Августинчето във вкъщи само сърди се и мръщи.

  • 38 993
  • 157
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 894
То лошото е, че за родителите с намален доход и следващите месеци ще е трудно да плащат.
А, забравих да помрънкам - Ясен също не спи следобед и ляга 10-11, което значи, че цял ден съм "на работа", нито с книга, нито с филм мога да си позволя да разпусна. Ама да сме живи и здрави!

# 151
  • Мнения: 1 831
Линуша, ние сме в същото положение с таткото. Дано да се нормализират нещата и при нас и при него като стане време да си идва.
При нас също няма следобеден сън, но за сметка на това ставаме към 10😅 вечер лягаме към 11, не се оплаквам. Самички сме си, излизаме с кучето в квартала, ходим до магазина от време на време. Като цяло не се оплаквам, малкия е доста послушен, занимава се сам, също идва да готви и чисти с мен😄 Ние по лична карта живеем при родителите ми, та имаме опция да поседим вкъщи още малко,после мисля да идем при тях да разнообразим, но ще видим какво ще стане докато се наканим😄

# 152
  • Мнения: 581
Боян често ме разсмива с бисери сигурно и при вас е така.
В периода с гърнето на една почивка ми каза: "тук има тоалетна, ако ти се пиша да ми кажеш, чуваш ли?"

На въпрос какво най-много харесва в яслата отговори "да се лекувам в къщи"

Сега в градината казвал на сестрата "аз съм болен, кашлям обадете се на мама"/вече посвикна, но все още си предпочита с мен. Иначе като войник влиза не плаче/

Често ми казва "да работим като екип" /мои думи понеже все реве, че нещо съм пипнала преди него/

Бяхме на гости миналата година и с една мокра кърпа ходи насам натам и след малко "ауу виж колко е мръсно"

От тези деца, които търсят много внимание и като говоря с някой по телефона и започва да пее така, че не чувам нищо.

Често се къпе сам и ми казва "излизай, че тук много мокро и ще не намокриш"

Веднъж в една обществена тоалетна наскоро ме изблъска пред тоалетната с думите "аз мога сам! Не ме притеснявай" и аз "ама поне якето да свалим" и едва отвори вратата и после бам пак ми я тръшна под носа.

И тъй като скоро станах официално леля той обяснява на сестра ми защо бебета плачат "ами те бебета не могат да говорят и за това плачат"

Дано малко съм ви развеселила. Хубав ден.

# 153
  • Мнения: 205
Здравейте момчета! Честити рожденни дни на мъниците! Преди 4 години на този ден се появи най-голямата любов в живота ми! Да са живи и стави всички деца!

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 1 908
Аз съм бабата. Помагайте, моля! Още пишкаме сутрин в кошарата

# 155
  • Мнения: 1 831
Здравейте, момичета! Децата пораснала и темата ни замря тотално. В последно време влизам, обаче често във форума, тъй като на есен ще си имаме батко живот и здраве😊 Та реших да пиша и тук някой и друг ред. Как са вашите дечица, ходят ли на градина, някой станал ли е батко/кака? И ако да как мина подготовката за другото дете, запознанството им и тн? Също ще се радвам да споделите дали вашите деца посещават някакъв спорт и ако да какъв? 😊

# 156
  • Мнения: 205
Здравей, Мони!
Честито, сигурна съм, че Симеон ще е най-добрия и грижовен батко!
Ние от много време се опитваме да направим Дея кака, но се оказах с поликистоза, махнаха ми огромна киста и към момента още не ни се получава.
Тя не се интересува особено от спорт, в градината сме я записали на танци. Любимо занимание ѝ е рисуването, но в града ни няма школи, в които приемат деца на нейната възраст.
Ходи на градина, но няма особено желание, покрай пандемията свикна да е или вкъщи или с бабите и още мрънка, че иска да сме под карантина. 😀
Ние си купихме вила близо до града ни и сега обзавеждаме дворчето да е подходящо за игри. Тъй като е на по-малко от 10 минути от града обмисляме да се преместим там за постоянно, тишината и спокойствието са несравними.

# 157
  • Мнения: 581
Моника, пожелавам всичко да е безпроблемно и лесно с бебето. Аз също имам бебе Славена на 8 месеца вече. Септемвриче е тя. Обаче не съм така активна в никоя група. Тази Августинската тогава някак много ми помогна да премина през много емоции, които изживях с 1вото дете. Пораснах някак...

Иначе ние сега сме в един период от началото на април постоянно някой е болен, оздравява или повтаря. В чудо съм се видяла. Днес Боян вдигна температура, а до миналата неделя го лекувах и уж вече беше добре. Миналата седмица водих децата на лекар понеделник, вторник, четвъртък и петък. Бях сама с тях 4 месеца докато татко им беше на работа. Уж държа, не се предавам, но то просто силиците ми свършват. Отделно Боян макар да е страхотно умно и разумно дете, много ми посяга. Удря ме с много яд и колкото сила има. Хем чувствителен, хем инатлив, запъне ли се може с часове да се караме. Много труден характер, отговаря и то много добре си структурира изреченията, чак ме засича.

Бебето прие много добре като получи тениска с мики маус и надпис грижовен батко. Това много му допада и с гордост си я носи. Докато беше малко бебето доста добре приемаш нещата, но напоследък усещам и ревност. Туко си играе с нея, пази и я, но и като го прихванат увива главата и с кърпа, стъпва върху нея, иска да я пусна точно сега и да гушна него, и не не иска да го гушкам докато тя спи. Оставяхме бебето на тати и ходихме преди двамата на кафе. Сега тати като се прибра пак мисля да го правим. Колкото мога книги прочетох за психология за деца. На психолог го водих, дневник правих как минава една наша разправия. Каза психолога добре се справяш. Та такива неща накратко.

Пожелавам на всички мами да сте здрави и ще се радвам, ако споделите и вие как сте.

Общи условия

Активация на акаунт