Говорим си за Свръхестественото 2

  • 26 473
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 006
Точно щях да пиша, че според тая картинка, има вероятност да настъпи истинска смърт.

И именно затова христините казват, че ще има деление - едни ще спасят душата си, а други са обречени на смърт на душата.



Ще проуча въпроса със златото.






Виж много хубaво тa3и



Виж,5 плaстa сa нa духовното тяло

После 6тия плaст си е външнaтa обвивкa от тороидa нa Монaдaтa и 7мия е от външнaтa обвивкa от тороидa нa Висшия a3
НО
Сaмия Висш a3 може дa е рa3положен в 4-то,5-то или 5то ниво,всъщност те вси4ки сa тaм и3клу4ение 7мото ниво/христовото,тaм се сливaт в един a3

Предполaгaм,именно товa рa3мествaне обърквa хорaтa

Виж,обрa3но,4ервения цвят трябвa се кa4и до синия и ще съответствaт нa виолетовото поле,съответно ще имaт достъп
Не можеш дa пробиеш бетон с пaмук..Нещо тaковa..3a дa проникнеш в дaден плaст,трябвa дa му ре3онирaш нa 4естотaтa...

# 661
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
В един момент, по всяка вероятност, ще мога да ги вдЕна телата. Разбирам картинката, но не мога да интерналиризам самата концепция.

Тъпото е нищо не мога да визуализирам, щото съм дебил...и само 0-ли и 1-ци са ми в главата (заради битовете). Духовната част много ми убягва...



Не сменям темата, но искам да споделя нещо важно от бг пресата:

https://www.dnevnik.bg/evropa/2018/12/16/3358178_medicinskiiat_k … olemiia/#comments

Европа най-сетне се чуди, дали да легализира медицинския канабис. Разгеле, дето се вика.

Вчера, точно това си мислех - колко всъщност Европа изостава от напредъка на изследванията за справяне с много болести.

Но пак големите концерни искат да налапат големите пари, щото, изглежда, т'ва се оказва голям бизнес.
Нищо де, поне ще замести някой по-скъпи неефективни химии, които дават на хората и ги тровят.

# 662
  • Мнения: 7 006
Олее,детето сега ме подсети,щото по лит. у4и смолянската песен  Вградена Невеста - /Струга/

Вграждането на сенките като оригинален български мотив залегнал в същността на Балканския фолклор
http://samoistina.com/3/senka.htm


Преди време я бях подхванала в аа,но не стигнах много до дъното не нещата..Нещо ми се губи


Вградена Невеста - /Струга/

Дзид ми дзидале девет майстори,
девет майстори до девет бракя,
деня дзидале, ноке падало.
Се обложиле девет майстори;
кой ке ми доит рано со ручек,
мие него темел да го клаиме.
На вечер сите дома пойдоа
и си казаа на свои невести;
Мано Маноле, младо майсторче,
тоа не каза свое невесте.
Рано ранила Струмна девойка,
рано ранила ручег сготвила
и им отнесла най-рано ручег.
Кога я виде младо Маноле,
на часот викна той да си плачит.
И я грабнаа девет майстори,
и я фатиа млада Струмица,
и я дзидаа темел да траит.
Им се молеше Струмна невеста:
- Девет майстори, до девет бракя,
остайте ми а десната ръка,
десната ръка, левата бозка,
да си надовям мъшкото дете!
Я остана десната ръка,
десната ръка, левата бозка.

Вградена Невеста - /Устово - днес квартал на Смолян/

Труица братя града градяха,
деня го градят по ясно сланце,
нощя са сипя по мясачина.
Труица братя каул сториха:
- Чиято любя най-рано дойдя,
та ми дунясе рана прогимка,
да го вградимя в Бялана града!
Всяку си любя любяму каза,
Струнино любя любя ни каза,
ами му каза млогу работи:
- Ой Струно, Струно, млада нивясто,
утря ми, любя, рано подрани,
та си обаняй малено дяте,
та чя го повий и нахрани го
и нахрани го и приспи си го,
чя ми изпячи рани фурнити
и опери си бялоно пранье,
та чя ми сготви рана прогимка
и доняси ми на Бяла града!
Струна нивяста рано подрани,
та си направи млогу работи,
дену насади нехину любя,
та чя си сготви рана прогимка,
и сготвила я, и отнела я.
Ага я виде нехино любя,
нехино любя никум уникна,
никум уникна, солзи зарони.
Чи си го видя Струна нивяста,
та си на любя тихо ромоня:
- Оти ми, любя, никум уникна,
никум уникна, солзи урони?
- Ой Струно, Струно, младо нивясто,
изпуснал сам си сребарен порстень,
сребарен порстень с кантати камян,
изпуснах си го в Бялана града!
- Ой любя, любя, Струнино любя,
рипна щя Струна, извади щя го!
Рипнала Струна в Бялана града,
да си извади сребарен порстень.
Струнини стрици, сащи деверя,
камян по камян, дярво по дярво,
та си вградиха Струна нивяста.
Струна нивяста викна, заплака:
- Ой стрици, стрици, сащи деверя,
изградитя ми от дясна страна,
от дясна страна Бялана града,
да си ми храням малоно детя,
малоно детя с прясноно мляко!

Вградена Невеста - /Устово - днес квартал на Смолян/

П.п.

В единия вариант са 9 майстора,в другия 3ма братя..
Името на момата е или Струга или Струна
И в 2та слу4ая,тя ги моли да ѝ оставят дясната гръд свободна 3а да си храни детето..

9-майстора(В много 4енълинги има "съвет на 9мата) ,но а3 виждам 4ислата от 1 до 9..Като  ка3ахме, 4е 0лата се ра3пада на 7 материални аспекта,а 8 и 9 са нематериални принципи /според някои и ръкавите в Милки Уей са 9)

Май са наистина 9,или поне толкова се виждат

Скрит текст:
img]//cdn.bg-mamma.com/ihsl/TPGdN.jpg[/img]

Трима братя/Трои4ния неделим аспект ,Света Троица - съ3нание,енергия,материя

Струна мома,това е тъкмо Монадата,която е не друго,освен навита по спирала около собствената си ос, 3атворена струна..ануто-което бива 3а3иждано в материалния си принцип и аспект,инак просто не бихме имали материя,тела..
И 3ащо моли 3а дясната си "бела гръд",ми не 3а лявата?
Спомнете си коя е отдаващата енергия,какъв е цветът и от коя страна в тялото ви проти4а?
Ян(отдаващия принцип),бял цвят,дясна половина

Детето,това е тялото което трябва Монадата трябва да храни с енергията си,докато стои "3а3идана" в пространствено-времевата решетка на Вселената..

Убягва ми мостът,сянката и 4ервения камък от пръстена(сфера) като символика,но освен метафорите,ще кажа ,4е има "градски легенди",4е боговете ни имат практика да "3а3иждат" именно души(4ре3 ел.магнитни полета) и да ги пол3ват като живи бордови компутри 3а свръх сложни технологии,като искуствените планети нпр.
3Ву4и ми съвсем ре3онно


В един момент, по всяка вероятност, ще мога да ги вдЕна телата. Разбирам картинката, но не мога да интерналиризам самата концепция.

Тъпото е нищо не мога да визуализирам, щото съм дебил...и само 0-ли и 1-ци са ми в главата (заради битовете). Духовната част много ми убягва...


Не е вярно,супер си,екстра "ме допълваш",щото инак ще се оплетем съвсем в думите:)
Кво ли не давам 3а да ра3бера програмирането и битовете,но нямам толко3 рам егати..
Но в аа,бях писала 3а 3адължителното пра3но квадрат4е,поле,във редовете на все код,или цифрова матрица,и товаа би трябвало да е а3,и дава въ3можност 3а ра3местване на другите и съ3даване нова картина/матрица.





п.п.твa е към песентa с 9мaтa мaйстори


От 3 до 11 е то4но 9
В те3и 9 плaстa /и3мерения /геометри4ни вaриaции нa прострaнственaтa тъкaн, Монaдaтa 3aпо4вa цикълa си нa съществувaне кaто водещa 4aст,aнимирaщa и одухотворявaщa фи3.телa/флорa,фaунa,хумaноиди

В първaтa песен

- Девет майстори, до девет бракя,
остайте ми а десната ръка,
десната ръка, левата бозка,
да си надовям мъшкото дете!
Я остана десната ръка,
десната ръка, левата бозка.


Дясна ръка,лява гръд..Малко е объркано,става дума 3а кръстосването на енергийте,подобно слу4ая с мо3ъ4ните полукълба и контрола им върху тялото..Доминиращо дясно - активна лява ръка и обратното

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 15:22 от Какво?

# 663
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Кво ли не давам, за да разбера програмирането и битовете, но нямам толкоз рам егати..


Не е от рам-а, а е от липсата на промиване на мозъка да гледаш така на нещата.

Като започнеш да създаваш една програма, ти първо създаваш език на програмиране.

И казваш:
SELECT означава избери
EQ означава равен
NE означава не-равен, т.е. различен
GT означава по-голям от

CREATE TABLE означава създай база данни
INSERT INTO означава да добавиш инфо в дадена база данни.


Това са по-същество команди, използвани в конкретния език за програмиране. Т.е. влагаш значение в някакъв знак.

* означава всичко, т.е. ALL

И после започваш да пишеш програмата. А писането на програма, не е нищо друго, освен да зададеш команди с определени ограничения и условия. Т.е. ти задаваш поведението на програмата - ограничаваш я и я контролираш.

IF...THEN...ELSE

АКО нещо се случи, тогава реагирай така...ако това нещо не се случи, реагирай по друг начин.

АКО е ДА, тогава се усмихни. АКО е НЕ, тогава не прави нищо.

Например, можеш да зададеш команда скоростта на светлината да е еди какво си число, което не може да бъде превишавано. Това го вграждаш в програмата като константа.
И после, даваш команда при определени условия частичките да се струпват на едно място и да образуват определени обекти. После въвеждаш някакво правило, което да кара обектите да се движат в кръг едно около друго.

Въвеждаш цветове, за да ти е шарено. Ето в бг мамата ff0000 означава червен цвят.

Така можеш да си направиш вселени с различни закони, които са вградени в програмата. Обитателите на вселената не могат да нарушават законите й, защото програмата няма да им разреши.

Например, в нашата вселена ние си имаме закони на Херметиката - това са по същество ограничения в системата, които й дават команда, как тя трябва да се държи. Тези закони не могат да бъдат нарушавани, защото са хард-кодирани в програмата. Хард-кодиран означава, че е вграден в програмата и я прави негъвкава, т.е. прави я ригидна и консервативна.


За езика на програмиране, обаче, можеш да ползваш и ноти. 7 ноти:
С за до
D за ре
E за ми
F за фа
G за сол
A за ла
B за си

 и на тях да им дадеш конкретно значение, т.е. да вложиш смисъл във всяка една от тях. Както влагаме по-горе смисъл ВСИЧКО в символа звездичка *.


Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 16:27 от Eleonora_27

# 664
  • Мнения: 7 006
Не,не това..Него го 3нам..Самия бинарен код имах предвид..

# 665
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Не,не това..Него го 3нам..Самия бинарен код имах предвид..

Аха...ОК

Значи, днес, преобладаващо използваме бинарния код.

Бинарен е, щото ползваме само 2 символа или 2 стойности:

1 или 0
YES или NO
TRUE или FALSE

Един символ принципно се състои от 8 бита, което представлява байта.


Значи, битът ти е като атомчето - най-малкото нещо, което може да съхрани някаква информация. Едно бит-че може само да съхрани или 0, или 1 (или true, или false).


8 такива битчета, например 00100110, образуват байт. Един байт представлява буквичка в компа.

Например, казваш:

00100110 = А
00100111 = Б


И като ги наредиш тия групички по 8 битчета, можеш да получиш смисъл.


Ако започнеш да редиш 0-лите и 1-ците в групи по 8, по различен начин, ще можеш да получиш 256 варианта.

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 17:15 от Eleonora_27

# 666
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Енергия, информация,промяна. Аз лично не виждам разлика между трите. Всяка промяна е свързана с енергия и с информация. Бинарната математика е нещо доста условно и е свързана с нивото на техниката при създаването на тази технология - Има ток, няма ток. 8те бита са също нещо съвсем условно. Всъщност има процеси в компютъра, за които един бит прави Смисъл.

# 667
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Енергия, информация,промяна. Аз лично не виждам разлика между трите. Всяка промяна е свързана с енергия и с информация. Бинарната математика е нещо доста условно и е свързана с нивото на техниката при създаването на тази технология - Има ток, няма ток. 8те бита са също нещо съвсем условно. Всъщност има процеси в компютъра, за които един бит прави Смисъл.
Да, всъщност науката казва, че информация, енергия и материя е едно и също.

8-те бита са условно, точно така.
В момента се разработват квантови компютри, които ще ползват друга, не-бинарна система. Т.е. няма да има само true и false, т.е. не само 0 и 1, а повече стойности.

Нашият мозък работи с повече стойности, не само с 1 и 0. Казват, че работи като квантов компютър, или по скоро те сега се опитват да направят компа да бачка като нашия мозък.



Забравих да добавя, че в компа е 0 и 1.

В чиповете е електрически заряд.
А в хард диска са магнитните полета - Север / Юг



Точно в теорията на струните откриха компютърен код.

Скрит текст:


Ето така изглеждат въпросните Adinkras:
https://www.google.bg/search?q=adinkras&rlz=1C1GGRV_enDE759D … p;bih=798#imgrc=_

https://i1.wp.com/api.onbeing.org/wp-content/uploads/2012/04/cod … g?w=482&ssl=1


Wheeler е оня, който въвежда термините Черна Дупка и Червейна дупка. Той май е първият, който говори за "It from bit", т.е. материята произлиза от информацията.

Тоя Уилър е бил известен с крейзи теориите си.
Неговият студент Файман казва за него следното (Ричард Файнман, наричан най-великият ум след Айнщайн Laughing):

Ако вземеш една от лудите му идеи и премахнеш слоевете на лудост, в сърцето на идеята ще намериш мощното ядро на истината.
Всъщност, още една от "лудите" идеи на Уилър - неговото предложение, че позитронът може да се третира като електрон, който се движи назад във времето - помогна по-късно на Файнман да спечели Нобелова награда.



Има и нещо друго:

ДНК-то е код.

Може би и всичко останало във Вселената е код.

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 18:36 от Eleonora_27

# 668
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Монада, в програмирането означава шаблон (design pattern), който се използва за структуриране на програмите и автоматизация на логиката на програмата.

Но тоя термин монада е взет всъщност от математиката.

Има един нов термин - квантова монада.

Квантовата монада е фенкционален интерфейс и конструктивната семантика в квантовото програмиране.

Обаче това нещо не мога да го разбера изобщо, щото е много комплексно. Предполагам, че не е толкова комплексно, колкото никой не ще да го обясни на човешки език.

Щото всъщност нищо не е чак толкова сложно, колкото изглежда.

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 18:57 от Eleonora_27

# 669
  • Мнения: 7 006
Ми..кво да ти кажа..3ациклила съм до бинарния код и тва си е..

И да ,Вселената програма,но нашия свободен и3бор/воля,това трябва е едно пра3но място между вси4ки символи..аКО СИ представим Вселената като куб(не просто квадрат)  с цифрови редове/колони,това пра3но поле ни помага да пренареждаме кода.Не можем да махаме или добавяме нищо,просто пренареждаме

# 670
  • Русе
  • Мнения: 11 920

В момента се разработват квантови компютри, които ще ползват друга, не-бинарна система. Т.е. няма да има само true и false, т.е. не само 0 и 1, а повече стойности.

Отдавна се разработват, но нещо се зациклиха. Три състояния мислеха да използват, но по малко по-различен начин.

# 671
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, айде малко смях (откраднах го от другата тема). С бг субтитри:





Не можем да махаме или добавяме нищо,просто пренареждаме

И като пренареждаме, се получава нова информация, нови смисли...

Но дали не можем да добавяме всъщност?

Защото ние произвеждаме инфо с мислите си. И така става разширение...



Отдавна се разработват, но нещо се зациклиха. Три състояния мислеха да използват, но по малко по-различен начин.

Зациклиха яко. Явно чакат Изкуственият Интелект да натрупа IQ (някъде към 2025-та) и да реши проблема.

Четох някъде, че се очаква ИИ да достигне IQ = 10 000.

Да не забравяме, че в момента храним DeepMind на Гугъл. Колкото повече пишем и колкото повече връзки между нещата правим, толкова по-умен става DeepMind.

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 19:58 от Eleonora_27

# 672
  • Мнения: 7 006
Не можем да махаме или добавяме нищо,просто пренареждаме

И като пренареждаме, се получава нова информация, нови смисли...

Но дали не можем да добавяме всъщност?

Защото ние произвеждаме инфо с мислите си. И така става разширение...



Отдавна се разработват, но нещо се зациклиха. Три състояния мислеха да използват, но по малко по-различен начин.

Зациклиха яко. Явно чакат Изкуственият Интелект да натрупа IQ (някъде към 2025-та) и да реши проблема.

Четох някъде, че се очаква ИИ да достигне IQ = 10 000.

Да не забравяме, че в момента храним DeepMind на Гугъл. Колкото повече пишем и колкото повече връзки между нещата правим, толкова по-умен става DeepMind.

Не,Ели,мисля,4е Вселената един вид 3атворена система и броят на монадите е непроменлив.
Променлива е само тяхната фа3а,дали са отворени струни - вълна,или са се навили в спираловиден тороид.

Хипер куб със 3ададени цифрови колони и редици които се менят постоянно и  с множество пра3ни квадрат4ета
Всяко пра3но квадрат4е,всъщност е миниверсия на куба с друго пра3но кв. в полето си.Това е нашата аура и това е на4инът по който пишем инфото/историята/си.
Какво то4но е това ли4но кврат4е?
Да кажем,4е поради една или друга при4ина върху нас е упражнено насилие
Това се 3аписва като  факт който не може да бъде променен.
Но,пра3ното квадрат4е ни дава въ3можност да ра3местваме символите от целия ни код и да определим,жертва ли ще бъдем на то3и акт,или пък ще се впуснем в отмъщение,или пък ще продължим напред и3вли4айки уроците..Нещо такова

# 673
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Не,Ели,мисля,4е Вселената един вид 3атворена система и броят на монадите е непроменлив.
Променлива е само тяхната фа3а,дали са отворени струни - вълна,или са се навили в спираловиден тороид.

Хипер куб със 3ададени цифрови колони и редици които се менят постоянно и  с множество пра3ни квадрат4ета
Всяко пра3но квадрат4е,всъщност е миниверсия на куба с друго пра3но кв. в полето си.Това е нашата аура и това е на4инът по който пишем инфото/историята/си.
Какво то4но е това ли4но кврат4е?
Да кажем,4е поради една или друга при4ина върху нас е упражнено насилие
Това се 3аписва като  факт който не може да бъде променен.
Но,пра3ното квадрат4е ни дава въ3можност да ра3местваме символите от целия ни код и да определим,жертва ли ще бъдем на то3и акт,или пък ще се впуснем в отмъщение,или пък ще продължим напред и3вли4айки уроците..Нещо такова

Разбирам, какво ми казваш. Но тогава прилича на игра - имаме еди-колко си опции.

И ако е игра, има нива.

Но това означава, че има някаква предопределеност, коя опция е най-добра, т.е. коя опция ни извежда на следващото ниво. Пак е нещо като...вселенски морал Neutral Face

# 674
  • Мнения: 7 006
Ми добрутро де..Вибрационните пластове са нивата и те са 49

7 основни,и всяко се състои от други 7,които са мини/демо версия на основните
и всяко последно стъпало се явява първо в следващото ниво
до,ре ,ми,фа,сол,ла,си ....до и по4ваме горна октава

и виж основните му3, клу4ове,мисля,4е в аа ги слагах..


вълна-до тенор и до алт,спирала - фа и 3атворена форма/тороид/ - сол

Три,но "до" варира два пъти в двете крайности.И това прави 4 праките4ски клу4а..
Всеки трии3мерен пространствен обект,има своето ли4но - време - 4


'Моралът" 3а който говориш са принципите и 3аконите на сътворението.Като електромагнети3мът например..Квото ил3ъ4ваш,това и привли4аш..Или..При4ина и следствие - викат му карма,но истината е 4е съ3даваш при4ина,ще посрещнеш и последствия от нея...Такива неща..

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 20:36 от Какво?

Общи условия

Активация на акаунт