Dove Men+Care в подкрепа на бащинството

  • 61 423
  • 775
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 923
Поделянето на грижите между родителите не е прищявка , а необходимост.

# 586
  • Мнения: 1 779
Естествено,че грижите трябва да са поделени. В началото майката все пак има превес в отглеждането на детето и това е нормално,защото бащата ходи на работа и не може да е постоянно с детето както майката.

# 587
  • Мнения: 15
По-голямата част от българските мъже не  ползват отпуск по бащинство най- вече поради две причини:
1. Липса на информираност по въпроса. Както всичко - ако не се поимтересуваме по даден въпрос, никъде и никой няма да ни информира.
2. Страх от работодателя, че мобе да не одобри или, че няма да му се хареса и възможността да си загубим работното място, ако решим да се възползваме. Което смятам, че е остаряло и грешно разбиране.

# 588
  • Мнения: 15
На мен ми предстои да стана татко (живот и здраве) в началото на следващата година. Притеснено ми е как ще се справя, но приех мисълта още от самото начало. Това е нещо, което исках да се случи, така че не ми се налагаше да свиквам тепърва с мисълта. Сега се стремя да подкрепям жена ми, за да може всичко да протече нормално.

# 589
  • Мнения: 2 518
Сякаш ще е малко трудно всичко да е по равно в грижите за децата. Все пак бащата ходи на работа.. Simple Smile Но е важно, когато е у дома, да помага с каквото може и колкото се може повече.

# 590
  • Мнения: 15
Смятам, че татковците задължително трябва да ползват полагащите им се дни бащинство, за да могат да свикнат с детето и то с тях, за да помагат на майката първите няколко дни и дори да я отменят, където е възможно, за да може тя да се възстанови, за да положат основите на новата част от съвместния им живот заедно.

# 591
  • Мнения: 15
Важно е бащата да бъде до майката, не само в 1те дни след раждането, но и след това. Така детето ще свикне с неговото присъствие. Връзката с бащата ще е по- различна, но е важно да бъде изградена още от самото начало, макар да е трудно отговорността да бъде разделена 50/50.

# 592
  • Мнения: 417
Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?
Би било хубаво грижите за бебето да се поделят по равно, но дори и да не се, това не означава, че бащата няма да е пълноценен родител. При нас не се делят по равно, но въпреки това смятам, че мъжът ми е пълноценен родител!

# 593
  • sofiq
  • Мнения: 1 582
Поравно няма как да са точно поделени.Важно е и двамата родители да разпределят по между си задължения свързани с детето и с дома и ежедневните задачи.

# 594
  • Стара Загора
  • Мнения: 881
Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?

Както споделих и в предните си постове - според мен е редно бащата да изгражда връзка с детето още от първият ден, в който се е сдобил с най-голямото щастие на този свят. Грижите за детето естествено в по-голямата част се възлагат на майката обаче. Винаги съм се възхищавала на бащи, които помагат на половинките си за справянето с отговорностите. Смятам, че трябва да бъдат по равно в началото. В последствие естествено, когато бащата е ангажиран и с работата си, е ясно ,че превес ще вземе майката.
За мен е важно ,всичко да се прави с желание. Тогава всичко се постига с лекота.
Innocent

# 595
  • Мнения: X
До толкова съм свикнала да приемам за нормално двама партньори да си поделят грижите за всичко, дори за детето, че когато чуя за непукизъм на бащата или майката ми се струва нелепо. Все пак живеем в развита цивилизация, но явно има индивиди, които още живеят в праисторията. Хубавото е, че доста хора в тази тема се похвалиха и обясниха как трябва да се държи един татко. Дано и някои четящи татковци се мотивират и покажат най - доброто от себе си.

# 596
  • Мнения: 2 007
Задължително е поделянето на грижите за изграждане на здрава емоционална връзка, дори ми се струва, че трябва да започне още в родилния дом, като бащата присъства на раждането, но уви в нашите ширини това e невъзможно и допустимо /с малки изключения/.

Последна редакция: чт, 08 ное 2018, 18:49 от Sonnenlicht

# 597
  • Мнения: 4 606
Да, естествено, че двамата родители трябва да са пълноправни участници не само в грижите за детето, но и във всичко останало, което касае семейството.

# 598
  • Мнения: 1 998
Двамата родители заедно отглеждат детето. Да, бащата ходи и на работа, но когато е вкъщи времето трябва да се използва пълноценно, за да се изгради здрава връзка родител-дете.

# 599
  • Пловдив
  • Мнения: 6 654
Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?
Поделени - твърдо не!
Всеки трябва да върши това, в което е по-добър Simple Smile
Със сина ни, баща им така и не се научи, да връзва слинга, но в къпането му нямаше равен.
Единственият начин, да го успокоя, докато го мъчиха колики беше, да му дам да суче. От друга страна - таткото го слагаше по коремче върху ръката си и люлейки го напред-наьад дреб заспиваше почти веднага Simple Smile
С дъщеря ми пък основно той я носеше по разходките в планината, но тя не го признаваше изобщо, стане ли време за хранене Simple Smile
За да бъде пълноценен родител бащата, не е необходимо всичко да бъде поделено по равно между него и майката. Необходимо е, между тях да има хармония и всеки да върши това, в което е по-добър (или се справя по-бързо).

Общи условия

Активация на акаунт