1 юЛи-ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО

  • 34 636
  • 640
  •   1
Отговори
# 570
  • Pernik
  • Мнения: 111
като го измислите ми го пратете на лична или на маила най-добре devetakova@e-card.bg
аз ще го дам да го погледне някое профи и ще го направя

# 571
  • Мнения: 910
Първа идея за клипчето - фон от бебешки или детски смях, и после нещо от рода на "Не спирайте смеха на нашите деца!" или "За повече детски смях!" или "Нека греят техните усмивки!" .... baby_neutral после може да се продължи с инфо за датата и часа на протеста

# 572
  • Мнения: 2 070
Bise  не те познавам, но направо те обичам заради тази ти снимка да знаеш! Евала! Ако имаш време пиши ми на лични колко е голямо детето тук?

Писна ми! Кой всъщност решава кои от новите искания са приоритет и как така - всичко по реда си...При положение, че от самото начало се говори и за други интереси...от всички тях кой избира кои ще вкарате в платформата?!И след като се знае и за тях - защо не се извикаха хора на тая среща да си ги защитават...Аз сега съм в Плевен, но Анимими или Адара са на моето мнение за това условие от 6- те месеца. При положение, че ще е едно изречение в цялото това писмо, което ще разграничи жените със своб професии и периодично осигурявящите се от тотално неосигуряващити се. Пак ни маргинализирате и не съм съгласна с това, няма да подкрепя нова платформа, ако заедно с другите нови не се вкара и това!

# 573
  • Мнения: 2 534
Всеки има право на избор какво да подкрепи
Аз пък имам доверие на Движението , на Зачатие и на нашите момичета и ще ги подкрепя , каквото и да решат ЗАЕДНО
Надушвам , че темата ще тръгне в посока , която няма да се хареса на никой  Cry

# 574
  • Мнения: 934
Тези нови искания които се оформят, защо не се обсъждат и одобряват тук в тази тема ?
Как така 10 жени /примерно/ ще вземат решение от името на 16 000 подписали се в подписката ?


И аз тва казах и пак ще се повтарям докато не получа отговор от тези, които се оказва чевзимат решенията  

МАЛКО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ САМО ЗА ТОВА ДА ИЗЛЕЗЕМ ИЗВЕДНЪЖ С НОВА И ДОСТА ДОПЪЛНЕНА ПЛАТФОРМА...КАКВО СТАВА ТОГАВА С ПОДПИСИТЕ НА ВСИЧКИ ДОСЕГА И ТЕ ЩЕ СЕ ВОДЯТ ЛИ КАТО ОДОБРИТЕЛНИ И ЗА НОВИТЕ НЕЩА?!

аКО ЩЕ ИМА НОВИ ИСКАНИЯ АЗ ДЪРЖА МНОГО ЗА ТОВА  УСЛОВИЕТО ЗА 6 МЕСЕЧНИЯ ОСИГУРИТЕЛЕН СТАЖ ДА СЕ ПРОМЕНИ - ДА СЕ ИЗИСКВАТ 6 МЕСЕЦА ПРЕЗ ПОСЛЕДНАТА ГОДИНА, НО НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ И НЕЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРИ ЕДИН И СЪЩ РАБОТОДАТЕЛ, КАКТО И НЕЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТОЧНО ПРЕДИ САМАТА БРЕМЕННОСТ - ТАКА СЕ УДОВЛЕТВОРЯВАТ ИСКАНИЯТА НА ЖЕНИТЕ СЪС СВОБ ПРОФЕСИИ И ЧЕСТО СМЕНЯЩИТЕ РАБОТАТА СИ, КАКТО И ТЕЗИ ПО НЯКАКВА ПРИЧИНА СА ОСТАНАЛИ БЕЗ РАБОТА ЗА ИЗВ ВРЕМЕ! аКО ЩЕ ПРОТЕСТИРАМЕ ЗА ЗАЧАТИЕ И ДРУГИТЕ НЕКА ВКЛЮЧИМ И ТОВА МОЛЯ ВИ!



Des-Qna_Pleven, doniboni Хайде аз ще Ви отговоря, Макар да не съм никоя от 10-те жени взимащи решения. Такива 10 няма. Има просто жени който оставят децата си и търчат наляво, надясно да се опитват да направят така нещата, че да ни чуят. Нямам нищо против исканията ти. Бяха споменати на днешната среща. Да добро предложение е и е върос на мнозинстовто да реши дали да се включи. Относно това за другте организации. Те ни подкреят и както беше в началото преди да не се намери никой които да им защитава точките, добавят точки в това ни ново писмо. НАЩЕ ТОЧКИ си остават непроменени или само леко допълнени и дооформени.
Лично аз смятам, че колкото повече хора си сътрудничат толква по добре.
Винаги е било и си остава това че протестите се организират от НАС НАСТОЯЩИТЕ И БЪДЕЩИ БЪЛГАРСКИ МАЙКИ. Така ще бъде и занапред ние сме водещитете, и се съобразяваме с всички 16600 души като не променяме исканията. Просто добавяме НОВИ неща и така ще има още 16600 души подкрепящи ни. Всичко е всързано и в името на децата ни родени вече или не.
Тук в тази тема нон стоп се дърляме за невъзмойни неща всеки тегли чергата под другачето си към него. Уви писах веднъж, обещах да не се разяснявам, но нещатата не стават ей така междудругото докато ние се сардим и дъраме.
Този и преходния протест са за да ни обърнат внимание. След това ще настояваме вече за конкретни неща с конкертни предложения и то подплатени със голяма доза увереност.

В заключение да кажа. Аз няма да пускам анкета за този усигурителен стаж, нека този път поне не се дърпаме - няма време ей го е каде е 1.07. Хайде всеки активно участващ да каже едно ДА или НЕ без словоизлиияна защо мисли така и в зависимост от резултата пишеме или не тези неща. Ей това толква жени на куп събрани все има някой ощетен обиден и т.н.
Толква от мен излях си мъката и си казах душевното страдание. Дерзайте аз ще се позанимавам с САМИЯ протест и неговата организация

# 575
  • Мнения: 4 068
Аз мисля, че трябва да направим нещо по повод осигурителния стаж.
Моето предложение е примерно да трябва 6 месеца стаж, но през трите години предхождащи майчинството и да не е задължително към момента на излизане в майчинство да си на постоянен трудов договор някъде. Така много жени, които имат стаж, но в момента са безработни няма да останат ощетени. По този начин можем и горе долу добре да разграничим неосигурените българки от сестрите ромки. Последните едва ли въобще някога са работили пък за осигуровки да не говорим да са плащали.

# 576
Des-Qna_Pleven, включването на това искане в писмото е добра идея Peace Аз също мисля, че е разумно искане Hug
Евелина, нали на теб трябва да изпратим адресите за получаване на плакатите А4 в различните градове? Пускам ти на ЛС моя адрес  Peace При нас Кармен Мери събира парите, ще ги изпрати като посъберем повечко Peace
Момичета, в Пловдив най-вероятно ще си направим прес-конференция другата седмица - за да уведомим възможно най-много хора за протестното шествие Peace Зла Вещица действа по организацията Hug
Тук копирам поста си от Пловдивската тема - как мина срещата с кмета ни Peace
......................................................
Не зная дали гледахте новините на Евроком Пловдив в 19.15, но аз ги гледах и нещо не ми хареса репортажа - имаше неточности Crossing Arms С няколко думи за всички - гледали и негледали Wink :
Срещата мина сравнително добре, кметът отговаряше на всички наши искания едно по едно. С някои неща беше абсолютно съгласен, други се опитваше да отклони, но мисля, че Коала и Ренци успешно го връщаха на въпроса Peace Аз малко се ошашавих и играх поддържаща роля  Blush Е, обадих се няколко пъти... Та какво каза той - ще преразгледат договорите на дадените под наем сгради на детски градини и ясли и ще възстановят функциите им; започват строеж на 2 нови детски ясли/градини, едната в Тракия, другата в Южен. Всъщност дават общински земи на някакви фирми, които ще строят нещо друго и вместо да заплащат на общината, ще построят и детските градини. Млечните кухни ще увеличат своята бройка, тъй като тези нови и възстановени градини ще бъдат и млечни кухни. Обърнахме му внимание, че в Кършака в момента има 1 детска кухня и макар че тези дни ще отворят втора, то 2 млечни кухни са крайно недостатъчно за такъв огромен квартал. Освен това той обеща единна информационна система за свободните места в яслите и градините. Каза до месец (на практика те получават информацията, трябва само да я структурират и вкарат в нета), но аз малко се съмнявам - като зная скоростта на бюрократичната машина... Confused Като отворихме дума за училищните настоятелства, той каза, че това било наша, на родителите, работа, както и на директорката на съответното детско заведение Crazy А ние искахме все пак да се регламентира създаването на такова настоятелство от общината... Тук той измести въпроса към сивата икономика - едва ли не родителите трябва да се превърнем в данъчни инспектори и следователи, за да следим кой каква данъчна декларация подава и дали не лъже ooooh! За да не се възползвали от социалните помощи лица с високи доходи. Всички знаем, че това съществува, но нима аз или ти можем да спрем този, който лъже за доходите си? Не мисля... За детските площадки - предложихме да се дадат на фирми, които да ги поддържат в замяна на реклами по площадките, ама по неговите думи не ставало така... Sad Поговорихме и за непроходимите подлези, недостъпните обществени сгради и спрелите по тротоарите коли (каза, че ще ни подкрепи когато отнесем въпроса до КАТ, защото това е в тяхната сфера на дейност). За подлезите каза, че ще помислят какво да сложат върху релсите, за да могат да минават както по-широките, така и двойните колички.
А неточността, която ме подразни в репортажа беше, че казаха, че предучилищните (подготвителните) групи, могат да минат към училищата. Това е недомислица, ясно го казахме. Да не говорим, че училищата нямат свободна база, както твърдеше една журналистка Naughty Всъщност повечето училища са с недостиг на класни стаи! Учителка съм, зная това отлично, както и всички учители, съставящи учебните програми 2 пъти годишно във всяко едно училище Crossing Arms
Сега негативните емоции - вече казах, че кметът се опита да ни обърне на следователи и данъчни инспектори Confused Другото, което ме подразни, е че все питаше а ние какво ще направим, какво ще дадем... Ами финансова подкрепа не можем да дадем, с тези 160 лв. майчинство ooooh! Нима това очакваше да му кажем newsm78 Ние казахме, че има нашата подкрепа и когато изникне въпрос за децата, майчинството и т.н. можем да кажем действителното положение на нещата, защото се сблъскваме с тях ежедневно Peace Няма да хукнем да слагаме покритие на релсите, я! Stop Питаше и колко предлагаме да е таксата за градините, яслите и кухните, сякаш ние сме експертите, а не неговите хора... Но щом сме искали повече ясли градини и кухни... трябвало да се увеличат тези такси Close Обаче в крайна сметка при директния въпрос "Общината обмисля ли увеличение на тези такси?" той каза твърдо НЕ Peace
Хм, май това беше. За час и двайсетина минути - толкова Wink Друг път повече Peace Обаче потвърди, че ще имаме разрешението за протеста на 1 юли Hug
Ако съм изпуснала нещо - Ренци и Коала да добавят Praynig
.......................................................
Лека нощ Sleeping

# 577
  • Мнения: 2 070
Ами радвам се, че и за това сте говорили! Аз предлагам все пак следното: Промяна на условието, за задължителен 6 месечен осиг стаж по следния начин: Произволно избрани от майката 6 месеца през последната година - независимо дали са последователни или не и дали са при един и същ работодател или не, както и да не се изисква да са точно преди самата бременност!
Толкова ли е трудно да се осмисли и приеме при положение, че не засяга ничии интереси и само е от полза.



# 578
  • Мнения: 2 534
Момичета , още една добра новина
Към всяка поръчка от ДаНет Мамма ще прилага и листовката за протеста

Мислете текст за клипчето , което Ханибал има доброто желание да направи

# 579
  • Мнения: 472
Девойки, това за непроходимостта на майките с колички в автобуси, улици и подлези трябва и ние да го повдигнем на дневен ред.  Та г-н Борисов ли или КАТ не ме интересува, но да се задействат нещата.....така не може да се продължава Naughty Naughty Naughty

# 580
  • Мнения: 4 068
За непроходимостта на подлезите ние предложихме следното-като ги дават на концесия да включат задължителна клауза в договора изискваща построяването на рампи за майки с колички и инвалиди. Тези рампи обаче да са бетонни, а не някакви две релси дето можеш спокойно да се утрепеш на тях.

Деси, не е ли по-добре тези произволно избрани от майката 6 месеца да са през последните 2 или 3 години преди майчинството? Така повече неосигурени, но някога внасяли осигуровки майки ще могат да ползват нормално майчинство и то две години. Оф, дано правилно се изразявам и ме разбираш, че вече и на мен ми пуши главата и ми се спи ужасно.
обаче няма спор, че трябва да измислим някакъв вариант и за неосигурените, които не са от ромското малцинство.

# 581
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Всеки има право на избор какво да подкрепи
Аз пък имам доверие на Движението , на Зачатие и на нашите момичета и ще ги подкрепя , каквото и да решат ЗАЕДНО
Надушвам , че темата ще тръгне в посока , която няма да се хареса на никой  Cry

Peace

Наистина ще е добре да се промени това с 6-те месеца, но ще подкрепя всяко решение взето от момичетата. Ако се вклИУчи предложение 6 месеца трудов стаж да не са задължително точно преди бременността - добре, ако не - следващия път!
 Моля ви, нека не се караме точно сега! Praynig

# 582
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
За непроходимостта на подлезите ние предложихме следното-като ги дават на концесия да включат задължителна клауза в договора изискваща построяването на рампи за майки с колички и инвалиди. Тези рампи обаче да са бетонни, а не някакви две релси дето можеш спокойно да се утрепеш на тях.

Деси, не е ли по-добре тези произволно избрани от майката 6 месеца да са през последните 2 или 3 години преди майчинството? Така повече неосигурени, но някога внасяли осигуровки майки ще могат да ползват нормално майчинство и то две години. Оф, дано правилно се изразявам и ме разбираш, че вече и на мен ми пуши главата и ми се спи ужасно.
обаче няма спор, че трябва да измислим някакъв вариант и за неосигурените, които не са от ромското малцинство.
  Peace Ето това предложение подкрепям!

# 583
  • Мнения: 2 070
renci, естествено, че съм съгласна да е 2-3 години, но не съм сигурна, че реално ще се подкрепи и мисля, че ще бъдат обявени за "мързели" тези, коите толкова време не са работили. затова казах и една, но може да стане година и полвина да речем или както се одобри от присъстващите тук и взимащите решенията /това все още ми е свръх мъгляво/. Освен това смятам, че жени, които поради причини като болест /тяхна или на дете/ са прекъснали работа за известно време, също трябва да покажат произволно избрани от тях месеци, през които са се осигурявали през миналите 2-3 години. За здравите може да си остане година и полвина или както се приеме от хората.

# 584
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Всеки има право на избор какво да подкрепи
Аз пък имам доверие на Движението , на Зачатие и на нашите момичета и ще ги подкрепя , каквото и да решат ЗАЕДНО
Надушвам , че темата ще тръгне в посока , която няма да се хареса на никой  Cry

Peace

Наистина ще е добре да се промени това с 6-те месеца, но ще подкрепя всяко решение взето от момичетата. Ако се вклИУчи предложение 6 месеца трудов стаж да не са задължително точно преди бременността - добре, ако не - следващия път!
 Моля ви, нека не се караме точно сега! Praynig


Ама как ? След като ще се правят промени сега трябва да се включи, абе защо така ни държите в неведение. Тук е мястото за тези дебати, другите организации предлагат своите искания, а нашите интереси се обсъждат тук. Защо така постъпвате ?

Пре спокойно можем  да обсъдим промените тук, а после да се съгласува с останалите организации. Гласувам доверие разбира се на нашите мами, но не може така да се постъпва, не може  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт