Истанбул [тема 47]

  • 77 270
  • 753
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 413
dani vaneva Аз съм пътувала няколко пъти с Караджъ Турс и съм доволна, може да им разгледате офертите.

# 421
  • Мнения: 381
Здравейте, може ли да ми кажете когато ходите с кола до Истанбул къде я паркира те. Хотели с паркинг да ми предложите. Благодаря!

# 422
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравейте, извинявайте ако е коментирано, но може ли да ми препоръчате агенция за Истанбул. Трябва да намеря спешно хубава екскурзия/ ще правя подарък на млада двойка/ за две нощувки. Благодаря

Ертурс, Радостина Николова.

# 423
  • Мнения: 13
Благодаря, ще ги разгледам.

# 424
  • sofia
  • Мнения: 114
Здравейте! Решихме да пътуваме до Истанбул с влак, но не съм резервирала хотел. Трябват ми 2 двойни стаи, но на цена около 50 лв на нощ за стая, моля препоръчайте приличен хотел. Досега сме ходили само с агенции.

# 425
  • Варна
  • Мнения: 105
Здравейте! Решихме да пътуваме до Истанбул с влак, но не съм резервирала хотел. Трябват ми 2 двойни стаи, но на цена около 50 лв на нощ за стая, моля препоръчайте приличен хотел. Досега сме ходили само с агенции.
Taksim  Yazici Residence - 62лв..В една от уличките на Истиклял е..Akarsu Sk.погледнете хотела в буукинга.

# 426
  • София
  • Мнения: 1 845
След като ще пътувате с влак, най-добре е да се настаните в хотел около Сиркеджи. Така хем няма да ходите много с куфарите на пристигане и отиване, хем всичко ще Ви е под ръка. Метро, трамвай, фериботи, забележителности. Почти всички хотели в Сиркеджи са еднакви, затова който и да вземете няма да сбъркате. Искаш за 50лв. да е хотела, но цените им са различни за различни дати. Влизаш в Букинг и избираш! Simple Smile

# 427
  • sofia
  • Мнения: 114
Много ви благодаря! Simple Smile

# 428
  • Мнения: 316
Здравейте! Решихме да пътуваме до Истанбул с влак, но не съм резервирала хотел. Трябват ми 2 двойни стаи, но на цена около 50 лв на нощ за стая, моля препоръчайте приличен хотел. Досега сме ходили само с агенции.
За тази цена на нощувка търсете хостели.
Близо до Sirkeci  съветвам Sirkeci Emek Hotel

# 429
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Кой ще ми препоръча шевкет до къде да взема за да разгледам БОСФОРа от ЕМИНЬОНЮ . Колко ще струва отиване и връщане?

# 430
  • София
  • Мнения: 13 167
Кой ще ми препоръча шевкет до къде да взема за да разгледам БОСФОРа от ЕМИНЬОНЮ . Колко ще струва отиване и връщане?


Peterky, предполагам, че питаш за корабче за разходка? Най-читави са на фирма TURYOL и в момента са 20 лири. Ето разписанието (кликваш на Bogaz Turu) - https://www.turyol.com/TarifeSeferSabit.aspx. Ако си с лице към моста и с гръб към Египетския пазар, се намират от ляво на моста, веднага след шарените лодки с рибени сандвичи. Става въпрос за разходка до втория мост и времетраене малко под 2 часа.  Ако искаш целодневен, т.е. почти до края на Босфора с престой около 3 часа, за да се качите до крепостта или да хапнете в ресторантите, то вариантът май е само един - фирма Sehir Hatlari от 10,30 часа - http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/uzun-bogaz-turu-362.html. Цената за 1 посока е 15 лири, а за отиване и връщане - 25 лири. Късият тур също им е доста изгоден (12 лири), но е само един в 14,30 часа. Терминалите на тази фирма са в дясно от моста. Мисля, че първият откъм моста беше за туровете, но няма как да се объркате, защото пише на големи светлинни табла.

А ето и друг вариант - редовната линия от Еминьоню до Саръйер, която от време на време е и по-дълга - http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/rumeli-kavagi-eminonu-6500.html  Би трябвало да е на цената на трамваен билет.  Wink Но няма да можете да се качите до крепостта горе, защото тя е от другата страна на Босфора. Но пък в Саръйер можа да се разходи човек и да хапне на нормални, нетуристически цени. Но като гледам пристанищата, корабът ще се движи близо до европейския бряг, а няма да зигзачи между двата бряга, както е при линията Истание - Ченгелкьой.

Има и ферибот, който обикаля SARIYER - RUMELİ KAVAĞI - ANADOLU KAVAĞI и може да послужи за посещение и на крепостта, стига да нагласиш някак часовете - http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/sariyer-rumeli-kava … u-kavagi-366.html

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 12:15 от Тaня67

# 431
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
Така е Танче,не зигзачи.
Петерки2002,пойчи ши  гледаш у леву,майка,ама пак кеф ще ти е.
Той Саръйер е вълшебен,ще те омагьоса.

Да кажа за Ташхан.
Туй сий ГеджеманскУ мястУ.
За кафе,чай и снимки.
Да видят туристите Дей снимана част от приказката"1001" нощ.
Преди години Ергюн Демир се появяваше често там,сега много рядко.
Той управителя си е там и може да се договорите за по-ниска цена от агенциите.

# 432
  • Мнения: 1 066
Здравейте!
Обмислям в началото на юни едно ходене до Кападокия, но не искаме да е с агенция. Планирам полет София-Истанбул, от там вътрешен Истанбул-Кайсери. Проблемът е, че кацаме на Ататюрк, а излитаме за Кайсери от Сабиха Гьокчен. Може ли малко помощ какви са възможностите за придвижване от едното летище до другото. Видях, че разстоянието е около 60км.
Благодаря предварително!

# 433
  • Мнения: 1 652
Здравейте!
Обмислям в началото на юни едно ходене до Кападокия, но не искаме да е с агенция. Планирам полет София-Истанбул, от там вътрешен Истанбул-Кайсери. Проблемът е, че кацаме на Ататюрк, а излитаме за Кайсери от Сабиха Гьокчен. Може ли малко помощ какви са възможностите за придвижване от едното летище до другото. Видях, че разстоянието е около 60км.
Благодаря предварително!

С метро от Ататюрк до Таксим. От Таксим до Сабиха с Хавабус. Разписание на Хавабус. На Таксим малко трябва да походите. Метрото през нощта не работи. Има Хавабус и от Ататюрк до Таксим, но лично аз винаги предпочитам в Истанбул транспорт, различен от автомобилния, заради задръстванията.
Има спирка на Хавабус от пристанището в Кадъкьой, но тя е по-използваема за нетранзитни пътуващи, т.е. с оставане в града за ден-два с цел разглеждане. Ако пък решите да хванете влака София-Истанбул, вече можете да обмислите и тази спирка.

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 09:48 от Розова маслинка

# 434
  • София
  • Мнения: 1 845
Здравейте!
Обмислям в началото на юни едно ходене до Кападокия, но не искаме да е с агенция. Планирам полет София-Истанбул, от там вътрешен Истанбул-Кайсери. Проблемът е, че кацаме на Ататюрк, а излитаме за Кайсери от Сабиха Гьокчен. Може ли малко помощ какви са възможностите за придвижване от едното летище до другото. Видях, че разстоянието е около 60км.
Благодаря предварително!
Няма да имате проблем с летищата, ако резервирате полет с Тюркиш еърлайнс: София- Истанбул- Невшехир Peace
Предимствата на тази резервация:
1. Поне допреди две седмици цените на билетите на Тюркиш до Невшехир бяха по-евтини отколкото на Пегасус до Кайсери. Затова и купих билети  Истанбул Невшехир от Турските авиолинии за 160лв. двама човека, двупосочни /полета е края на май/, за Пегасус бяха някъде около 170-180лв.
2. Не може да сравняваме двете авиокомпании. Тюркиш са едни от най-добрите в света, Пегасус са ниско тарифни, макар за мен да са отличен избор. Имам сигурно над 20 полета с тях и досега нито веднъж не е имало неприятна изненада
3. Невшехир е по-близко летище, ако отсядате в Гьореме Кападокия, тоест трансфера е по-евтин и не губите време в път.
4. Няма да сменяте летище. Ако хванете сутрешния полет от София на Ататюрк или на новото летище както е по последна информация от 1 март, ще бъдете по разписание в 11,40, а обедния полет до Невшехир е в 12,40. Като закупите на една резервация двата полета, дори да изпуснете обедния ще Ви качат на следващия полет, някъде около 16 часа беше.

Общи условия

Активация на акаунт