Нещо смешно, което децата казаха - 11 тема

  • 75 006
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 14 780
Одеве сипвам сок на моето и пита от какво е,казвам ананас. Тя пита пак от какво? Казвам ананас! А тя:неее,няма за вас,за мен е! 🤣
Иначе много думи на английски е запомнила и тя,постоянно по нещо изръсва,та падам от смях. Още български не знае добре,но английски проговори. 😃

# 706
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
- Мамоо, защо пижамата ми е зелена? Няма да ми отива на розовия чаршаф! Tired Face
- Защото чувалът (за сън) ти е зелен, и ще отива на него.
- Ама той е на бели точки!
- И на пижамата имаш бяло, спокойно!
Прие го и се примири със зелени чувал и пижама на розов чаршаф и калъфка с барби! Joy

# 707
  • Мнения: 1 678
Сладурка 😊
Ние пък още сме на семейна тема,напомням нещо на мъжа си и малкия възкликва:"Атака мамо,трябва да се грижиш за твоя мъж!" 😁

# 708
  • Мнения: 496
Тая сутрин ... мъжът ми си подал крака извън одеалото и дъщеря ми, на три: "А, тате, ето ти го крака кафяв хубав, с хубави черни косми" 🤣🤣

# 709
  • Мнения: 10 598
Тоя етап си го спомням. Всичко им е "хубаво". Joy

# 710
  • София
  • Мнения: 1 363
Редим пъзел с Мини Маус и Дейзи. Обувките на Мини, краката и човката на Дейзи са жълто-оранжеви и тя пита:
  - А защо са им такива златни кожовете? Защо? Това работа ли е?

# 711
  • Мнения: X
Мдаа, права бях. Хами = мами.. Сигурно от някое от детските филмчета, които гледаме на английски го е чула. Сега само така ми казва, тотално забрави "мама" и "мамоооо" Grinning Много често казва и "no, no, no" след като веднъж каже "не". Казва и "hi", "bye", ама то това е лесно Grinning

# 712
  • Мнения: 112
Живеем в блок. Излизаме и вече сме на вратата на входа и той бърза да слиза по стълбите. Аз казвам:
- не пипай нищо, аз ще отворя вратата!
Той обаче се прави, че не чува. И пак повтарям малко по-силно:
- не пипай нищо, казах, аз ще отворя вратата.
Той:
- спокойно, мамо, аз ще отворя с елече! Grinning

# 713
  • Мнения: 921
Моята госпожица на 5.5 г. ме разби. В двора сме и говорим за баща ѝ кога ще се върне (работи на кораб).
Обяснявам ѝ, че заради коронавируса, няма да е скоро.
А тя:
Мамо,стига с тоз корона вирус, само се тревожиш. Гледай слънцето и небето.
Останах като гръмната, има токова истина в думите ѝ!

# 714
  • София
  • Мнения: 9 532
Да, от децата можем да научим много простичка житейска философия, от която сме се отдалечили в забързаното ежедневие, пропито с куп "важни" проблеми за решаване.

# 715
  • Мнения: 1 456
И аз събрах малко материал тези дни. Седим с детето и той ме поглежда и казва - Мамо, така както децата не си дават играчките - и ти не си даваш телефона Simple Smile

А другото - обясняваме с баща му, че ако не ходим на работа, няма откъде да вземем пари. И той - а не може ли от комбомата (банкомата) Simple Smile)))

# 716
  • София
  • Мнения: 9 532
Тези банкомати не се научиха да пускат пари без да има заредени в картата. Всички деца ги спрягат, толкова вярват в тях, а пък те ... Скръндзи!
Моето е вече на 6 г и безброй пъти сме водили разговора за банкомата - че не може да ми пусне пари, ако не съм работила, за да ми заредят картата с пари. Е не иска да проумее този факт. Явно е твърде абстрактно за техните главици.

# 717
  • Мнения: 2 404

А другото - обясняваме с баща му, че ако не ходим на работа, няма откъде да вземем пари. И той - а не може ли от комбомата (банкомата) Simple Smile)))
и моето така, дъъъъълллго време обяснявах, че като ходим на работа, нашите шефове /моя и на баща му/ превеждат пари в картата и тогава мога да тегля от банкомата. Първоначално му беше много странно, явно всички деца си мислят - нямаш пари - изтегли от банкомата Laughing След това вече питаше - твоя шеф приведе ли пари за да ми купиш еди какво си
На едни познати хлапето пък директно каза - мама работи като тегли пари от банкоматите Laughing

# 718
  • София
  • Мнения: 9 532

На едни познати хлапето пък директно каза - мама работи като тегли пари от банкоматите Laughing

Оооо, искам и аз такава работа. Bowtie

# 719
  • Мнения: 2 404

На едни познати хлапето пък директно каза - мама работи като тегли пари от банкоматите Laughing

Оооо, искам и аз такава работа. Bowtie
абе и майка му иска, ама май още не я е намерила Laughing

Общи условия

Активация на акаунт