Истанбул [тема 47]

  • 77 453
  • 753
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Здравейте,

 Нашето пътуване е на 01-03.03.2019. Това ще е подаръкът за 8-ия РД на дъщерята. Запазили сме в Grand Yavuz Hotel, във Фатих. Някой отсядал ли е в района? Някакви предложения за ресторант, в който можем да вечеряме?
 Замислих се, дали си правите застраховки при пътуванията?

# 451
  • София
  • Мнения: 28
Замислих се, дали си правите застраховки при пътуванията?
Ние не сме с дете, но винаги правим застраховки. Не е и скъпо особено като са само 2-3 дни.

# 452
  • Мнения: 7 903
Скрит текст:
Здравейте, момичета!
На 18.04. с ТА ще посетим Истанбул Нощувките ни по договор  са в хотел  River, Martinez , или подобен.

В цената не са включени следните    ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ УСЛУГИ , които трябва да заявим в ТА.
   Istanbul Aquarium: входна такса за възрастни – 85 турски лири; за деца – 55 турски лири./заплаща се на място в турски лири/ 
   Посещение на небостъргача "САПФИР". Цена: 25 евро, за дете 6-12 г. -20 евро, дете до 6г. -10 евро
   Султанския дворец „Долмабахче”: Цена: 30 евро (при мин. 10 човека) , за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. -10 евро
   НОВО !!! „Круиз по Босфора, Кулата на девицата и ловния султански дворец Кючуксу ”: 30 евро (наем кораб, входна такса за Кулата на Девицата, входна такса за двореца Кючюксу, екскурзоводски беседи) - Цена: 30 евро (при мин. 10 човека) , за дете 6-12 г. - 15 евро, дете до 6г. - безплатно
(При комбиниране на Долмабахче с Круиза по Босфора цената за двете мероприятия е 50 евро)
   Посещение на църквата  Света София: Цена: 25 евро (при мин. 10 човека), за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. -10 евро
   Посещение на султанския дворец „ТОПКАПЪ“: Цена: 25 евро (при мин. 10 човека), за дете 6-12 г. - 15 евро, дете до 6г. - 10 евро
   НОВО !!! Църквата  Света София + султанския дворец „ТОПКАПЪ“: Цена 45 евро (при мин. 10 човека) за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. - 10 евро
   НОВО !!!Посещение на подземната цистерна „Йеребатан“ Цена : 15 евро на човек (при мин. 10 човека) за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. - безплатно
   Екскурзия до Азиатския бряг, хълма и парка Чамлъджа, Принцовите острови и двореца Бейлярбей: Цена 35 евро , за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. -безплатно
трансфер с автобус, двупосочен билет за ферибота до Принцовите острови, входен билет за двореца Бейлярбей, екскурзовод)
   НОВО!!!Нощна екскурзия „ДО АЗИЯ ПОД БОСФОРА и „Пеещите фонтани” - Цена: 20 евро (при мин. 10 човека), за дете 6-12 г. - 10 евро, дете до 6г. - безплатно
   Ориенталска вечер на кораб – Цена: 35 евро (при мин. 10 човека) , за дете 6-12 г. - 20 евро, дете до 6г. – 10 евро  (трансфер, нощен круиз по Босфора, вечеря, неограничено количество алкохолни и безалкохолни напитки).
   Латинския Истанбул и Таксим: Цена 15 евро , за дете 6-12 г. -5 евро, дете до 6г. - безплатно

Молбата ми е да ми помогнете с избора на допълнителните  услуги ./кое си заслужава/ и мнение за хотелите.Не държа да е някакъв лукс.Просто да е чисто и добра локация.За първи път ще бъдем в Турция и искам да останем доволни.

Това да не би да е екскурзия от Варна- скоро моя приятелка ме пита за същите тези неща. Simple Smile
Веднага казвам, че това с Йеребатан, Таксим, Долмабахче си е директно за самостоятелно ходене дори и за хора, които за първи път отиват в Истанбул.
Ето ти малко актуални цени- изводите сами се налагат
Долмабахче- 60 ТЛ
Бейлербей- 40 ТЛ
Кючюксу- 20 ТЛ
Йеребатан- 30 ТЛ
Девичата кула- 25 ТЛ
По- горе пише за тур по Босфора....

# 453
  • Мнения: 1 686
За забележителностите мисля, че в тази цена не е включен билетът. И тогава става още по-скъпо.

# 454
  • Мнения: 86
Това да не би да е екскурзия от Варна- скоро моя приятелка ме пита за същите тези неща. Simple Smile
Да от Варна е екскурзията.

# 455
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте, ще ходим от службата на организирана екскурзия в Истамбул. Дали са ни допълни екскурзии на цена 100 евро....като втория ден е свободен, ако неискаме. Въпроса ми е можели човек да се оправи сам за разходки и не е ли страшно за сами жени да се разхождат из града?

# 456
  • Мнения: 2 293
Здравейте момичета и момчета.
Извинявам се, че се натрапвам, но имам нужда от помощ и съвет.
Миналата година за първи път ходих в Истанбул и реших и тази година да повторя отново. Април месец ми предстой пътуването. Ще бъде с нощен преход, две нощувки и на третия ден си тръгваме.
Миналата година като ходих посетих организирано Долмабахче, църквата"Свети Стефан", Синята джамия и на тръгване от Истанбул посетихме мол Форум(мисля, че така се казваше) и аквариума, а също така и парк Емирган.
Тази година с моята приятелка сме решили сами да си организираме посещения, като сме се спрели на Водохранилище "Еребатан", Джамията Сюлеймание, които са на СултанАхмет.
А също така искаме да отидем на Таксим, Истиклял, Музея на восъчните фигури и Цветния пасаж( който също е по Истиклял), искаше ни се да посетим и музея на Рахми Коч, но гледайки го на картата ми се видя доста далеч от Истиклял.
Това са местата, които на първо четене искаме да посетим. Ако има нещо, което вие можете да ми предложите за посещение, приемам с отворени обятия.
И така, това, което искам да питам: в Истанбул ще пристигнем рано, ще бъдем в хотел "Гранд Вашинктон", но не знам кога ще бъдем настанени. Настанени или не от хотела ще се тръгне с автобус и ще посетим парк Емирган и Долмабахче. Не знам в какъв ред ще бъдат посещенията, но това е запървия ден. Ние ще влезем в парка, като се надявам да видим повече лалета от миналата година, а в Долмабахче няма да влизаме, а ще останем отвън да разгледаме градините и ако там в близост има кафе, да седнем да хапнем нещо и да пием кафе или чай.
Та въпроса ми е: от тези две места удобно ли е да се хване някакъв транспорт и да се отиде на Таксим, а от там и на Истиклял.
Четох, четох за транспорта в темата (от миналата година като съм ви намерила, все чета), ама нещо все не мога да го разбера и се страхувам, че ще се омотая.
На втория ден от пребиваването ни в Истанбул организирано ще се ходи на Хиподрума( който миналата година посетихме) и Синята джамия и от там на парка СултанАхмет. От СултанАхмет самостоятелно с моята приятелка ще посетим водохранилището и Сюлеймание и въпроса пак ми е: от там има ли удобен транспорт, който да ни закара до Таксим.
Като слизайки от Таксим по Истиклял ще минем по моста Галата и ако има време и няма много хора може да се качим да видим и кулата.
Като правим сметка между посещенията тук и там да поседнем и някъде, където можем да хапнем нещо от тяхната кухня и естествено нещо сладичко.
Аз съм се спряла на "Сютлю кафе, Метро Паста Кафе и ресторант и сладкарница Лимон пастане и кафе(изписвам ги на бъл. език, защото нямам турски). Тези кафенета са в района на хотела в който ще бъдем.
Спряла съм се и на Кафе Лале също, което се намира по Истиклял. А искаме да пробваме и пълнените им картофи. За заведения, които можете да ми предложите също съм с отворени обятия.
Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват и ще ми помогнат.
Извинявам се, че стана толкова дълго.

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 18:06 от kami999

# 457
  • Бургас
  • Мнения: 1 467
Някой попита за застраховка. Нашето семейство обича да пътува не организирано. И затова си правим мултитрип застраховка. Важи 1 година. Не трябва да стоиш повече от един месец в чужбина. Около 55 лв май плащаме. По изгодно е.

# 458
  • Мнения: 316
 



kami999
 Сюлеймание не е на СултанАхмет! Доста отдалечена е джамията  от там. На СултанАхмет е Синята джамия, Света София, вдясно се стига и до Топ капъ сарай, виждам, че не сте ги посещавали. Пеша може да стигнете и до парка Гюлхане.  А, от парка Емиргян с автобуси 22RE, 25E и 22 може да се стигне до спирка Kabatas и от там с фуникульора до Таксим. След това Истиклял, кулата Галата.

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 20:37 от balim

# 459
  • Мнения: 4 529
Скрит текст:
Здравейте, момичета!
На 18.04. с ТА ще посетим Истанбул Нощувките ни по договор  са в хотел  River, Martinez , или подобен.

В цената не са включени следните    ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ УСЛУГИ , които трябва да заявим в ТА.
   Istanbul Aquarium: входна такса за възрастни – 85 турски лири; за деца – 55 турски лири./заплаща се на място в турски лири/ 
   Посещение на небостъргача "САПФИР". Цена: 25 евро, за дете 6-12 г. -20 евро, дете до 6г. -10 евро
   Султанския дворец „Долмабахче”: Цена: 30 евро (при мин. 10 човека) , за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. -10 евро
   НОВО !!! „Круиз по Босфора, Кулата на девицата и ловния султански дворец Кючуксу ”: 30 евро (наем кораб, входна такса за Кулата на Девицата, входна такса за двореца Кючюксу, екскурзоводски беседи) - Цена: 30 евро (при мин. 10 човека) , за дете 6-12 г. - 15 евро, дете до 6г. - безплатно
(При комбиниране на Долмабахче с Круиза по Босфора цената за двете мероприятия е 50 евро)
   Посещение на църквата  Света София: Цена: 25 евро (при мин. 10 човека), за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. -10 евро
   Посещение на султанския дворец „ТОПКАПЪ“: Цена: 25 евро (при мин. 10 човека), за дете 6-12 г. - 15 евро, дете до 6г. - 10 евро
   НОВО !!! Църквата  Света София + султанския дворец „ТОПКАПЪ“: Цена 45 евро (при мин. 10 човека) за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. - 10 евро
   НОВО !!!Посещение на подземната цистерна „Йеребатан“ Цена : 15 евро на човек (при мин. 10 човека) за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. - безплатно
   Екскурзия до Азиатския бряг, хълма и парка Чамлъджа, Принцовите острови и двореца Бейлярбей: Цена 35 евро , за дете 6-12 г. -15 евро, дете до 6г. -безплатно
трансфер с автобус, двупосочен билет за ферибота до Принцовите острови, входен билет за двореца Бейлярбей, екскурзовод)
   НОВО!!!Нощна екскурзия „ДО АЗИЯ ПОД БОСФОРА и „Пеещите фонтани” - Цена: 20 евро (при мин. 10 човека), за дете 6-12 г. - 10 евро, дете до 6г. - безплатно
   Ориенталска вечер на кораб – Цена: 35 евро (при мин. 10 човека) , за дете 6-12 г. - 20 евро, дете до 6г. – 10 евро  (трансфер, нощен круиз по Босфора, вечеря, неограничено количество алкохолни и безалкохолни напитки).
   Латинския Истанбул и Таксим: Цена 15 евро , за дете 6-12 г. -5 евро, дете до 6г. - безплатно

Молбата ми е да ми помогнете с избора на допълнителните  услуги ./кое си заслужава/ и мнение за хотелите.Не държа да е някакъв лукс.Просто да е чисто и добра локация.За първи път ще бъдем в Турция и искам да останем доволни.

Това да не би да е екскурзия от Варна- скоро моя приятелка ме пита за същите тези неща. Simple Smile
Веднага казвам, че това с Йеребатан, Таксим, Долмабахче си е директно за самостоятелно ходене дори и за хора, които за първи път отиват в Истанбул.
Ето ти малко актуални цени- изводите сами се налагат
Долмабахче- 60 ТЛ
Бейлербей- 40 ТЛ
Кючюксу- 20 ТЛ
Йеребатан- 30 ТЛ
Девичата кула- 25 ТЛ
По- горе пише за тур по Босфора....

Към казаното от Пепелче бих добавила и Света София и Топ капъ, защото са много наблизо едно до друго.  Ако сте сутринта рано там, можете да избегнете дългото чакане на опашка за билети. Посещението с ТА в случая спестява това неудобство, но цената е неоправдано висока.

clevermary, при тези високи цени на посещенията, няма как да не е включена цената на билета. На място се доплаща само за слушалки.


# 460
  • Мнения: 4 529
......в Долмабахче няма да влизаме, а ще останем отвън да разгледаме градините и ако там в близост има кафе, да седнем да хапнем нещо и да пием кафе или чай.
Та въпроса ми е: от тези две места удобно ли е да се хване някакъв транспорт и да се отиде на Таксим, а от там и на Истиклял.
 
Отвън пред  двореца, на брега на Босфора има много приятно кафе.
От Долмабахче, връщайки се стотина метра назад, стигате до фуникуляра Кабаташ - Таксим,  с който бързо и удобно се качвате на площад Таксим. Станцията е почти срещу пристанище Кабаташ и последната спирка на трамвай Т1. След това можете да се спуснете надолу по Истиклял.

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 20:58 от daniela.qnkova

# 461
  • Мнения: 21




kami999
 Сюлеймание не е на СултанАхмет! Доста отдалечена е джамията  от там. На СултанАхмет е Синята джамия, Света София, вдясно се стига и до Топ капъ сарай, виждам, че не сте ги посещавали. Пеша може да стигнете и до парка Гюлхане.  А, от парка Емиргян с автобуси 22RE, 25E и 22 може да се стигне до спирка Kabatas и от там с фуникульора до Таксим. След това Истиклял, кулата Галата.
От парк Емирган може да вземете автобус №47, с който да стигнете до Таксим.

# 462
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Молбата ми е да ми помогнете с избора на допълнителните  услуги
Всичко си заслужава
Хотела ви е в Лалели и повечето неща стават пеша или с трамвая
 за това което ви искат 30 евро струва 10 или 20 лв. Simple Smile

# 463
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Да от Варна е екскурзията.
с кого е екскурзията - и аз си търся

# 464
  • Мнения: 86

с кого е екскурзията - и аз си търся
Екскурзията е с Клавис Тренд ООД.

Общи условия

Активация на акаунт