Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 1 858
 nbirthday Red Heart.Бъди  много здрава и щастлива и сладко малко бебче да ощастливи живота ти в най скоро време.
момичета такава жега е направо ужас #Crazy
цяла нощ се врътках като пумпал в леглото,направо пощурях  smile3515 и сега цял ден ще мигам на парцали.
обръщам се към тези от вас които вече са изпрали нещата за бебчо.Моля ви кажете след това как съхранявате дрешките?в торби ли или?а бибероните стерилизирахте ли ги?
за заглавие на темичката много ми харесва предложеното от Prascho  bouquet
лек и прохладен ден на всички lovekiss

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 458
Здравейте Юлки
За дрешките на бебчо аз ги изпрах изгладих и ги сложих в нови найлонови пликове и после в скрина да не събират прахоляци все пак, а за бибите и шишетата не съм ги стерилизирала,защото в стерилизатора за микровалнова стоят стерилни само 6 часа и просто няма смисъл като дойде бебчо тогава.
Рени миличка виждам, че и ти си от Бургас при кого си решила да раждаш?Аз засега съм се спряла на д-р Иванов всички казват, че е добър специалист.И аз ще раждам нормално просто съм твърдо за нормалното раждане.

Целувки на всички и лек ден

# 257
  • някъде
  • Мнения: 4 956
newsm59  Red Heart!!!
Много здраве, щастие, любов и прекрасно бебче!!! newsm18  ura  ylinfant baloni

И аз мисля да раждам нормално- поне засега бебо се е обърнал правилно! Дрешките съм ги сложила в пликове в шкафа.

# 258
  • София
  • Мнения: 512
Здравейте мами,
Red Heart  nbirthday да си жива и здрава и скоро да гушкаш малкото бебче.
Jorito, ами аз вчера прах и гладих някои неща на бебо и си ги прибрах в гардероба, не съм ги слагала в пликове, не вярвам да се изцапат. А бибероните май трябва да се стирилизират непосредствено преди употреба, поне така мисля аз.
Рени, аз засега съм с нормално раждане, доктора каза никакво секцио, само ако се наложи нещо спешно.
Pras4o, да, водата първо минава през каната Брита и после се преварява, това е все едно имаш допълнителни филтри на чешмата, но задължително после преваряване. А такива кани се продават в Била, Метро, сигурно в други магазини за домашни употреби.
RAVIA слуша ли бебка?Много прегръдки и целувки от мен Hug

Мен от вчера ме боли глава, цяла нощ не спах от главоболие, пих 2 парацетамола и още ме боли Cry
Сега ще ви оставям, че от форума си дръпнах една рецепта за торта и реших днес да изненадам мъжо приятно, 4е нещо напоследък ме мързи и нищо не готвя. Все гледам да легна и цял ден стоя вкъщи и една манджа не правя. А той цял ден на работа, после като се прибере ме слуша цяла вечер да се оплаквам и сега се надявам да се получи тази тортичка, та да му се отблагодаря за търпението cook
Лек ден и стойте на хладно някъде, че навън е кошмарно топло  Nature Sunny

# 259
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета!
И аз вече да се включа.
Честито на  всички станали вече мами - да са здрави и спокойни всички бебчета.
И аз най-накрая излязох по майчинство. Вече ми е много   трудно и тежко.   Все нещо ме боли, все ми се стяга корема - голям ужас - не ми се вярваше, че може да е толкоз зле, а ми остава цял месец и половина. Пък бебо не спира да се врътка и рита.
Това от мен. На всички приятен и лек ден.
Утре ако съм добре сигурно ще отида на лекцията и ще се видим с тези който ще ходят.

# 260
  • Мнения: 39
Писах писах и всичко изчезна, просто исках да кажа, че и аз съм за нормално раждане, освен ако не се ноложи  по спешност, никой няма да рискува живота  нито на бебето, нито на  майката. Природата си знае работата Naughty Надявам се, че всички майчета със секцио имат сериозни индикации за вземането на подобно решение, а не натрапено от лекарите, за да вземат повече пари #2gunfire или от страх или глезотия или някви такива щуротии! Цезаровото сечение е просто модерно течение в акушеството и всички звезди раждат секцио, за де не поизмъчат или разширят или blahblah blahblah blahblah Скоро четох някъде ,че манекенките раждали секцио още в началото на 9 месец, за не качват още 10 кила tooth
Рени изглеждаш много добре с тази рокличка, а и на плажа с това малко сладко коремче, а бе къде си го скрила този твой юнак, колко казват че е големичък Laughing
 newsm80 гласувам за предложението на Прасчо  jumpuu

# 261
  • Мнения: 15
KetyK благодаря за линковете и обяснението за библиотеката. Справих се. Прочетох тези неща, които са писани там.
Red Heart   newsm59 Tada  ura ! Много здраве, щастие и любов от мен.
 newsm80 за предложението на Прасчо!

# 262
  • Мнения: 239
Привет мамчета Laughing Hug

Как са тумбаците?Слушат ли бебоците?

 newsm59  ura  bigdance2 на RED HEART! Желая ти много здраве,усмивки и най-сладкото бебче Hug

Рени да се отчета,че и аз съм нормално засега.Няма индикации за секцио въпреки двурогата ми матка и това много ме радва.Бебка си е застанала главично и всичко е ОК до момента.
Днес бяхме на ЖК и док каза,че всичко е идеално.Дано е така до края Praynig Дадох кръв,урина и секрет и сега ще чакаме резултатите.Най-ме притеснява секрета дано всичко е чисто.Въпреки,че док каза че дори и да има някакви гъби не било чак толко фатално за бебка newsm78 Знам ли?

И аз гласувам за предложението на Прасчо newsm10

Ами това е от нас засега.Поздрави на всички и внимавайте с тези жеги,стойте на хладно.

Целувки и галки по тумбаците  love001 preggo

# 263
  • Мнения: 1 866
 smile3525 Ч.Р.Д. на Red Heart! Пожелавам ти да бъдеш едно щастливо майче и леко раждане! Весел празник!

 
Цезаровото сечение е просто модерно течение в акушеството и всички звезди раждат секцио, за де не поизмъчат или разширят или blahblah blahblah blahblah Скоро четох някъде ,че манекенките раждали секцио още в началото на 9 месец, за не качват още 10 кила tooth
Аз също ще раждам със секцио. Е, нищо общо с манекенската суета Grinning Мнооооого далеч съм от манекенските мерки и никога няма да ги стигна, а и нямам такива амбиции Grinning За съжаление първият път въпреки голямото ми желание да родя естествено, просто не се получи. Сега вече лекарите не искат да поемат риск, защото от първото секцио са минали само 2 години, а и първият път се видя, че трудно ще родя естествено.

На мен също ми харесва идеята за темичка на Прасчо.

# 264
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
Благодаря на всички за пожеланията!Черпя ви виртуално с тортичка(исках и да приложа снимка на тортата,но се отказох че........ да вземе да ни се прияде и............)  Laughing Целувки!!!

# 265
  • Мнения: 1 294
Red Heart  Честит ти ДЕн Ден, да си слънчева мама със слънчево бебче ти пожелавам smile3525
Заблуждавам ли се или наистина е така... много майки, които са с термин юли, са с рожденни дни  юни newsm12, включително и аз newsm47

А пък за раждането и аз се глася за нормално раждане, но докито ми каза че при най-малкото усложнение ще ме клъцне Mr. GreenС една тръба съм, дълго чакано бебе  било и не му се искало да рискува, а  и на мен не ми се ще.Важното с Беборанчо да се срещнем живи и здрави, а как не е от значение за мен. smile3521

# 266
  • Мнения: 306
момичета, да се отчета и аз, че напоследък само ви чета  Embarassed никак не ми се пише...

първо, честити нови бебоци, само положителни емоции на семействата им и бързо възстановяване на мамите   bouquet

честит ден и на рожденичката ни днес, Red Heart   bouquet

аз от седмица съм без магнерота и резултатите са на лице Mr. Green - непрекъснати контракции при всяко физическо усилие, а от снощи и болезнени Shocked
не ми се вярваше да родя по-рано от термина, а не ми се и искаше въпреки че вече ми тежи доста тоя беборан в това горещото... обаче, бях днес на преглед и докторът ми се подсмихва - приготвяй се, ми вика, и гледай да полежаваш повечко, че да задържиш поне седмица  Shocked Shocked Shocked МОЛЯЯЯЯ, каква седмица бе човек, къщата ми не е изчистена, нещата ми не са купени, да не говорим, че психическа нагласа за раждане нямам изобщо  Laughing
ама, каквото е писано, то си става

иначе се надявам на нормално раждане както първия път, че и искам да е по-бързо и по-безболезнено smile3503
къде да го поръчам newsm47

момичета, късмет на всички   bouquet

# 267
  • Мнения: 660
Честито на мама Jam и мама Зайко!!!Да са им живи и здрави бебоците! Само радости да им носят, а на мамите - бързо възстановяване!

Честит рожден ден, red heart, много късмет, успехи и удовлетвореност от живота ти желая!


И аз се чудя каква вода да давам.Тук в Стара Загора чешмяната вода е ужасна.А все пак в тея жеги ще трябва да даваме на бебчовците по малко.Една педиатърка ми обясни,че трябва да се дава иначе фонтанелата (или както там се пише) хлътвала.

Малко манипулативно се е изказала тази педиатърка - истината е, че ако фонтанелата е хлътнала, има голяма вероятност това да се дължи на обезводняване - и тогава наистина трябва да се даде вода/или кърма; но обратното твърдение - че недаването на вода ще доведе задължително до обезводняване, не е вярно. Ако кърмиш на поискване, детето и лактацията взаимно така се отрегулирват, че се произвежда необходимото количество и с необходимия състав кърма, така че да не се обезводнява. Това, разбира се, го говоря само на теория, още нямам опит как се прилага на практика, но като се има предвид, че и аз съм се видяла в чудо с тази мръсна софийска вода, съм доста склонна да опитам - въпреки страшната съпротива на майка ми по въпроса още отсега.
Аз също смятам да раждам нормално засега, но като се има предвид, че не съм гледана на ехо от 25 гс насам и никой не се хвана да ми измери таза, кой знае в последния момент може да възникне нещо и да мина под ножа и аз. Ще видим. Иначе окончателно и аз се насочих към Св.София.

# 268
  • Мнения: 451
Здравейте , мами!

 bdbaloni bdbaloni hbday Red Heart!
Всичко най хубаво и едно сладко юлско бебче!

И аз съм за нормалното раждане , дано не се налага да ме резват , че казаха че бебка е много голяма Simple Smile
Иначе всички дрешки които съм изпрала и изгладила направо съм ги подредила в гардероба ,мисля че нищо им няма , а и са само детски дрешки там:)

Вече много ми тежи корема и искам да се ражда ,но принцесата май няма намерение да е скоро!
Е то е по хубаво да остане още ама...........................

Ох отплеснах се !

Хайде лек ден и целувки   bouquet

# 269
  • Варна
  • Мнения: 1 858
по вапроса за раждането,аз също смятам и се надявам newsm17да раждам нормално.не виждам защо ако нямаш някакви проблеми естествено да не родиш нормално newsm12това е въпрос на личен избор разбира се.
в тази връзка искам да ви споделя касво ми се случи преди няколко дена
запознах се с една мама на малко момченце/около годинка/и естествено разговорът се завъртя около раждане,приготовления и т.н.когато и казах че искренно се надявам да родя нормално,тя направи невероятно учудена физиономия и каза:ти си луда,да искаш да раждаш нормално #Crazyвиж аз имам две деца и двете са родени със секцио.то по-добро от секциото няма. newsm78защо да се мъчиш като има и друг начин.след което ме дръпна и ми прошепна в ухото:а ти гарантирам че като родиш нормално оная ти работа така ще се разшири,че мъжът ти няма да те погледне повече и ще тръгне по жени.послушай ме имам приятелки с които точно така стана.аз останах като гръмната Sickче той ако иска да ходи широка,тясна пак ще тръгне,не можеш го спря.е това е

Общи условия

Активация на акаунт