Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 50

  • 54 474
  • 747
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 406
Ехе, браво спирит!

Елефанта, аз бях само на лъче и моята коса в корените взе да се чупи, а винаги ми е била права като праз Joy

# 136
  • Плевен
  • Мнения: 989
Моята, откакто поникна отново е много странна, чупеща се, все едно не съм аз...Нооо, ми харесва, ще кача снимка след като се боядисам за първи път...Бях си обещала, че за първи път ще се боядисам, след като направя 40, но за няколко месеца няма да издребнявам!

# 137
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Момичета, за повечето от нас май дойде времето да си даряваме перуките на прохождащите в битката, нали?
Радвам се, че за прически вече заговорихте. Живи и здрави бъдете, дано нещата продължат към все по-добро да вървят.

# 138
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Спиритче, признавам те! Респект! Шапки долу!!!
При мен половинът донесе от някъде лазерен апарат за трудно зарастващи рани и ми облъчва раните допълнително. Май има ефект, тръгнаха да се затварят, че в събота вечерта пак ме шиха по спешност, вече не броя за кой път. Ако не зарасне до края на седмицата, ще махаме импланта докато заздравее и после пак ще го сложи, ама не ми се иска да е този вариант.
Моята коса е още твърда къса и си нося перуката. Нещо не се възприемам съвсем с толкова къса перушина.

# 139
  • София
  • Мнения: 1 272
Спирит, много си готина на трактора и не само Heart . Давай смело с мечтите все така .
Скрит текст:
Все се каня да те питам гледала ли си филма "Спирит" . Любимен ни е на цялото семейство. Гледай го ако не си.
Лейди, миличка най после добри новини. Чакаме да кажеш че съвсем са се затворили раните.
Аз дне занесох резултатите в Света София. На 23 ще има решение на онкокомисията. После ходих до ВМА да давам да ми правят Ки 67 , но като ми казаха след 20 резултат и се отказах. Ако ми назначат химия тогава ще го правя.
Утре ще ида за второ мнение за хистологията в ИСУЛ.
И да не е само мрънкане, да се похваля че вече шофирам и довечера съм на салса. Поне докато не е започнала терапията и се чувствам добре да се забавлявам. Малко ми се вие свят от хемоглобина ,но и с него ще се справя.Ще ходя на хематолог тия дни.

# 140
  • Мнения: 3 979
Спиритче , много си хубава :*
Лейди , дано да подейства апарата 🤗
Lagertha, браво на тебе :* И аз рано -рано започнах да шофирам . Но виж със салсата ме водиш Kissing Heart

За протокола - днес ми е първи работен ден !

Моята коса е около 2 см , но още е много рехава. Кога  започна да ви разсте гъста и хубава ?

# 141
  • Мнения: 1 355
Леди, виждаш, че има подобрение .....много се радвам. Но госпожата с трактора ме впечатли. Много си красива, очарователна, а косата ти блести и прическата е направо супер.

# 142
  • София
  • Мнения: 1 272
DZ за изпит ли стисксхме палци? Не каза имаше ли ефект.
За салсата , много ми се изморява ръката,  към края на урока боли цялата плешка,  но ме заежда емоционално 😍

# 143
  • Мнения: 3 979
Lagertha, не е за изпит Simple Smile На изпит съм в неделя. По БЕЛ - ще отида за 6-ца пък каквото стане 😎
Вятъра на промяната беше задухал малко  , ама реших да си трая за сега на дупето Wink
Ако стане ще се похваля 100%.
Ръката я дръж тази вечер като си легнеш нагоре зад главата 😚🤗 И си ходи на Салса , щом те зарежда 🤗

# 144
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Много хубави и зареждащи коментари! Браво на вас! Gift Heart

DZ, още малко изтърпи за косичката. Моята започна да се сгъстява, когато рехавото беше набрало два-три пръста дължина. Не личи заради къдриците, но като я изпъна тази коса е вече 10 см. За няма и година (последната ми вливка беше горе долу по това време - средата на ноември), при това веднъж леко я постригах, че да има все пак някаква форма, да не съм съвсем като анимационен герой. Тя и преди си ми растеше бързо, но след химията сякаш още по-бързо започна да расте. Wink А перуката май още на 6-тия месец хвърлих, помня, че бяха жегите, когато ходих при фризьорката вид някакъв да ми докара. Така, че... спокойно, имай само още малко търпение.
Прави ми впечатление обаче, че НЕжеланото окосмяване при мен не се връща със същата сила като косата. Хехехее! Дали защото вместо с бръснач, малкото незасегнати фолукили от химията допълнително травмирах със скубане. Ползи много може да отчете човек от тоя период стига по-иначе да гледа на нещата. Grinning Пък и кога друг път ще се навием драстично да минем към къса прическа и да оценим лесната и поддръжка. Две шепи вода, понамачкаш, понамачкаш, обувките, чантичката и айде на среща.

Лагерта, филма ще изгледам обезателно. Благодаря, че препоръча.

Редакция:
Цитат
НЕжеланото окосмяване при мен не се връща със същата сила като косата. Дали защото вместо с бръснач, малкото незасегнати фолукили от химията допълнително травмирах със скубане.
Което ме замисля... Някои дами до последно си я пазят косата и не се наемат с нея да се разделят и до корен да острижат и може би грешка правят. Ако нямате финансовата възможност да спасите косата (има и такива начини между другото, ако не се лъжа Лагерта май беше пуснала линк) ...та ако я нямате тази възможност не се и наемайте до последно да я спасявате, НЯМА да я спасите ако назначената ви химия има и този страничен ефект, не се и опитвайте. Държейки я върху скалпа си до последно давате предпоставки за заплитане, от шапки, шалове, яки, сресване и т.н. обстоятелства, които в крайна сметка до скубене водят, което травмира корена. Не третирайте с бои, което също уврежда коренчето. Минимизирайте тези фактори по време на химията, да не ви стане темето като моите гладки крака. Явно по време на химията косъмчето страда в основата си и допълнително като го натовариш с механична или химична процедура и трайно се уврежда. Дори и теорията ми да е грешна, мисля нищо не губите ако смело постъпите и се разделите с тази така или иначе обречена коса още преди да е започнала да капе на цели кичури и положението на коренчето, което бъдещата ви коса ще изхранва да облекчите. Както виждате примери има много как после се завръща за нула време и хич не съм само аз. С момичета от форума ветеранки, които вече са забравили за тия всички неща съм се виждала на живо на кафе, минали фазата нула номер и в момента са с едни хубави, гъсти, дълги коси, които вече раменете покриват та чак към средата на кръста се стремят да достигнат. Така че... смело режете.

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 10:32 от Spirit Crusher

# 145
  • София
  • Мнения: 1 272
Аз пак съм срината Sad Сега се прибирам от консултация за 2-ро мнение. Има вериятност HER да ми е положителен. Отставих блокчето за нова проба. Моля се на всички богове да се потвърди отрицателен и да се размина с химията.

Сега искам да питам: Какво става ако откажа лечение? Какво лекуваме всъщност , след като няма ракови клетки след опертивна намеса? Знам че е за да се избегне рецидив, но с лечението кой гарантира, че няма да има такъв? Размишляшам си. Знам че решението е само мое, но искам да чуя повече гледни точки.

# 146
  • София
  • Мнения: 5 074
Само дето не се сещам. Има рак, няма рак, така ли ! Има лечение, което ти е предложено. И защо , като няма рак?
Май нещо съм изтървала назад в публикациите ти.

# 147
  • Мнения: 3 979
Lagertha, аз те разбрах .
Объркана си и се чудиш какво да правиш.
Ще ти кажа аз как взех решение за себе си.... Това , че лимфите са чисти не значи , че нещо не е тръгнало по кръвта. Та ей тея евентуални клетки мори химията и лъчетерапията. Аз за себе си искам да знам , че съм направила всичко необходимо....
Дете имам и искам  да го отгледам 😘Личната ми лекарка ми се накара едно хубаво като се замислих. Две починали пациентки имала дето са отказали химеотерапия. Та така.....
Но имам позната на която комисията й назначава лъчетерапия и хормони. Софийско светило й казва , че в нейния случай и това не било нужно . Та тя нищо не прави . Само масектомия и до там.
Но това нищо не означава . Божа работа е  при коя ще се върне квартиранта и при коя не..... Аз реших , че понеже имам само един живот ще направя всичко необходимо да го задържа Hug

# 148
  • Мнения: 68
Аз пак съм срината Sad Сега се прибирам от консултация за 2-ро мнение. Има вериятност HER да ми е положителен. Отставих блокчето за нова проба. Моля се на всички богове да се потвърди отрицателен и да се размина с химията.

Сега искам да питам: Какво става ако откажа лечение? Какво лекуваме всъщност , след като няма ракови клетки след опертивна намеса? Знам че е за да се избегне рецидив, но с лечението кой гарантира, че няма да има такъв? Размишляшам си. Знам че решението е само мое, но искам да чуя повече гледни точки.
[/quote]

При мен беше HER - отрицателен, ЕR и PR като твоите показатели, размер на тумора 12 мм и си направих химиотерапия - 4 броя червена, заради високия КИ 67. Лично мен ме е страх и не бих отказала лечение, което са ми назначили.

# 149
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Аз пак съм срината Sad Сега се прибирам от консултация за 2-ро мнение. Има вериятност HER да ми е положителен. Отставих блокчето за нова проба. Моля се на всички богове да се потвърди отрицателен и да се размина с химията.

Сега искам да питам: Какво става ако откажа лечение? Какво лекуваме всъщност , след като няма ракови клетки след опертивна намеса? Знам че е за да се избегне рецидив, но с лечението кой гарантира, че няма да има такъв? Размишляшам си. Знам че решението е само мое, но искам да чуя повече гледни точки.
Не може да знаеш със сигурност какво има и какво няма. Не всичко се хваща на уредите. Химията, знаеш, е гадна, но нищо страшно няма. Ако трябва, ще си направиш и трета проверка на блокчетата и стъкълцата, точната диагностика е много важна. Не отказвай лечение, че е тъпо да го правиш. И през ум да не ти минава.
При мен точно химията изчисти всичко, а имах сериозни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт