Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 69 099
  • 784
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
в оризовките има ли малтодекстрин?
Погледнах и двата вида, които детето обича (с вкус на ягоди и на портокал) и няма в съдържанието малтодекстрин. Да ти ги снимам ли да разгледаш или конкретно само за него те интересува?

# 241
  • София
  • Мнения: 1 635
Водата я препоръчват много.Лошото е, че в училище забравят да пият вода както и в детската градина.Имам един въпрос към потребителите на Система.Щракалките стабилни ли са и самите контейнери пропускат ли вода?Леща или боб може ли да се носи със контейнери на Система?Благодаря!

Нашите кутии са същите като на bradata и не стават за яхнии. Манджите ги слагам в термос с въртящ се изолиран капак.

# 242
  • Мнения: 9 525
в оризовките има ли малтодекстрин?
Погледнах и двата вида, които детето обича (с вкус на ягоди и на портокал) и няма в съдържанието малтодекстрин. Да ти ги снимам ли да разгледаш или конкретно само за него те интересува?

ако не те затруднява ще съм ти благодарна. аз един път взех някакви, много вкусни бяха, но имаха малтодекстрин и още нещо смущаващо. бяха солени
сега се върнах да видя - имам предвид чипса /видях, че има и сладка оризовка/

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
От същия чипс в момента нямам, но пиша на друг от серията:
зърнен чипс 83% (кафяв пълнозърнест ориз 80%, елда 17%, амарант 3%), слънчогледово олио, сол. Това е и нищо друго. Другият се различаваше само по добавките - не с елда и амарант, а с просо и чия. Хубави са им нещата на тази фирма, не са солени, въпреки че имат сол и дечко много обича и чипсовете и оризовките.

# 244
# 245
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
З- рогчета със сирене
Сз- ябълка, круша, шок. десерт с кокос от Лидъл

# 246
  • Мнения: 21 275
З : Тостер с шунка и козе сирене , мандарина ,банан ;
термос с чай ;
О : Супа топчета
СЗ : Палачинка със сладко от смокини.

# 247
  • Мнения: 9 525
От същия чипс в момента нямам, но пиша на друг от серията:
зърнен чипс 83% (кафяв пълнозърнест ориз 80%, елда 17%, амарант 3%), слънчогледово олио, сол. Това е и нищо друго. Другият се различаваше само по добавките - не с елда и амарант, а с просо и чия. Хубави са им нещата на тази фирма, не са солени, въпреки че имат сол и дечко много обича и чипсовете и оризовките.

виж този обаче
http://www.rice-up.zone/brown-rice-chips.html

всъщност всички от серията са с по-лошо съдържание, единият даже има палмова мазнина.

# 248
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Добро утро! Simple Smile
Училищната храна днес:
MЗ - манго и ягоди
Обяд - почти храна за двама, но... любимите тиквички с домати и яйце; броколи и черита; тосканска салата; курабийка от хелоуинската почерпка


# 249
  • Мнения: 4 571
Днес и аз съм с кутия, в която има гофрети от елда, които ще намажа с домашно сладко от череши. Плодове и сурови орехи за междинните хранения Simple Smile .

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Днес: салата от цвекло, ряпа и морков, варени яйца и кашкавал.

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
От същия чипс в момента нямам, но пиша на друг от серията:
зърнен чипс 83% (кафяв пълнозърнест ориз 80%, елда 17%, амарант 3%), слънчогледово олио, сол. Това е и нищо друго. Другият се различаваше само по добавките - не с елда и амарант, а с просо и чия. Хубави са им нещата на тази фирма, не са солени, въпреки че имат сол и дечко много обича и чипсовете и оризовките.

виж този обаче
http://www.rice-up.zone/brown-rice-chips.html

всъщност всички от серията са с по-лошо съдържание, единият даже има палмова мазнина.
  Ааа, от тези овкусените не взимам. Един път ги опитах и хем са ми с гаден изкуствен вкус, хем съдържанието е доста по-различно. От серията със семена само ядем, от биото, които съм снимала и стандартните оризовки с различни видове семена - там кофти съставки няма Wink

Днес менюто за обяд е сандвичи с пастет от риба тон и кашкавал, стандартните зеленчуци и едно мини-баунти, скрито отдолу Grinning  За закуска има мандарини, червени боровинки сушени, кашу и пакетче от любими крекер-бисквитки.

# 252
  • софия
  • Мнения: 1 707
Брадата ,мечоците какви са и от къде?

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Силиконови формички за мъфини, ама откъде съм ги взимала нямам никакъв спомен Flushed

# 254
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Добро утро и честит ни петък! Simple Smile

Храната за у-ще днес:
MЗ - пъпеш и ягоди
Обяд - сьомга и скариди печени със зеленчуци и чоризо: салата - киселец, манго, кълнове от боб мунг и медено кашу със соево-лаймов дресинг


Общи условия

Активация на акаунт