Спечелете и тествайте най-новите смартфони Nokia с чист Android™

  • 31 496
  • 396
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 579
 Не, не съм ползвала досега смартфон с чист Android. За мен основните предимства, които следва да притежава един смартфон са да има издържлива батерия, добра камера, достатъчно памет, както и употребата му да е лесна. Относно подвеждащите маркетингови похвати - не бих могла да отговоря коректно на въпроса, тъй като това, което би се сторило излишно и безполезно а мен, би могло да е от определящо значение за друг при избора му на мобилно устройство.

# 286
  • Мнения: 35
Здравейте, Nokia Mobile !
Ще ни дадете ли подобно на постинга ви за Nokia 5.1 Plus и такава информация за Nokia 7.1. ... На мен лично ми е интересно да направя сравнение между двата модела.
Simple Smile
Здравейте,

През следващите дни ще публикуваме подробна информация и за модел Nokia 7.1.

Поздрави,
Екипът на Nokia Mobile


# 287
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
 Не съм ползвала телефон с чист Android. Важно за мен е да е с добри характеристики, батерията да издържа повече. Преди години имах Нокия и бях много доволна тогава.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 95
✓ И аз не съм ползвала досега смартфон с чист Андроид. Звучи добре - да няма предварително инсталирани приложения, а да може сам да си персонализираш всичко. Ще се радвам да го изпробвам на практика.
✓ Според мен, както са споменали и останалите, трябва да е бърз, удобен, но и с подходящ размер, неща като вътрешна памет и камера за мен са също много важни.. разбира се и добра батерия.
✓ Несъмнено е имало и такива случаи, но това е светът, в който живеем, всичко е реклама.. На потребителя остава да отсее сам за себе си кое е истина и кое - прехвалено предимство.

# 289
  • Мнения: 139
1. Не, използвала съм само телефони с Win и 'мръсен' андроид Grinning

2. Много са излишните неща- от непотребни приложения до огромният размер.  Най-важна е батерията ,после са вътрешната красота и дисплеят - %  от площта и качеството му.

3. Не ме вълнува маркетинга ,имам си лични нужди и впечатления.

Любимият телефон за сега ми е Nokia 888 Heart Eyes  . Мисля, че в такава посока трябва да тръгне масово  производството на телефони. Него бих пробвала с удоволствие , всичко друго си е просто телефон .

# 290
  • Мнения: 405
Не съм ползвала досега смартфон с чист Android, затова не мога да кажа мнението си за неговите качества.
В един съвременен смартфон трябва да има според мен всички необходими приложения и екстри,които лесно да се актуализират.Той трябва да бъде добре защитен,да предлага качествено на изображенията и камерите.Батерията и операционната система да гарантират издръжливост, сигурна и без проблемна работа.Приятен дизайн и здравина не на последно място.Ежедневно сме заляти от маркетингови похвати които ни подвеждат в качества и предимства които не съществуват.
 

# 291
  • Sk babe
  • Мнения: 194
От години съм с Андроид. Признавам си, веднъж за съвсем кратко ми се наложи да изневеря с iOS - неволята не пита. Но пак се върнах към добрия стар Андроид и не съм се и замисляла да го сменям.

1. Чист Андроид никога не ми е попадал в ръчичките, но ще бъде яко да видя как работи устройство с него - без накачулените апове, които аз така или иначе трия. Голям плюс за мене би бил фактът,че машинката с чист Андроид не утежнена от допълнителните апликации, които обикновено идват с телефона от магазина. Аз не ползвам и половината от тях, и задължително ги изтривам половината - първо, защото не са ми от ползва; второ, защото прекалено много памет; трето, пречат ми по менюто и е досадно, когато ти излезне нотификация, че имат готови за инсталиране ъпдейти (пази боже да си забравил чекчето на автоматичен ъпдейт - оставаш без памет за нула време).  Като недостатък  може би бих определила факта,че трябва всяко приложение ръчно да се търси и инсталира - малко е досадно.

2. За мен, един съвременнен телефон трябва да е надежден и бърз: надежден софтуер, чиито ъпдейти не ти сриват нито батерията, нито запълват системната памет; бързината с която изпълнява команди  е от голямо значение;  самият телефон като дизайн и като меню на софтуера трябва да е лесно за навигиране и позлване, а не да търсиш и ровиш по менютата половин час докато намериш как се изключват някои дефолтни настройки.  Камерата - за какво му е на човек телефон с камера, ако тя не први хубави снимки? Ето защо, за мен камерата и качеството на снимките й е от значение. Не смятам, че един професионален фотоапарат може да се вгради в мобилен телефон, но поне да се радваме на хубави цветове и ясни образи. За мен телефонът е като чантата - трабва да ти грабне окото и да ти е удобно да го държиш. В тази насока стилният дизайн, качествената изработка на панела (да не се усеща прегряването и да не му се изтърка бързо боята) е важен детайл при всяка покупка на телефон. Здравината на панела и дисплея, и издръжливостта на батериата същп не са за подценяване.   Като излишни елементи на съвременни телефон бих определила множеството фабрични апликации с които идва един телефон, и понякога некачетвените материали от които са изработени прилежащите му аксесоари.

3. Не можем да избягаме от маркетинговите трикове. Дразня се когато на телефона му препишат качества, които няма - като уж издръжлива батерия, която се срива след 4 часа; автофокус - който се оказва, че принадлежи на друг модел от серията и почти никаква ползва от светкавицата;  ограничени режими на снимане и ужасна резолюция на снимките. Имам си обеца на ухото от телефон, който според продавача имал издръжлива батерия - е, максимумът при натоварване беше до 4 часа............................................................

# 292
  • Мнения: 3 790
●  Ползвали ли сте някога смартфон с чист Android™ и ако да, какви са впечатленията Ви? Какви според Вас са ползите и недостатъците?

Преди време имах Motorola Moto X 2014, беше страхотен телефон с прекрасен дисплей, удобен за хващане извит гръб и чист Android, въпреки че от камерата и батерията имаше какво да се желае. Първия ми дотогава досег с чист Андроид ми направи досто добро впечатление.
Ползите:
Лек, удобен, чист и спретнат интерфейс, липса на предварително инсталирани приложения (bloatware). Това освен бързина, дава на потребителя и повече свободно място от вътрешната памет за лично ползване.
Изключително бърза навигация, бърз достъп до всички основни функции - контакти, смс-си, камера.
Мигновени ъпдейти на операционната система и пачове за сигурност. Софтуерната поддръжка е много по-дълга, спрямо алтернативни производители.
Перфектна оптимизация на приложенията в екосистемата на Google.

Недостатъците (ако въобще могат да се нарекат така):
Въпреки че екосистемата на Google е богата, все пак се налага да инсталация на външни приложения от всякакъв характер - mail клиент, приложения за комуникация, игри и др.
В по-ранните версии на чистия Андроид липсваше multi window поддръжка, удобна функция позволяваща стартирането и работата с няколко приложения едновременно.

Какво според Вас е важно да има в един съвременен смартфон? И какво е излишно?

Необходимо:

Качествен и достатъчно голям дисплей (> 5.5 инча) с минимум FHD резолюция. Все пак дисплея е първото нещо, което прави впечатление на потребителя и осигурява комфорт при ежедневното ползване.
Добра камера.Снимките и видео клиповете са солта и пипера на потребителското изживяване - кой би искал да има неясни или размазани снимки от скъп и уникален личен празник? Добрата камера включва: голям по размер и чувствителен основен сензор с висока производителност в нощен режим, качествена оптика, бърз и точен автофокус. Втори камера и допълнителен интелигентен режим за артистични ефекти би бил страхотен бонус.
Бърз и удобен потребителски интерфейс. Опростен интерфейс, който осигурява бърз достъп до всички основни функции. Редовни актуализации на софтуера, който гарантира гладката и безпроблемна работа, отстранява бъгове и осигурява надеждна защита на телефона.
Външен вид. Телефона трябва да е с красив и съвременен дизайн, екрана трябва да заема максимално голяма част от предния панел. Трябва да е изработен от премиум материали - метал и стъкло, удобен за хващане.
Издържлива батерия. Батерията трябва да може да издържа минимум един ден при интензивно натоварване на телефона - поща, социални мрежи, браузване, снимки и игри. Бързото зареждане също е много полезна екстра.
Разумна цена. На всички е ясно че ако вземем флагмански телефон на утвърдена марка ще имаме всички (или поне почти всички) гореизброени екстри. Но трябва ли да теглим малък потребителски заем, за се случи това? Доброто съотношение цена/качество е златната среда и може би най-търсената комбинация.

Излишно:

Ненужни приложения. Допълнителните и най-често ненужни предварително инсталирани приложения или т. нар. bloatware. Често някои от големите производители имат алтернативен на Google play маркет на приложения, който много рядко се използва.

Излишно надути хардуерни спецификации. Последен и топ модел процесор, наличие на 6GB и повече RAM, безжично зареждане, допълнителни сензори за отключване чрез лицево разпознаване, за атмосферно налягане, мерене на пулс и т.н.са все хубави екстри, но те едва ли биха оправдали високата цена, на която ги получаваме.


Сблъсквали ли сте се с подвеждащи „маркетинг” похвати, изтъкващи предимства, които не добавят стойност?

Софтуерно обновяване .. но не съвсем. Някои производители обещават софтуерни обновявания, които не се случват, поради желанието им да се купуват новите модели на пазара. В публичното пространство дори нашумя скандал, при който един от основните производители умишлено “забавя” своите телефони с излизането на нови софтуерни версии.

Извит в краищата дисплей.
Широко рекламиран и възхваляван дисплей на един от големите производители, който ако трябва да съм честна е прекрасен като качество, но формата му определено не е най-доброто дизайнерско решение. По ъглите има неприятни отблясъци предизвикани от самата му извивка, при работа се случва от захвата да се закрие част от екрана и да се натисне сензора инцидентно. Но най-голямото неудобство на такъв дисплей според мен е трудността при намирането на подходящ протектор за самия екран.

Benchmark резултати.
Чест похват при някои от флагмани е ако телефона “надуши” че се стартира някое benchmark приложение да минава в “турбо” режим автоматично, спирайки всички активни приложения, повишавайки (ако е възможно) честотата и насочвайки целия ресурс на телефона за това приложение. Вследствие на това се получават нереално високи резултати, които дават първи места в класациите, но нямат нищо общо нормалната работа на устройството.

Flowers HibiscusGift HeartHug

# 293
  • Мнения: 2 024
●  Ползвали ли сте някога смартфон с чист Android™ и ако да, какви са впечатленията Ви? Какви според Вас са ползите и недостатъците?

Преди време имах Motorola Moto X 2014, беше страхотен телефон с прекрасен дисплей, удобен за хващане извит гръб и чист Android, въпреки че от камерата и батерията имаше какво да се желае. Първия ми дотогава досег с чист Андроид ми направи досто добро впечатление.
Ползите:
Лек, удобен, чист и спретнат интерфейс, липса на предварително инсталирани приложения (bloatware). Това освен бързина, дава на потребителя и повече свободно място от вътрешната памет за лично ползване.
Изключително бърза навигация, бърз достъп до всички основни функции - контакти, смс-си, камера.
Мигновени ъпдейти на операционната система и пачове за сигурност. Софтуерната поддръжка е много по-дълга, спрямо алтернативни производители.
Перфектна оптимизация на приложенията в екосистемата на Google.

Недостатъците (ако въобще могат да се нарекат така):
Въпреки че екосистемата на Google е богата, все пак се налага да инсталация на външни приложения от всякакъв характер - mail клиент, приложения за комуникация, игри и др.
В по-ранните версии на чистия Андроид липсваше multi window поддръжка, удобна функция позволяваща стартирането и работата с няколко приложения едновременно.

Какво според Вас е важно да има в един съвременен смартфон? И какво е излишно?

Необходимо:

Качествен и достатъчно голям дисплей (> 5.5 инча) с минимум FHD резолюция. Все пак дисплея е първото нещо, което прави впечатление на потребителя и осигурява комфорт при ежедневното ползване.
Добра камера.Снимките и видео клиповете са солта и пипера на потребителското изживяване - кой би искал да има неясни или размазани снимки от скъп и уникален личен празник? Добрата камера включва: голям по размер и чувствителен основен сензор с висока производителност в нощен режим, качествена оптика, бърз и точен автофокус. Втори камера и допълнителен интелигентен режим за артистични ефекти би бил страхотен бонус.
Бърз и удобен потребителски интерфейс. Опростен интерфейс, който осигурява бърз достъп до всички основни функции. Редовни актуализации на софтуера, който гарантира гладката и безпроблемна работа, отстранява бъгове и осигурява надеждна защита на телефона.
Външен вид. Телефона трябва да е с красив и съвременен дизайн, екрана трябва да заема максимално голяма част от предния панел. Трябва да е изработен от премиум материали - метал и стъкло, удобен за хващане.
Издържлива батерия. Батерията трябва да може да издържа минимум един ден при интензивно натоварване на телефона - поща, социални мрежи, браузване, снимки и игри. Бързото зареждане също е много полезна екстра.
Разумна цена. На всички е ясно че ако вземем флагмански телефон на утвърдена марка ще имаме всички (или поне почти всички) гореизброени екстри. Но трябва ли да теглим малък потребителски заем, за се случи това? Доброто съотношение цена/качество е златната среда и може би най-търсената комбинация.

Излишно:

Ненужни приложения. Допълнителните и най-често ненужни предварително инсталирани приложения или т. нар. bloatware. Често някои от големите производители имат алтернативен на Google play маркет на приложения, който много рядко се използва.

Излишно надути хардуерни спецификации. Последен и топ модел процесор, наличие на 6GB и повече RAM, безжично зареждане, допълнителни сензори за отключване чрез лицево разпознаване, за атмосферно налягане, мерене на пулс и т.н.са все хубави екстри, но те едва ли биха оправдали високата цена, на която ги получаваме.


Сблъсквали ли сте се с подвеждащи „маркетинг” похвати, изтъкващи предимства, които не добавят стойност?

Софтуерно обновяване .. но не съвсем. Някои производители обещават софтуерни обновявания, които не се случват, поради желанието им да се купуват новите модели на пазара. В публичното пространство дори нашумя скандал, при който един от основните производители умишлено “забавя” своите телефони с излизането на нови софтуерни версии.

Извит в краищата дисплей.
Широко рекламиран и възхваляван дисплей на един от големите производители, който ако трябва да съм честна е прекрасен като качество, но формата му определено не е най-доброто дизайнерско решение. По ъглите има неприятни отблясъци предизвикани от самата му извивка, при работа се случва от захвата да се закрие част от екрана и да се натисне сензора инцидентно. Но най-голямото неудобство на такъв дисплей според мен е трудността при намирането на подходящ протектор за самия екран.

Benchmark резултати.
Чест похват при някои от флагмани е ако телефона “надуши” че се стартира някое benchmark приложение да минава в “турбо” режим автоматично, спирайки всички активни приложения, повишавайки (ако е възможно) честотата и насочвайки целия ресурс на телефона за това приложение. Вследствие на това се получават нереално високи резултати, които дават първи места в класациите, но нямат нищо общо нормалната работа на устройството.

Flowers HibiscusGift HeartHug

Уaу! Професионaлно вещ отговор !

# 294
  • Мнения: 1 149
Не съм ползвала смартфон с чист Android и с удоволствие бих пробвала такъв, за да се уверя в предимствата му.
Според мен един съвременен смартфон трябва да притежава достатъчно памет, да има добра камера, да е пъргав и без излишни приложения.
Подвеждащи маркетинг похвати срещам предимно при мобилните оператори и некоректните търговци, не толкова за устройствата.

# 295
  • София
  • Мнения: 13 153
Не съм ползвала смартфон с чист Android и не съм сигурна, с какво този андроид се отличава от "другите"
За мен е важно телефонът да има издръжлива батерия, достатъчно памет, хубава камера и удобен дизайн
Лично аз не съм се сблъсквала с подвеждащи маркетинг похвати, но мисля, че това е често срещано.

# 296
  • Мнения: 35


Благодарим на всички, които се включиха в дискусията и споделиха своите отговори и коментари!

Дойде моментът, в който да обявим потребителите, на които ще изпратим по един от най-новите смартфони Nokia с чист Android™ за тест. Tова са:


НеПоКоРнА
Ала-Бала
Лале в дъжда

         Chockolina
sweet_maniche
 Bradley Cooper

Честито!

Ето какво ще очакват всички читатели от Вас до 2 декември:
-   пост, анонсиращ получаването на устройството + снимки от разопаковането му
-   пост, съдържащ първи впечатления от устройството + снимки и/или видео, показващи функциите на камерата
-   пост, съдържащ финални впечатления след 2-седмична употреба

На избраните тестери ще бъдат изпратени лични съобщения от редактор на BG-Mamma с информация за получаването на устройствата.


# 297
  • Мнения: 35
Днес ще обърнем малко повече внимание на това, което вълнува повечето потребители – а именно камерата на смартфона. Спираме се на Nokia 7.1

Моделът разполага с чувствителна 12MP/5MP двойна, основна камера с оптики ZEISS и два сензора за фокусиране, гарантиращи супербърз автофокус, който го отличава от останалите смартфони. Втората камера  играе ролята на дълбочинен сензор за повече от всяка снимка. С технологията за HDR¹ фотография камерата създава великолепни изображения при всякакви условия включително при ниска осветеност. Сега можете да направите фотография с идеално преливащ фон, като от професионално студио, благодарение на вградения изкуствен интелект и при основната и при предната камери.

¹HDR - Висок Динамичен Диапазон (Обхват) на изображението и е типичен термин за практика от фотографията, прилагана напоследък при съвременните дисплеи и камери. От самото наименование е ясно, че това е метод за повишаване на динамичния обхват на снимката, тоест съотношението между най-светлите и най-тъмните елементи в една сцена от една страна и диапазона на яркостните стойности, които една цифрова камера може да заснеме от друга. Вместо да се заснеме само една снимка (кадър), когато се използва HDR се заснемат няколко отделни снимки (кадъра) при различна експозиция. След това се използва софтуер за обработка, който избира най-общо казано най-добрите елементи на трите снимки  (кадъра). При смарт телефоните, при наличие на HDR, телефонът прави сам всичко това – заснемане и обработка – натискате бутона за снимане и получавате една обикновена снимка и еднa с HDR. Резултатът обаче би трябвало да е по-близо до това, което реално виждате с очите си, а не толкова какво камерата реално снима. Затова, когато включите режим HDR, на телефона му е необходимо малко по-дълго време за да направи снимка, защото всъщност той прави 3 снимки, а не една.

           SDR image                                                       stitched-together HDR image


Новият потребителски интерфейс на камерата с професионален режим Pro Camera дава контрол върху баланса на белия цвят, ISO, големина и скорост на затвора – ако предпочитате да зададете ръчно настройките.



Смартфонът разполага и с технология за стабилизиране на картината Electronic Image Stabilisation (EIS) и 360° високо-чувствителни микрофони за обемен звук за истинско звуково изживяване. Режимът Dual Sight за снимане с двете камери едновременно е наличен и тук, като са добавени забавни емотикони и ефекти, за директно прилагане.

Снимки в движение
Опитвали ли сте се да заснемете детето си докато играе и се движи? Често това е задача с повишена трудност и резултатът не е добър. Това е така, тъй като при обикновения автофокус се използват само 5% от наличните пиксели. Камерата на Nokia 7.1 разполага с двоен фотодиод (2PD автофокус), който имитира човешкото око и използва всички 100% пиксели за заснемане на обекти в движение.

# 298
  • Мнения: 3
Скъпи Редактори ,бях супер ентусиазиран да участвам в играта на Nokia , но след края на играта си направих труда да проследя спечелилите постове и съм принуден ,да Ви споделя ,че ентусиазмът ми се изпари като локва вода в Сахара.Като под ентусиазъм имам предвид същия да участвам в игрите Ви .Ако знаех че най важно е колко сърца ,усмивки и други подобни емотикони ще сложа или пък ако знаех ,че за  Вашия рекламодател е най важно колко са чести постовете по други теми несвързани с настоящата изобщо нямаше да си правя труда.Дано да не съм лош пророк но си мисля ,че и ентусиазма на Nokia Mobile да прави игра в редактирания от Вас сайт би се изпарила ако си направят труда да прочетат печелившите и не печелившите постове.Все пак Благодаря Ви за възможността и успех.Ще Ви е нужен ,но жалко за иначе хубавата игра.

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Току-що получих кашончето с пратката - добре опакован.

В кашончето освен кутията със самият апарт, която беше в чанта, намерих и рекламна брошура за новите смартфони Nokia с чист Android.


В кутийката, освен смартфона и зарядното, открих и handsfree.
За звукът още нищо не мога да кажа - първите впечатления са основно от външния вид на смартфона.

И сега - първи впечатления от устройството:

Като размер е една идея по-малък от смартфона, който ползвам в момента, но това не ме дразни, дори напротив. Определено е по-удобен в ръката.

Скрит текст:
На допир е много приятен - гърбът е полиран и е с огледален ефект. Не се плъзга, за разлика от други смартфони, което е много неприятно и предпоставка за изпускане.
Дисплеят ме изненада - почти без рамки е и е приятно за окото. (Опитах се, да направя екранна снимка, но все още не съм разучила как Joy)

Синхронизацията със старото ми устройство стана супер лесно, следвайки стъпките. За няма и 15 минути Nokia актуализира Android до v 8.1.0, както и свали всичките използвани от мен приложения (след влизането в акаунта ми в google).
Телефонният указател също се прехвърли, при това без никакви загуби.

Засега толкова, започвам щателното разучаване на смартфона и естествено - да изпробвам камерите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт