тенджерата на Kristaline, но е достатъчно да се кипне вода, не много, да кажем два пръста да покрие дъното и сода за хляб, ври известно време и после пада всичко. Никога не бих си съсипала тенджерата с твърди гъби.
Ако емайлът е черен, вече е по-друго. Там свободно си търкам.
Освен Гри да е запомнил, че става въпрос за тъмен емайл, иначе не знам как се дават подобни съвети.

Общи условия

Активация на акаунт