Много мина, мъничко остана, ДEКЕМВРИйче скоро ще се гушка в мама (2018)

  • 30 670
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичетата, които искате упойки раждали ли сте вече? Аз се надявам на естествено раждане и се изненадвам, че толкова масово се държи на упойката. Имам две приятелки, които са получили зверски разкъсвания защото от обезболяването не усещали напъните и накрая едната са я и рязали. Естествено, че ако жената не издържи може да си поиска упойка, но не тръгвайте с такава нагласа. Казвайте си, че няма да боли, а дори и да боли ще си струва заради най-милата среща ☺

За цени наистина е страшно... като гледам в София всичко излиза двойно, надявам се поне да си струва.

# 46
  • Мнения: 1 269
Госпожа Лаленце, точно такава е моята нагласа - все си повтарям, че всички жени минават през това, гледам да не го мисля много и си повтарям, че няма да боли. Онзи ден ме питаха дали ме е страх от раждането и казах, че не ме е. И наистина в момента не ме е страх от раждането, надявам се накрая да не ме хване параноята. Гледам да не допускам негативни мисли в главата си, а и честно казано нямам търпение да дойде 9 месец, бебето да се роди и вече да не съм бременна. Обаче въпреки положителната ми нагласа си мисля, че ако болката е много, много силна ще ми е адски трудно да издържа. Тъй като вероятно ще раждам в държавна болница, там упойката се заявява предварително и това е причината да обмислям поставянето на упойка сега.

# 47
  • бургас
  • Мнения: 624
Лаленце, иска ми се да пробвам без упойка, но на първото раждане нищо не усещах до 4см разкритие, след това беше търпимо и накрая вече си болеше, може би заради окситоцина болката беше по-силна. Ако случайно изпусна момента за епидуралната просто ще откажа окситоцина и знам, че ще се справя т.е. ще издържа на болката. Искам само бебо да излезе и да е добре.

# 48
  • Мнения: 809
И аз съм с положителна нагласа , не мисля за упойки искам вече всичко да минава и бебка да се появи жива и здрава . Днес пуснах контрола на тсх и пуснах и белтък и желязо и двете са на долната граница  . В сряда съм на ЖК и ще питам док , но може ли мамите който разбират да хвърлят едно око ?

# 49
  • Мнения: 577
За упойката искам да кажа, че е много важно анестезиологът да е добър и да ти я сложи в точния момент и доза.
И двете ми раждания са с епидурална, нямам разкъсвания. Втория път нещо не ми я уцелиха добре и не усещах напъните, но първия родих супер леко, усещах само контракциите като стягане и самите напъни, когато дойде моментът за раждането.
На мен лично от силната болка ми пада много кръвното и втория път като ми спряха упойката се наложи да ме включат на кислородна маска.

# 50
  • Мнения: 2 883
От 2 акушерки знам, че именно поставянето на окситоцин и забързващото му действие карат болката да се усилва. Аз лично като стане време да говоря с моето АГ за раждането мисля да и спомена, че не желая, освен, ако не е наложително. Тогава вече може би ще си поискам и епидурална.
Ябълке в окръжна моя позната е отишла да ражда с 8см разкритие и пак са и сложили банка с окситоцин 😏

# 51
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Като чета до някъде се радвам,че в крайна сметка не зависи от мен да избирам нищо.Плацента превия-секцио и край!!
Цените в Сф наистина са високи,като знам само за Надежда,че е към 2000лв. Аз в Плевен ще раждам,доколкото знам 1300 лв ми е секциото.
Я да ви питам нещо,въпреки,че знам,че за такива въпроси всеки се доверява на лекаря си или на собствена интуиция и запознатост по темата.
Вчера на Бебемания попаднах на щанда с продукти на аквасорс,протеин на прегнако и т.н. Взех си аз протеинче,мацката там каза,че една доза дневно е ок,няма да ми навреди може само да е благоприятно за бебето-взех този,който е 7,8,9 месец.
Но стана въпрос,че пия магнезии.Тя каза,че изключително много чете и прави запитвания и проучвания и е категорична,че магнезият не е ок за плода.Каза за контракции се мажи с магнезиево олио,недей да го пиеш.Та да ви питам вие какво мислите??

# 52
  • бургас
  • Мнения: 624
От 2 акушерки знам, че именно поставянето на окситоцин и забързващото му действие карат болката да се усилва. Аз лично като стане време да говоря с моето АГ за раждането мисля да и спомена, че не желая, освен, ако не е наложително. Тогава вече може би ще си поискам и епидурална.
Ябълке в окръжна моя позната е отишла да ражда с 8см разкритие и пак са и сложили банка с окситоцин 😏

Тя с избор на екип ли е била или от екстрите е ползвала само упойка?


# 53
  • Мнения: 2 883
Нито едното. Без избор и без упойка.

gloria83 тази дама в качеството си на каква дава такива изявления?
Не съм съгласна да се изписват добавки на кило и да се пият с и без причина, но когато такава има лекарят преценя кое е най- подходящо и добро за майката и плода.

# 54
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Нито едното. Без избор и без упойка.

gloria83 тази дама в качеството си на каква дава такива изявления?
Не съм съгласна да се изписват добавки на кило и да се пият с и без причина, но когато такава има лекарят преценя кое е най- подходящо и добро за майката и плода.

Аз се интересувах за протеина защото общия белтък ми е под нормата,но не съм се допитвала до моя лекар да приемам ли протеин,та по този повод тя каза,че според нея една доза/лъжичка/ на ден е ок.
А по въпроса с магнезия,лично нейно мнение в следствие от проучвания и допитвания до специялисти.От години се занинавала с тези неща,разбира се и Сигридов намеси/той също май отрича магнезия/ и предписва добавки на аквасорс😄😄😄

# 55
  • Мнения: 1 111
   Какви чайове пиете , че аз като чета в интернет , то почти нищо не може да се пие ... Споделете мнение !! Усмихната седмица на всички ❤😘☀☀

Аз понякога пия ментов чай.

И като стана въпрос за чайове, някоя от вас пие ли такива за повече кърма?
Една колежка ми каза, че било хубаво още от 8-ми месец да се започват.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 362
   Какви чайове пиете , че аз като чета в интернет , то почти нищо не може да се пие ... Споделете мнение !! Усмихната седмица на всички ❤😘☀☀
Аз понякога пия ментов чай.
Чаят от мента не предизвиква ли контракции или аз нещо съм в грешка?
Това е единственият чай, когото харесвам и от както съм бременна избягвам всичко ментово - чай, дъвки, лукчета. Фразата "Без едно мога, но само с едно не мога" се отнася изцяло за мен и затова дори и да е позволено от време на време чай от мента, съм си казала, че ще го пия чак след като родя.
Тука чета, че всички си мечтаят за уиски и друг вид алкохол, аз пък за чай от мента. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 883
Скрит текст:
Нито едното. Без избор и без упойка.

gloria83 тази дама в качеството си на каква дава такива изявления?
Не съм съгласна да се изписват добавки на кило и да се пият с и без причина, но когато такава има лекарят преценя кое е най- подходящо и добро за майката и плода.

Аз се интересувах за протеина защото общия белтък ми е под нормата,но не съм се допитвала до моя лекар да приемам ли протеин,та по този повод тя каза,че според нея една доза/лъжичка/ на ден е ок.
А по въпроса с магнезия,лично нейно мнение в следствие от проучвания и допитвания до специялисти.От години се занинавала с тези неща,разбира се и Сигридов намеси/той също май отрича магнезия/ и предписва добавки на аквасорс😄😄😄
Да, аз това го разбрах. Лично аз не бих се доверила на нечие мнение, само защото "много чете". Ако нещо ме притеснява бих го обсъдила с АГ-то.
Правя асоциация с мой случай,  докато лежах в болницата ми предписаха аспирин протект - това лекаря, който ми направи последната визитация. Знам го като име, знам, че е много добър, но въпреки това първо се посъветвах с моята АГ, защото тя е запозната с моя случай и моите проблеми.
А за магнезия аз до сега да бях родила, ако не беше терапията ми (+ утрогестан, не знам заради кое от двете е всъщност). В 6-ти месец имах всяка вечер стягания, които си мислех, че са газове, но като почнах терапията и ми минаха и май са били контракции. От тогава тези стягания минаха и на всеки преглед аг-то ми казва, че матката е спокойна.

И аз съм чела, че ментовия чай води до контракции, а така обичам чай от прясна мента. Иначе пия само липов чай, и то когато бях настинала.
Имам и мащерка, но не съм пила. За градинския чай също знам, че не е подходящ.

# 58
  • Мнения: 1 269
Аз пия чай от лайка, липов също знам, че може. Не съм фенка на чайовете и пия много рядко, но тези дни си пийвах по 1-2 на ден заради запушения нос. За кърмачки не съм пила и не бих пила от сега основно заради това, че не са ми много вкусни.
Относно магнезия - аз не пия все още, но може и да започна заради неприятните крампи. Всъщност имам магнезий в комбинираните витамини, но все пак там е в малко количество. Категорично не вярвам, че магнезия може да навреди на плода по някакъв начин. Само едно лекарско мнение съм чувала против магнезия, но не, че е вреден за бебето, а че е един вид ''вятър работа'' и не помага особено. Моя приятелка, която в момента е бременна пие от месец вече магнезий, защото получаваше болки и стягания, сега болките ги няма - доволна е.
А има ли някоя от вас, която да пие пробиотик? На мен ми го изписа хематоложката, консултирах се и с АГ дали да го пия и той каза, че няма проблем, но понеже доста неща пия в момента - витамини, Биозин мама, желязо и какво ли още не, реших, че много ми идват хранителните добавки и като приключа с едните може би ще започна пробиотика.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 010
Но стана въпрос,че пия магнезии.Тя каза,че изключително много чете и прави запитвания и проучвания и е категорична,че магнезият не е ок за плода.Каза за контракции се мажи с магнезиево олио,недей да го пиеш.Та да ви питам вие какво мислите??

За магнезия и аз съм чела много и наистина е по-добре да се прилага върху кожата, а не да се пие. Има изследвания, че влияе на нервната система на детето. Коментирала съм и с двамата ми следящи АГ-та, които доста ме пазеха от магнезий. От Сигридов знам същото, но когато е крайно наложително дори и той го изписва (в моя случай заради силни и продължителни контракции от 5 месец).
Специално го коментирахме този магнезий и на последната ми ФМ и като му казах, че пия той каза "Дай да погледна още нещо" и обърна внимание на нещо по бебето, което не разбрах какво е.
Разбрали сме се да го пия до 36 г.с. и да се мажа локално ако се налага заради крампите по краката.

Чайове си пия по 2-3 седмично, не прекалявам и не се филмирам. Пия билкови само.

M_Oliviya, няма никаква връзка между чайовете за кърмачки преди раждането с количеството кърма. Редовно се коментира на лекциите за бременни. Докато сме бременни поддържаме високи нива на прогестерон, който е пазител на бременността и когато падне плацентата започва по-голямата секреция на пролактин и естроген, които са отговорни за кърмата. Затова всякакви стимулирания на гърдите сега се отричат защото биха подали сигнал на тялото, че трябва да произвежда кърма и явно няма нужда от толкова прогестерон. Един вид могат да се получат контракции, чак за раждане не съм чувала.

Общи условия

Активация на акаунт