Отговори
# 225
  • Мнения: 1 866
Еее, писах, писах и не се публикува...

Та така отново накратко:
Varvara, тези памперси дето си ги купила няма да те оправят за първите месеци. Около 7 памперса на ден трябват в началото. Така че смятай : 210 памперса на месец! Shocked Това са два големи пакета и още малко...А мен не ме питайте с памперсите как ще съм : ще трябва да си купя акции в някоя памперсова фабрика, че каката още е с памперси и ще ни трябват индустриални количества. Гоня я тука с гърнето ама май няма да ги откаже до раждането.

morskasirena, аз първият път раждах със спинална и останах много доволна : никакви странични ефекти. Освен това си виждаш детенцето, чуваш си го как изплаква и въобще си е по-добре. 


Аз пък преди малко се върнах от консултация и бебето върви с 2-3 седмици напред. Според доктора вече е 2.700 кг. а съм още на 34 седмици! Явно голям юнак ще бъде! Grinning

# 226
  • Мнения: 136
ЧЕСТИТИ бебчета на мама Зайко и на мама Jam!!! Да са им живи и здрави, много послушни и много радости да им носят!!!

Вече си имаме и момченце! Ура!
При нас нещата са добре за сега, на ремонта му се вижда края и се надяваме до края на седмицата да сме почти готови. И ние не сме купували почти нищо още за бебчо. Като се преместим и наредим започваме с покупките Grinning най-после.
И на мен краката ми се надуват от тези жеги, ама това май е неизбежно  Sad
Изследванията ми миналата седмица бяха много добри, така че явно е от жегите, няма спасение. 

Пазете се от жегите и стойте на хладно! Целувки и до скоро Hug

# 227
  • Мнения: 55
Зайко,много ще съм ти благодарна,ако ми пишеш на лични повече инфо за родилния дом и за Цонева Hug

# 228
  • Мнения: 39
Честито ни нови попълнения на мама Зайко и мама Jam да пораснат здрави и големи дечица и да радват своите родителиА пък времето тук е отвратително сутрин до към 3-4 след обяд пече не се трае към 40 градуса си беше днес, а после почва да гърми и да трещи и да вали из ведро Rolling Eyes Искам си нормалното лятно времееее #Cussing out

# 229
  • Мнения: 152
Привет, мами!  Grinning
Добрах се до компютър и ми отне доста време да ви изчета! Толкова много празници и хубави новини!!!  Hug Желая на всички ви хубавите емоции да не свършват!

Аз бях на лекцията на "9 месеца" днес, но като нямам нет не се бях уговорила с никого. Записах се и за останалите до края на месеца.

При нас на ремонта му се видя края. Не знам кой беше казал по-горе, че ще сменят дограма - видях го какво е!!! Навсякъде строителни отпадъци! А после и майстори гипсаджии, които сякаш не живеят в домове, а по строителни площадки - всичко се покрива с фин гипсов прах и навсякъде бели стъпки! И найлони не помагат...
Но всъщност това е друга бира и спирам...  Stop

На мен ми се е смъкнал корема и "познавачи" твърдят че до седмица-две ще се ражда. А аз едва следващата влизам в 9 месец и имам толкова изоставени задачки за времето на болничния ми...  #Crazy Някоя от вас забелязала ли е да се е променило положението на коремчето й?

# 230
  • Мнения: 433
Ох,да се оплача и аз Rolling EyesПреди малко се върнах от преглед и бебето е на изходна позиция,а имаме още точно месец до термина.Докторката каза,че било добре наистина да се стигне 38 седмица и бебето да е по-големичко,че после да се гледа по-добре.И най-големият ми ужас е ,че до планираното секцио на 07 юли ще трябва да лежа в къщи,че да задържам положението.Наде,пиши ме направо за 07 юли,че и в 12 часа;)
Галки по тумбаците и който не иска да бърза да не се разхожда много,много #Crazy

# 231
  • Мнения: 136
Колко много нови бебета  Hug Hug Hug На всички честити им рожбички сладки!
Моя корем от 2-3 седмици се е смъкнал и нищо Confused И контракции имам непрекъснато, пия бусколизин и но-шпа, казаха ми че докато родя мога да си изкарам така ехееейй...
Ремонта наистина си е страшна драма, особено после ако трябва да чистиш с корема...  Работниците са изроди, докато правиха шпакловка в спалнята оставяха вратата отворена, а тия дето ни поставяха климатика бяха най-най  Close Всичко разкъртиха, пробиха брутални дупки и накрая оставиха климатика така монтиран, че като погледнеш там дето минава тръбата гледаш дупка - слънце, та после пак майстори да замазват и оправят след тях. А от белия прах нищо не спасява, чак в хладилника имаше даже. Викнахме жена да почисти, отне и 2 дена за нашия малък 54 квадрата апартамент.

# 232
  • Мнения: 380
Честита дъщеричка на мама зайко! Да ви е жива и здрава и много щастие да носи на мама и тати!  newsm51

Къде да търся библиотеката за Rh-то. Интересува ме тази информация.
Ето тук има информация http://www.bg-mamma.com/site/content/view/622/37
Galateya, забелязвам че бебо малко по малко започва да слиза надолу, защото усещам напрежение като съм права точно където му е главата ниско по средата. Дишането ми е станало малко по-лесно също. И по-често тичам до тоалетната да пишкам. По принцип корема може да почне да се смъква и по-рано около 6 или 4 седмици преди раждането, така че не се притеснявай Hug.

# 233
  • Мнения: 493
Честито на новодошлите бебчета  да са живи и здрави, много да Ви радват.
Напоследак нямам никакво време да пиша, но Ви чета. Преди 3 дена ходих по спешност в болницата но стабилизирахме положението и за сега сам на много силни хапчета и евентуално системи. Решихме с докотора да се опитаме максимално да задъжим бебето до термина и някаде 18-19 юли да ми е секциото, а до токаз лекарсва и системи  Wink т.е. 38-39 седмица
Tizija Simple Smile малко остана
моми4ета лека ве4ер от мен.

# 234
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Преди малко се върнах от лекар- бебо е добре, плацентата също, тежим 2950 гр!  baby_neutral Но заради тези отоци ще ми пускат кръв и урина, за да видят дали всичко е в норми! Praynig
Татито отново поиска потвърждение за това че е момченце и докито каза че на 100% е така. Hug
Каза, че контракциите в този етап са си напълно нормални и че може всеки момент бебо да реши да излиза, но вече му е позволено! Peace Само, че аз искам да се появи в началото на юли- например на 1,3,5,7- тези дати ми харесват, но... никой няма да ми пита... Blush
Пожелавам на всички ни здрави и добрички бебенца! Hug Hug Hug

# 235
  • Мнения: 277
Макси, и аз днес получих твърдо мнение за секцио. Утре в 14.30 съм в Окръжна да планираме датата. Ако преди това си научиш твоята, можеш да споделиш и ще имам още един ориентир кога да е събитието - все пак ще ми е по-приятно с някой познат (макар и виртуално) в стаята след операцията (в Окръжна за секциото стаите са една или две, та можем да се уцелим...като така и не можем да се уговорим за "жива" среща)...
Ако някой друг е секцио в Окръжна, също да пише - да се съберем силен юлски отбор.  Peace
Лека вечер и дано е по-прохладна от деня, че трябва и да спим от време на време... Crossing Arms

# 236
  • Мнения: 2 653
Адски жеги Sick
Изследванията на кръв и урина са ми добре и остана още 1 седмица до 9ти месец, вече нямам търпение.
След другата седмица ако си правите някакви събирания или нещо подобно мога и аз да идвам.

Нещо ми се замайва главата и започват да ми излизат червени петна пред очите от тази жега, а бебо рита ли рита.

Вече съм купила препаарат за пране и от утре сутрин започвам, че докато е топло да могат да съхнат бързичко дрешките.
Сега издирвам хубава снимка на мен и таткото, че съм купила едно от тези албумчета -дневник и там трябва да сложим една "мама и татко ....седмици преди да се родя".Много е хубаво това албумче .Вие купили ли сте такова?Много ценен спомен ще остане.

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 21:42 от fiona

# 237
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Да се отчета за днешния преглед-бебка е добре и май хич ама хич не й се излиза. Тежи 3 150 кг,белите дробове са напълно развити, водите са много добре,плацентата също. Контракции и разкритие - йок. В понеделник пак ще ходя,дано има вече няк'ви признаци,че почна да ми идва в повече #Crazy
Айде чао ви,лека и прохладна вечер!
П.С. И само готови бебчета да се раждат Peace

# 238
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  Не мога да ви изчета, толкова сте активни, а все не ми остава време .
 Честито на новите майчета! Здрави и спокойни бебчета!

# 239
  • София
  • Мнения: 1 230
Иве днес много се чудих дали да ти звънна към 21,00ч. и гледам, че твоето съобщение е от този час, направо ме е яд , че не звъннах. Но нищо, ще го направя утре след като се прибера от прегледа в Св. София. Та искам сега да ти кажа, че съм изключително недоволна от Илиева и днешния преглед при нея. Така ме претупа, че нямам думи, с татито останахме с отворени усти. Ще ви кажа как премери бебето, сложи двете си ръце на огромния ми корем натисна силно отгоре и отдолу и каза, че бебка тежи към 3,000/3,100 кг. А преди това ме гледа на ехографа, вярно много скапан, но можеше поне да й измери главичката и бедрена кост.  #2gunfire Cry Според мен реши, че е така защото ми е повишена кръвната захар и се очаква бебка да е по-голяма. Наистина ми се реве. Утре ще проверя в Св. София как стоят нещата без да съм си избрала лекар и с родоразрешение за секцио, а татито като си свърши командировката ще отидем и до правителствена. Имам по-малко от седмица да си оправя нещата и да реша къде да раждам. Леко изпадам в паника. А след мереното на бебека с ръце получих болки и отново тези бодежи.  Cry Въобще не съм на кеф да пиша в момента, но ако някой може да ме светне за Св. София нещо ще съм много благодарна.
До скоро от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт