Ученически олимпиади / Тема №2

  • 93 644
  • 755
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 141
При подготовка за олимпиада по история имайте предвид, че включват материал от различни учебници, така че никога не може да сте абсолютно подготвени. Но това не означава, че не трябва да се опита.

# 631
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Специално за олимпиадата по история е добре детето да има представа и за картини, свързани с исторически събития от изучавания период. Когато синът ми се явяваше (по старата програма, преди години, но тогава в 5 и 6 кл се изучаваше само бг история), точно въпросът с 30 т се падаше да познае кое е събитието, изобразено на картината и трябваше да отговаря на въпрос, свързан с него в рамките на 2 стр А4.

# 632
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Благодаря много за конкретните съвети. На общинския кръг е трябвало да отговаря на въпрос по картина, така че има някаква представа.

# 633
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Отзиви от физиката днес? Синът ми (7-ми клас) каза, че задачите са били в пъти по-трудни от даваните предходни години.

# 634
  • Мнения: 56
И моят седмокласник сподели същото. По описанието му, задачите са били доста “нестандартни”...

# 635
  • София
  • Мнения: 4 040
Явно седмокласниците са се затруднили, защото и моят, и съучениците му твърдяха, че са много трудни. Предишните олимпиади били като warm-up training. Simple Smile

# 636
  • Мнения: 310
Знаете ли кога да очакваме резултатите от областният кръг на олимпиадата по химия/проведе се на 13.02.2021/ ? Горе-долу след колко дни излизат?

# 637
  • Мнения: 2 865
Знаете ли кога да очакваме резултатите от областният кръг на олимпиадата по химия/проведе се на 13.02.2021/ ? Горе-долу след колко дни излизат?
Около 10 дни преди националния.

# 638
  • София
  • Мнения: 8 280
Знаете ли кога да очакваме резултатите от областният кръг на олимпиадата по химия/проведе се на 13.02.2021/ ? Горе-долу след колко дни излизат?
Около 10 дни преди националния.

Миналата година се  е провела на 16.02, а резултатите са публикувани на 10.03. Националният е бил на 20-22.03.

# 639
  • София
  • Мнения: 3 484
Според мен няма как да се очакват лесни задачи на втори кръг. Все пак целта е да се отделят трийсетина деца от цяла България, които да отидат на национален кръг. Материалът в учебника е достатъчен за първи кръг. За втори вече учебникът не върши работа.

# 640
  • Мнения: 56
Напълно съм съгласна - едно състезание/олимпиада/ е хубаво, когато има един два максимални резултата! Другото е масовка за медали без стойност.

PS. Химиците извадиха предложените за Национален кръг, но с фиктивни номера. Което означава, че работите са прегледани Simple Smile

# 641
  • София
  • Мнения: 8 280
Валя, мисля, че се имаше предвид в сравнение с предходни години същото ниво. Аз като видях зад. 1 по Физика от областния 2020 отворих отговорите, не разбрах какво се иска, тъй като търсих уловка Joy... ами нямаше, елементарна бе Joy

# 642
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Ясно съм казала "в пъти по-трудни от даваните предходни години". Разбира се някой може да се направи на интересен и да ми обясни що е то областен кръг на олимпиада. Благодаря за адекватното включване, Валя. Чудя се на самочувствието на някои да мислят, че всички, освен тях пасат доматите с колците?
Ще видим като излязат резултатите, но съм готова да се хвана на бас, че средният такъв на физика 7-ми клас ще е под 5 точки, дори бих заложила на много 0 и 1 в резултатите, защото повечето просто са излезли.

# 643
  • София
  • Мнения: 3 484
Когато моето се яви на 2 кръг (областен) на олимпиадата по физика, излезе доволен и то още след втория час. От трите задачи разбрал условието на едната и я е решил. Другите не ги е разбрал и съответно не си е губил времето.
На втория кръг на олимпиадата по биология си отиде подготвен. Но когато някакво момиченце е отишло да предава, квесторката я е попитала дали е готова и девойката ревнала. Ето това е разликата между първи и втори кръг.
На първи (общински) са задачите от учебника. На втори (областен) вече са включени някакви подробности от учебника - данни дадени в графики, в картинки, в примери. Включен е материал, който още не е взет. И ако детето е тръгнало с голямата кошница - не му издържат нервите.
Но накрая класираните деца са с над 2/3 от макс. бал. А това, че 1/3 от децата ще са с под 5 точки е грешка на учителя, че не е предупредил.

# 644
  • Мнения: 56
Валя, ние имаме опит с олимпиадите и много добре знаем какво е областен кръг и какъв е материалът, даван на него Simple Smile
Това, което прави тазгодишния областен кръг на олимиадата по физика за 7-ми клас по-различен отпреди, са по-нетрадиционните задачи, сравнени с областни кръгове от поне 4 предходни години. Ако на този кръг миналата година от околко 360 деца има 70 резултата над 20 точки и само 14 под 5 точки (среден резултат - 14,5т.), тази година очакванията ни са различни. Аз също като Тинкърбел смятам, че средният успех ще е около 5-7 точки и няма да има максимален резултат (а ако има браво на детето!).

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 13:49 от Ziggy Stardust

Общи условия

Активация на акаунт