За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 71

  • 25 938
  • 774
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 9 196
Бебешките бисквити, не са истински бисквити, сигурно тях има предвид Герда. Те са нещо, като оризова или пшенична каша, но с лек слепващ агент. Могат и да се правят на каша, или да се гризат, но при допиране с устата, се разтапят буквално. Нямат захар и излишни неща. За 4 + месеца са тези, които имам, но не съм отваряла и пробвала още. За бебета с рефлукс ги препоръчват, защото желират леко течността в стомаха и няма как да се качва нагоре и да дразни хранопровода.

# 751
  • Мнения: 683
Бебешките бисквити, не са истински бисквити, сигурно тях има предвид Герда. Те са нещо, като оризова или пшенична каша, но с лек слепващ агент. Могат и да се правят на каша, или да се гризат, но при допиране с устата, се разтапят буквално. Нямат захар и излишни неща. За 4 + месеца са тези, които имам, но не съм отваряла и пробвала още. За бебета с рефлукс ги препоръчват, защото желират леко течността в стомаха и няма как да се качва нагоре и да дразни хранопровода.

Какви бисквити купуваш? Тук колкото и да съм гледала имат я захар, я сухо мляко, я нещо друго, което не ми допада.

# 752
  • Мнения: 7 776
Ако са тези http://zabebeto.bg/hrani/biskviti/plasmon-biskviti-granulirani имат и захар и сухо мляко.

# 753
  • Мнения: 9 196
Моите са Холе, но всичко, което "rusk" 4+ - сухар става, с плодове, без плодове, оризови, всякакви има, макар и да не изглеждат, като сухари точно. Не съм виждала такива със захар.

А, сега видях последния пост, не съм виждала така натрошени готови тук.

# 754
  • Мнения: 2 361
Герда,Хип имат мляко Лека нощ Simple Smile

# 755
  • Мнения: 1 001
Какви неща измислят хората за спиране на нощното хранене... даже и са си го написали Grinning

# 756
  • Мнения: 9 196
Но, ако е със захар, защо си мислят, че ще приспи бебето ...

На Хип също е без захар, но с разни зърнени, за бавно разграждане и ситост.

# 757
  • БГ
  • Мнения: 1 271
Здравейте, при това време се чудя дали да изведа малката на разходка за около час примерни (на 3++ месеца е). В момента пече и не духа грам вятър.
Скрит текст:

# 758
  • Мнения: X
Здравейте, при това време се чудя дали да изведа малката на разходка за около час примерни (на 3++ месеца е). В момента пече и не духа грам вятър.
Скрит текст:

Извеждай си я, облечи я топло и я завий.

# 759
  • Мнения: 243
Момичета, бебчето ми е малко над месец. Оставям я да спи само странично, но тази нощ не знам как се е извъртяла и е спала по корем. Забелязах, че доста умело вдига дупето и почти се обръща, явно този път е успяла. Не знам може би и аз съм я завъртяла прекалено на една страна, така че да й е по - лесно, наистина не знам точно как. Въпроса е, че нали педиатрите препоръчват лежане по корем чак след втория, третия месец, та ме хвана страх да не й стане нещо от това спане, май не го препоръчват заради гръбнака 🤔🙁

# 760
  • Варна
  • Мнения: 1 595
Слагай бебчето по гръб. По корем е опасно при толкова малки деца поради риск от задушаване. Ние слагахме нашия син странично до средата на втори месец, но беше в позиционер(подложка за спане), която не позволява да се обръща. Но от втори месец бебетата си стават подвижни и се слагат по гръб. По принцип основната препоръка е спане по гръб, ние въртяхме по препоръка на педиатърката, което е спорен въпрос според доста хора. Simple Smile Неоспорваното е по гръб.

# 761
  • Мнения: 243
Слагай бебчето по гръб. По корем е опасно при толкова малки деца поради риск от задушаване. Ние слагахме нашия син странично до средата на втори месец, но беше в позиционер(подложка за спане), която не позволява да се обръща. Но от втори месец бебетата си стават подвижни и се слагат по гръб. По принцип основната препоръка е спане по гръб, ние въртяхме по препоръка на педиатърката, което е спорен въпрос според доста хора. Simple Smile Неоспорваното е по гръб.

И аз съм го чувала, но проблема е, че тя повръща по малко мляко. Иначе е добра идея и аз да я подпирам. Направо се стреснах сутринта.

# 762
  • Мнения: 7 776
Сега погледнах снимка,за да се уверя на колко е била. На 2 месеца е била като започна да спи по корем. Препоръките са заради това, че може да се задушат, ако не си държат главичките сами. Но ако бебето ти се обръща само вече, предполагам умее и главичката да си държи. Моята девойка го правеше. И от тогава до сега си спи по корем 😉
Има и друг момент, колкото и да я обръщаш, ако това й е удобната поза, след малко пак ще е по корем. Може да й даваш играчки/активна гимнастика, защото бебето явно има мерак да се развива двигателно по-рано, аз така постъпих поне.

# 763
  • Мнения: 35 109
Това със страничното при нас беше без успех. Въртяхме , въртяхме, но той спеше най- спокойно по гръб и се предадохме.

# 764
  • Мнения: 1 001
Момичета, бебчето ми е малко над месец. Оставям я да спи само странично, но тази нощ не знам как се е извъртяла и е спала по корем. Забелязах, че доста умело вдига дупето и почти се обръща, явно този път е успяла. Не знам може би и аз съм я завъртяла прекалено на една страна, така че да й е по - лесно, наистина не знам точно как. Въпроса е, че нали педиатрите препоръчват лежане по корем чак след втория, третия месец, та ме хвана страх да не й стане нещо от това спане, май не го препоръчват заради гръбнака 🤔🙁
Надали ще й стане нещо за една вечер, но защо я оставяш настрани? Препоръчва се спане по гръб, точно в случай на задавяне. Изключвам, че и аз като съм била бебе са казвали, че спането настрани е по-правилно.
На една позната детенцето имаше много кофти колики и тя го оставяше да спи по корем през деня, но в нейно присъствие. През нощта е доста рисковано. Айде, като почнат да се обръщат, могат да спи спят, както им е удобно ама дотогава само по гръб.

Общи условия

Активация на акаунт