Ученически олимпиади / Тема №2

  • 93 723
  • 755
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 909
Евентуално ако има грипна ваканция в София, олимпиадите ще се преустановят ли?
Имам предвид националната олимпиада по руски език във Велико Търново. Ако в Търново са в грипна?

# 421
  • София
  • Мнения: 2 768
Излязли са резултатите с допуснати ученици за националната олимпиада по Руски език -  https://mon.bg/upload/22151/dopusnati-+olimp-Phil-2020.pdf
 и по Философия. https://mon.bg/upload/22151/dopusnati-+olimp-Phil-2020.pdf

# 422
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Колко време отнема? Аз чакам тези по история областен с интерес Simple Smile

# 423
  • София
  • Мнения: 1 154
На сайта на МОН са публикували и допуснатите до националния кръг на олимпиадата по немски език.

# 424
  • София
  • Мнения: 2 768
Мон са се раздвижили изглежда, сигурно покрай ваканцията се е отворило свободно време за качване на резултатите 😂
Само да се надяваме, че скоро няма да им секне ентусиазма.

# 425
  • Мнения: 8 082
За "Знам и мога" къде да очаквам публикуване на резултати? (не на класирани за национален кръг, а резултати на явилите се)

# 426
  • Мнения: 115
Миналата година нямаше никъде публикувани резултати - само информация за точките от самите училища.

За "Знам и мога" къде да очаквам публикуване на резултати? (не на класирани за национален кръг, а резултати на явилите се)

# 427
  • Мнения: 8 082
Миналата година нямаше никъде публикувани резултати - само информация за точките от самите училища.

За "Знам и мога" къде да очаквам публикуване на резултати? (не на класирани за национален кръг, а резултати на явилите се)
За какво ги подписваме ония подробни декларации... и за всеки кръг по отделно "разрешавам" трябваше да се напише? Rolling Eyes Здраве да е!

# 428
  • Мнения: 6 926
Първо една обща декларация от две страници думи, за всички кръгове на олимпиада по предмет, с един куп данни, включително адреса ми (чакам писмо, но никой не ми пише), телефон и куп други данни. После за всеки кръг по още една декларация и накрая няма резултати или излизат някакви с частични данни (само с фиктивни номера или с китайски имена). Просто не го разбирам.

И какво пречи да обявят недопуснатите на дадена олимпиада? Нужно ли е всички деца да се готвят за национален кръг, защото има някаква вероятност да са се класирали?

# 429
  • София
  • Мнения: 1 154
Съгласно т. 67 от утвърдените със Заповед № РД 09 – 2784/ 29.10.2019 год. за утвърждаване на правила за организирането и провеждането на ученическите олимпиади и национални състезания за учебната 2019/ 2020 г. Правила за организиране и провеждане на ученическите олимпиади и на националните състезания „т. 68 Окончателните резултати на учениците от областния кръг се публикуват на електронната страница на институцията-координатор, а на официалната страница на регионалното управление на образованието се предоставя информация за мястото на публикуване на резултатите от всяка олимпиада (линк към публикуваните резултати).“
Съгласно т. 24.3 от същите правила: „24. Директорът на институцията, определена за координатор на областния кръг на съответната олимпиада:
24.3. публикува резултатите на учениците от областния кръг на съответната олимпиада на сайта на училището.“

Също така съгласно т. 28 „В срок от три работни дни след публикуване на резултатите на областния кръг, учениците могат да се запознаят с оценените си работи, в институцията, определена за координатор на областния кръг на съответната олимпиада.“

Резултатите от областните кръгове трябва да се публикуват от училищата координатори след като МОН обяви допуснатите до националния кръг (до 10 работни дни преди националния кръг)
Ако не се спазват утвърдените от МОН правила пишете на училищата и на регионалните инспекторати, които пък трябва на сайтовете си да сложат линк към резултатите.

# 430
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Моят син е 4 клас и за първи път тази година се явява на олимпиади- по математика и Знам и мога. Училището изобщо не обяви официално резултатите, нито списъци, нито нищо. И двата пъти звънях в училището, за да питам. По-късно и класната им предаде точките. Ама кой запомнил, кой - не? Пък тя самата не знаела кой отива на областен кръг. Една майка на дете от нашия клас щеше да го заведе на областен, без да се е класирало, защото нямаше кой да й обясни.
 За Знам и мога от училището  ни нищо не можаха да ми кажат, но ме посъветваха да звънна на координатора. Списъци отново не излязоха, пък детето като никога искаше да разбере точно на кое място е. От 81 СУ почти ме наругаха, като се обадих да питам какво предстои. Сигурна съм, че ако аз не потърся резултата от Знам и мога от областния, няма да го науча. Отвратителна работа.

# 431
  • Мнения: 6 926

Резултатите от областните кръгове трябва да се публикуват от училищата координатори след като МОН обяви допуснатите до националния кръг (до 10 работни дни преди националния кръг)

Това за 10 дни къде го пише? Защото в регламентите аз виждам само един срок от 7 работни дни след провеждането на олимпиадата, в който на РУО се пращат резултатите от проведената проверка. Т.е. 7 работни дни след провеждане на олимпиадата е ясно кои деца не са допуснати до национална комисия. Въпрос на добра воля е да бъде публикуван протокол с недопуснатите. Вижда ми се щадящо за децата, смятам, че не е нужно всички да се готвят за национален кръг, а не всички са наясно какво са направили. Май само по математика излизат задачи и критерии и може да се прецени какво е направило детето.

# 432
  • София
  • Мнения: 1 154
Моят син е 4 клас и за първи път тази година се явява на олимпиади- по математика и Знам и мога. Училището изобщо не обяви официално резултатите, нито списъци, нито нищо. И двата пъти звънях в училището, за да питам. По-късно и класната им предаде точките. Ама кой запомнил, кой - не? Пък тя самата не знаела кой отива на областен кръг. Една майка на дете от нашия клас щеше да го заведе на областен, без да се е класирало, защото нямаше кой да й обясни.
 За Знам и мога от училището  ни нищо не можаха да ми кажат, но ме посъветваха да звънна на координатора. Списъци отново не излязоха, пък детето като никога искаше да разбере точно на кое място е. От 81 СУ почти ме наругаха, като се обадих да питам какво предстои. Сигурна съм, че ако аз не потърся резултата от Знам и мога от областния, няма да го науча. Отвратителна работа.
Пишете до РИО. Опишете им проблема, кое училище не изпълнява правилата и със сигурност ще има положителен резултят. Ако не реагират - пишете и до МОН.
Аз  писах на РИО София-град за една от олимпиадите и на другия ден имаше публикувани резултати не само от областния кръг, но и от проведените в училището общински кръгове на олимпиадите.

# 433
  • Мнения: 21 455
То съгласно т.67 от същите правила резултатите на учениците от общинския кръг на всяка олимпиада се публикуват на сайта на училището, в което се обучават. Всеки може да провери дали се спазва. Същото се отнася и за частта от т. 68 - ...на официалната страница на регионалното управление на образованието се предоставя информация за мястото на публикуване на резултатите от всяка олимпиада (линк към публикуваните резултати).Малък пример - към момента има резултати от областен кръг на една от олимпиадите за групата 4-6. клас за 25 области. На страниците на много по-малък брой РУО има даден линк към тях.
Не знам дали изобщо някой следи за спазването на въпросните правила.

# 434
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Мария, ти заради физиката ли? Тази година за пръв път няма протокол с недопуснатите, а само номерата на предложените от комисията. А може и да има някъде, а аз да не съм намерила.

Общи условия

Активация на акаунт