Отговори
# 540
  • Мнения: 353
Вчера ходих в Икеа да огледам чугунения тиган, но от 10 бройки само един не беше с отлюспени ръборе и показваща се ръжда. Нещо се разколебах и го оставих. Поръчах тези двата https://shop.lavabg.eu/plosk-tigan/350-o-28cm-chugunen-tigan-lav … -eco-y-tv-28.html и https://shop.lavabg.eu/plosk-tigan/310-o-26cm-chugunen-lava-tiga … eco-y-krp-26.html. Правилните ли избрах, дето не залепват след обработка или обърках?

По-натам ще взема и един малък като този, но ми дава, че не е наличен в момента искам да пържа яйца в него да речем. Нали няма да залепва и той?
https://shop.lavabg.eu/plosk-tigan/63-o-26cm-chugunen-lava-eco-t … eco-tv-26-k0.html


. Аз имам правия, много съм доволна

# 541
# 542
  • Мнения: 6 292
Страхотен се е получил. И аз харесвам много рецептите на Йоли, фенове сме на десертите (тортите по-конкретно).

# 543
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 205
тоз хляб в какво е изпечен ?

пп. имаш поредни постове.

# 544
  • Мнения: 1 359
Стела, браво, останаха ми очите в този хляб. Задължително ще го направя при първа възможност. Благодаря ти за споделената рецепта! А на дъното на тенджерата, хартия ли сложи, както е в рецептата или намаза с нещо?

Благодаря и на тези, които се включиха в дискусията ми за пържолките с гъби в тенджерката. Получиха се разкошни, крехки и много сочни, макар опасенията ми, че имаше някой доста дебели, всичко се опече превъзходно. И е вярно, че ароматите се запазват и усещат по- интензивно, добавих няколко резенчета масълце и те бяха достатъчни цялото ястие да ухае. Simple Smile
Сега размишлявам, какъв да е следващият шедьовър Simple Smile

# 545
  • Мнения: 6 292
Стела, да питам и аз. Хартията само на дъното или и нагоре  я сложи без да я оформяш (изрязваш) по тенджерата? Колко диаметра е тенджерата, в която пече хляба?

# 546
  • Мнения: 353
Здравей, тъй като не ми се чакаше 5 часа за втасване на тестото , аз го месих и втасах в машинката за хляб. Правих два пъти, два хляба ,като единия даже ускорих  втасването във фурната на 50 градуса/това често го правя,не зная дали е правилно, но ми се получава/.
След това го слагам на хартия за печене посипана с малко брашно. В загрятата тенджера го прехвърлям с хартията, както е в рецептата. Охладих на решетка без да покривам или пръскам с вода.

Не мазах с нищо, не залепна ,нали има хартия. Даже тенджерката не съм мила, тя не се изцапа. Но хляба е супер . С хрупкава коричка , а вътре душичка. Който иска да опита, няма да съжелява и няма да остане с един опит. Гарантирано.

Хартията е и нагоре. Тя ми е големичка. Като го прехвърлих изрязах с ножица стърчащите над съда. Затова ,ако се вгледаш в хляба ,в основата има чупки, от хартията е ,а отгоре направих 3 разреза с нож. Моята тенджерка е 24 см.

# 547
  • Мнения: 6 292
Благодаря ти, може ли само да кажеш във фурната на 50 градуса колко го държиш и съвсем ли без да втасва го пъхаш? Ще ми се да го направя за довечера ама го сложих да втасва преди 1 час, та евентуално да ускоря по твоя начин второто втасване, което го дават 1-2 часа. Може ли да ме ориентираш ако тогава го сложа във фурната колко време ще отнеме, за да не чакам 1-2 часа...

# 548
  • Мнения: 353
Ами във фурната на 50 градуса става бързо. Не мога да определя време,наглеждай го . Аз така правих.

# 549
  • Мнения: 353
Благодаря ти, може ли само да кажеш във фурната на 50 градуса колко го държиш и съвсем ли без да втасва го пъхаш? Ще ми се да го направя за довечера ама го сложих да втасва преди 1 час, та евентуално да ускоря по твоя начин второто втасване, което го дават 1-2 часа. Може ли да ме ориентираш ако тогава го сложа във фурната колко време ще отнеме, за да не чакам 1-2 часа...
какво става с хляба чакаме снимки

# 550
  • Мнения: 6 292
Стела, отплеснах се. Сега загрявам фурната. Какъвто и да стане ще сложа после снимки обещавам Rolling Eyes

# 551
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 205
Благодаря ти, може ли само да кажеш във фурната на 50 градуса колко го държиш и съвсем ли без да втасва го пъхаш? Ще ми се да го направя за довечера ама го сложих да втасва преди 1 час, та евентуално да ускоря по твоя начин второто втасване, което го дават 1-2 часа. Може ли да ме ориентираш ако тогава го сложа във фурната колко време ще отнеме, за да не чакам 1-2 часа...
тестото се оставя да втаса колкото е необходимо. няма точно време. чак тогава се пече.

# 552
# 553
  • Мнения: 1 359
Драго, браво! Разнищи сега втасването във фурна, че ще повторя твоя опит, иначе не знам кога ще мога.
Отчитам се с едни прекрасни сотирани картофки. Ще пусна рецептата от компа по- късно, пак ги нападнахме като невидели и се сетих за снимка, чак когато останаха две парченца и ме досрамя 😁

Допълвам рецептата за картофките, от Ками е - на една от любимите ми кулинарки: http://biri-miri.blogspot.com/2014/07/blog-post_17.html

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 11:22 от Kristaline

# 554
  • Мнения: 353
Браво, изглежда апетитно.

Общи условия

Активация на акаунт