Юлчета 2018 - тема 2

  • 37 731
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 683
На Алекс само нещо да му се доближи до устата - пръст, нос, топка, кърпа, памперс - отваря уста да го лапне! Ужас някакъв. Научил се е да пищи - голям ужас!

# 76
  • Мнения: 101
Ние ски почивката вече си я платихме за януари. Нямам търпение вече, аз миналия сезон пропуснах заради бременността, нооо сега се завръщам 😃
Ще си имаме обаче мама за помощник. Дано и вие успеете Simple Smile
Къде ще ходите?

Ние ходим без помощник, редуваме се с мъжа ми да караме с приятели. Планираме и тази година с трите деца да си направим едно пътешествие до Алпите.

За сега само Добринище сме планирали Simple Smile

# 77
  • Мнения: 547
При нас пък се появи нещо като пърхот.Люпи му се на места скалпа.Вечер като спи и често се чеше по главата. Притеснявам се да не го сърби милия.Ако някой се е сблъсквал с това,кажете какво да взема,че имаме час при педиатъра чак на 30ти.
Другото което леко ме притеснява е ,че от няколко дни взе да ака по често и е по воднисто.Няма индикации да е настинал и незнам на какво може да се дължи.

# 78
  • Мнения: 687
И въпрос към мъжките майки, какво правите с това забелване, това е поредното нещо което педиатърката ми не прави, а мен многл ме е страх да не го заболи и не го правя и в такъв случай кой ще го прави незнам Grinning
Аз съм с три момчета. Не съм забелвала батковците, няма да забелвам и бебето. Освен ако няма някакви уринарни инфекции, профилактичното забелване е отречено в западните държави. Преди се е препоръчвало, като профилактика на фимоза (срастване на кожичката, което не позволява да бъде издърпана назад). Всички бебета имат физиологична такава, която с времето се израства при повечето и забелването се получава от само себе си, когато детето поотрасне малко. В малък процент от случаите обаче има истинска фимоза, при която няма как да се получи. Преди се е мислело, че ако се почне от рано, това ще се избегне, сега обаче вече се знае, че особено случаите с истинска фимоза са особено застрашени от усложнения, тъй като има голям риск от разкъсване, а след като се разкъса и зарасне, се получава белег, който е много по-нееластичен и може да доведе до доживотни проблеми и/или нужда  от обрязване. Т.е. в най-добрия случай забелването е ненужно (при деца, при които няма фимоза и бъдат забелени много внимателно), в най-лошия може да навреди (при тези с истинска фимоза, както и при тези, които нямат, но се прави по-рязко). Ако все пак изберете да забелвате, правете го изключително внимателно и не насилвайте.

# 79
  • Мнения: 231
Здравейте, Yanica* писала ли е скоро? Уж следя, но не съм видяла да е пускала новини около техните прегледи?  Последно трябваше да са в болницата за изследвания...дано всичко е наред  Astonished

# 80
  • Мнения: 431
И аз тези дни си мислех за нея! Дано всичко да е ок!!!!

# 81
  • Мнения: 160
Здравейте, момичета. Преживявам най-големия стрес, страх в живота си, инвитрото беше детска игра. Дойдохме в неделя, нямаше ток, взеха кръв от крачето и се прибрахме. В понеделник взеха кръв от вената и сложиха абокат, много плака милата, три пъти са я боли докато успеят, пуснаха глюкоза. Във вторник чакахме за потния тест, не стана, нямаше и вливания, така си седяхме, много се ядосах. В сряда направихме потния тест и ужасът започна. Уж нямало да боли и аз отпратих мъжа ми, аз си я заведох. Имах чувството, че детето си отива от тоя свят, бледо като платно, устата му посиня, устните се напукаха, цялото се тресеше. И си я прибрах вечерта в къщи, разбрахме се да идваме сутрин и вечер да се прибираме. Само като си видя стаята и си беше старато дете, веднага започнаха усмивките, изкъпахме я, изяде си всичкото мляко без да я силя и заспа. Посред нощ се събуди, ужасът започна отново. Акото беше рядко на парченца. И всичко се върза с тая муковисцидоза. Тя не яде, не трупа, акото е рядко и тъмно, и започна да ака всеки ден че и по два пъти, появи се кашлица и хрипове. Цяла нощ не сме спали, рев и рев и пак рев, исках да умра. Сутринта показахме акото, било слуз, всички бебета имали слуз. Помолих се за резултатите на лекарите, нямало да станат, Ходих ревах на лаборатория и ги направиха, отрицателни са. Ходих като сомнамбул оз Терапията, не знаех къде съм, цялата треперя, ше изтърва детето, мъжа ми и той същия. Пак ни приеха, бодаха го 6 пъти на 7 улучиха вена, пак като Вчера бледа и посиняла уста. Пуснаха глюкоза и антибиотик включват. От понеделник чакам резултати за акото и урина, утре ще ходя и тях да издирвам. Снимка на бял дроб правихме, няма резултат, на видеозон бяхме нищо притеснително няма. 1000 доктори минават само ме разпитват и един не дава предложение за някаква болест или изследвания. Една докторка ме пита вие пожелание ли правихте инвитрото? Правете сметка какви лекари има. Няма къде да я отведа, в София ли да ходим. Нали Терапията е най голяма в североизточната България.
Много писах, съжалявам ако пълня темата. Моля ви дайте идеи за изследвания. Четох за някаква д-р Костадинова, занимаваща се с гените, моля ако някой е запознат с нея ьа да сподели.
Още веднъж извинете за дългия пост.

# 82
  • Мнения: 1 787
Яница, дано всичко се оправи и почне да хапва повече и качва грамчета.
Някоя мама беше писала за алергия.Ако не сте правили тестове за алергия към белтъка на краве млякото.Има пакети с други и може да пробвате.
Може да се консултирате с доц.Георгиева гастроентеролог.Може пък тя да даде съвет.
Друго, което се сещам за изследване на  микробиология на акото.Ако има някакви бактерии.
Стискам палци.

# 83
  • Мнения: 2 485
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав, но детето не качва тегло, а не може да се открие причината ли?

# 84
  • Мнения: 231
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав, но детето не качва тегло, а не може да се открие причината ли?
Да

# 85
  • Мнения: 687
Здравейте, момичета. Преживявам най-големия стрес, страх в живота си, инвитрото беше детска игра. Дойдохме в неделя, нямаше ток, взеха кръв от крачето и се прибрахме. В понеделник взеха кръв от вената и сложиха абокат, много плака милата, три пъти са я боли докато успеят, пуснаха глюкоза. Във вторник чакахме за потния тест, не стана, нямаше и вливания, така си седяхме, много се ядосах. В сряда направихме потния тест и ужасът започна. Уж нямало да боли и аз отпратих мъжа ми, аз си я заведох. Имах чувството, че детето си отива от тоя свят, бледо като платно, устата му посиня, устните се напукаха, цялото се тресеше. И си я прибрах вечерта в къщи, разбрахме се да идваме сутрин и вечер да се прибираме. Само като си видя стаята и си беше старато дете, веднага започнаха усмивките, изкъпахме я, изяде си всичкото мляко без да я силя и заспа. Посред нощ се събуди, ужасът започна отново. Акото беше рядко на парченца. И всичко се върза с тая муковисцидоза. Тя не яде, не трупа, акото е рядко и тъмно, и започна да ака всеки ден че и по два пъти, появи се кашлица и хрипове. Цяла нощ не сме спали, рев и рев и пак рев, исках да умра. Сутринта показахме акото, било слуз, всички бебета имали слуз. Помолих се за резултатите на лекарите, нямало да станат, Ходих ревах на лаборатория и ги направиха, отрицателни са. Ходих като сомнамбул оз Терапията, не знаех къде съм, цялата треперя, ше изтърва детето, мъжа ми и той същия. Пак ни приеха, бодаха го 6 пъти на 7 улучиха вена, пак като Вчера бледа и посиняла уста. Пуснаха глюкоза и антибиотик включват. От понеделник чакам резултати за акото и урина, утре ще ходя и тях да издирвам. Снимка на бял дроб правихме, няма резултат, на видеозон бяхме нищо притеснително няма. 1000 доктори минават само ме разпитват и един не дава предложение за някаква болест или изследвания. Една докторка ме пита вие пожелание ли правихте инвитрото? Правете сметка какви лекари има. Няма къде да я отведа, в София ли да ходим. Нали Терапията е най голяма в североизточната България.
Много писах, съжалявам ако пълня темата. Моля ви дайте идеи за изследвания. Четох за някаква д-р Костадинова, занимаваща се с гените, моля ако някой е запознат с нея ьа да сподели.
Още веднъж извинете за дългия пост.
Не мога да си представя дори през какво минавате Sad Много сила ви пожелавам и дано скоро да откриете какъв е проблемът и да е нещо, което лесно се оправя, та да спре това ходене по мъките Heart

Тъй като явно проблемът е рядък, и е малко вероятно в темата някой да има опит, те съветвам да попиташ за препоръка за лекар в някой от подфорумите на Здраве в bg-mamma, където повече хора ще го видят. Дано някой да може да те насочи.

# 86
  • Мнения: 354
ОХХХ , миличките те . Дано скоро да излезете от този кошмар Sad

# 87
  • Мнения: 1 770
Мила Яница, сърцето ми се сви докато те чета! Моля се за вас и малкото човече. Наистина, едва ли някой тук може да ти даде адекватен съвет, освен да ви стискаме палци да се оправя бързо мъничето.
Най- ме шокира въпроса на докторката, дали по желание си правила инвитрото!?!?! Дори няма да го коментирам. Не се ядосвай излишно. Бъди силна! Силни прегръдки от мен! 💜

# 88
  • Мнения: 3 269
Яница, кураж! Дано всичко отмине и скоро ви остане само лошия спомен! Стискам палци 🤞
А на изцепките на лекарите не се връзвай, всички сме чували какви ли не глупости 😤

# 89
  • Мнения: 160
Здравейте, момичета. Благодаря за подкрепата. Малката Мария днес пак се усмихва и си играе. Днес излезе, че в урината има е- коли, това е третата урина и само тя е положителна за бактерии. Акото е чисто. Та докторите смятат, че като се изчисти бактерията и малката щяла да прояде. Тя може да не трупа, заради бактерията, но това не е причината да не яде. Общо взето се въртим в някакъв кръг. Днес пак я дупчиха за ПКК. Накрая ще си я прибера и ще я храня когато и колкото си иска. Днес обвиниха мен, че не съм я хранила правилно, трябвало на три часа, да и аз ги чета тези неща в учебниците, но на практика детето не иска. Прост пример днес съм я мъчила и от 14:30 до 17:00 изяде 110 гр. Няма да се откажа, ще търсим причината, но не на всяка цена, детето доста преживя. Само да спомена, че прегледах ме картона на бащата и той е изоставал в теглото.

Общи условия

Активация на акаунт