Родител с алкохолна зависимост

  • 724
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 195
Здравейте. Извинявам се, че повдигам тази тема, но имам нужда да споделя с вас, нервите ми вече не издържат. Дъщеря съм на майка с алкохолна зависимост. Нейният проблем започва още в студентските й години, което ще рече преди около 26-7г. Пие всяка вечер, но в работно време не.  Затова вечер си наваксва- около 300 грама твърд алкохол. Ако е в отпуска и не е на работа може и от обяд да започне. Хващам я на няколко пъти да пийва в 9 - 10 сутринта (събота и неделя). Пробвах с добро, молих я да намали поне количеството. Харесвало й да пие, била свикнала, не можела да заспи без да пие. Изливах бутилки, карах се, знаейки че това няма да помогне също, но надеждата нали уж последна умира. Не й пукало за здравето й. 2014г. си счупи крака, вкъщи, не помни как е станало, добре че я чух да ме вика. Убедена съм, че не помни в следствие на алкохола. Преди 2 години отидохме заедно на лекар, резултатът не беше никак розов- жената в прав текст си й каза, че е пред цироза и моментално трябва да спре да пие. Уви, и това не повлия за дълго- не пи 3 дни. Преди година и половина беше спряла всякакъв алкохол за около 10-12 дни (чудо, не се беше случвало), но мъжът й получи инсулт и почина. Което естествено върна стария навик. Напоследък здравословното й състояние не е никак добро- спи по 1-2 часа, буди се за толкова, после пак заспива, постоянно подут корем, отекли глезени, неспиращо треперене на ръцете, започна и да пада на земята- ей така, както си стои права или пък върви, пада без да се опита да си покрие поне лицето с ръце. Най- много ме притесняват паданията, понеже при тях липсва всякакъв инстинкт да се предпази. Последното й падане беше съпроводено с лек гърч според мен- тресеше се, пръстите й се бяха извили и сковали, погледът й беше в една точка без движение на очите. Поведението й когато се напие не е агресивно, напротив- в повечето случаи започва да обича всичко и всички, понякога пък й е все тая за живота. Усещам, че започва да се отразява на отношенията ни вече, идва ми в повече, особено ако имам нужда да обсъдя нещо важно с нея. Ама майка ми е все пак, няма как да я изоставя. Опитвам се да я мотивирам да отиде на лекар, засега без успех. Знам, че ако сама не реши, няма да се оправи. Знам, че дори да реши, пак не е сигурно дали ще е за дълго и дали въобще ще се възстанови.
Отново се извинявам, благодаря за вниманието.

# 1
  • Мнения: 1 306
Прочетох поста, разбрах те. Имам опит, за съжаление. Само не разбрах питаш ли нещо, или просто споделяш, за да ти олекне. Честно казано, нямаш полезен ход за нея, ако тя не го иска.

# 2
  • Мнения: 1 195
Прочетох поста, разбрах те. Имам опит, за съжаление. Само не разбрах питаш ли нещо, или просто споделяш, за да ти олекне. Честно казано, нямаш полезен ход за нея, ако тя не го иска.

Благодаря за отговора. Имах нужда да споделя, а ако някой иска нека сподели и свой проблем.

Общи условия

Активация на акаунт