След депозитите накъде? - 2 тема

  • 37 050
  • 245
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 468
Приятна и нагледна графика от ЕКИП



https://ekipbg.com/inflation-01-19/

# 76
  • Мнения: 12
Безумие е да се инвестира в НИ при този балонизиран пазар кой. Курортите искат личен ангажимент, иначе доходността отива на кино. В момента май най-добре е като големите банки - свободния кеш да се обръща в ценни метали

# 77
  • София
  • Мнения: 15 913
В момента май най-добре е като големите банки - свободния кеш да се обръща в ценни метали
 
А ликвидност когато се наложи или продажби на върха?
Те банките си имат междубанков пазар и лесно  освобождават средства от един инструмент, когато друг стане по-изгоден.
Семейната инвестиция в пръстени и ланци колко време ше я криеш в брашното преди да ти проверят апартаментчето...

# 78
  • Мнения: 12
Нямах предвид бижута, а инвестиционно злато или сребро. Това е инвестицията с най-висока ликвидност от древни времена до наши дни Simple Smile Има БГ търговци (напр.Тавекс) и банки (ПИБ, Райфайзен и др.) които ги купуват ако ти се наложи

# 79
  • София
  • Мнения: 15 913
Да, наясно съм с инвестиционното злато.
Но пак стигам до въпроса за съхранението му. Имам близки отношения с 1 уж сериозна банка.
Ами втори път преджобват наетите от хора и фирми трезори само в 1 клон.
Водят се дела, сключват се споразумения, само да не се разчуе.
Предполагам, че сигурността и в другите е подобна.

# 80
  • Мнения: 12
Ама как така, кой ги преджобва?

# 81
  • Мнения: 468
Нямах предвид бижута, а инвестиционно злато или сребро. Това е инвестицията с най-висока ликвидност от древни времена до наши дни Simple Smile Има БГ търговци (напр.Тавекс) и банки (ПИБ, Райфайзен и др.) които ги купуват ако ти се наложи

Ако не се лъжа, ПИБ и Райфата не изкупуват обратно вече продадено от тях злато...

# 82
  • Мнения: 2 450
За коя банка става въпрос имам касета в трезор и ме притесни засега нямам проблем. Иначе за инвестиционното злато примерно за Тавекс където са най-добрите условия спреда между купува и продава е твърде голям за да се избие.

# 83
  • Мнения: 18 322
Като давате такива съвети... поне погледнете спреда на среброто.
Гуру върху гуру в този форум.

# 84
  • Мнения: 12
За коя банка става въпрос имам касета в трезор и ме притесни засега нямам проблем. Иначе за инвестиционното злато примерно за Тавекс където са най-добрите условия спреда между купува и продава е твърде голям за да се избие.
Спреда им е около 7%, а избиването зависи най-вече от момента на покупка. Някои чакат повече от година, други пък (напр.тези които са купили по-миналия месец по това време) вече са го "избили". Това не е препоръка за покупка, споделям лично мнение, не знам накъде ще тръгне цената утре, след месец или след година

# 85
  • Мнения: 468
Нямах предвид бижута, а инвестиционно злато или сребро. Това е инвестицията с най-висока ликвидност от древни времена до наши дни Simple Smile Има БГ търговци (напр.Тавекс) и банки (ПИБ, Райфайзен и др.) които ги купуват ако ти се наложи

Ако не се лъжа, ПИБ и Райфата не изкупуват обратно вече продадено от тях злато...

Изкупуват, ето линк за котировките на ПИБ:
https://www.fibank.bg/bg/zlato-i-numizmatika/page/508#izkupuvane … no-zlato-i-srebro

Явно съм изостанал с Инфото благодаря. А колко струва да кътате в банков трезор?

# 86
  • София
  • Мнения: 4 192
Ами за съжаление и аз вече не виждам нещо с добра доходност от нещата, от които си мисля, че разбирам. ТАзи седмица ни пропадна сделката. Бяхме договорили 40 декара земя още, този път в северозападна България за по 1000 лева/декара. Ренатата миналата година е била 45лв. Тъй като нямахме парите ги взехме от приятели. И изведнъж се почна, че сестрата на единия наследник е болна, отложиха сделката за след седмица, после синът пътувал  и отложиха пак сделката и вчера брокерката ми звъни и ми вика, че прегледали пазара и искат 1300 лева. Е майната им, взехме си капарото и това е, загубихме много личнбо време. Здраве да е

# 87
  • Мнения: 37
затова като се дава капаро .. нека да има клауза че ако откажат сделката ще връщат капарото двойно ... сами сте стигнали до извода че сте вложили време като минимум и пари като капаро и накрая нищо.
или не давайте капаро просто ей така .. с обещание за предварителен договор че накрая може ни договор, ни имот ни капаро.

# 88
  • Мнения: 2 450
Спреда им е около 7%, а избиването зависи най-вече от момента на покупка.
Горе долу същото е положението и ако си купиш някоя валута убежище но спреда е по-малък.

# 89
  • Мнения: 888
Не виждам много къде и е сметката на тази земя, освен да се вложат едни ненужни сега пари в едно имагинерно далечно бъдеще за следващите поколения.
Най-скорострелно умиращата нация в Света, с внос 90% от всичко, което консумираме и смазано земеделие.
40 000 лв. с тази рента се възвръщат за 22 години, ако това е добра рента, значи трябва да са поне толкова продородни всички следващи години. Това е много време за възвращаемост на инвестиция.
След като свършат евросубсидиите, ако въобще има ЕС, интереса към земя съвсем ще спадне.
Хубавото е, че не иска вода, не се облага и с данъци все още....

То и мера/пасище, което е най-ниска категория и цена, носи на който трябва по 40 лв субсидия на дек. годишно. Grinning

По-скоро, купуващите на 200, 300 лв. декара спечелиха.
Малко ме е яд, че на майка ми тъпите роднини си продадоха ид. части на 200 лв. дек. преди няколко години, добра категория земя в бургаско, при цена над 1000 лв.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 15:23 от qsenski

Общи условия

Активация на акаунт