Трепетни са първите ритничета на МАРТенските ни момчета и момичета!

  • 39 685
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Аз още не съм се престрашила да пазарувам, имаме да дооправяме неща в апартамента до към Коледа, така че оставяме пазаруването за след НГ. Обаче....тъй като ще ми е първо бебче, а виждам доста запознати и ориентирани майки какво се купува, какви марки се препоръчват искам най-нахално да помоля тези, които са правили списъци, ако нямат проблем да го споделят и с нас неопитните. Наистина ще ми е от голяма полза, да знам какво да купувам и съответно техните насоки и съветчета кое как и защо. Аз започнах да вадя по списък от статии някакви неща, които ще ми трябват, както и да търся мнения тук във форума за всичко, но ако имате готови и самите списъци ще съм благодарна да надзърна Simple Smile Поздрави от мен Simple Smile

# 61
  • Мнения: 33
Здравейте и аз отдавна не съм писала тук, но каката си беше у дома две седмица, а покрай нея не ми оставаше време за писане много. Ние за бебето почти нямаме какво да купуваме, дрешки се оказа, че имам доста от каката, защото съм й купувала в началото все неутрални цветове, количка си имам, помпа за кърма си имам и повечето от тези по-скъпи неща. Кошче за бебето купихме, че от каката кошарата я продадохме. На нас сега харчовете са ни за каката, решихме да й оправим детската стая и обикаляхме да търсим мебели и ламиниран паркет, вече поне сме поръчали всичко Simple Smile сега чакаме да пристигне и да сглобим стаята, а аз спокойно да й подредя нещата и да си организирам за бебо кое къде ще сложа Simple Smile това е на бебо кошчето и новите чаршафи
 

Това е на кака стаята, не е поръчан целия комплект, а само голямо легло, гардероба и библиотеката




Последна редакция: ср, 21 ное 2018, 13:06 от lovdidi

# 62
  • Мнения: 276
Моят списък е силно съкратен, защото е за второ бебе - децата ми ще са с 2 години разлика, затова повечето неща са ми запазени и налични.
За първото бебе използвах една бланка от списание Кенгуру. Тя беше като таблица с видове продукти, препоръчителни количества и празни графи за цена, марка и магазин. По тази бланка си направих списъка като използвах за ориентир сайтовете на бебешките магазини и накрая отидохме до всеки набелязан магазин и купувахме наведнъж всичко от списъка. Така получихме и отстъпка в един от магазините заради голямото количество покупки.

# 63
  • Мнения: 1 471
Привет! Да се включа и аз по обсъжданите теми 😊
Памперси мисля да ползвам отново тези на пуфис , направо 2-ка. Каката се изриваше от pampers, та с нея ползвах само пуфис и лидлските.
Одеалца имам от нея и по-дебели и по-тънички, отделно количката си има покривало. Заредила съм се с един космонавт зимен и един пухкав отвътре 62 р-р, че като знам колко бързо израстват бебешките дрехиии...😩
Помпа за кърма мисля да взема ръчна на медела.
Кремове - Бочко и судокрем ( като него ще ползвам само в тежки случаи) . Мисля да взема и този на Weleda, тъй като съм се спряла и май на тяхна козметика, или Алтея.
Днес пристигнаха поръчките от черния петък на хиполенд, не ги очаквах толкова скоро, но много им се зарадвах 😃
А какви дрешки и одеалце за изписване какви мислите?

# 64
  • Мнения: 1 398
Здравейте и аз се включвам към неопитните мами.
Списък си принтирах от този линк, мисля че е добър ориентир за начало.

https://moebebe.com/spisak-za-rodilnoto
https://moebebe.com/spisak-za-novorodeno-bebe

Отзиви за крема на Веледа? Препоръчаха ми го именно, защото Судокрем много слепвал.

https://www.weleda.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82 … AYASAAEgJEGvD_BwE

# 65
  • София
  • Мнения: 371
Аз пък съм почти готова с пазара, за жалост, защото ми дадоха повечето неща, не че имам желание да дам глобални суми, ама някак си ми убиха въЗторга Simple Smile от Хиполенд накупих някои неща на намалението, останаха ми доста мъничко и малки неща за купуване.
Иначе за списъка, аз имам направен с малко инфо от темите тук из форума.
Пействам го, може да помогне на някой Simple Smile

За стаята на бебето
Скрит текст:
1.   Легло - на пазара се предлагат две големини детски кошари, като едната е с размери 140/70 и можете да я ползвате докато стане детето ви 1 клас, а другата е 120/60. За предпочитане е леглото да бъде на 2 нива, за да не се навеждате и да има 2 колелца, за да можете да го местите; (Колелца, премахваща се решетка, нива на матрака –Arbor Детско дървено легло-люлка Верокио/Валери 70/140 – 315лв., 60/120 – 299 лв. големия размер може да се ползва до първи клас)
2.   Скрин (ако нямате достатъчно шкафове и чекмеджета, за да поместите дрешките на новия член на семейството) (Според мебелите за нашата спалня ще поръчаме скрин)
3.   Повивалник (ако няма леглото) – с твърдо дъно (Chipolino – 35-40 лева от Хиполенд)
4.   Бебешки Матрак - ще се сблъскате с много противоречиви мнения за това какъв да е матрака, че кокосовите матраци предизвиквали алергии, че най-добрите са най-скъпите и т.н. Не робувайте на неподкрепени мнения. Купете това, което Вие решите. Който и да питах, все някой бил чул от друг, но не и някой наистина да е получил алергия от такъв матрак. А ако има такъв, моля да коментира! - предлагат се 3 варианта – само от пияна, само от кокос и смесено пиана и кокос, като смесения е за предпочитане; (Тед – детски матрак Abell Baby – 140/70 – 163,20 120/60 – 129,20)
5.   Спален комплект (долен чаршаф+ калъфка) - 3 бр. – памук или крепон (Около 20 лева за комплект)
6.   Протектор за матрак самите протектори са противоалергични - 2 бр. (23/24 лева на брой)
7.   Одеало - 1 дебело и 1 по-тънко (около 30 лева)
8.   Бархетни и памучни пелени - по 3бр. поне (5 памучни – 34 лева, бархетни 3 бр. – 25 лева)
9.   Пелени за завиване- 2бр.
10.   Термометър за въздух и влагомер - 1бр. - доста удобен уред, ползваме на Chicco (около 44 лева е) (Bebe Confort Термометър хигрометър/влагомер – 26, 00 лв.)
11.   Бебефон- 1 бр. - (ако сте близо до бебето е напълно ненужна вещ). (Видео бебефон AceSee WIPCS100 – звук, картина и нощно виждане- emag 100 лева)
12.   Овлажнител за въздух - 1бр. - абсолютно непотребна вещ [сутрин влажността в стаята е към 60%, вечер след като сте загрели до към 25-26 С е около 50% -това си е напълно в рамките на нормалното]. (Ще измерваме известно време. При нужда ще купим!)
13.   Олекотена завивка 25 лева.
14.   2 малки цилиндрични възглавнички за подпиране на бебето отпред и отзад докато спи – продават се в цилиндрична форма; 15/17 лева
15.   2 комплект тензухени пелени – след баня сложете върху хавлията тензуха.Много добре подсушава кожата и още като е малко бебето не го дразни или драска; - 4/5 лева
16.   Шезлонг – от Мимето
17.   Чувал за сън – също е необходим едва след третия месец на бебето, за това трябва да се съобрази какъв ще бъде сезонът тогава и да се избере подходяща материя – според сезона 15/40 лв.
18.   Кош за пране- 1 бр. (и торба за пране върши работа)
19.   Органайзер за легло от Алиекспрес – 20 лева.

За къпане на бебето:
Скрит текст:
1.   Хавлийка за къпане- 2бр. – с качулка 13/15 лева.
2.   Ваничка - анатомична - 1бр. (или обикновено корито - зависи дали Ви е удобно). Ние къпахме бебочка в леген през първите 3 седмици. След като падне пъпчето може сами да прецените кое ще Ви е удобно и тогава да купите. Хавлиен, памучен шезлонг за вана – купувайте го заедно с ваничката, за да пробвате дали влиза в нея, защото са различни размери; Не купувайте възглавничка за баня – развъжда много бактерии, а и трудно съхне; Стойка за вана – също трябва да я купите от един и същ магазин с ваната, за да си паснат; (Мултифункционална Подложка за вана Севи Бейби – 27,90 лв., вана със стойка и изход за оттичане – 60/90 лева – Патиланци)
3.   Чашка за къпане / канче- 1бр. (обикновено канче Ви върши чудесна работа, не е нужно да купувате). – 5 лева
4.   Термометър за вода и стая - 1бр. - след като направите 2-3 пъти водата, става неизползваем.  (Miniland – 33 лева, Вис Виталис – пчеличка)
5.   Гел за къпане на бебето - 1бр. (Биодерма АБЦ Дерм мек измиващ гел 1л. 37 лева. Да пробвам първо с мостри, кое ще му понесе по-добре)
6.   Сапун за дупето на бебето (Sebamed - при всяко подмиване, много удобно миещо блокче)  - 7,80 лв.
7.   Шампоан за бебе - 1 бр. – при гела 2в1
8.   Гъбка – 5/10 лева

Други аксесоари за бебето:

Скрит текст:
1.   Стерилизатор - 1бр. (най-удобен е за микровълнова - не е нужно да е на AVENT или други по-скъпи марки. Това е само пластмасова кутия. Дали ще дадете 50 лева или 20 лева за пластмаса с еднакви функционални възможности - решавате Вие) (Chicco – стерилизатор 2 в 1, - 92 лева, хиполенд)
2.   Съд за преваряване на вода. Може и кана за преваряване на вода - просто я пуснете 2 пъти през половин час за да се превари още малко). (Кана за преваряване на вода -  технополис 20/40 лева).
3.   Шишета- 2 големи и 2 малки шишета, съответно с биберони за вода и за мляко; зависи дали сте на кърма или адаптирано мляко. (Комплект на Авент – 4 шишета, биберон и четка за почистване – 73, 00 лв. Хиполенд)
a.   При кърмено бебе – едно голямо (250-260мл) и едно малко (120-150мл)
b.   При бебе на изкуствено хранене – 2-3 големи и едно малко
(За предпочитане е шишетата и в двата случая (особено при втория) да бъдат със система срещу колики.)
4.   Четка за почистване на шишета - 1бр. Може и гъбичка, само за бебешките прибори и съдове.
5.   Термобокс- 1 бр. (Ако кърмите не Ви трябва)
6.   Лъжички- 4 бр. (може и 2, но като давам капките и на всеки 2 приема да стерилизирам само 2 лъжички …)  1,49 лв. на брой
7.   Аспиратор за нос- 1бр. (Ползва се чак след 6 месец, дори след година - непотребна вещ - клечките за уши с ограничител са най-удачен вариант за почистване на секрети. Въртите само в една посока и нослето е чисто) – за дърпане с уста 18 лева.
8.   Ножичка за нокти или нокторезачка с ограничител - 1бр. (има комплекти на Бертони - вършат чудесна работа) – комплекта е 3лв.
9.   Гребен и четка за коса- 1бр.  – четка 10 лева.
10.   Биберон - залъгалка - 2бр.
11.   Тампончета за уши – 1,50 лв.
12.   Нагривател за затопляне на шишета.
13.   Адаптирано мляко – ХИП 18 лв.
14.   Резервни биберони за шишетата с различни отвори – по-удачно е да се взимат с израстването на бебето и съобразно с неговият естествен ритъм на развитие
15.   Кутийка за съхранение на залъгалката – не е от първа необходимост (някои залъгалки си имат капачета)
16.   Термочанта – алиекспрес 5 лева.

За разходка и навън:

Скрит текст:
1.   Детска количка- 1 бр.
2.   Кош за новородено (за кола) -1 бр.
3.   Слинг за носене на бебето или кенгуру - ако решите да се носите така.
4.   Чувал (торба) за в количката – порт-бебе – чувалче 50 лева, порт бебе около 25 лева
5.   Чадър, непромокаема мушама за количка, дъждобран – обикновено се продават в комплект с количката;

Козметика и аптека за бебето:
Скрит текст:
1.   Крем за тялото на бебо - с по-високо липидно съдържание, поне през първите 1-2 месеца. Ако е лято, минете на бебешко мляко. После може и бебешки лосион. Не съм привърженик на това да мажа бебето с зехтин при наличие на много добра козметика на пазара. Когато на времето не е имало такава, може би е бил най-добрия вариант, но не мисля, че и сега това е така. За майките на момичетата - не мажете върху областта на гинеталиите, а само ОКОЛО, да не попада крем вътре. – Бебешко мляко – 15 лева, лосион – 15 лева
2.   Бебешко олио - 1бр. (след измиване, напоявам мокра кърпичка с него и минавам пак през дупето и гънките, за да съм сигурна че всичко е почистено) – за зимата?
3.   Крем за дупе - 1бр. (ползваме Палводерм - много добър крем) Козметика бебешка – Хип, Биодерма, Бепантен за дупе, Судо крем - подсичане
4.   Памук - 1бр.
5.   Спирт 90% (70%)  за пъпчето- 1бр. (90% е по-лесно се изпарява) – 2 лв.   
6.   Топоцин - антибиотичен прах за пъпчето – 2 лв.   
7.   Физиологичен разтвор за нослето- 10 бр. от малките - 24 часа след отваряне да не се използва. – 10 лева на спрей
8.   Риванол - 1бр. (ако сте с момченце - за пишката)
9.   Мокри кърпички - поне 3 бр. големи пакети - освен ако не искате на 2 седмици да купувате.
10.   Сухи кърпички- 1 - 2 бр. (от тези в кутиите - използват се за забърсване и подсушаване ако повръщат и др. - много са удобни)
11.   Памперси- 1 голям пакет new born (препоръчват се Lupilo, Либеро, памперсите на ДМ)
12.   Бебешки прах за пране- 1 бр. (Тео Бебе - Бебешки омекотител не препоръчвам поне през първите 6 месеца) – препоръчват се Тео бебе – 6,50 лв., Персил Бебе)
13.   Бебешки сапун - за препиране на нааканите пелени - редовно след като сте разповили бебето, то може да се наака
14.   Простор за сушене на дрехи- 1 бр. - удобен ако си нямате сушилня или простор.
15.   Добре е майката и бебето да ползват еднаква козметика. Купувайте я само от аптека или бебешки магазин. Аз препоръчвам Бюбхен или Мустела;
16.   Капки за колики
17.   Лепенки за пъпче
18.   Педиатричен термометър - 1бр. (Не бързайте да купувате термометър биберон - ако не иска биберон, няма как да Ви послужи - нашия случай е такъв). – термометър електронен за бебе от Алиекспрес – 20 лева.

Дрехи за бебето:
Скрит текст:
1.   Комплект за изписване- 1бр (може и да си нагласиш ти дрехите, а не да купуваш комплект. Трябват ти боди с дълго ръкавче, ританки, гащеризон с ръкави, шапка, космонавт за новородено- не е с крачоли, а е като торба отдолу)
2.   Боди- 5бр късо и 5бр дълго ръкавче - 4,5 бодита за новородено – купувайте само памучно бельо, като трябва да гледате лесно да се съблича и облича, защото бебчетата ги е страх когато се обличат през главата, така че за предпочитане е с копчета отпред; (сетове по два броя в H&M дълъг ръкав – 18лв., къс ръкав – 15 лв.)
3.   Ританки- 4-6 бр. (по 10/15 лева)
4.   Блузка с копчета или жилетка- 2бр
5.   Гащеризон- 4 бр. – да се закопчават отдолу
6.   Терлички- 3-4 бр.
7.   Чорапки- 5-6 бр.
8.   Шапки- 2 бр. – за след баня и за разходка
9.   Лигавници- 2-4 бр. - с непромокаем гръб (но не бързайте, да купувате много. Често подаряват такива, както и зависи дали бебо толкова ще се олива или връща).  – 5 лв.
10.   2 комплекта малки тънки ръкавички – необходими са, за да не се драска бебето, понеже не трябва да му се режат ноктите в началото, а после да не свиква да си лапа ръцете; - 0, 75 лв.

Списък за майката:

Скрит текст:
1.   Помпа за кърма - 1бр. (Авент за сега май се оказва най-добрата в това отношение) (Електрическа помпа за кърма на Cangaroo 57 лв. или 98,98 лв. от Хиполенд)
2.   Подплънки за гърди - 1 кутия - аз си взех Fixies, след като ползвах и Авент, и съм еднакво доволна, а цената е 3 пъти по-малка в полза на Фиксис. Ако обаче нощно време Ви се препълват тези подпълнки, има и такива с гел, като памперсите - на Chicco. – 10 лв.
3.   Кърпички за гърди - 1 опаковка - вместо да се миеш нощно време, преди кърмене се забърсваш с тях. Освен на Чико, не съм виждала други. – 10 лв.
4.   Сутиен за кърмачки- 2 бр. - много удобно бельо. – по 20 лв. от Алиекспрес
5.   Нощница или пижама с копчета- 2бр. – по 15 лева.
6.   Крем за гърди- 1бр- да не се налага отмиване. Подходящ е крема на Авент, или на Мустела. Авент от декември месец нямат внос на такъв крем… (Лансинох, Медела) – 30 лева
7.   Ластичен колан или гащи - ако имате нужда, познати казват че са доволни. На мен не ми е трябвал.
8.   Контейнери за кърма; - може и торбички ако има кърма – 22 лева.
9.   Еднократни, стерилни следродилни гащи – 6 лева, превръзки за след раждане – 6 лв.
10.   Купете си маски за уста от аптеката в случай че ви дойдат несъобразителни хремави гости;

Последна редакция: чт, 22 ное 2018, 12:28 от AnMary

# 66
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Ester Georgieva, доста изчерпателен списък. И аз като теб имам повечето неща, с предната бременност всичко купувах, сеха вече имам доста дрешки от приятелки с момченца, някои неща от каката съм запазила, както и големите количка, стол за хранене, кошара ... доста пари ще си спестим. Но все пак друго си е да минеш през магазините и да купиш нови нещица.

Относно помпата, чувам добри отзиви за Медела електрическата. Аз имах на Авент ръчна, пълен боклук за мен, нищо не изцеждах... може би и заради нея де провалих с кърменето, запулени канлаи, мастит и т.н. Този път няма да чакам бебето да ми го донесат, евентуално след секциотишо, а ще започна да се изцеждам на ръка, за да отпуша канали и да стимулирам кърмата... пък каквото стане.

# 67
  • Мнения: 1 471

Ехаа, Естер , супер списък😁 добавих някои неща и към моя 😊🌷

# 68
  • София
  • Мнения: 371
И аз имам ръчна на Авент, всякакви хора, всякакви гърди, всякакви мнения. Ще видим как ще е, братовчедка ми ползваше ръчната на Медея и беше много доволна, тя е с доста приставки, според различните гърди.
Ще видим и при мен как ще е, надявам се да се справя с това кърмене Neutral Face

# 69
  • София
  • Мнения: 204
Благодаря за идеите и списъците. Много са полезни за жени, които за пръв път ще стават майки Wink
Ох, направо сме до никъде с покупките. Толкова неща трябва да се купят чак човек се губи Simple Smile
Предстои ни малък ремонт и смятам януари вече да купувам удърно Simple Smile
За момента имаме легълце до 6 м., което ще е в нашата стая, един люлеещ се стол, удобен за кърмене, взех си автоматична помпа на Медела, но не знам дали ще я ползвам. Купихме малко дрешки и първата играчка за бебо - жирафчето Софи.
Някоя от вас ще си прави ли фотосесия? Simple Smile

# 70
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Аз се чудих за фотосесия, ама май ще я пропусна..

# 71
  • София
  • Мнения: 1 480
Списъкът на Естер е супер!
Ние сме взели само някакви дребни неща на този етап, споко момичета , имаме време. Аз също мисля едрите неща да вземем януари.
За фотосесия-искам да си направя импровизирана такава с приятелките,  със сигурност ще бъде много забавно 😊

# 72
  • Мнения: 251
Памперсите ще са Памперс, лилав. Нито от белия, нито от зеления съм доволна.
Кремчета Судокрем и Бепантен, най-добрия избор според мен, един с цинк и един без.
С помпата може би не трябва да се бърза, освен ако не е задължителна за багажа за болницата /както е при мен/. Но ще си ползвам старата, ръчна на Авент. Колкото гърди, толкова мнения, както каза Естер Grinning
Нищо не съм пазарувала, тепърва и ремонт ще правим, така че.. Grinning

# 73
  • Мнения: 111
Привет на всички.Покупките обсъждате-мен изобщо не ме тресе тая треска-можеби защото имам много неща от каката и някак съм по спокойна(въпреки,че още не съм преровила дрехите,а са минали 7 години от тогава).
Помпа-имах на Авент ръчна-почти нищо не можех да изцедя с нея,ама май нямах и много кърма-като цяло се провалих с кърменето,но и желанието ми не беше голямо.Сега ще видим как ще бъде.Ще купя три шишета да има за всеки случай,пък после ако трябва ще купувам още.
Памперси-един по малък пакет за болницата и един по-голям за вкъщи.Ще започна с Памперс,а после може да мина и на Лидълските.С каката купувах и кащони на промоция от ДМ.Много зависи кой вид как ще се отрази на кожата на бебето.
Козметика- Използвах Судокрем,а на по късен етап и Бочко,за къпане и лосион Хип,но пак зависи от кожата на бебето и как ще му понесе.
Сега най-големия дерт ми е разполагането на леглата-защото живеем в две стаи-кухня с трапезария и  стая ,в която спим ние и каката,там са играчките и всекидневна и все...... и когато трябва да сложим леглото на бебето всички легла ще са успоредни едно на друго,няма да остане място за игра на каката,и ще остане тясно коридорче да се разминаваме между леглата. Обмислях да купя легло на две нива-каката да спи отгоре,бебето отдолу,обаче това е един огромен допълнителен разход,който ми се струва излишен при положение,че си имам бебешко креватче и леглото на каката е на няма и година.....направо в депресия изпадам от липсата на пространство.

# 74
  • Мнения: 276
Monns_3, кои са лилавите Pampers? Аз съм виждала само белите, зелените и гащите (които все се каня да купя и да пробваме). Ще ми е интересно да взема 1 малка опаковка и да тестваме, ако има нещо ново.

Общи условия

Активация на акаунт