Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 129 116
  • 906
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 97
Здравейте. Имам проблем със съдове от Икеа. Поръчах си ето този комплект: https://www.ikea.bg/products/cookware/pots-pans/cookware-sets/ou … -chasti/30286416/ Пристигна на 12.09. и започнах да го ползвам на следващия ден. В касеролата готвих точно две неща и се появиха петна (прилагам снимка).
Чета в материал: Алуминий, Teflon. В тема за безвредни съдове коментираш нещо от алуминий + тефлон.
И аз прочетох описанието - алуминий има между два пласта неръждаема стомана в дъното на съдовете, тефлон виждам само в тигана. Потребителката има проблем с касеролата, аз лично смятам, че е в правилната тема.

# 556
  • Мнения: 45
Здравейте. Имам проблем със съдове от Икеа. Поръчах си ето този комплект: https://www.ikea.bg/products/cookware/pots-pans/cookware-sets/ou … -chasti/30286416/ Пристигна на 12.09. и започнах да го ползвам на следващия ден. В касеролата готвих точно две неща и се появиха петна (прилагам снимка).
Чета в материал: Алуминий, Teflon. В тема за безвредни съдове коментираш нещо от алуминий + тефлон.
И аз прочетох описанието - алуминий има между два пласта неръждаема стомана в дъното на съдовете, тефлон виждам само в тигана. Потребителката има проблем с касеролата, аз лично смятам, че е в правилната тема.

Точно! Тигана ще е резерва.

# 557
  • Мнения: 1 306
За съжаление в IKEA продават и посредствени неща в стоките за домашна употреба. Примерно една четка за WC в метална кутия - изби ръжда доста бързо и отиде на боклука. Но и цената беше 6 лв, което показва колко не е неръждаема. Тоя комплект не мога да преценя доколко е скъп - не е съвсем без пари, но нямам подобен за сравнение.

# 558
  • София
  • Мнения: 12 006
Е ти за 6лв. неръждавейка ли очакваш? То е ясно от преди да си го купиш. И м/у другото тези ментета излизат най-скъпи, защото даваш 6лв. и до окло 3-4 седмици е за боклука. Ако е такъв бюджета, по-евтино и разумно е пластмаса, че поне няма да ръждяса.

# 559
  • Мнения: 10 210
Тъй като в момента съм без тиган, реших да направя няколко неща в стоманената ми тенджера за да преценя дали да взема стоманен тиган. Снощи правих омлети, долу горе станаха. Днес имах едно готово кордон бьо и след като загрях и направих теста с водата, сложих малко олио и мръфката. Мазнината изгоря и стана кафяво дъното, няма чистене. Сега сложих препарат, който ще я почисти, но кажете ми моля ви къде бъркам? Наистина не знам вече какъв тиган да си взема Sad
Кой е този препарат?

# 560
  • Мнения: 7 054
От 1994-та година ползвам съдове Цептер и съм страшно доволна. Не бих ги заменила за други.

# 561
  • Мнения: 10 210
В тигана без мазнина ли готвиш и как поддържаш емайла?

# 562
  • Мнения: 7 054
В тигана без мазнина ли готвиш и как поддържаш емайла?

Да, без мазнина, но понякога си го ползвам и за класическо готвене. Имам препарат на Цептер за почистване на съдовете и от време на време го ползвам.
П.П. И яйцата за Великден варя без вода по правилата на Цептер.

# 563
  • Мнения: 10 210
И нямаш потъмняване на емайла (за тигана), така ли?

# 564
  • Мнения: 7 054
Ами за 25 години ползване няма как да няма потъмняване, ако искаш утре ще го снимам и ще ти изпратя снимката да видиш как изглежда.

# 565
  • Мнения: 10 210
Ако не ти представлява проблем, ще ми бъде полезно, да. Тиганът е с основа стомана 18/10, нали?

# 566
  • Мнения: 7 054
Ако не ти представлява проблем, ще ми бъде полезно, да. Тиганът е с основа стомана 18/10, нали?

Да, разбира се.
Ако утре не ти пусна снимка, подсети ме на л.с.

# 567
  • Мнения: 1 306
Е ти за 6лв. неръждавейка ли очакваш? То е ясно от преди да си го купиш. И м/у другото тези ментета излизат най-скъпи, защото даваш 6лв. и до окло 3-4 седмици е за боклука. Ако е такъв бюджета, по-евтино и разумно е пластмаса, че поне няма да ръждяса.
Не е въпроса в бюджета. Просто дотогава повечето неща от Икея бяха свестни и четката решихме, че е направена.

# 568
  • Мнения: 2
Имам едно питане относно този комплект: https://www.amazon.co.uk/Lodge-1407002-Large-Round-Casserole/dp/ … sr=1-148&th=1
Дали си заслужава ?
Има си и килограмите като материал, светлия емайл отвътре, но пък в сайта на Lodge го няма ?

# 569
  • Мнения: 7 856
Да се изфукам - пристигна ми екзотичната тенджера на Pyrex. Много красива, изглежда като от порцелан. При това е много лека, за разлика от чугунените. А и може да се мие в миялна. Пише и 25 години гаранция, която естествено няма как да се реализира. Но да се надяваме, че в следващите много години ще ми е верен помощник.

Общи условия

Активация на акаунт