Отменят почивките от 1мес. в градините.

  • 3 206
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 39 818
нашата градина си почна големия ремонт. Радвам се, че Дияна свикна с новата, дежурната.
Какви ли не бележки и молби ме накараха да напишем със съпруга ми. И според едната учителка почти било невъзможно, защото децата били много. И сега се оказва, че от групата на Дияна едва ли не ние сме единствените работещи родители, поне до този момент Дияна и съпруга ми не казаха да са срещнали дете от нейната група, а и от старата градина децата се броят на пръсти.
Разпънаха ме на кръст за едното....

Много се отклоних... недоспала съм

# 61
  • Мнения: 1 232
Не си се отклонила,вина за неработенето на градините имат не само община,директорка и пр.,а и самите родители.Бе как боже мой не се намери един родител да се опъне на решението на общината,на мен лично ми омръзна да съм черната овца и сега не дигах много пара.Оставам с впечатлението,че болшинство има родители които не работят или баби на село

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 23 777
Такъв филм като работещи градини при нас лятото няма,август всички затварят една е дежурна.А нашата ни намалиха съвсем защото почвали ремонт това преди две седмици,а ремонт още не е почнал
Поговори си с кметЯ. С нашия май доколкото чух са ходили да си общуват майки, обаче засега няма ефект, та щели да ходят пак. По съседски да кажа Mr. Green

# 63
  • Мнения: 1 232
Янтре благодаря за съвета,ама късно е чадо,то вече свърши,а и нали ти казвам,нито един родител не рече не не можем,е аз кво да п...ая срещу вятъра ли GrinningБе гласим я някакси няма си оставя детето да ми го подмятат по други градини,то не градина там ,а пазачница

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 23 777
Явно с всичко се свиква. Добре, че в Сопот градините са две, та има коя да оставят дежурна, хахаха.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Явно това с почивките във Варна е избирателно.Вчера срещнах ясленската госпожа на Калоян и каза ,че от 7 до 31 август ще си почиват.За ясла "Петър Берон". Tired

# 66
  • Мнения: 143
Деска и моя син ходи там ние сме в втора ясленска група вие в коя сте?На нас сьщо ни казаха че, ще почиват Август даже трябваше да се подпишем че сме уведомени.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Калоян е в 1 група,на 1 етаж. А аз нищо не съм подписвала. Rolling Eyes

# 68
Мили майчета.Детските ясли в гр.Варна са точно 10 на брой.Всички останали са ОДЗ или Детски градини.За уточнение нито една ДЕТСКА ЯСЛА във Варна няма да почива и никога не е почивала в минали години.Дори тази година ще  се правят ремонти и децата ще са си в ЯСЛАТА!За което съм направо удивена.Но нали всички това искаме!?Хем децата да не спират да ходят на ясла,хем да ни е красиво и уютно вътре...Така че ...стискайте палци на мъниците - дано да издържат.Те мисля,че са по-силни от вас

# 69
  • Варна
  • Мнения: 677
Гост не е вярно, че докато се прави ремонта децата ще са си в яслата - на нас ни заявиха, че трябва да си стоим вкъщи поне 2 седмици. Да, имало сборни групи, ама със съвсееееем малко деца /и то от "по-старите"/ и съвсем в краен случай. А и хич не ми се вярва да приключат за две седмици...

# 70
  • Мнения: 143
Гост не знам от кьде черпиш информация но,нашата ясла ще почива от 07.08.та чак до 31.08. вьпреки разпоредбите за отмяна на почивките.
Сигорно ще има сборна група но,моя син няма да го пусна там защото от скоро ходи на ясла и ако го пратя и при група с по големи деца сьвсем ще се стресира горкото.Сьщо така доколкото знам и миналата година сьщо са почивали,да ме поправи някой ако греша.

# 71
В коя Детска ясла са ви децата,че ще почивате?За пръв път чувам, че ще се затваря ДЕТСКА ЯСЛА!!! newsm78Не говоря за ОДЗ.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 5 555
Гвендолин, ако става въпрос за детските градини в Чайка, проблема е че сборните групи са в някаква ДГ 24, която се намира във Виница.
Градината в която е Детелина няма да почива, но в нейната стая се прави ремонт и сега е в сборна група. Като цяло го приема добре, ама аз ще се пръсна от яд, защото в нашата стая няма телевизор, а тук има и вместо да ги извеждат цял ден гледат филмчета.
Извинявам се на авторката на темата за отклонението.

# 73
  • Мнения: 143
Гост сори ама не разбрах че, става дума само за ясли Rolling Eyes ние сме в ОДЗ.
Вьпреки това се чудя newsm78 какво значение има дали е ясла кьм ОДЗ или самостоятелна ясла та едните са без почивка а другите не Thinking извинявам се предварително за моето незнание Rolling Eyes

# 74
Разликата е там, че ОДЗ-та та са към Просветата, а Детските ясли - към Здравеопазването.От тук вече започва разминаването.Началниците им са различни, броят на персонала, заплащането, почивките през лятото, ремонтните дейности - също са различни. Не знам защо хората си мислят,че Детска градина и Детска ясла са едно и също нещо.

Общи условия

Активация на акаунт