Морето таз година ще пропуснем, но ЮНИ сладки бебенца ще гушнем

  • 13 634
  • 265
  •   1
Отговори
# 75
Здравейте и от мен  Grinning
Аз също съм си още 2 в 1. Бах на преглед тази седмица и док ми каза че шийката е омекнала и е еластична, но каза че нямам разкритие.Главата на бебето е ниско долуно също така ми каза че плацентата си е мн. добре все още, на бебка тоновете също и каза че няма смисъл да избързваме.
Сега на 20.06 ме вика направо в болницата за да направи запис и ми каза че ако пренося с около 6 дни ще ме приеме за предизвикано раждане.Термина ми беше на 16.06., за сега нямам никакви симптоми освен чат-пат безболезнени контранкции и онези болки ниско долу, които са ту в ляво ту в дясно ту в средата. Вече наистина нямам търпение, но....кой ли ме пита newsm78

За сега чао от мен   bouquet

# 76
  • Мнения: 729
Здравейте момичета! Благодаря на всички за подкрепата!  Hug
Аз обаче все още съм 2 в 1, и за съжаление в болница. Иобщо не знам защо ме приеха, никакво развитие нама. Нито контракции, нито разширение, нито шийка. Все едно, мога да откарам още месец. но докторите няма да ме оставят, защото според тях са допустими само 7-8 дена. На мен днес ми е 6-я и избягах от болницата за 3 часа, че не издържам там вече.
Най - вероятно тази седмица ще ме предизвикат (това от което се боях), пък и ги дочух тази сутрин да казват, че отделението е препълнено, а още момичета (много по-спешни от мен) чакат за настаняване.
Много изнервящ е престоя, но спирам да пиша, че стана време да се връщам, а и да не ви досадя.
Честито на всички вече обебили се мами, да са живи и здрави децата, а те бързо да се възстановяват и да влизат скоро в ритъм!
Успех, на тези които си чакат реда!

# 77
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Здравейте мамчета и ние се прибрахме най-накрая след 10-дневен престой в Шейново имам си момченце Боян роден на 09.06.06 в 12.55ч на обяд 3800 и 51см.Когато имам време ще ви пиша повече.Чао за сега от мен и леко раждане на мамите които са още 2 в 1.  bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 1 750
Честито бебче, Нушинка   bouquet
Да сте живи и здрави и много радост вкъщи!
Избрали сте страхотно име за малкото момченце Simple Smile


Момичета, и аз се чудя как да обличам малката - сега е само с боди с дълъг ръкав. Но не зная дали й е добре?! Щом ръцете и носа са топли значи е ок или й е топло?!

# 79
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте момичета. Аз пак се позагубих ден два, а виждам, че сте ми отговорили и на постинга. Много ме успокоихте да ви кажа с това къпане по два пъти. Бях почнала да се чувствам като не добра майка, защото като кажех, че не се къпем по-два пъти и все ме поглеждаха малко странно, макар и без особен коментар по случая. Пък това за солта май го бях чула някъде ама не мисля да го правя, чудя се дали наистина не е поредната бабина деветина. Ама да не коментирам като незнам.
 Към мамите на малки мъжлета едно въпросче. newsm53  Знам, че много е изписано по повод на забелването на пишока, ама вие какво мислите да правите искам информативно да се ориентирам за избора на повечето от вас. Аз направо незнам какво да правя на 50 % съм за сега.
kabranska миличка благодаря ти за коментара относно името и ние си го харесваме много пък и има хубаво значение: "измолен от Бога". За нас това е свидетелство защото ми бяха казали, че е възможно малко трудно да забременея с второ защото съм имала обърната матка, а то от първия път стана  Laughing пък и с чудесните новини след раждането, че всичко с него е наред въобще напълно му пасна именцето. Поздрави на всички.

# 80
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Мале, крайно време е да си сменя лентичката отдолу, че някой ще си помисли, че доста съм преносила.  Joy

# 81
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Честито бебчета на мама Нушинка и мама Танина!Да са живи и здрави и много послушни!

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 18:58 от geri_di

# 82
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Добре дошли на всички майчета!
В последно време малко необебели мами  пишем.Не останахме 2 в 1.
Елисир, къде се загуби?Не си писала от 15.06.Следя те нали сме на една дата.
Успех на всички запътили се да раждат майчета!

# 83
  • Мнения: 1 267
Емси, давай смело стискам палци!!!
Нушинка, честит ви юнак Боян!Да ви е жив и здрав. А той наистина е голям-3.800 е сериозна цифра:)

# 84
  • Мнения: 903
Елисир, къде се загуби?Не си писала от 15.06.Следя те нали сме на една дата.

Тук съм миличка, но не пиша защото много не се спирам в къщи и няма кой знае какво за писане. Ние още сме си 2в1 и се чакаме. Ако не излезе още 2-3 дни ще предизвикваме, защото плацентата е престаряла.Като има новини ще обаждам... Успех на всички необебили се мамчета и поздравления на новообебилите се. Приятна вечер от мен  bouquet

# 85
  • Мнения: X
Да се разпиша и тук,че няма да мога да спя спокойно...
Честит рожден ден на Краси 78,да е жива и здрава...и много леко да роди!И бебчето да и е много здраво и послушно!!!
Още веднъж честито на Нушинка-много се радвам за вас и за синчето с хубавото име-пиши като имаш време как го приема каката...
Корнелия и ти -как се приема братчето-че нашият батко толкова много му се радва и обича,че временно е изпратен при баба си,да спасим Иво от задушаващите го прегръдки и целувки.... Sad...а за името и ние затова така кръстихве Сами-защото го чакахме 5 години и се появи когато вече бяхме приготвили документи за осиновяване/след 6-7 спонтанни аборта/...и  наистина е в резултат от молитвите ни...
Elisir,стискаме ти палци-ако раждаш тия дни-обади се-ние на 22ри ще ходим до клиниката на консултация-ако си там ще ти върнем жеста....И на Емси стискаме палци-не се притеснявай-всичко ще мине...а и виждаш колко момичета преносиха..важното е накрая да си гушнеш сладко и здраво бебе...
успех и на всички други раждащи или тръгнали да раждат мами...ние сме с вас...но се обаждайте-да не ви мислим...

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 22:37 от Анонимен

# 86
  • Мнения: 234
Здравейте, мами!
Ние сме още 2 в 1  Sad, така ми се искаше бебо да се роди тази седмица, но УВИ! ДАно тази седмица се появи или поне на датата, че моите родители ще си заминат на 4 Юли и идва свекървището. Пфу, ужас! Искаще ми се да прекарам първите дни с моята майка, за да ми помогне и да питам без да получа....абе няма значение! Доки каза , че на бебо хич не му се излизало, но аз все още продължавам да се надявам да се появи по рано именно поради тази причина.
Честито на всички обебили се мами. Аз не пиша, но ви чета редовно и много се радвам на всяко бебче и на всеки разказ за раждането. Лек ден на всички мами  bouquet!

# 87
  • Мнения: 182
 Здравейте и от мен!
Честити бебчета на всички новообебили се мами! Да се им живи и здрави и само радости да им носят!
И аз съм си още 2 в 1, имам от време на време контракции, но не са болезнени, на док съм чак в четвъртък и тогава се надявам да разбера кога се очаква да родя, ако не съм родила до тогава де Simple Smile.
Междувременно си намерихме по-голяма квартира, че тук сме само в една стая и сега ни предстои и местене, направо не ми се мисли и местене с бебчо, но нямя друг начин.За сега таткото прави леко освежаване и после ще привикаме бабите да помагат за чистенето и подреждането.

# 88
  • Мнения: 97
Здравейте и от мен на всички мами и бъдещи такива!
Не съм се включвала до сега, но редовно чета новинките около всички. Аз си чакам бебчето в самото начало на Юли, но знае ли човек, може и Юни да реши да излиза.

korneliia_h, по повод на въпроса ти за заголването на пишата - аз вече имам скромен опит и ще ти кажа, че много съжаявам, че съм си тормозила детенцето, доверявайки се на личната докторка.  Тогава не четях много, а повече слушах бабите и личната. Та резултата е четири посещения при хирург за забелване. Излишна травма и за детето и за родителите. След всяка интервенция - много болка и нерви за всички. Сега пак се залепва, но вече край - няма да подлагам сина си повече на този ужас.  Второто пак се чака момченце и за него съм решила нищо да не правя.
Каквото и решение да вземете, първо изчетете всичко писано тук по темите и се допитайте до повече специалисти. Ако все пак решите да заголвате, направете го по-рано, за да има време синчето ви да забрави кошмара и болката. След годинката му се насочва излишно вниманието към тази област.

Честито на всички обебили се мами, а на тези, които още чакат - УСПЕХ и Смело напред!

# 89
  • Мнения: X
Здравейте и лека седмичка от мен!Дано тази да е пълна с хубави новини за бебенца!
26,стискам ти палци мила-дано майка и да успее да види бебчо!И дано вече да се гушкате с едно голямо,здраво и щастливо бебе!didi_b  и на теб ти го пожелавам от все сърце-и не се юркай да помагаш с местенето-ти сега си имаш по-важна задачка....
Корнелия-мислех да ти отговоря в другатна тема,но виждам,че и тук има много мами очакващи момченца-предполагам ще им е интересно...Та и аз със Сами бях посъветвана/не от педито-от разни баби и мами/ да забелвам пишлето,и хиляда пъти япитах нашата лекарка от кога да го правя-накрая тя ми показа/на 5тия месец/ и го почнахме....но освен ,че съм причинявала болка на горкото детенце,май друг ефект нямаше.....А и наистина,откакто съм във форума-прочетох,че май само ние в България си тормозим така децата-в целия останал свят/изключвам мосюлманите при които се прави религиозно обрязване/това  е отречено-с израстването се получава от самосебе си,само в краен случай се налага хирургична намеса-и защо ли точно приятелките ми с момченца на които е било забелвано,накрая опряха до хирург/сед възпаления.../ newsm78
Така ,че аз сега съм решила-там да не пипам-нека природата си свърши работата...единственото което мога да направя е подържането на добра хигиена.
Е пак се увлякох-Лек ден и успех!

Общи условия

Активация на акаунт