Витамин В12 - тема 4

  • 41 737
  • 758
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 11 867
Може ли коментар и моите изследвания. С Хашимото съм, ТАТ ми е над 500, а сега търся вариант да лекувам Хеликобактер без антибиотик. И съм вегетарианец повече от 25 г.

............



Хомоцистеина ти е височък, което значи че задължително трябва прием на В12, което и по резултат се вижда, че е малко нисък. Въпроса е, че от там ще падне сигурно желязото, а то и без това ти е на долна граница най-вероятно ще трябва и там допълнителен прием. ТЖСК ти е висок а феритина нисък, явно движението в тялото на желязото не е добре, сигурно има проблем със съотношението на мед/цинк. Но щом има хеликобактер явно и той ги "яде" , дано успееш да го излекуваш без АБ, Прохелико много го хвалят. За ТАТ потърси причина - уши, нос, гърло, зъби. При сина ми имаше висок ТАТ , а той от доста време беше с алергичен ринит, в крайна сметка изолирахме златист стафилокок в носа и го лекувахме.

# 481
  • Мнения: 1 052


Браво на лекаря, правилно ти е казал. Обърнат в другата мерна единица резултата ти е 322.31 pg/ml което на ръба на начален дефицит, за възрастни стойността е хубаво да е над 500.

Иначе относно желязото, двете с В12 много си противодействат, В12 често занижава още желязото.  Много ли ти е ниско желязото? Иначе на моето дете съм давала и двете едновременно защото беше с двата дефицита, даже и на фолиева т.е. и нея давах. Качваше ги всичките, но по-бавно.

Ако решиш да вземаш да таблетките са добър вариант, но подезични не обикновени.


ZuluLulu благодаря за изчерпателната информация  Hug


Благодаря.
Желязото е 5.09 при стойности  6.60-29.5,
съответно и феритин на долна граница.

Да ме насочите на коя " марка" са подезичните, или то си пише.
И трябва ли по различно време да ги пия с желязото.

# 482
  • Мнения: 11 867
Ами подезични таблетки има на много фирми (Солгар, Биовея, Джароу, Натурал Факторс , Хая Лабс...) трябва да пише на тях сублингвални таблетки.

Да, гледай да има поне 4 часа между двата приема. Аз на моето дете давах сутрин В12 а вечер желязото.

# 483
  • Мнения: 1 050
Момичета, искам от сърце да ви благодаря за споделените знания и опит! Това наистина е безценна информация

...и момчета, де Wink

# 484
  • Мнения: 54 626
От днес възобнових приема на В12. Да видим как ще е.

# 485
  • София
  • Мнения: 17 850
Сега ме накара да се замисля един от горните постове.
Аз имам постоянно запушване на носа. Но по- скоро се касае за сух ринит. Защото сутрин като се събудя, не ми тече носът, просто е запушен. И кихам почти всеки ден в определено време (+/- 1 час). Laughing

# 486
  • София
  • Мнения: 1 730
Аз от години имам постоянен секрет, който ту се стича в гърлото, ту отива назад, но според УНГ няма проблем. От зъби също не е. Започнах да взимам малтофер плюс вит. С на обяд и магнерот, вит. К2 и вит. Д по 15 капки вечер. И аз търся добър вит. В12, защото от метиловите на Natural factors не съм доволна.

# 487
  • Мнения: 490
Може ли коментар и моите изследвания. С Хашимото съм, ТАТ ми е над 500, а сега търся вариант да лекувам Хеликобактер без антибиотик. И съм вегетарианец повече от 25 г.








Колко заплатихте за тези изследвания?

# 488
  • София
  • Мнения: 1 730
Към 300 лева

# 489
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Аз от години имам постоянен секрет, който ту се стича в гърлото, ту отива назад, но според УНГ няма проблем. От зъби също не е. Започнах да взимам малтофер плюс вит. С на обяд и магнерот, вит. К2 и вит. Д по 15 капки вечер. И аз търся добър вит. В12, защото от метиловите на Natural factors не съм доволна.

А пиеш ли синтетичен хормон за Хашимото-то?

# 490
  • София
  • Мнения: 1 730
Не, според ендото, няма нужда... Последно съм пускала пълния пакет за ЩЖ през ноември 2017


# 491
  • Мнения: 371

а какво ще кажете за това
Радостмоя, дозата ти е висока.
 ФТ4 е нисък, защото си предозирана и ТСХ клони към нула, като така ти потиска  продукцията на Т4 (идващ от частта от жлезата, която работи + синтетичния хормон).  
Намали дозата на Еутирокс/Л-тироксин, нека ТСХ се качи поооне с една единица, и ФТ4 ще влезе в граници.

също така при бременност в последен триместър при ФТ4 се отчита известен физиологичен спад. хормонът тогава отива към долна граница.

Но пак си си дооста предозирана. Качи ТСХ, за да се качи и ФТ4 поне до 13.
ходих на ендокринолог в щерев, една много прехвалена Яначкова, каза да увелича дозата😳и след 3 седмици пак да повтоея иследването. Направо честно съм се обезверила вече от тея лекари.А дали може от приема на магнезий и биозин мама. Четох, че тр да има 4 ч интеевал след хормон и 10 преди, но не съм го спазвала като незнаех. Дано няма пеобшем за бебвто направо се пощурих. А за б 12 го пия от половин год през ден,мин месец беше над 700,а месец без прием падна до 500. Питах и за него ендо, каза да не пия....

# 492
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
А какви са ти предходните изследвания?
Резултат на тсх и фт4 и на каква доза и кога?

# 493
  • Мнения: 371
А какви са ти предходните изследвания?
Резултат на тсх и фт4 и на каква доза и кога?
eто един отговор от онлайн ендокринолог
никой не е казал, че лабораторията е допуснала грешка. По време на бременност настъпват промени в кръвта на жената - увеличава се количеството й, променят се съотношението между белтъците. Това засяга и нивата на белтъците, с които се свързват тиреоидните хормони. Поради тази причина стандартните методи, с които се изследва ФТ4 в лабораториите показват по-ниски нива на хормона от действителните. Затова се препоръчва за всяка такава методика да има норми за бременни. По-скъпите методи на изследване на ФТ4 нямат този недостатък, но те не са достъпни в масовата практика.
Не знам къде сте прочели това, че прекаления прием на хормони затруднява освояването им. Това твърдение е опасно за здравето и живота на много хора и не отговаря на истината. Освен това Вие нямате прекален прием на хормони, а необходимият. Промяната в дозировката на хормоните става от лекар, който е поел отговорност да Ви проследява, а не самоволно. Нивата на ТСХ показват, че медикаментите си действат.

# 494
  • Мнения: 11 867
Сега ме накара да се замисля един от горните постове.
Аз имам постоянно запушване на носа. Но по- скоро се касае за сух ринит. Защото сутрин като се събудя, не ми тече носът, просто е запушен. И кихам почти всеки ден в определено време (+/- 1 час). Laughing


При сина ми беше подобно, всяка сутрин беше с пълен нос, който само смърка, но не може да издуха и веднага след ставане кихаше по половин час. Понякога се обостряше състоянието като започваше смъдене и на очите и ги търкаше и зачервяваше. Първия път при такава криза ЛЛ даже изписа противоалергичния Ериус сироп. От както изолирахме бактерията и я излекувахме, всичко това изчезна.

Понякога такива симптоми може и да се реакция/непоносимост към храна, най-често млечни те образуват доста слуз в организма.

Общи условия

Активация на акаунт