Синдром на даун

  • 5 055
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мамита на 25г съм в 12 г.с. трябва ли да се притяснявам ? Тризомия 21  резултат 1:152

Последна редакция: пн, 08 окт 2018, 18:30 от Sonya Kostadinova 604700

# 1
  • Мнения: 2 170
Здравейте!
Аз съм на 22 години и на мен ми бяха излезнали подобни резултати. Отидох на консултация с идеята да ми правят амниоцентеза и ми обясниха , че стига да има назална(носна) кост и гънката на главата да е добре , всичко е наред. Не се стигна до амниоцентеза. Родих здраво бебенце. Сега е на 2 месеца.
Няма място за притеснение. Предлагам да се комсултирате с друг специалист. На ехографа видя ли се назална кост?

Edit: Не забравяйте , че дори и рискът да е 1:200 000 това не означава , че вие не може да сте това 1 . Това ми обясниха. Единствените изследвания , които показват на 100% , че няма проблем са амниоцентезата( но тя е много опасна и май рискът от аборт е 50/50) и ако не бъркам пренатеста.

# 2
  • Мнения: 2 560
Пренатест открива Даун с точност 99, 9 %,  ако искаш за свое успокоение го направи. В световен мащаб има мисля, че един или два случая на аномалии, които теста не е хванал. Пише го в официалния им сайт, аз пиша по памет. Доколкото знам, риск под 1: 250 се води висок.

# 3
  • Мнения: 260
Вижте това с нозалната кост да я има и всичко е точно е пълен абсурд ! Имам аборт с даун на 24 години ! в 5 мнсец ! Плода беше в тотална норма по всички параметри , Нозална кост , Всичко смисл няма нужда да описвам всичките неща , Само в кръвта ми имаше смуштение ! правих пренатален тест в Синево и ми излезна 1:20 ( в последствие разбрах че всичко що е под 1:100 е отговор да )  подтвърдиха с амнио ! Аз на ваше място бих направила най малко пренатест защото амнио най рано в 16 та седмица !

# 4
  • Мнения: 2
Благодаря

# 5
  • Мнения: 683
При мен беше 1:35. На ФМ не се видя нищо притеснително.Докторът категорично отхвърли Даун.Родих здрав прекрасен син в 37 г.с. +3 дни. Но,също бих дала съвет за пренатест или амниоцентеза.Успех!Стискам палци.

# 6
  • Мнения: 260
това естественно не значи да се притеснявате ! Просто реални случаи от живота ! докато ми правиха амниото доктора каза че при 70% дауните се раждат нормално изглеждащи , а имало и такива комто си показват симптомите след 16-17 седмица ! При мен си пролича един симптом чак на амниото докато гледаха на видеозон ! Просто за ваше спокойствие е най добре да си направите , в противен случай ще го мислите докато не родите

# 7
  • Мнения: 2 170
Вижте това с нозалната кост да я има и всичко е точно е пълен абсурд ! Имам аборт с даун на 24 години ! в 5 мнсец ! Плода беше в тотална норма по всички параметри , Нозална кост , Всичко смисл няма нужда да описвам всичките неща , Само в кръвта ми имаше смуштение ! правих пренатален тест в Синево и ми излезна 1:20 ( в последствие разбрах че всичко що е под 1:100 е отговор да )  подтвърдиха с амнио ! Аз на ваше място бих направила най малко пренатест защото амнио най рано в 16 та седмица !
Това с гледането на Назалната кост и гънката на главата ми го обясниха лекари от Майчин Дом София и болница Надежда. Не мисля , че от две различни болници ще ми кажат едно и също, просто колкото да мине номера.

# 8
  • Мнения: 15 538
Щом нещо те притеснява си направи амниоцентеза. В крайна сметка, каквото и да говорят, това е единственото изследване, което дава 100% гаранция на резултатите.
На мен ми излязоха лоши резултати с първата ми бременност преди 12 години /1 : 252/ и си я направих. Резултатите показаха, че бебето е напълно здраво и имах една спокойна бременност, без да се притеснявам от неприятни изненади.
Успех и дано всичко да е наред

п.п. Амниоцентезата е неприятно, но в никакъв случай болезнено изследване. Цялата процедура отнема 1 - 2 минути.

# 9
  • Мнения: 260
Вижте това с нозалната кост да я има и всичко е точно е пълен абсурд ! Имам аборт с даун на 24 години ! в 5 мнсец ! Плода беше в тотална норма по всички параметри , Нозална кост , Всичко смисл няма нужда да описвам всичките неща , Само в кръвта ми имаше смуштение ! правих пренатален тест в Синево и ми излезна 1:20 ( в последствие разбрах че всичко що е под 1:100 е отговор да )  подтвърдиха с амнио ! Аз на ваше място бих направила най малко пренатест защото амнио най рано в 16 та седмица !
Това с гледането на Назалната кост и гънката на главата ми го обясниха лекари от Майчин Дом София и болница Надежда. Не мисля , че от две различни болници ще ми кажат едно и също, просто колкото да мине номера.

.      То това е така но аз ви казвам че по статистика има и дауни нормално изглеждащи ! и не може да се основаваш само на това , точно поради тази причина има 2 скрининга , и кръвни иследвания . Няма смисл да спорим , имам аборт с даун с всичките му кости и неща ! Защо мислите че скрининга е съвкупност от ултразвук и кръвен тест ! Просто никой няма да седне да плаши бремена жена  че дауните също изглеждат нормално ! за да и излиза на момичето такъв риск значи има някаква причина ( може да е грешна ) .

# 10
  • Мнения: 260
Щом нещо те притеснява си направи амниоцентеза. В крайна сметка, каквото и да говорят, това е единственото изследване, което дава 100% гаранция на резултатите.
На мен ми излязоха лоши резултати с първата ми бременност преди 12 години /1 : 252/ и си я направих. Резултатите показаха, че бебето е напълно здраво и имах една спокойна бременност, без да се притеснявам от неприятни изненади.
Успех и дано всичко да е наред

п.п. Амниоцентезата е неприятно, но в никакъв случай болезнено изследване. Цялата процедура отнема 1 - 2 минути.
.       И аз ще подтвърдя , Амниоцинтезата не е като да пиеш кафе пред камина , но даже и болезнена не бих я описала , Неприятно , но никак не болезнена , повече страх имах отколкото болки по време на процедурата .

# 11
  • Мнения: 2 560
Това, което аз знам от генетик, е, че Даун може не винаги да се открие при ФМ, докато другите най- често срещани синдрома имат много характерни проявления и един добър специалист няма как да ги пропусне. Да вметна още, че има още едно инвазивно изследване, което е с точността  на амниоцентезата, но е една идея по- безопасно от нея- хорионбиопсията.

# 12
  • София
  • Мнения: 165
Здравейте,
Има случаи след направена амниоцентеза и отличен резултат след това да се роди дете със синдром на Даун.

# 13
  • Мнения: 260
Това, което аз знам от генетик, е, че Даун може не винаги да се открие при ФМ, докато другите най- често срещани синдрома имат много характерни проявления и един добър специалист няма как да ги пропусне. Да вметна още, че има още едно инвазивно изследване, което е с точността  на амниоцентезата, но е една идея по- безопасно от нея- хорионбиопсията.
. хорионбиопсия се прави най късно в 12 седмица и е сумати пъти по опасна от амниото , хорионбиопсия взимат от пъпната връв !

# 14
  • Мнения: 2 560
. хорионбиопсия се прави най късно в 12 седмица и е сумати пъти по опасна от амниото , хорионбиопсия взимат от пъпната връв !
Не е баш така, ама нямам намерение да споря. Информация има достатъчно по въпроса. 

Общи условия

Активация на акаунт