С какво ви дразнят майките (не майките ви).

  • 59 162
  • 1 813
  •   1
Отговори
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
С какво ви дразнят другите майки, татковци и въобще родители ? Ако нещо съм пропуснала добавете го моля.

# 1
  • Мнения: 315
Аз гласувах "Говорят само за децата си", но реално и други точки от анкетата са актуални. Аз не съм родител, а имам приятели, които вече са. Разбирам ги, че това им е ежедневието, но наистина не ми се слуша нон-стоп само за деца. Другото нещо е, че наистина сякаш гледат вече по-отвисоко на другите хора, сякаш аз не съм човек, като не съм майка. И най-любимото ми - хайде, сега ти, ти кога ще раждаш и тн. Разбира се, това не важи за всички, а само за някои, но си е дразнещо.

# 2
  • SF
  • Мнения: 21 167
Тази анкета трябваше да има повече от една опции за отговори.

Имам колежка, която идва на работа заради социални контакти. Оплаква се, че няма никакви. Говори само за децата си. Само за това. Нищо друго не умее да каже. Благоразположена БЯХ към нея и исках да съм й "приятелката от работата", с която да разпуска. Не става. Понеже нямам деца, ми е неудобно да й кажа защо всъщност няма никакви контакти с хора извън родителите в детската, с които общуват само по повод събиране на пари. Знам прословутата фраза, с която ще (си) обясни защо не мога да я разбера. Слагам си банани в ушите и започнах да си мисля за нещо друго, докато разказва как са се събудили сутринта, как са ревали за чорапчето, как гърлото е зачервено и отново се е появила някаква задна хрема, довлечена от детската... Адска досада. Но и не спира да се вайка, че покрай децата с мъжа й нямат никакви приятели.

# 3
  • Мнения: 10 795
Мен ме дразнят, че винаги представят на бездетните си приятелки колко е яко да имаш дете и си спестяват годините недоспиване и нерви Grinning За протокола - майка съм на 5 годишно детенце, което обичам много, но си е голяма отговорност и има доста тегави моменти. Докато нямах дете, моите приятелки се скъсваха да се хвалят, че имат и как това осмисля живот им, как е страхотно и невероятно. Като родих и ми се такова майката от недоспиване 2 години, почнаха и те да се оплакват колко тежко им е било Grinning Доста долно и лицемерно!!!

# 4
  • SF
  • Мнения: 21 167
А, да! Крилатата фраза за осмисления живот. Много е приятно да слушаш, че животът ти няма смисъл, защото не отглеждаш деца.

# 5
  • Мнения: 29 322
Като цяло съм от хората, които не се "дразнят", а по-скоро намалявам контактите си с хора, които не ми допадат.

Но обобщено, не харесвам родители, които говорят само за децата си и колко велики са те. Нямам против, ако се разкаже някоя случка или нещо в контекста на разговор.
Не харесвам тези, които дават акъл кое как трябва да се случва във възпитанието на детето или как техния начин е най-правилен.
Сигурно има и други неща, но гледам да не се впрягам и, ако някой ме дразни, просто намалявам контактите по възможност до здравей-здрасти.

С познатите ми, които нямат деца, говоря за моето на абсолютния минимум. За някои хора е болезнено, че нямат (по различни причини), другите просто не ги интересува.

# 6
  • Мнения: 743
Не се интересуват от децата си, задълбали са в битовизми, оставят мъжа на втора позиция.

# 7
  • Мнения: 10 795
Нямам търпение да изляза с единствената ми останала приятелка без дете и да си говорим за всичко ДРУГО. Живот и здраве като роди, ще говорим и за деца, ако тя иска.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 476
На днешно време вече не общувам много много на тема майки и деца. Все пак, все още ме дразнят майки орлици, които висят на главата на учениците. Особено 6-7 клас. Да, знам че е важно, ама ...

# 9
  • Мнения: 29 322
На днешно време вече не общувам много много на тема майки и деца. Все пак, все още ме дразнят майки орлици, които висят на главата на учениците. Особено 6-7 клас. Да, знам че е важно, ама ...

По-скоро тези, които в начален етап, до към 6-7 клас дори, ходят да се разправят с учителите за оценки.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 088
С “просто майка” никога не съм дружала.
Категорично съм отказвала да влизам в комуникация с такива, да поддържам малък разговор, да сервилнича и да отговарям на съревнователните им въпроси. Отвратителното ми чувство за хумор ги хвърляше в джаза общо взето и само кимаха, тикайки количка.

С останалите майки лафехме за всичко, по един вкус се бяхме събрали, много сме си помагали, не сме си пречили и си живеехме  прекрасно.

# 11
  • SF
  • Мнения: 21 167
Те нека да правят каквото трябва и каквото им се налага. Само да не  ми разказва с подробности как е протекъл разговорът.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 601
И преди детето, и след детето ме дразнеха и все още ме дразнят мои приятели и познати, които държат да водят децата си на събирания по женски. Всекидневието ми е достатъчно обвързано с детето ми, така че като излизаме искам да говоря за ВСИЧКО друго, но не и за това, както и не водя моето дете, защото смятам, че имам право на време за мен. Не гледам с добро око на хора, които държат за водят техните. Ок, след като за теб семейството е всичко, недей се навива на женските сбирки и си гледай семейството. Ама изобщо не питат другите дали имат нещо против, директно казват, че ще вземат детето/децата. Направих грешката да затворя очи няколко пъти, повече не. Предпочитам да пропусна отколкото да си го причиня отново. И нека поясня, че става дума за деца на 10+ години, не за бебоци, които не могат без мама.

# 13
  • SF
  • Мнения: 21 167
Бебокът се понася по-лесно. Не задава въпроси, не прекъсва, не разказва забавни истории, на които трябва да се смеем и да го поощряваме. Спинка си, радваме му се, можем да си говорим за всичко, без да се съобразяваме, че на бебето няма да му е интересно.
С 10-12-годишните ми е по-сложно, защото те си очакват вниманието, контакта с тях. Сега, донякъде с телефоните, може да го игнорираш. Дават им телефоните и да се облъчват там. Но пак не му е мястото да виси на масата на възрастни и както самите родители напомнят, да слуша с едното ухо. Опасен бил, не пропускал нищо и хайдееее.... разговорът пак е в темата за сина.

# 14
  • Мнения: 7 260
По принцип избягвам майки, които говорят за децата си, нямам какво да си кажа с подобни дами, децата им ни най - малко не ме интересуват. Това е било винаги в живота ми, независимо на какъв етап съм била.

Общи условия

Активация на акаунт