Истанбул [тема 47]

  • 77 406
  • 753
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 068

Няма да имате проблем с летищата, ако резервирате полет с Тюркиш еърлайнс: София- Истанбул- Невшехир Peace

Това е изключително полезна информация. Много си ви благодарна за нея. Сега ще погледна варианта ви. Вие ли отивате в Кападокия, или за някой друг го организирахте. Иначе да, в Гьореме искаме да спим. Чудя се още дали ще се оправим без агенция за екскурзиите, но видях че там има някаква Гюле-гюле, коята можем да използваме. Общо взето реших този вариант, първо защото не ми се препуска в група, искам спокойно да имаме време да се разходим и да видим всичко, което сме решили. И не желая комбиниране с Анталия. Видях и вариант да си резервирам полет с балон за 120Е, докато агенциите го предлагат за 160-170Е вече. Дано се справим.

# 436
  • Мнения: 738

Няма да имате проблем с летищата, ако резервирате полет с Тюркиш еърлайнс: София- Истанбул- Невшехир Peace

Това е изключително полезна информация. Много си ви благодарна за нея. Сега ще погледна варианта ви. Вие ли отивате в Кападокия, или за някой друг го организирахте. Иначе да, в Гьореме искаме да спим. Чудя се още дали ще се оправим без агенция за екскурзиите, но видях че там има някаква Гюле-гюле, коята можем да използваме. Общо взето реших този вариант, първо защото не ми се препуска в група, искам спокойно да имаме време да се разходим и да видим всичко, което сме решили. И не желая комбиниране с Анталия. Видях и вариант да си резервирам полет с балон за 120Е, докато агенциите го предлагат за 160-170Е вече. Дано се справим.
На място, питайте в хотела за полета с балон. Макс 100 евро трябва да е. Но е страхотно изживяване.

# 437
  • София
  • Мнения: 13 209

Няма да имате проблем с летищата, ако резервирате полет с Тюркиш еърлайнс: София- Истанбул- Невшехир Peace

Това е изключително полезна информация. Много си ви благодарна за нея. Сега ще погледна варианта ви. Вие ли отивате в Кападокия, или за някой друг го организирахте. Иначе да, в Гьореме искаме да спим. Чудя се още дали ще се оправим без агенция за екскурзиите, но видях че там има някаква Гюле-гюле, коята можем да използваме. Общо взето реших този вариант, първо защото не ми се препуска в група, искам спокойно да имаме време да се разходим и да видим всичко, което сме решили. И не желая комбиниране с Анталия. Видях и вариант да си резервирам полет с балон за 120Е, докато агенциите го предлагат за 160-170Е вече. Дано се справим.

Наемете си кола и обикаляйте където ви се прииска. Не ви трябва местна агенция. Само за балона трябва.

Впрочем, ако човек има достатъчно време, пътуването до Кападокия с кола не е никак трудно, а по пътя има какво да се види. Но си трябват нощувки по пътя.

# 438
  • София
  • Мнения: 1 849
Това е изключително полезна информация. Много си ви благодарна за нея. Сега ще погледна варианта ви. Вие ли отивате в Кападокия, или за някой друг го организирахте. Иначе да, в Гьореме искаме да спим. Чудя се още дали ще се оправим без агенция за екскурзиите, но видях че там има някаква Гюле-гюле, коята можем да използваме. Общо взето реших този вариант, първо защото не ми се препуска в група, искам спокойно да имаме време да се разходим и да видим всичко, което сме решили. И не желая комбиниране с Анталия. Видях и вариант да си резервирам полет с балон за 120Е, докато агенциите го предлагат за 160-170Е вече. Дано се справим.

Да, ние отиваме до Кападокия за няколко дни.
В Гьореме има десетки тур.агенции, които организират няколко основни тура с гидове.
Най-добрите, обхващащи почти всички забележителности са червен и зелен тур.
Всеки хотел може да Ви ги организира на цена от 50$ за червения и 55$ за зеления.
Не се притеснявайте, ще се справите отлично с организацията, не е сложна..
Ако още нещо Ви интересува, може да питате или в темата за Кападокия или на лични съобщения, за да не спамим темата за Истанбул Simple Smile

# 439
  • Мнения: 281
Имате ли представа колко горе долу излиза такси от Сиркеджи до автогарата?
Притеснявам се, че ще бъдем 4 души с багаж ( всеки с по куфар среден или малък) и чета, че в градския транспорт е фрашкано, та не снам дали ще успоем да се качим...

# 440
  • Мнения: 1 652
Имате ли представа колко горе долу излиза такси от Сиркеджи до автогарата?
Притеснявам се, че ще бъдем 4 души с багаж ( всеки с по куфар среден или малък) и чета, че в градския транспорт е фрашкано, та не снам дали ще успоем да се качим...
Доколкото помня, щяхте да пътувате в неделя преди обяд - тогава метрото не е претъпкано (или поне такива ми са впечатленията). Ще се качите.

# 441
  • Мнения: 686
Днес платих ваучери от Грабо за април. Съвсем спонтанно реших.
Тепърва ще правя маршрута, защото ще ползваме само транспорта и хотела.
Ако имам въпроси, ще се допитам до вас.

# 442
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Днес платих ваучери от Грабо за април. Съвсем спонтанно реших.
Тепърва ще правя маршрута, защото ще ползваме само транспорта и хотела.
Ако имам въпроси, ще се допитам до вас.

Току-що и аз заявих, ще заведа майка ми (баща ми категорично отказа Wink).. Тепърва и аз ще мисля олекотена програма като за нея, но нека първо да оправя резервацията Wink

# 443
  • Мнения: 1 179
Моля, пътувалите с Караджъ турс да споделят имената на хотелите, в които са били настанени.

# 444
  • Мнения: 4 529
Моля, пътувалите с Караджъ турс да споделят имената на хотелите, в които са били настанени.

Малкоч, Бекдаш делукс

# 445
  • София
  • Мнения: 413
Моля, пътувалите с Караджъ турс да споделят имената на хотелите, в които са били настанени.

Малкоч, Бекдаш делукс

Хотел Buyuk Sahinler, Хотел The City Port.

# 446
  • Варна
  • Мнения: 3 956

А ето и друг вариант - редовната линия от Еминьоню до Саръйер, която от време на време е и по-дълга - http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/rumeli-kavagi-eminonu-6500.html  Би трябвало да е на цената на трамваен билет.  Wink

някъде 1 1/2 часа  в посока и толкова обратно ще стигне да се насладим на Босфора.Някой знае ли все пак цената ?

# 447
  • София
  • Мнения: 13 209

А ето и друг вариант - редовната линия от Еминьоню до Саръйер, която от време на време е и по-дълга - http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/rumeli-kavagi-eminonu-6500.html  Би трябвало да е на цената на трамваен билет.  Wink

някъде 1 1/2 часа  в посока и толкова обратно ще стигне да се насладим на Босфора.Някой знае ли все пак цената ?
Ето тарифите - http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/vapur-hatlari-346.html
Трябва да е BOĞAZ HATTI. Първата колонка с най-високите цени е основната цена за нас. AKTARMA са отстъпките за второ/трето и т.н. пътуване с картата. Но май е задължително да сте си закупили Истанбул карт. Не знам дали изобщо предлагат жетони за пътуване на касите, защото липсват такива цени. Едно време имаше колонка с цени на жетони, а сега не виждам.

# 448
  • Мнения: 86
Здравейте, момичета!
На 18.04. с ТА ще посетим Истанбул Нощувките ни по договор  са в хотел  River, Martinez , или подобен.

В цената не са включени следните    ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ УСЛУГИ , които трябва да заявим в ТА.
   Istanbul Aquarium: входна такса за възрастни – 85 турски лири; за деца – 55 турски лири./заплаща се на място в турски лири/ 
   Посещение на небостъргача "САПФИР". Цена: 25 евро, за дете 6-12 г. -20 евро, дете до 6г. -10 евро
   Султанския дворец „Долмабахче”: Цена: 30 евро (при мин. 10 човека) , за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. -10 евро
   НОВО !!! „Круиз по Босфора, Кулата на девицата и ловния султански дворец Кючуксу ”: 30 евро (наем кораб, входна такса за Кулата на Девицата, входна такса за двореца Кючюксу, екскурзоводски беседи) - Цена: 30 евро (при мин. 10 човека) , за дете 6-12 г. - 15 евро, дете до 6г. - безплатно
(При комбиниране на Долмабахче с Круиза по Босфора цената за двете мероприятия е 50 евро)
   Посещение на църквата  Света София: Цена: 25 евро (при мин. 10 човека), за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. -10 евро
   Посещение на султанския дворец „ТОПКАПЪ“: Цена: 25 евро (при мин. 10 човека), за дете 6-12 г. - 15 евро, дете до 6г. - 10 евро
   НОВО !!! Църквата  Света София + султанския дворец „ТОПКАПЪ“: Цена 45 евро (при мин. 10 човека) за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. - 10 евро
   НОВО !!!Посещение на подземната цистерна „Йеребатан“ Цена : 15 евро на човек (при мин. 10 човека) за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. - безплатно
   Екскурзия до Азиатския бряг, хълма и парка Чамлъджа, Принцовите острови и двореца Бейлярбей: Цена 35 евро , за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. -безплатно
трансфер с автобус, двупосочен билет за ферибота до Принцовите острови, входен билет за двореца Бейлярбей, екскурзовод)
   НОВО!!!Нощна екскурзия „ДО АЗИЯ ПОД БОСФОРА и „Пеещите фонтани” - Цена: 20 евро (при мин. 10 човека), за дете 6-12 г. - 10 евро, дете до 6г. - безплатно
   Ориенталска вечер на кораб – Цена: 35 евро (при мин. 10 човека) , за дете 6-12 г. - 20 евро, дете до 6г. – 10 евро  (трансфер, нощен круиз по Босфора, вечеря, неограничено количество алкохолни и безалкохолни напитки).
   Латинския Истанбул и Таксим: Цена 15 евро , за дете 6-12 г. -5 евро, дете до 6г. - безплатно

Молбата ми е да ми помогнете с избора на допълнителните  услуги ./кое си заслужава/ и мнение за хотелите.Не държа да е някакъв лукс.Просто да е чисто и добра локация.За първи път ще бъдем в Турция и искам да останем доволни.

# 449
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Моля, пътувалите с Караджъ турс да споделят имената на хотелите, в които са били настанени.

Малкоч, Бекдаш делукс

Хотел Buyuk Sahinler, Хотел The City Port.

Хотел Nida; хотел Yaztur; хотел Orient Mintur...
И аз купих вече ваучерите за 25.04 - На Великден в Истанбул 😃 (с Караджъ)

Общи условия

Активация на акаунт