Синдром на даун

  • 5 068
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 560
БХС - то е изследване, което има по- скоро статистическо- прогнозен характер и не дава окончателна диагноза, а определя вероятности. Освен това се влияе и от странични фактори, като например възрастта на бъдещата майка, наличие на предходни аборти и тн. 1 : 40 вероятност е плашещ резултат, но не бързай да се шашкаш на базата само на БХС. Намери добър специалист по ФМ и ако можеш да си го позволиш, пусни си някой  от пренаталните тестове. Примерно аз правих разширения пакет на Пренатест, който установява Даун с точност до 99, 9 процента. Ако имаш положителен ризултат от него, тогава вече може да правиш амниоцентеза, която да даде окончателната диагноза. Тази последователност ми определи моя гинеколог, когато бях бременна и категорично не разреши директно амнио, защото колкото и да е рутинна процедурата за лекарите, носи риск за плода. 
Успех, дано тревогите ти са напразни✌

# 31
  • Мнения: 1 670
Момичета, чакам си БХС уж в сряда, но гледам днес са започнали да въвеждат данни. Предполагам още ще попълват утре и в сряда.
Супер много се притесних, кажете по едно мнение. Кой риск да гледам най- вече? На феталната всичко изглеждаше идеално. На 39 съм, имам две здрави деца. Неинвазивен тест ще ни е малко трудно да си позволим в момента....и смятах да го правя при наистина лоши резултати....

# 32
  • Мнения: 2 172
Момичета, чакам си БХС уж в сряда, но гледам днес са започнали да въвеждат данни. Предполагам още ще попълват утре и в сряда.
Супер много се притесних, кажете по едно мнение. Кой риск да гледам най- вече? На феталната всичко изглеждаше идеално. На 39 съм, имам две здрави деца. Неинвазивен тест ще ни е малко трудно да си позволим в момента....и смятах да го правя при наистина лоши резултати....

Джейче , ако си от София отиди до МД след като излезнат пълните резултати за една консултация. Резултатите ти не са толкова лоши. Като бях бременна с първото рискът ми беше къде, къде по-висок , а бях на 21 тогава. Една консултация с генетик може да разсее притесненията ти. Можеш да изчакаш и до ФМ , а ако тогава има нещо притеснително да прибегнеш към неинвазивен или инвазивен тест.

# 33
  • Мнения: 1
Здравейте момичета при мен нещата също излезнаха лоши нс БС 1:6 риск Даун а риск  Патау е 1:7 и чакнето от 12г.с до 17+3 беше кошмар .Дойде време за амниоцинтезата направиха 3 опита все неуспешни заради контракции и доктора предложи да изчакам до 20г.с.Тогава реших да пусна един генетичен тест и сега чакам резултата.

Общи условия

Активация на акаунт