Отзиви за точно тази пералня

  • 14 018
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Аз направо ще се разрева, никога не съм очаквала да получа толкова отговори.
Не, наистина ме трогнахте ужасно много, а аз пуснах темата просто ей така, без да се надявам на отговори.....Благодаря ви страшно много за отделеното време да ми пишете.....наистина ви благодаря.  bouquet страхотни сте просто, нямам думи.....

Ох айде недей да ревеш,че и мен ще трогнеш  Mr. Green. Стига с тия преструвки  newsm11.


  bouquet Heart Eyes newsm51 smile3503  love001 Two Hearts kiss  remybussi  action032  love001 hug

# 31
  • Мнения: 5 178
Видях че си харесала първоначално Кортинг, ми като са свършили Кортинг вземете си Горение (Gorenje) едно и също е. Това са единствените марки за които може да си сигурна че казана е Инокс
Имам WA 900 от 3 години и съм много доволна, не взимай Candy i Indezit, особено от последните бягай ....

# 32
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
Момичета, а какво ще кажете за тази пералня?

http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09018578

Наскоро си купихме хладилник с фризер - от тези с двете врати, дето пускат студена вода, правят лед и т.н. със същата марка. Доволна съм засега.
Харесва ми визията на уредите.
Та сега тази пералня ми е легнала на сърцето.

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
уупс Embarassed

# 34
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836

ОК , ама тези размери 85/60/60,изобщо не ме устройват - много голямо 60 на 60

# 35
  • Мнения: 8 585
Лио,
Въпросът е колко пари можеш да дадеш и дали имаш претенции към размерите на пералнята.
Мога да степенувам така:

*Топ избор независимо от размерите и цената
   1 Аско-www.asko.se-Това е Ролс-Ройс на пералните машини и изобщо на битови уреди.
   2 Миеле-изключително качество. Произвеждат се само в Германия и са с изключително качество.
   3 АЕГ-След поглъщането от Електролукс качеството на АЕГ рязко спадна. Това важи особенно за модели сглобявани в Италия и Испания (предимно с горно зареждане). Моделите с бар-код, започващ с "4" са сглобявани само в Германия и са наистина добри.

Добър избор:
  1 Аристон
  2 Бош (само някои модели)
  3 Сименс

Купуването на пералня с центрофуга под 1000 об/мин е разход на средства. 200 об/минута по-малко увеличава времето за изсъхване почти с 60%. Освен това, високооборотните мотори са с по-високо качество на изработка и дават представа за качеството на уреда като цяло.
Моите предложения:
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=687026&cat=60
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=687018&cat=60
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=687013&cat=60
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=682400&cat=60
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=684120&cat=60

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 23:50 от Birdie

# 36
  • Мнения: 653
Защо да не е Канди? Канди е много хубава фирма, италианска и с доказано качество. Peace Аз имам такава, купувахме е с мъжа ми 93г. и не е мръднала, а е тормозена яко.... Twisted Evil
[/quote]

Защото Канди не са това което бяха през 90-те години. Наистина не ги препоръчват вече... По-добре се насочи към друга марка. Аз ползвам Електролукс и съм много доволна. А може би най-добри са АЕГ, но ако не държиш на дизайн!

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
....................
Купуването на пералня с центрофуга под 1000 об/мин е разход на средства. 200 об/минута по-малко увеличава времето за изсъхване почти с 60%. Освен това, високооборотните мотори са с по-високо качество на изработка и дават представа за качеството на уреда като цяло.
.......................
С това съм много съгласна! Може би за ако сушите на терасата няма да има значение, но за тези които сушат в сушилня се усеща кога дрехите са минали през 1600 об/мин и кога е на 1000 об/мин. Просто дрехите могат да се сушат на по-кратките програми и това има значение за сметката за тока, защото у нас двата най-енергоемки уреда са бойлера и сушилнята.

# 38
  • Мнения: 4 546
....................
Купуването на пералня с центрофуга под 1000 об/мин е разход на средства. 200 об/минута по-малко увеличава времето за изсъхване почти с 60%. Освен това, високооборотните мотори са с по-високо качество на изработка и дават представа за качеството на уреда като цяло.
.......................
С това съм много съгласна! Може би за ако сушите на терасата няма да има значение, но за тези които сушат в сушилня се усеща кога дрехите са минали през 1600 об/мин и кога е на 1000 об/мин. Просто дрехите могат да се сушат на по-кратките програми и това има значение за сметката за тока, защото у нас двата най-енергоемки уреда са бойлера и сушилнята.
e оборотите не можеш ли да си ги нагласяш?

# 39
  • Мнения: 116
Мили мамчета,
Щом пишете тука значи имате някакви технически познания.
Тъй като имам известен професионален опит, ще поема риска да си кажа мнението.
Пералните ПРИНЦИПНО се различават и биват два вида - до 800 и над 1000 оборота на центрофугата.
Основната разлика е типът на двигателя - от там - ремъци, шайби, окачване, лагери, програматори  и т.н. 
Всяка /уважаваща себе си / фирма прави и от двата вида. Но високооборотните са винаги по кочественни.
С изключение на Миеле / дай боже всекиму / и някой английски марки всичко друго, което се продава у нас  са изнесени производства. Индезита го правят в Ромъния, а БОШ изнесе производство в Китай  #Cussing out
Така че купувайте високооборотни  Wink

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Birdie - ти ми скри шапката, заклевам се  Joy
Що не се впуснеш и в таз професия...гледам имаш неукротим дух и по въпросите на техниката... Flutter

Ааа, Бърди, споменавала ли съм, че уважавам само и единствено Мерцедесите...к'во туй Ролс Ройс  newsm78

Поздрави  Laughing

# 41
  • Мнения: 8 585
Истината е че вече почти не останаха качествени марки перални машини на Европейският пазар. След редица промени, качествени марки минаха "в ръцете" на италианци-например Аско е в състава на група "Мерлони", а АЕГ в състава на мултинационалната "Електролукс". Това се отрази на качеството катастрофално.
Разбира се редица добри марки като "Тошиба" или "Фишер-Пайкел", или "Фриджидер" или "Майтаг" не се търгуват в Европа. От друга страна има марки швейцарски перални, които са направо поразителни по качество, но не се търгуват извън Швейцария.

Качеството на една пералня е в качеството на техническата концепция и качеството на изработката на отделните детайли, а не толкова в това дали има цифров дисплей и редица неща като автоматично дозиране на праха, например. За съжаление много малко от тези неща могат да се видят при затворен уред.
Качеството на включените части е също ключово. Един мотор например който е без четки (индукционен, например) е много по-траен. Но същият произведен в Италия и произведен в Австрия са две много различни неща.

Важни неща от пръв поглед при избор:
*панта на вратата-пластмасовите издават низко качество и са проблемни при употреба.
*точност, с която езичето на вратата влиза в ключалката-дава представа за качеството на монтаж на уреда.
*пластмасовите врати (прозрачната част) са много по-низко качествени от стъклените.
*качество на монтаж на уплътняващата гума на вратата-от пръв поглед се виждат изкривявания, впечатление че гумата е по-голяма от нужното, трудности при затваряне. Най-добрите перални са или без гума (Аско) или гумата е идеално изработена и напасвана (Миеле, АЕГ).
*възможност за нивелиране на уреда от 4 страни. Някой перални се нивелират само отпред. Това е голям недостатък.
*изработка на барабана и пластмасови "разделителни" ивици по дължината му. Качеството на барабана е от изключително значение. Най-качествни са "пчеловидните" барабани на Миеле и хромираните барабани на АЕГ и АСКО. От качеството на хромиране зависи издръжливостта на барабана към случайно попаднали метални предмети. Те предизвикват надрасквания, започва ръжда, а оттам и необясними петна по цветните дрехи (като избелели). Повреда, която е много скъпа за отстраняване.

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 11:18 от Birdie

# 42
  • Мнения: 8 585
....................
Купуването на пералня с центрофуга под 1000 об/мин е разход на средства. 200 об/минута по-малко увеличава времето за изсъхване почти с 60%. Освен това, високооборотните мотори са с по-високо качество на изработка и дават представа за качеството на уреда като цяло.
.......................
С това съм много съгласна! Може би за ако сушите на терасата няма да има значение, но за тези които сушат в сушилня се усеща кога дрехите са минали през 1600 об/мин и кога е на 1000 об/мин. Просто дрехите могат да се сушат на по-кратките програми и това има значение за сметката за тока, защото у нас двата най-енергоемки уреда са бойлера и сушилнята.
e оборотите не можеш ли да си ги нагласяш?
Имам пред вид да купувате бързо-оборотни перални машини, поддържащи центрофугиране над 1000 об/мин. Повечето от евтините модели центрофугират само до 800. Разликите на пръв поглед са малки (200 об/мин), но същинските разлики са много големи-и в изработката на моторите и в изработката на "барабана". Отделно времето за изсъхване на дрехите.
Не е истина, че бързо-оборотните машини късат дрехите. Разбира се всяка тъкан се пере различно, и не може да се центрофугира вълнена тъкан, например, на 1400 об/мин...

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Истината е че вече почти не останаха качествени марки перални машини на Европейският пазар. След редица промени, качествени марки минаха "в ръцете" на италианци-например Аско е в състава на група "Мерлони", а АЕГ в състава на мултинационалната "Електролукс". Това се отрази на качеството катастрофално.

Качеството на една пералня е в качеството на техническата концепция и качеството на изработката на отделните детайли, а не толкова в това дали има цифров дисплей и редица неща като автоматично дозиране на праха, например. За съжаление много малко от тези неща могат да се видят при затворен уред.
Качеството на включените части е също ключово. Един мотор например който е без четки (индукционен, например) е много по-траен. Но същият произведен в Италия и произведен в Австрия са две много различни неща.

Важни неща от пръв поглед при избор:
*панта на вратата-пластмасовите издават низко качество и са проблемни при употреба.
*точност, с която езичето на вратата влиза в ключалката-дава представа за качеството на монтаж на уреда.
*пластмасовите врати (прозрачната част) са много по-низко качествени от стъклените.
*качество на монтаж на уплътняващата гума на вратата-от пръв поглед се виждат изкривявания, впечатление че гумата е по-голяма от нужното, трудности при затваряне. Най-добрите перални са или без гума (Аско) или гумата е идеално изработена и напасвана (Миеле, АЕГ).
*възможност за нивелиране на уреда от 4 страни. Някой перални се нивелират само отпред. Това е голям недостатък.

корифей...  Peace

И такъв ценен кадър е "изтекъл" от нашата мила Родина...Тюх, язък  Crossing Arms (сериозна съм)

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Birdie, благодаря ти много.

Значи всички перални от твоите линкове не ме устройват като размер

Единствено ми предложи пералня с тези размери
85/60/45 см

само тези обаче!!!!

Цена мога да си позволя до 650 лв.

Miele - то веднага отпада Rolling Eyes в този случай.

Ако имаш предложения с линк за тези размери с тази цена, с удоволствие цялата съм в слух

И какво ще ми препоръчаш с тези размери и до тази цена от Технополис, все пак трябва да се съобразя какво се предлага на БГ пазара.

Мерси

Общи условия

Активация на акаунт