Фитнес - каква ви е програмата

  • 4 059
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 986
  Eci, би ли споделила твоята програма,и какви уреди имаш вкъщи,колко пъти в седмицата спортуваш... WinkА някакъв специален режим на хранене спазваш ли,или просто се ограничаваш от някои храни Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 739
не ползвам уреди, само упражнения и комбинации, около 100 различни за отделни мускулни групи, около 1 час, 2-3 пъти седмично, рано сутрин. 30мин след това не пия течности, 60мин не ям нищо. После пия чай и вода. Пия много течности, ям салати и плодове, малко хляб, месо и сладки неща, ограничила съм и шоколада. Сега съм за втори път на диета със зелева супа, кг които искам съм, но от обиколките би било добре да стопя още 2-3 см.
Старая се да не вечерям, само течности и 1л айрян. Много е важно вечер да се яде малко и лека храна.

# 17
  • Мнения: 1 986
 Благодаря ти Hug-и аз преди да забременея правех упражнения вкъщи-подбирах ги от различни списания,от И-нет....,винаги сутрин имах повече енергия от вечерта-след работа много трудно ми беше да се захвана с какъвто и да било спорт Wink Да....най-трудно е ограничаването вечер-имам чувството,че тогава най ми се изостря апетита-но това евентуално се дължи на ограниченията през деня ConfusedСтарая се през деня да хапвам повече за сметка на вечерята.Сега,когато съм бременна,естествено не тренирам-не че имам изрична забрана от лекаря,но освен няколко упражнения за стягане на дупето,друго не правя-страх ме е-ти, докато беше бременна,тренира ли?

# 18
  • Мнения: 739
габриела - не, никакви упражнения, само разходки. Мен също ме беше страх, да не стане нещо с бебо, то е най-важното нещо тогава. 1 г. никакви упражнения (вкл. 3м. след раждането) - много страдах и се чувствах ужасно, просто трябва да мине всичко.

# 19
  • Мнения: 1 986
  Да,разбира се Wink-просто четох,че някои бъдещи мами продължават с тренировките,почти без промяна/ с изключения на големите тежести/,но аз не съм толкова смела Naughty Благодаря ти за отзивчивостта  bouquet

# 20
Радвам се ,че има толкова ентусиазирани майки newsm10,ходите сериозно и не се отказвате.Най ми е досаден фитнеса,може би ако има някой батко в залата ще ми стане интересно newsm08.Пробвах ТАЕ-БО и по ми хареса,има повече движение newsm44

# 21
  • Мнения: 505
Благодаря   bouquet на всички. Определено ще се възползвам от някои съвети, за тренажора ще пробвам това, което Bellucci  препоръчва, иначе досега съм загравяла с умерено темпо 1,5 км. и после се стремя да държа постоянна скорост от 21-22 км., накрая така се увличам че имам чувството, че мога да продължа до безкрай.
Кростренажора е точно такъв какъвто го показва Искричка, работя на него както казах по 40 мин. 4 пъти седмично. 
Много моля, Веси1, ако има възможност да обясни по-подробно какви са принципите на интервалното бягане. Доколкото аз съм запозната интервално бягане означава – примерно – 100 м. интензивно бягане – после 100 м. умерено, следва отново 100 м. интензивно – после пак 100 м. умерено  и така докога ? Що се отнася до задържането на пулса от линка на Дани  изчислих, че при мен пулса трябва да варира в рамките на 115 – 125 у.м., само че ми е много трудно да го вдигна толкова, а какво остава да го задържа. Карах по 40 мин., защото се ръководех от принципа, че горенето започва след 20 минута.
А за режима на Еci – страхотно е да работиш само с тежестта на тялото си, режима ти също е много добър, но по теб като гледам няма какво толкова да се работи.

# 22
Ани Илиева -  мацките правят тези упражнения за стягане, не за уголемяване на мускула, не сме културисти все пак  Wink. При доста жени това е т.нар проблемна зона, заради бричове, целулит, сланинки и какво ли още не, или просто отпусната кожа и меса. Упражненията имат ефект, стягането намалява и обиколката, защото топи сланинките. Но само с упражнения не става.
Еци, съвсем добронамерено те питам, мила - знаеш ли кое точно наричаш "стягане"?
За мен стягане е нарастване броя на миофибрилите, т.е. уплътняване на мускула, което се постига с много големи тежести. Примерно да клякаш с щанга, която тежи 1,5 х личното ти тегло.
Бричовете и сланинките, за които говориш, не са мускули, а мазнини. Те не могат да се стегнат, те се свалят с диета.
Отпуснатата кожа се стяга (евентуално) с масажи, контрастни душове, козметика.

Абдукторът и аддукторът са машини, които се използват именно от културисти, които да развият съразмерно малките странични мускули и аддукторите (вътрешните мускулчета), след като са развили големия четириглав бедрен мускул.
(Искричка, по-ефикасно е да клякаш с широк разкрач, напади и тяга тип "сумо".)

ПП. Може би сгреших, като написах всичкото това, ама карайте, да става весело.  bouquet

# 23
  • Мнения: 5 647
Ани, личи си, че знаеш много по въпроса, но защо тогава инструктурите включват  тези уреди в програмите? И кое тогава е най-ефикасното средство за намаляване на бричовете?

# 24
Ани, личи си, че знаеш много по въпроса, но защо тогава инструктурите включват  тези уреди в програмите? И кое тогава е най-ефикасното средство за намаляване на бричовете?
Когато за първи път отидох в зала моят първи "инструктор" дори не знаеше имената на уредите и упражненията (аз ги знаех по-добре от него, от интернет Simple Smile. Но това не му попречи да ми спретне "програмка", която, разбира се, започваше точно с тия два уреда - "сядаш на тва и прайш така 3х20 пъти". За целите ми, предпочитанията ми и заболяванията ми дори не попита.
Бричовете са мазнина. Мазнина се сваля с диета + движение (всякакво движение - тежести, колело, бягане, плуване, туризъм и т.н.) Затова и рано или късно от тия "гинекологични" уреди се понамалят бричовете - заради самото движение, но със същия ефект можеш да отслабваш с лицеви опори и коремни преси. Все едно, ще отслабнеш.

# 25
  • Мнения: 739
maxima - с режима си постигнах етапа, да няма какво толкова да се работи, и съм доволна от резултата. Наистина това е доста индивидуално и всеки трябва да открие какво действа за собствения му организъм, освен общите препоръки. Както споменах, свалих 15кг, да не ви показвам свински снимки след раждането  ooooh!, мислех, че ще пропусна и това море. Сега се оборудвах с бански прашки и нямам търпение за плаж  Laughing.
Ани Илиева - под "стягане" разбирам етапа на топене на сланинки и развиване на мускулите (това са 2 различни неща, като второто се увеличава за сметка на първото - някой ги бъркаше преди, мислеше че едното се превръща в другото, но няма значение тук). Аз лично съм на етап постопила доста сланинки и ако сега тръгна на фитнес с уреди ще направя грозни мускули. Затова правя различни упражнения без тежести, х 2 серии. Мисля, че бричовете са до структура и ген, с упражнения при цялостно отслабване ще намаленят, но като цяло няма да изчезнат. Това е най-широката част на бедрото ми и само мечтая с липосукция или каквото там се прави как бих изглеждала, но не съм толкоз болен мозък да си правя опреации за това, а и не си изкарвам прехраната с тялото си, така че залагам на здравослевен начин на живот и спорт  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 463
Ани , разбрах те и благодоря smile3525 newsm10

# 27
  • Мнения: 1 243
Ани Илиева:
Абдукторът и аддукторът са машини, които се използват именно от културисти, които да развият съразмерно малките странични мускули и аддукторите (вътрешните мускулчета), след като са развили големия четириглав бедрен мускул.

http://muskulibg.com/index.php?option=com_content&task=view& … 92&Itemid=100

За това ли говориш,че ще развие мускула до такава степен,че да заприличаме на културистки??? #Crazy Нищо подобно!!! Всяко нещо с мярка е добро! А и това е уред ,който се използва предимно от жени.Като не му сложиш тежест повече от 10-15 кг. естествено че само ще те стегне! И въобще много ми е смешно някой като каже,че мускулатура се трупа толкова лесно,особено за жените!!! То някои от мъжете изпиват сума ти химия за да се напомпят,пък за нас да не говорим.Нивото на мъжкия хормон при жената е доста по-ниско/естествено!!!/ и изобщо в който и форум на фитнес-сайт да влезеш,ще ти стане ясно,че мускули не стават толкова лесно,колкото ти го изкара. Виж-стягане е друго нещо!!! Rolling Eyes

# 28
мускули не стават толкова лесно,колкото ти го изкара. Виж-стягане е друго нещо!!! Rolling Eyes
Споко, мацка Grinning
Аз съм една от тия дето се мъчат  bouquet
С 40-килограмова щанга се мъча (аз тежа 42-3).
 Grinning
Затова подметнах, че слава богу - никой не тренира на аддуктор ефективно, защото дори жените, когато са много упорити и тренират здраво - накрая ще качат.
Хормоните са ми ясни, за "стягането" вече се изрязах по-горе, не ми е ясно само защо (доста жени) тренират мускулатурата си, без да целят да я развият? Щото е модно да се ходи на фитнес, сигур   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 243
мускули не стават толкова лесно,колкото ти го изкара. Виж-стягане е друго нещо!!! Rolling Eyes
Споко, мацка Grinning
Аз съм една от тия дето се мъчат  bouquet
С 40-килограмова щанга се мъча (аз тежа 42-3).
 Grinning
Затова подметнах, че слава богу - никой не тренира на аддуктор ефективно, защото дори жените, когато са много упорити и тренират здраво - накрая ще качат.
Хормоните са ми ясни, за "стягането" вече се изрязах по-горе, не ми е ясно само защо (доста жени) тренират мускулатурата си, без да целят да я развият? Щото е модно да се ходи на фитнес, сигур   bouquet

Абе то от трениране до трениране има голяма разлика,както сама знаеш.На мнение съм,че фитнеса влияе благотворно не само върху фигурата,а и цялостно върху организма! Като гледам повечето момичета във фитнесите,много добри тела имат и си личи ,че е постигнато чрез бая пот! Simple Smile А аз лично пък точно мускула на прасеца искам малко да си напомпам,а ако знаеш какъ зор виждам  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт