Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 128 972
  • 906
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Я дайте и идея за уок. Все ще купувам и все нещо не харесвам, поне ако се наканя, да е безвреден.

Аз съм харесала този

https://www.amazon.co.uk/Buyer-Mineral-Element-Country-Frying/dp … HL&ref=plSrch

Mauvel е с по ниски стени, но и цената  е различна



Много е хубав този уок, обаче четох, че доста тежи(около 3 кг) и поради това не е много удобен.
Добре било да има и малка дръжка срещу дългата, за да се вдига с две ръце.
Тази стомана не е неръждаема, трябва целият уок много сериозно да се изпече.
Ето го мнението - много полезно инфо за изпичането има в него.
https://www.amazon.de/gp/customer-reviews/R2OTPBTU8NFVAH/ref=cm_ … p;ASIN=B00601JWCK

# 121
  • Мнения: leet
Съдовете от мед не искат ли специална поддръжка? Това ми е останало в главата от някъде

Mисля, че изискват, a и май има спор безвредни ли са. Аз съм харесала този от стомана

https://www.amazon.co.uk/Mauviel-Héritage-3632-30-Steel-Wok … words=mauviel+wok

Относно изпичането, ако не се лъжа De buyer дават инструкции как да стане

Последна редакция: ср, 21 ное 2018, 22:04 от blue75

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте всички! Предстои ми най-накрая да си взема комплект тенджери. Вкъщи сме 5 души, готвя всеки ден и държа да има поне една голяма тенджера в сета. Тигани имам. Имам и тенджера Лава, в която пека ежедневно хляб. Иска ми се да използвам намаленията в амазон около черния петък и бях харесала на WMF серията quality one ( има ги и в айко за 299 лв комплекта). Въпросът ми е дали имате друго предложение, дали изборът ми е добър?
Предварително благодаря!

# 123
  • Мнения: 373
А мнението ви за тези тигани, бяха намалени на -50%? https://reno.bg/search?q=%D0%A2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD+Risoli+Dr+Green

# 124
  • Мнения: X
А мнението ви за тези тигани, бяха намалени на -50%? https://reno.bg/search?q=%D0%A2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD+Risoli+Dr+Green

Лят алуминий с дебелина 6 mm Специално трислойно незалепващо каменно Greenstone покритие Висока защита от надраскване на покритието Възможност за готвене без мазнина и без залепване.

Аз лично нямам добро мнение за тигани от алуминий с покритие. Самото покритие може да е ОК, но рано или късно се скапва и отдолу се показва алуминият.
Ако си ОК с това, си го купи.

# 125
  • Мнения: 19 296
Стоманените тенджери Vita качествени ли са?

# 126
  • Мнения: 1 359
Момичета, включвам се отново за да ви благорая за огромната помощ и стотиците полезни съвети, които неуморимо давате на такива неграмотни "домакини" като мен. Благодарение на вас преоткрих стъклените тави и никога повече няма да си купя други. Снабдих се с две- малка и голяма. Най- доброто ми решение в домакинството. Става вкусно, лесно се мие, не се драска, не се отчупва или люспи покритие, не и треперя да не я надраскам и въобще... родих се. Благодаря ви! Flowers Hibiscus

# 127
  • Варна
  • Мнения: 486
Момичета, включвам се отново за да ви благорая за огромната помощ и стотиците полезни съвети, които неуморимо давате на такива неграмотни "домакини" като мен. Благодарение на вас преоткрих стъклените тави и никога повече няма да си купя други. Снабдих се с две- малка и голяма. Най- доброто ми решение в домакинството. Става вкусно, лесно се мие, не се драска, не се отчупва или люспи покритие, не и треперя да не я надраскам и въобще... родих се. Благодаря ви! Flowers Hibiscus

   Аз имам страх от стъклени тави, като момиче (по времето на соца) счупих една такава, сложих я във фурната да стопля яденето и тя се спука. Отнесох голямо конско от майка ми! А сега имам в къщи няколко, подаръци са ми от тук-там и не ги ползвам за печене, по-скоро да си разбъркам салатите в тях.
   Моля те кажи ми (с подробности) как готвиш в тях, на каква температура, студени в студена фурна? ...  или ако правя ориз и го залея с гореща вода как го пека? И мога ли да я сложа в предварително загрята фурна, виждала съм да се пече хляб в стъкло, ама как става?

# 128
  • Мнения: 1 734
Аз също готвя само в йенски (стари от баба ми и майка ми, както и Pyrex, а имам един подарък и на Borcam), както и в керамични (произведени във Франция, Испания и Португалия). Слагат се студени във фурната. Иначе относно ориза, ако е залят с гореща вода, може да затоплиш фурната предварително на 180 градуса и понеже горещата вода стопля един вид стъкления съд не е проблем да се сложи в предварително загрята фурна. Тавичките ми за тарта също само  керамични и от йенско стъкло. Относно хляба, аз правя хляб в български гледжосан гювеч Simple Smile.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 12:19 от bubastet

# 129
  • Мнения: 1 359
Mario d.k., не съм чак толкова опитна, за да дам съвет. Даже и аз се присъединявам към молбата ти, някоя опитна домакиня да сподели какви са тънкостите. Използвала съм я точно както обикновенна тава досега. Слагала съм я и в леко нагрята фурна, изсипвала съм и горещи ястия вътре- нямала съм проблеми. Мисля, че борсиликатното стъкло е изключително устойчиво на термичен шок и би понесло разумни температурни разлики. Особено по- новите съдове. Мисля, че те са идея по- издръжливи и усъвършенствани, в сравнение с тези на нашите майки и баби.
И аз чакам с нетърпение и други отзиви.

# 130
  • Мнения: 9 174
 Peace за стъклените тави и аз имам 2 правоъгълни..готвя и ги ползвам безмилостно във фурната, слагам в студена в топла
загарям захар за крем карамел ...на котлона ..после сипвам сместа и бухвам във фурната... Mr. Green

# 131
  • Мнения: X
а как ги чистите стъклените тавички, аз вчера голямо търкане търках една такава йенска - не беше дори загоряла, но като мина с пръсти усещам, че има нещо останало - просто печени картофи бяха ама на, доста си потърках с гъбата, кво ли не пробвах, моля ви споделете

# 132
  • Мнения: X
а как ги чистите стъклените тавички, аз вчера голямо търкане търках една такава йенска - не беше дори загоряла, но като мина с пръсти усещам, че има нещо останало - просто печени картофи бяха ама на, доста си потърках с гъбата, кво ли не пробвах, моля ви споделете
Да я накиснеш за 24ч.?

# 133
  • Мнения: 3 659
Със сигурност тавата трябва да се накисне.

# 134
  • Мнения: 1 359
Аз точно и заради чистенето им станах фен, освен другите предимства. Загоряло чистя буквално със замах, но я оставям да се накисне. Досега съм я оставяла за 20- 30мин. и пак е било достатъчно. Но аз все си мисля, че новите имат разлика със старите, добре известни на всички овални йенски тенджери. Сравнявам с тази на майка, която е страшно прилежна домакиня и въпреки това, на труднодостъпните места има леко пожълтяване от недобре измита повърхност. Моята е нова, на Pyrex (от намаленията в Кауфланд), дори на допир е различна, някакси по- усъвършенствано покритие, по- гладка повърхност, по- бистър цвят на стъклото. Почти съм сигурна, че технологията и състава са различни от едновремешните.
Азалия, от новите ли ползваш, или от старите? Просто за мое инфо, за да си потвърдя или отхвърля предположението Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт