Котките миришат ли?

  • 20 116
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 621
Мирише си. Винаги има специфична миразма в къща, където има котка Stop

# 46
  • Линдау
  • Мнения: 72
Ако ти е толкова скучно и нямаш друга работа може и две котки да си вземеш,та да им слугуваш по цял ден с парцала.
Joy hahaha вече съм си взела две "котки" от родилния дом.   отказахме се -  по-скоро аз. Учудващо моят мъж се беше навил. Време нямам. Едвам смогвам сега : Confused

# 47
  • Мнения: 1 493
Определено ! Каквато и да е хигиената, ако се гледа в жилището, остава неприятна миризма !

# 48
  • Мнения: 1 586
а стопаните на котки не го усещат защото са си свикнали с миризмата
Позволи да не се съглася Grinning

В къща с котка или мирише, или не. Няма такъв филм "аз живея тук и не усещам, ама гостите си бърчат носовете, защо ли". Ако се поддържа чисто, сменя се пясъкът редовно и се мие, НЕ мирише. Нито на гостите, нито на стопаните.

Със сигурност различните хора имат различен праг на обонянието си по отношение котешката миризма. Веднага цитирам 2 фрапиращи случая от моя опит с котешки миризми:  Laughing

* Преди няколко години офисът ни се премести в апартамент в една кооперация. Още от първите дни се усети страшна смрад на котки през прозорците. Бяхме принудени в най-големите жеги да работим на затворен прозорец и си накупихме и вентилатори, понеже нямахме климатик. След проучване на проблема, се оказа, че бабката от горния апартамент гледа котки и от там се носи страшната смрад. Хващат се двмата ни шефове да идат да поговорят с нея за тази миризма. Още преди да им отвори вратата едва стоят пред нея от воня, а като я отваря за малко не припадат от полъхналия свеж ветрец отвътре Simple Smile. С голям напън й обясняват културно, че миризмата от котките й смущава служителите им отдолу, на което бабат съвсем учудено и чистосърдечно отговаря: "Ама моля ви се, не може да е от моите котки. Те въобще не миришат. Заповядайте, влезте да видите, че не миришат!" Laughing
Съвсем скоро се изнесохме и от тоя офис...

*Пак преди няколко години с моя приятелка отидохме до една преводачка, дето й правеше превод на дипломата. Жената работеше вкъщи. Още пред вратата щях да падна от миризмата, но нямах време да избягам и се наложи културтно да вляза. Как не припаднах през тези 10 минути от смрад не знам, даже се чудя как поне не повърнах... Честно ви казвам, в по-смрадливо място не съм влизала. Жената работеше на едно бюро сред стаята, която беше пълна с котки - поне 10-тина имаше, които се разхождаха абсолютно свободно като господари. Прозорецът беше отворен и пак пълен с котки - явно си влизаха и излизаха когато си искаха. Всички мебели бяха в косми. Но вонята беше неповторима. И тази жена се чувстваше съвсем естествено в тая среда, дори си канеше клиентите вътре...  Е не може да ме убедите, че тя се чувства по същия начин като мен в тая среда Simple Smile.

Та така, след тия 2 случки съм абсолютно сигурна, че има хора, на които котките не им миришат, но има и от другите Simple Smile.
Нямам нищо против котките, обичам животните. Но мястото им е навън, в къща с двор. В апартамента си аз котка или куче не бих гледала - явно прагът ми на поносимост е по-нисък  Laughing.

 Peace

# 49
  • Мнения: 14 654

не съм сигурна , че е по-добре . преди да заживеем заедно, мъжът ми имаше женска котка . това чудовище като се разгонеше, отиваше в банята и започваше да вие неистово още в 5 сутринта и събуждаше не само нас,но и съседите . просто не се търпеше

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Със сигурност различните хора имат различен праг на обонянието си по отношение котешката миризма. Веднага цитирам 2 фрапиращи случая от моя опит с котешки миризми: 
Което доказва моята теза: ако не се поддържа достатъчно чисто (с препарати при това, с едната топла водица няма да мине!) в къщата вероятно ще мирише. Или мирише, или не, това казвам. А не, че на собствениците не им мирише примерно, и дрехите им смърдели...айде, моля ви се.
Цял живот гледам котки. Ако не почистя навреме, си мирише, и отгоре... И ако е почистено както си требе, не мирише. Точка.

# 51
  • Мнения: 6 902
Само според мен ли котките не смърдят Shocked Имат си някаква миризма тяхна, но са животинки, нормално е. Ако става въпрос и хората миришат.

# 52
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Само според мен ли котките не смърдят Shocked Имат си някаква миризма тяхна, но са животинки, нормално е. Ако става въпрос и хората миришат.
Mиришат на котка Simple Smile не на пикоч, която миризма се свързва погрешно с котките, а не с тоалетното им легенче, както би следвало.

Миризмата котешката (личната им, както вече стана ясно) се усеща по-силно, ако животното е мокро (но не къпано с шампоан). Не е неприятна миризма, поне за повечето хора.

# 53
  • Мнения: 6 902
Само според мен ли котките не смърдят Shocked Имат си някаква миризма тяхна, но са животинки, нормално е. Ако става въпрос и хората миришат.
Mиришат на котка Simple Smile не на пикоч, която миризма се свързва погрешно с котките, а не с тоалетното им легенче, както би следвало.

Миризмата котешката (личната им, както вече стана ясно) се усеща по-силно, ако животното е мокро (но не къпано с шампоан). Не е неприятна миризма, поне за повечето хора.
Е добре де, самата котка толкова ли гадно мирише, че чак и вони. Отраснала съм с котка и никога не е миришела зле според мен.

# 54
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Е добре де, самата котка толкова ли гадно мирише, че чак и вони. Отраснала съм с котка и никога не е миришела зле според мен.

И според мен не миришат, но и аз живея с котка Wink. Не питай Бу, тя също живее с котка. Нашите носове са закърнели Joy

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Е добре де, самата котка толкова ли гадно мирише, че чак и вони. Отраснала съм с котка и никога не е миришела зле според мен.

И според мен не миришат, но и аз живея с котка Wink. Не питай Бу, тя също живее с котка. Нашите носове са закърнели Joy
Koтката не мирише на друго, освен на козина. Мирише котешкия леген, ако не се поддържа изрядна хигиена там и в жилището.

П.с. сега не живея с котка. Но въпреки, че съм отявлен котколюбец със закърняло обоняние, има къщи с котки, където откровено си мирише гнусно - и това се дължи изцяло на недобра хигиена, защото има къщи с котки, където не мирише грам.

# 56
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Миришат,миришат и още как.Колкото и да им чистиш се усеща.
  Преди време,когато търсехме да купим апартамент ,отиваме на оглед в един и още с влизането съпружеството попита -"Къде е котката".Домакините доста изненадано попитаха от къде знае,че имат котка.Пък нашия чистосърдечно си отговори,че мирише на котка  SickХорицата се притесниха...
   Не го купихме,щото според моя от тая миризма нямало оттърване #Crazy

# 57
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Съгласна съм за тоалетната, Бу. Просто се шегувам.
Нашата Типси е свикнала, че легенчето и мирише на Доместос. Не мисля, че има нещо, което да надделее над тази миризма.

# 58
  • Мнения: 6 472
Котките НЕ МИРИШАТ. Дължи се на еволюцията. Ако си хищник и смърдиш, всичките ти жертви ще се разбягат от вонята още преди да си успял да се приближиш достатъчно Joy Joy Joy
Смърди урината им. Освен това мъжките котаци имат гадния навик да си препикават територията, ако се почувстват застрашени. Това нещо после няма изпиране, ако е на мокет. Женските котки, също почват да отделят смръдлив секрет като се разгонят. Отглеждала съм мъжка котка и с повечко старание не се носи воня из нас:
Ползвах гранули за котешка тоалетна. Ако се сменят през макс. 3 дни всичко е ОК. Друго животно у нас не е припарвало, за да не се чувства котьото застрашен. Ако ние сме имали контакти с други животни сме се миели веднага като влезем, за да не му замиришем ние. Ограничихме му достъпа само до помещения с теракот, така че дори и да препикае нещо - доместоса върши чудеса.

# 59
  • Мнения: 4 806
защо не си вземете кученце?
просто изказвам лично мнение

нявсякъде, по една или друга причина, в домовете, в които се гледа котка, съм "намирала" специфичната им миризма

и няма значение, какво я е причинило, все е тя - тежка и неприятна.

Общи условия

Активация на акаунт