Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 69 146
  • 784
  •   1
Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз лично ползвам триъгълната чанта от Икеа и ми е много удобна. Децата преди бяха по цял ден и носеха обяд, но не носеха чантите всеки ден. Ползваха хладилни чанти от Джъмбо, има всякакви големини. Сега носят чанти и отделна чанта им идва в повече. За това слагат кутиите в ученическите чанти, но сега носят само закуска.

# 181
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Инцидент с недобре затворена кутия винаги може да се случи, та затова в раницата с учебници храна нямаме.

# 182
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз щях да купувам Термо чанти, даже си бях харесала разни, но нещо се замотахме, учебната година започна и понеже им бяхме взели от евтинджос раничките от Декатлон - започнаха да си носят храната в тях. Еми, няма голяма разлика, освен че не са особено фенси. Чудя се дали на дядо Коледа няма да му хрумне нещо, обаче.

Днес:
З. Бисквитки, мляко, маслини, сирене
О. Манджа със свинско и ориз
С.з. чери домати, грозде, ябълка

# 183
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Закуска - пенкейкс със сладки картофи и мед; сварено яйце с шарена сол; ягоди.
Снакс - грозде и пуканки.



Обяд - био пилешки хапки “Динозавър” 😝, кетчуп и горчица; кисели краставички и чери домати. До 12 е на у-ще тази седмица, после два часа игра в парка, прибираме се, изкъпване и стабилен обяд около 2.30. Другата седмица е ваканционна.

# 184
  • Мнения: 2 741
Добро утро Simple Smile

За хлапачката днес, същото като вчера: тостер с кашкавал и шоколадов мъфин

За мен:  з.- тостер с кашкавал
                о.- пиле с грах, домат и краставица, малко сирене; последният мъфин

Приятен Ден!

# 185
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Добро утро! Simple Smile
Днешната кутия на щерката:
MЗ - киви и слива
Обяд - ризото с гъби (печурка, кладница, шийтаке и манатарка); салата - зелении и радичио, с медно-горчиен дресинг и поръска


# 186
  • софия
  • Мнения: 1 707

Тази термо чанта и тази от декатлон са най добрите ми попадения до сега

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Добро утро! Simple Smile
Днешната кутия на щерката:
MЗ - цитруси (помело, мандарина, грейпфрут и портокал) с мед, лайм и орехи
Обяд - пилешко с мед и сусам с оризови нудли; салата - китайско зеле със сусамов дресинг с чили + подправки; сушена кайсия, сурови бадеми и кашу


# 188
  • Мнения: 9 533
морена, ще ме осиновиш ли? всичко ще си изяждам, обещавам Wink
кефи ме, че слагаш толкова плодове и зеленчуци, менюто е разнообразно и красиво. браво!
каката тези дни е при баба си. за мен - вратна пържола в прясно мляко и зелева салата.

# 189
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
zenata, имаш го! newsm10  Благодаря за хубавите думи!  Hug
Щерката е благодат, та затова така се получава. Тя си изяжда и ми е кеф да приготвям.  Grinning

# 190
  • Мнения: 1 961
Мен ме кефи, че са едни екзотични все дето аз никога няма да се сетя като комбинация, а сигурно са много вкусни.
Да питам мандарината може ли обелена, в смисъл не и се губят много витамините

# 191
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
То мандрината е най-малко обелена в случая, поне е с ципите тя. Simple Smile
Приготвям и бързо затварям, да не са под въздействието на въздуха и това е, което мога да направя. Ако е само мандарина, мога цяла да я пратя и пак избягвам, че времето е дефицит, важното е да яде, не да бели тепърва в междучасието.

# 192
  • Мнения: 1 961
Точно. Моят все се оплаква, че нямал време да си изяде всичко. Придържам се към задължителния сандвич аз, днес със салам. Само плода смяням.

# 193
  • Мнения: 5 356
Днес кривнах от предварително набелязаното меню за седмицата с препечена  наденичка , задушено киноа, зелева салата с керевиз, ябълка и мааалко парченце шоколад. Синът ми не яде нищо което би го отклонило от праведния път на фитнесманиака, но... мама е за това, да глези Simple Smile  Като си помисля, че догодина по това време най-вероятно и той ще е далече...хич не ми става весело.

# 194
  • София
  • Мнения: 7 673
Морена, и аз не бих отказала да ме осиновиш. Проблемът е малко, че може да съм по-голяма от теб, но ще се направим, че не знаем. Майтапа настрана, евала!!!

Общи условия

Активация на акаунт