Студенти в Холандия/Нидерландия - 4

  • 71 319
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 81
Tita123,вие до къде?С квартирата явно всички сме на едно положение.

# 706
  • Мнения: 349
    И моята ще пътува на 21,08 София-Айндховен, а квартира още не сме намерили

    В кой град ще учи?

    # 707
    • Мнения: 239
    Ако има деца, които ще учат във Венло и още нямат квартира ето тук има няколко стаи, едната от които  се освобождава от 15.07, от 15.08, и от 01.09 https://studenthousingvenlo.nl/apartment-molensingel
    В общи линии сградите са на пешеходно разстояние от университета (поне за 2 от тях съм проверила)
    Ние също наехме там стая. Договорът е 1 месец депозит и 1 наем преди започване на месеца. Първата година не може да се прекрартява, след това с едномесечно предизвестие. Аз ще купя мебелите от старата наемателка, иначе може и да се наемат срещу месечен наем около 15-20 евро.

    # 708
    • Мнения: 80
    Орех, Рос ,  в Арнем ще бъде

    # 709
    • Мнения: 7
    Код, според мен това е стартегически ход на агенциите да съберат повече  "мющерии".
    Ако мога да съм полезна на започващите кампания тепърва, за Холандия не е чак толкова необходимо ползването на агенция. Всеки грамотен млад човек може да си направи регистация в щудиенлинк и да следва стъпките.  На практика, прави са агенциите, защото каквато академична справка ще извадите началорто на 12 клас, същата ще е и непосредствено след завършване на 11 клас. Но съм се убедила, че приказките на агенциите от рода на - подавайте по--рано, шансовете са по-големи, не отговарят на истината. Може да си подал последния възможен ден и да получиш прием за сметка на друг, подал в първите дни от отваряне на портала. Това не е борба за места, подбора е по  критерии. 

    Здравейте,
    следя този форум от известно време понеже и моя син се готвеше за прием в Холандия. Вече сме приети в Саксион,Еншеде със специалност гейм дизайн. Помня че и вешия син е с тази специалност и искам да попитам трябва ли да имаме мощен комютър нещо което унито изисква за такава специалност или просто нормален такъв?

    # 710
    • София
    • Мнения: 3
    Код, според мен това е стартегически ход на агенциите да съберат повече  "мющерии".
    Ако мога да съм полезна на започващите кампания тепърва, за Холандия не е чак толкова необходимо ползването на агенция. Всеки грамотен млад човек може да си направи регистация в щудиенлинк и да следва стъпките.  На практика, прави са агенциите, защото каквато академична справка ще извадите началорто на 12 клас, същата ще е и непосредствено след завършване на 11 клас. Но съм се убедила, че приказките на агенциите от рода на - подавайте по--рано, шансовете са по-големи, не отговарят на истината. Може да си подал последния възможен ден и да получиш прием за сметка на друг, подал в първите дни от отваряне на портала. Това не е борба за места, подбора е по  критерии. 

    Здравейте,
    следя този форум от известно време понеже и моя син се готвеше за прием в Холандия. Вече сме приети в Саксион,Еншеде със специалност гейм дизайн. Помня че и вешия син е с тази специалност и искам да попитам трябва ли да имаме мощен комютър нещо което унито изисква за такава специалност или просто нормален такъв?

    И моят син е приет там. Ще се радвам да ми пишете да обменим инфо.

    # 711
    • Мнения: 349
    Няма ли приети в Маастрихт?

    # 712
    • Мнения: 5 346
    Синът ми е геймдизайн в Бреда, на сайта на унито има закачени изисквания и параметри към компютъра му, както и учебници и сайтове от които могат да се закупят. Компютърът е специфичен, типично "геймърски". Ако искате, ще го попитам за модел и ще ви пиша, марката мисля е asus rog , ако искате инфо за точния модел, ще питам синът ми и ще пиша. Помня, че не влизаше в никаква раница, освен в оригинална на същата марка, и затова ММ взе и раница, която се оказа много подходяща за ежедневна употреба, той винаги е с компа в училище.

    # 713
    • Мнения: 7
    Код, според мен това е стартегически ход на агенциите да съберат повече  "мющерии".
    Ако мога да съм полезна на започващите кампания тепърва, за Холандия не е чак толкова необходимо ползването на агенция. Всеки грамотен млад човек може да си направи регистация в щудиенлинк и да следва стъпките.  На практика, прави са агенциите, защото каквато академична справка ще извадите началорто на 12 клас, същата ще е и непосредствено след завършване на 11 клас. Но съм се убедила, че приказките на агенциите от рода на - подавайте по--рано, шансовете са по-големи, не отговарят на истината. Може да си подал последния възможен ден и да получиш прием за сметка на друг, подал в първите дни от отваряне на портала. Това не е борба за места, подбора е по  критерии. 

    Здравейте,
    следя този форум от известно време понеже и моя син се готвеше за прием в Холандия. Вече сме приети в Саксион,Еншеде със специалност гейм дизайн. Помня че и вешия син е с тази специалност и искам да попитам трябва ли да имаме мощен комютър нещо което унито изисква за такава специалност или просто нормален такъв?

    И моят син е приет там. Ще се радвам да ми пишете да обменим инфо.

    Здравейте и ние не сме наясно с много неща и ще разчитема на Интеграл за помощ. Сега смятам да го регистрирам в сайт който ни пратиха от интеграл Simple Stay и да започнем с търсенето на квартира.

    # 714
    • Мнения: 116
    Здравейте мамчета,
    Да разкажа и аз моята история .
    Дъщеря ми учи първа година в университета в Грьонинген.Оказа се по-трудно отколкото очакваше,но не е само това проблема.Последния месец й беше доста натоварен.Имаше 3 изпита от трети блок +2 поправки от втори .Дойде й в повече,ама наистина в повече.От 3 блок не взема само статистиката (това го очакваше) и остана да чака резултата от счетоводство -поправка.Надява се да си завърши успешно годината ,но е категорична че в този университет няма да остане.Не че университета е лош,не ме разбирайте погрешно.Проблема според нея е ,че тя няма яснота от наученото.Няма практика и затова подаде документи в Ротердам -Международен бизнес с логистика.
    За мен всяко дете трябва да намери пътя си и да е щастливо.Аз искам тя да е спокойна,а последните месеци напрежението беше голямо.Тя сама каза,че това не е нейния университет.Знам ,че ще се напъне и ще даде всичко от себе си,но не съм сигурна каква цена ще плати за това.
    Та,на 29.05 е насрочено интервюто и аз искам да помоля ,ако има някой който освобождава квартира в Ротердам да ми пише.
    Съжалявам че ние няма да може да помогнем на някой тук за квартира в Грьонинген,тъй като тя е обещала на нейно познато момиченце,да я вземе след като я освободи.А майката на детето може и да е участник във форума.
    Ще съм благодарна ако някой сподели информация за международен бизнес с логистика.

    # 715
    • Мнения: 2 076
    може би не е лошо да уточниш дали става въпрос за академичните университети в двата града или за тези по приложни науки, за да може евентуално някой с опит в съответните учебни заведения да ти даде съвет Simple Smile

    # 716
    • Мнения: 116
    Да,в Грьонинген е в академичен и сега ще отиде в Ротердам приложен.

    # 717
    • София
    • Мнения: 140
    Каква специалност е?
    Моята дъщеря е приета там психология.
    Като ви чета започвам да се чудя струва ли си, ако цената е здравето и съсипаната нервна система.

    # 718
    • Мнения: 116
    Международен бизнес с логистика.Аз не мига да говоря от името на всички.Споделям как се чувства тя.Много деца се справят и успяват.Няма как да разберете кое е добре и кое не докато не пробвате.Всички са различни.Не исках поста ми да прозвучи негативно и да откажа някой.Успех на дъщеря ви и вярвайте ,че ще справи !

    # 719
    • Амстердам
    • Мнения: 78
    Здравейте отново,

    Някой оттук има ко опит с тегленето на заем за таксите на обучение? От Едланта ми казаха, че трябвало първо да я платя и после да чакам да ми я преведат на вноски.
    Аз си мислех, понеже заминавам в началото на август, дали не може да си отворя холандска банкова сметка и да се регистрирам в общината, и директно да взема кредита. Два пъти писах на Тилбург, но те ми пратиха някакъв линк към сайта им, в който нищо полезно не пишеше. Знаете ли към кой орган трябва да се обърна в такъв случай?
    Благодаря Simple Smile
    Точно така е. Първо плащаш таксата и след това подаваш документи в Дуо и в документите посочваш банкова сметка - холандска , и те започват да ти връщат месечно разпределена сумата за таксата. Например - сега внасяш 2000 евро и после всеки месец Дуо ти възстановяват по 166,67 евро.

    Всъщност, не мисля че е задължително да е платена таксата наведнъж преди тегленето на заема. При мен поне не беше необходимо. Когато попитах служителката в duo дали би било проблем това, че внасям таксата всеки месец, а не съм я превела на веднъж в началото, тя ми обясни, че тях това не ги интересува - те се интересуват дали студентските ти права са непрекъснати и дали отговаряш на другите условия.

    Общи условия

    Активация на акаунт