С какво ви дразнят свекървите - тема 101

  • 40 399
  • 790
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 19 249
Забранено ли е възрастен човек да се оплаче. Че преекспонират - спор няма, но с възрастта никой не се е променил към добро, така ми се струва. Нито физически, нито психически.

Майка ми веднъж споменала "Като умра, еди-какво си" (била е на 78-80), а синът ми съвсем сериозно я попитал: "Бабо, ти кога ще умираш?" Така де, да сподели плановете си по въпроса  Joy
Тя ни го разказа и се смя най-много от всички.

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 11:29 от Cuckoo

# 31
  • Мнения: 1 134
Изобщо не е забранено, то и млади се оплакват, нормално, с разликата, че възрастните като кихнат или, както в моя случай-изскочи им думата от съзнанието, край с тях. Моята баба все казва "аз като умра и тн". Може и да е някаква защитна реакция на психиката след една определена възраст, като се приближават към края, защото се страхуват. Всички ще станем така, няма връщане назад, вярно е.

# 32
  • София
  • Мнения: 19 249
Моята баба все казва "аз като умра и тн". Може и да е някаква защитна реакция на психиката след една определена възраст, като се приближават към края, защото се страхуват.
Затова - никакви гювечи на децата, събираме пари за екскурзии, където ще сърбаме коктейли нон-стоп.
Дай Боже!

# 33
  • Мнения: 1 134
Дай Боже. 😆
И двете баби на бебето лятото си имат екскурзия, едната за костите бани, другата с мъжа си за забележителности Simple Smile. Даже мислех с мъжа ми да вземем от грабо някоя оферта за неговите родители сега за зимните празници, че все се чудя какво да подарим.

# 34
  • Мнения: 18 548
За оплакванията-жалим младите ,че и те на лекарства, ама на човек му се иска да сподели как се чувства.Да го попитат, да го успокоят.То всички ще умрем ,кой кога му е писано.Има една непоносимост към възрастните, че каквото и да стане-все виновни.И при мен е така, казвам какво ми е, отговор: и мен ме боли и толкова.Там ред няма ,но като се навъртят години  наближава все пак.Какво като  ще каже някой  предстоящето.Част от живота е.

# 35
  • Мнения: 1 134
Бор_яна, на моята свекърва винаги й говорим, че няма да умре, успокояваме я, майка ми е с доказани заболявания и пак гледам да я успокоя и нея... Обаче свекървата е с двоен аршин--защо не ме успокои мен, да попита как съм, а казва, че едва ли не, се глезя (от полипа имам кръвоизливи по 7дена и ми е лошо, но дори на мъжа ми не казвам такива неща..., не виждам как се глезя), а на нея все да й треперя и успокоява, че е здрава. Защо? За да ми казва, че се лигавя, е, не е правилно.

# 36
  • Мнения: 18 548
Не  еправилно.Моята свекърва никога не е казвала,че ще умре.Майка ми редовно това на устата  и беше.
И на сина съм казвала ,не на снахата.

# 37
  • Мнения: 9 196
За оплакванията-жалим младите ,че и те на лекарства, ама на човек му се иска да сподели как се чувства.Да го попитат, да го успокоят.То всички ще умрем ,кой кога му е писано.Има една непоносимост към възрастните, че каквото и да стане-все виновни.И при мен е така, казвам какво ми е, отговор: и мен ме боли и толкова.Там ред няма ,но като се навъртят години  наближава все пак.Какво като  ще каже някой  предстоящето.Част от живота е.

Като му се иска да споделя - да си намери приятели или да си списва дневник. Аз не искам да и слушам лъжите и драматизациите, за тъпите и болести и физиологични процеси. И не ги слушам. Не е оплаквачница или лазарет в нас. Те само това им е в устата - болестите им и глупостите им.

# 38
  • Мнения: 1 134
Както писах по-горе, и двете баби споделят. И на моята майка й е това все на устата. Уж, за момент ги по успокояваме, ама... Майката на мъжа ми споделя и на двама ни. Той никога не се подиграл с това. Карал я и по доктори, в други градове. Грижовен е, подкрепям тези му действия, нека да се изясня. Баща си също води по лекари, редовно му взема лекарствата, не са оставени на произвола. Има и друго, ако в момента няма оплаквания тя, казва, че ще се хвърли в реката или ще се обеси... Защото все не сме я слушали и така.

# 39
  • Мнения: 18 548
Според теб  децата  ни  са ни близки докато ги отгледаме ,после нямат нищо общо с нас.Не говоря за другите ,за собствените ни деца говоря,които са възрастни  хора-може би и те не трябва да споделят и  общуват дори с нас.
За мен не е проблем и не ми  е на устата все това.Има с кого да споделям.Поне не ми се присмиват като се спъна моите ,че други и това правят.Нещо много изкривено има в съвременните хора.
Е ,от заплахи няма нужда ,да се хвърля като иска.Това е емоционално изнудване.

# 40
  • Мнения: 6 962
Кажи й, че вече е хладничко за река, но можеш да я научиш да прави осморка възел, ако толкова й се беси.
Това пък е толкова смешно и жалко. Дърта жена да заплашва със самоубийство все едно тийнейджърка, зарязана от гаджето преди морето.

# 41
  • Мнения: 1 267
Както писах по-горе, и двете баби споделят. И на моята майка й е това все на устата. Уж, за момент ги по успокояваме, ама... Майката на мъжа ми споделя и на двама ни. Той никога не се подиграл с това. Карал я и по доктори, в други градове. Грижовен е, подкрепям тези му действия, нека да се изясня. Баща си също води по лекари, редовно му взема лекарствата, не са оставени на произвола. Има и друго, ако в момента няма оплаквания тя, казва, че ще се хвърли в реката или ще се обеси... Защото все не сме я слушали и така.


Абе, то и това не е лошо, да знаеш...

# 42
  • Мнения: 18 501
E, това е направо тормоз. Щяла да се самоубива... И после - защо децата им ги избягвали и не искали да общуват.

# 43
  • София
  • Мнения: 19 249
Има и друго, ако в момента няма оплаквания тя, казва, че ще се хвърли в реката или ще се обеси... Защото все не сме я слушали и така.
Питай кога планира да го направи, та да сте подготвени.

# 44
  • Мнения: 6 962
Има и друго, ако в момента няма оплаквания тя, казва, че ще се хвърли в реката или ще се обеси... Защото все не сме я слушали и така.
Питай кога планира да го направи, та да сте подготвени.
С шампанско и ордьоври.

Общи условия

Активация на акаунт