Тръпнем всички вече, на път е НОЕМВРИйското човече!

  • 32 296
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 603
Джесика, Пънче, честито! Много щастие и здраве ви пожелавам.

Деси, напълно възможно е от протекторите да не изсуква достатъчно. Опитай се да ги махнеш постепенно.

# 706
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
пънче, Jessika, честити рожби. Да са ви живи и здрави и много да ви радват! Heart

# 707
  • София
  • Мнения: 3 715
Деси, напълно възможно е от протекторите да не изсуква достатъчно. Опитай се да ги махнеш постепенно.

Ако ги махна, няма да може да яде изобщо от едната гърда. Тя няма никакво зърно и не може да засуче от нея и само се нерви. Не мисля, че е от тях. Консултантката по кърмене гледа как суче с тях и каза, че е идеално.

# 708
  • Мнения: 2 603
Ти пробвай от време на време и без протектори. Аз бях с много плоски зърна и също слагах протектори в началото, а дъщеря ми изобщо не искаше да засуче от едната гърда. Постепенно зърната се оформиха, при мен кърменето беше ад първите 4 месеца. Плоски зърна, рагади, вазоспазми и дохранване. Имай предвид, че слюнката на бебето също стимулира лактацията.

# 709
  • Мнения: 772
Честито на всички момичета,които родиха!Нека бъдат здрави и щастливи бебоците ви!!!
Аз днес бях на преглед при лекаря,който ще ме изражда уж.Следя се при друг,който не изражда и затова трябваше да избера този за раждане.Уж се бяхме разбрали за нормално раждане,но той днес ми каза,че бебето е с двойно увита пъпна връв около врата-и е възможно да се наложи секцио.Миналата седмица ,този дето ме следи не видя такова нещо/но може би на неговата техника не е толкова нова/,а сега се чудя дали да вярвам и накъде да тръгна вече.
А това дето наистина ме психясва, е нещо дето си зная от много време и всеки док ми го казва,че главата вървяла 2 седмици напред.Всеки ме уверява,че всичко му е наред,три фетални направих и сега от днес това пак ме терзае...
Знам,че имаше доста мами от темата ни ,дето им казваха същото и вероятно е нормално,но вече явно към края и нервите са ми зле и тази вече съм супер смачкана.Disappointed Relieved
Сори,че скапвам темичката с негативните ми емоции,но исках да споделя.

# 710
  • София
  • Мнения: 384
Морело, разбирам те и при нас главата върви малко по-голяма,мисля че седмица. АГ-то не се притеснява от това или поне не ми е казала. Аз си повтарям,че бебетата не са по калъп.

# 711
  • София
  • Мнения: 3 715
Ти пробвай от време на време и без протектори. Аз бях с много плоски зърна и също слагах протектори в началото, а дъщеря ми изобщо не искаше да засуче от едната гърда. Постепенно зърната се оформиха, при мен кърменето беше ад първите 4 месеца. Плоски зърна, рагади, вазоспазми и дохранване. Имай предвид, че слюнката на бебето също стимулира лактацията.
Сега кърмих, сложих протектора за минута, колкото да изкара зърното и после го махнах и яде малко /10минути/. Ама се надявам да не е от това, че махнах протектора, а понеже беше дълбоко заспал и в присъница. Иначе минута търси протектора, докато осъзнае, че трябва да захапе гърдата. Яко е свикнал с тях, ама ще пробвам да се кърмим без тях явно. А това за слюнката пък не го знаех изобщо.
Аз днес най-накрая се чувствам добре бих казала след секциото. Личната ми каза един крем за дупето и мина за един ден мазане, никъде не усещам нито болка, нито дърпане. Лохиите и те почти ги няма, диафрагмата днес не се обажда. Даже се разходихме с кучо навън. Явно при мен по-бавно върви възстановяването, а уж казват, че спортуващите хора по-бързо се възстановяват. Дръжки Grinning
Като ви слушам тревогите и болежките /и като се сетя за киселините/ и притеснението дали всичко ще е наред с бебето, днес се замислих, колко много се радвам, че се роди жив и здрав и че вече не съм бременна и не се притеснявам така както се стресирах последните два месеца. Пожелавам ви скоро да родите и да се отървете от мъките Simple Smile

# 712
  • Мнения: 54
Мамета, няма да се плашите, ще се нагодите и зърната ще се оправят. Иска малко време. Месец някъде и ще сте пушки. От любопитство влезнах да ви прочета, аз родих преди година. Още кърмя. Първия месец леко докато свикна ми беше некомфортно, но на 1м стана песен, дори приятно!
Честито на родилите, а на очакващите - кураж и не се плашете, защото ви предстои чудесен момент да бъдете майки, а срещата с бебето е по-хубава от среща с мъж. Най-хубавата първа среща в живота ви.

# 713
  • Мнения: 380
babababa12, невероятна си! Всяка от нас тук има нужда да прочете това! Благодаря ти за куража Heart

# 714
  • Мнения: 85
Момичета днес с планово секцио в 11ч. 38г.с.+2д. се роди нашата втора принцеса Никол 3.200гр. и 50см.❤🍀

# 715
  • Мнения: 2 603
Слюнката, също самият контакт кожа с кожа стимулира лактацията. Може да събличаш бебето голо (по памперс) и да го кърмиш така. Някой път може да яде 10 минути, друг път половин час. Това не трябва да те притеснява.

# 716
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Честита, втора дъщеричка. Да е жива и здрава. Kissing Heart И каката много да си я обича и да помага.

Момичета днес с планово секцио в 11ч. 38г.с.+2д. се роди нашата втора принцеса Никол 3.200гр. и 50см.❤🍀

# 717
  • София
  • Мнения: 127
despicable , как си, кучо по-добре ли е??

# 718
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
despicable , как си, кучо по-добре ли е??


Оо, благодаря. Много мило, че ме попита. Днес всичко е наред, вчера мъжа ми го заведе на ветеринар и му биха инжекция. От мръсната си лакомия беше зле кучо, ял от коша. Знаеш как е, кученцата също като дечица ги мислим.

# 719
  • София
  • Мнения: 127
despicable , мислим ги, да и сега точно всичко трябва да е наред, така че се радвам, че е добре вече! Аз не мисля да ги държа настрана моите Йоркита в началото, пък ще видим, успех и на вас със запознанството и всичко! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт