Готови ли сме за бебе?

  • 8 211
  • 307
  •   1
Отговори
# 285
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
За раждането не платих и стотинка и в резултат - двете с дъщеря ми сме живи и здрави, благодарение на лекарите. И не, не е ирония, а си е чистата истина.

# 286
  • Мнения: 2 050
Всеки има собствена представа за нормален и щастлив живот. Един се задоволява с малко, друг с повече. Аз лично се доверих на вътрешния си глас и инстинкта си. Просто почувствах, че съм готова да бъда майка. Имах доверие на мъжа до себе си и чувствах сигурност. Финансовата част също е важна, но тук вече всеки сам преценява според мен. Зависи много от стандарта на живот. Може с 2 и с 200.

# 287
  • София
  • Мнения: 12 006
Всеки има собствена представа за нормален и щастлив живот. Един се задоволява с малко, друг с повече. Аз лично се доверих на вътрешния си глас и инстинкта си. Просто почувствах, че съм готова да бъда майка. Имах доверие на мъжа до себе си и чувствах сигурност. Финансовата част също е важна, но тук вече всеки сам преценява според мен. Зависи много от стандарта на живот. Може с 2 и с 200.
Може, ама не винаги. На ей такива глупости се хващат много малди момичета и после осъзнават, че все пак на бебето му трябват едни 200лв. на месец само за АМ /примерно/ и че не може да кара с 3 бодита на месец.  Факт е, че много жени стават майки без да са грам готови и си мислят, че бебенце се гледа само с любов, а то само сладко гука и се усмихва. Като ги посрещне реалността - цените в магазините, безсънните нощи и бебешкото хленчене ги хваща депресията.

# 288
  • Мнения: 2 050
Всеки има собствена представа за нормален и щастлив живот. Един се задоволява с малко, друг с повече. Аз лично се доверих на вътрешния си глас и инстинкта си. Просто почувствах, че съм готова да бъда майка. Имах доверие на мъжа до себе си и чувствах сигурност. Финансовата част също е важна, но тук вече всеки сам преценява според мен. Зависи много от стандарта на живот. Може с 2 и с 200.
Може, ама не винаги. На ей такива глупости се хващат много малди момичета и после осъзнават, че все пак на бебето му трябват едни 200лв. на месец само за АМ /примерно/ и че не може да кара с 3 бодита на месец.  Факт е, че много жени стават майки без да са грам готови и си мислят, че бебенце се гледа само с любов, а то само сладко гука и се усмихва. Като ги посрещне реалността - цените в магазините, безсънните нощи и бебешкото хленчене ги хваща депресията.

Казах всеки за себе си. Познавам жени, които раждат  без да мислят изобщо за това как ще я карат и не им пречи. Има хора , които се задоволяват с малко. Даже са щастливи. Това си е техен проблем, начин на мислене и тъй нататък.
Сам трябва да решиш дали можеш да си позволиш дете . Лично аз съм взискателна към финансите.  Това, че  не мога с три бодита на месец си е мой проблем. 

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 09:35 от lolita1213

# 289
  • София
  • Мнения: 12 006
Всяко бебе е различно и изисква различни грижи. Едни имат нужда от АМ, други не - ей такива неща няма как да се предвидят или да кажеш на бебето "няма да ядеш АМ, щото нямам 200лв. на месец за АМ" - няма как да стане. С козметиката и праховете за пране е същото. И много други примери има за които може да се каже, че бебето има изисквания, които са санитарен минимум и не могат да се предвидят колко ще са. Ясно, че ако майката кърми примемрно ще си ги спести тия 200лв., ако иска, ама това не го избира тя в някои случаи. Та е много грешно, че бебето може с 2 и 200, т.к. за всяко бебе санитарния минимум е различен и той не зависи от предпочитанията на родителите.
В конкретния казус на темата авторката точно за това питаше дали са готови за бебе.

# 290
  • Мнения: 25 750
Всеки има собствена представа за нормален и щастлив живот. Един се задоволява с малко, друг с повече. Аз лично се доверих на вътрешния си глас и инстинкта си. Просто почувствах, че съм готова да бъда майка. Имах доверие на мъжа до себе си и чувствах сигурност. Финансовата част също е важна, но тук вече всеки сам преценява според мен. Зависи много от стандарта на живот. Може с 2 и с 200.
Може, ама не винаги. На ей такива глупости се хващат много малди момичета и после осъзнават, че все пак на бебето му трябват едни 200лв. на месец само за АМ /примерно/ и че не може да кара с 3 бодита на месец.  Факт е, че много жени стават майки без да са грам готови и си мислят, че бебенце се гледа само с любов, а то само сладко гука и се усмихва. Като ги посрещне реалността - цените в магазините, безсънните нощи и бебешкото хленчене ги хваща депресията.
Съгласна съм.
Дори и да може с 2, човек трябва да е подготвен за 100. Peace

# 291
  • Мнения: 2 050
Грешно според мен и вас. Не искам да споря.  Всеки избира САМ. После си носи последствията от избора. Според своите представи за добър живот.  Примери хиляди. 

# 292
  • Мнения: 25 750
Грешно според мен и вас. Не искам да споря.  Всеки избира САМ. После си носи последствията от избора. Според своите представи за добър живот.  Примери хиляди. 
Кое е грешно и кое вярно?
Значи ако имаш 2 лева в джоба е ОК да станеш майка, така ли? Защото може и без пари.

# 293
  • Мнения: 18 530
Не е ОК, обаче и с много висок стандарт може да се окажеш изненадан и да се наложи да го понижиш поне за някакъв период. Това вече не трябва да е трагедия. Ако имаш основните необходими неща за гледане на дете, да страдаш, че не можеш да го заринеш с лукс е просто безсмислено.

А при вече налична бременост, тип случайна и непланирана, съвсем различни са предполагам разсъжденията и така. 

# 294
  • Мнения: 1 001
Грешно според мен и вас. Не искам да споря.  Всеки избира САМ. После си носи последствията от избора. Според своите представи за добър живот.  Примери хиляди. 
Според мен последствията ги носят децата. Виж само колко теми има “нямам пари за АМ, искам да давам кисело/прясно мляко”. Ами това за мен не е нормално. Дали детето ще е с количка за 100 или 1000лв не е важно, но да му се осигурят нормални условия за живот е най-важното.

# 295
  • Мнения: 18 530
Е ако майката е грижовна, аз не се впечатлявам от това че ще му даде кисело или прясно мляко, ако му понася. Понеже мое дете е имало огромен проблем от АМ, аз пък почти не съм ползвала. Така че АМ не е върха на панацеята за бебета. Бебета без специални нужди се гледат евтино. Зора идва като поотраснат, дотогава трябва да се е пофинансирал човек.

# 296
  • Мнения: 25 750
Грешно според мен и вас. Не искам да споря.  Всеки избира САМ. После си носи последствията от избора. Според своите представи за добър живот.  Примери хиляди. 
Според мен последствията ги носят децата. Виж само колко теми има “нямам пари за АМ, искам да давам кисело/прясно мляко”. Ами това за мен не е нормално. Дали детето ще е с количка за 100 или 1000лв не е важно, но да му се осигурят нормални условия за живот е най-важното.
+1

Точно така. Някакви елементарни неща да не липсват. Като му се изпишат лекарства, майката да не пита за по евтин аналог. Да не проси в групите във ФБ, дрешки и играчки, защото си мислела че детето няма нужда от такива глезотии.

# 297
  • Мнения: 18 530
Аз не успявам да разсъждавам като вас. Вярвам, че на всяка жена, на всяко семейство може да се случи да изпадне в немилост и да е без пари. Да, ние правим каквото можем да не сме така. Но на тези хора не мога да гледам отвисоко и да ги заклеймя. И без това им е предостатъчно трудно. Има ли намесени деца, трябва да се помага, държавата ни е бедна. Това са фактите.

# 298
  • София
  • Мнения: 12 006
Никой не говори за лукс и супер лукс, а за санитарния минимум, който изисква едно бебе. И да - последствията ги носят децата. И аз познавам една дето от 4-тия месец си хранеше бебетата с кис. мляко, че и готово купено - ама на нея какво и пука? Нали това мляко няма нея да й донесе хранителен дефицит. Излиза много по - евтино от АМ. Глупостите пък със случайните непланирани бременности са смешни - в 99% от случите няма случайна бременност - има недостатъчно пазене и калпаво пазене. Много са малко забременелите докато са били на хапчета /без да са имали пропуски при пиенето/ и тези, дето са забременели от дефектен презерватив. Повечето са забременели от велиякия метод на прекъснатия полов акт, ама не всички мъже могат да пазят така, т.к. при някои физиологично е невъзможно, дори и да искат. Или чрез другия метод, както наскоро четох тема - с "повтаряне" и без предпазни мерки, и после ще го брои случйно забременяла - ми не е случайно, може да не е планирано, ама не е случайно - съзнателно и беотговорно е. То малко и акъл трябва.

# 299
  • Мнения: 19 014
Абе, вие да не мислите, че просят от нямане? Наистина нямащите се срамуват прекалено много, за да просят. Просят такива, които така са свикнали. Последно гледах една в благотворителния, която имала нужда от всичко, включително и кофа (или леген беше), за да мие бебето, че не можела да си я позволи, но иначе щяла да си плати разходите за куриер. Предполагам всички се сещате, че разходите за изпращане на кофа, са по-големи от цената на кофата. Същата имаше във фейсбук снимки с професионален грим и прическа.

Общи условия

Активация на акаунт