Фън Шуй

  • 150 821
  • 840
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 153
А костенурката за стимулиране на работата трябва ли да е изцяло черна или може и цветна Rolling Eyes
В спалнята имаме аквариум ,но май не е добре да е там,ама не ми се маха,как да го неутрализирам Thinking

# 646
  • София
  • Мнения: 2 019
Ифа, аквариума не може да се неутрализира. Мястото му в спалнята наистина никак не е подходящо. Ако имаш възможност го премести.
Kim11, много си права. Освен това най-добрия начин да вкарате в дома си нова положителна енергия е като поразместите мебелите. Grinning

# 647
  • Мнения: 811
shoshi, сайтът е страхотен   bouquet
Имам въпросче: как точно се превежда Питающий элемент? Другото си го превеждам спокойно, ама тая дума не я знам  Blush

# 648
  • Мнения: 1 422
Подхранващ елемент според моя руски

# 649
  • Мнения: 1 153
А хубаво ли е да има миди в спалнята
И все пак аз да потретя да махам ли кестените и шишарките

# 650
  • София
  • Мнения: 2 019
Ифа, всичко, което не ти пречи е хубаво. Ако нямаш проблеми няма защо да правиш проблеми. Започваш да се замисляш какво да махнеш и какво да промениш, когато забележиш, че в дадена насока не ти върви.
Dominika, правилно ти е превела NadG. В повечето случаи подхранващия елемент е по-силен стимулатор за зоната от основния.

# 651
  • Мнения: 128
Ей! Момичета, най-накрая ви изчетох! Ама страхотна темичка! Та така - сега съм се въоръжила
с една книжка /която май няма да ми е достатъчна/ и с разни записки дето си направих , докато ви четях почвам да се вихря по фъншуйски из къщи! Е вече разместих в спалнята, тъй като определих че досега посоката на леглото не е най-благоприятна и за двама ни!
Това което разбрах е че май ще трябва да си купя компас и с него да действам! Ама ми изглежда много сложно  newsm78 Та ако имам въпроси ще питам  Embarassed

Лек ден   bouquet










# 652
  • Мнения: 128
Вижте какво ми попадна днес докато четох

Фэн-Шуй рекомендует зажигать свечи в северо-восточной зоне дома, чтобы усилить влияние земли. Но вы можете использовать очищающую силу пламени везде, где нужно разогнать застоявшуюся энергию: в альковах, нишах, углах комнат.

Выбирая цвет свечи, задумайтесь о цели, которой вы хотите достичь. Розовые свечи привлекают чувство любви, помогают установлению контакта с детьми.

Если вы устали от суеты и хотите привнести в дом чувство умиротворения и баланса, используйте свечи синего цвета любых оттенков.

Красные свечи усиливают чувственность, страстность и физическую активность. Если в отношениях с любимым человеком вы ощущаете охлаждение, зажгите красную свечу в юго-западной части спальни.

Мне очень нравятся желтые свечи, которые наполняют дом энергией оптимизма, удачи и творчества. Их хорошо зажигать в присутствии гостей, с которыми вы любите пофилософствовать.

Зеленые свечи стимулируют ощущение гармонии, мира, исцеления. Их также зажигают, если хотят достичь изобилия. Уместно будет делать это в юго-восточной зоне богатства.

Если вы хотите устроить вечеринку, приготовьте оранжевые свечи. Они привнесут чувство радости, товарищества и энтузиазма.

Фиолетовые свечи дадут вам возможность глубже проникнуть в мир тайны, интуиции и самопознания.

Белые свечи включают в себя все цвета. Их можно использовать в любое время и в любом месте. Именно они дают самое сильное ощущение чистоты и свежести.

  bouquet

# 653
  • Мнения: 5 647
Балконите включват ли се при определяне на зоните?

# 654
  • Мнения: 1 422
Балконите са $извън$ жилището, но аз пък ще използвам една дълга тераса за борба със стрелите от съседните 2 кооперации, чиито ъгли гледат директно към нас. Днес точно гледах къде идват ъглите и съм намислила да си сложа пред 2 от прозорците отгоре провесени чанове. Зоните са на югозапад и на юг. Като гледам написаното от Искричка - дървен и ????? (юг нещо не намирам  Crossing Arms Crossing Arms)

# 655
  • Мнения: 1 493
Дървен или от бамбук .

# 656
моля за съвет - леглото ми е в стая със скосяване, и главата ми е  точно под скосяването. няма как да го преместя, защото единственият друг вариант  ще се падне между вратата и прозореца. какво бихте предложили за "омекотяване" на това скосяване? стаята е в охра цвят.

# 657
  • Мнения: 5 647
В момента седя на старото място на шефа- на неговото бюро и компютър.. newsm78 Не е напуснал, нито пък уволнен, напротив- издига се...

Това е чудесно. Увери се само, че докато работиш гледаш в най-доброто си направление и очакавай също повишение. Grinning

За съжаление не гледам в най-доброто си направление и няма как да направя разместване, за това всеки съвет ще ми е от полза. няма как да завъртя монитора, нито пък самото бюро.  Sad

# 658
  • Мнения: 2 013
За момичетата от София - който си търси КРАСУЛА дървото на парите (или на живота), не съм сигурна кое точно беше - има два вида на улицата на Здравната каса в Иван Вазов - на витрината се виждат - магазинът е на ъгъла, за цветя и подаръци.

Някоя да е виждал някъде симпатична метална костенурка? По възможност малка, че съпружеството е върл противник на моите фън шуй занимания.
Търся още зелени или сини завеси, плътни, и плюшени биха свършили работа.

# 659
  • Мнения: 5 647
Някоя да е виждал някъде симпатична метална костенурка? По възможност малка, че съпружеството е върл противник на моите фън шуй занимания.
Търся още зелени или сини завеси, плътни, и плюшени биха свършили работа.


В магазините за сувенири има. А тя за какво е всъщност?

Общи условия

Активация на акаунт