Истанбул [тема 47]

  • 77 537
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 775
Гледала съм го в Инстаграм , Халим. Шоумен е, но виртуален, защото реално, ако някой очаква да го гледа в някои от многото му ресторанти, едва ли ще се случи.
Ще вземе да се навия да му пробвам мръвките.....

Aмииии права си

той все при известните
а за Истанбул
няма как да държи по ниски цени
%40 в Станбул S класс хора. Пък това са мин. 5-6 мил. хора - цяла Бг. ..
има клиенти Бол..Simple Smile

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 22:48 от BsrnX

# 676
  • Варна
  • Мнения: 3 971
BsrnX, моля те за препоръка - ресторант с мнооооого вкусна турска кухня

Той човека ти каза , че много зор въпрос му задаваш Simple Smile)) Не казваш в кой район на града отсядаш , града е над 20 мил. и много десетки км. диаметър, да не ти каже ресторант на 3 ч. път от хотела ти.А иначе си имаме хитринки за избор на ресторант : ако на  масите е с покривки , много сервитьори и полупразен - сметката ще е трицифрена Sad Ако искаме вкусна традиционна храна без космически сметки ресторанта да е пълен с месни клиенти , а не с туристи Simple Smile

# 677
  • Мнения: 142
Добър вечер момичета аз пак ще ви досадя с въпрос 😊 Искаме да посетим ресторант за 8 март вечерта с хубава гледка към босфора, ако има от момичетата който танцуват ориенталски танци,хубава храна и на прилична цена. Хотела ни ще е около Лалели. Бях се спряла на ресторанта на кулата Галата с резервация ли става? Много ли е скъпо, гледката мисля че си заслужава, има ли танцьорки ?

Последна редакция: сб, 02 мар 2019, 23:14 от bebinka93

# 678
  • Варна
  • Мнения: 3 971
Много ли е скъпо, гледката мисля че си заслужава, има ли танцьорки ?

Всички по големи ресторанти имат сайтове , цени , снимки от обстановката и евентуални екстри Simple SmileВиж Ориент Хаус - в Аксарай е - до Лалели Simple Smile
http://orienthouseistanbul.com/
https://www.google.com/maps/uv?hl=bg&pb=!1s0x14cab99013e1818b:0xf309373a91f2ce9!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps://lh5.googleusercontent.com/p/AF1QipNVm4K2gL5f1TsQtx32i6ayd3qEbeoi_IuJPGZA%3Dw260-h175-n-k-no!5z0LjRgdGC0LDQvdCx0YPQuyDQvtGA0LjQtdC90YIg0YXQsNGD0YEgLSBHb29nbGUg0KLRitGA0YHQtdC90LU&imagekey=!1e10!2sAF1QipNVm4K2gL5f1TsQtx32i6ayd3qEbeoi_IuJPGZA
Лалели и Аксарай са препълнени с туристи и съответно ресторанти и подобни на Ориент Хаус заведения

Последна редакция: нд, 03 мар 2019, 08:23 от peterky2002

# 679
  • Мнения: 142
Много ли е скъпо, гледката мисля че си заслужава, има ли танцьорки ?

Всички по големи ресторанти имат сайтове , цени , снимки от обстановката и евентуални екстри Simple SmileВиж Ориент Хаус - в Аксарай е - до Лалели Simple Smile
http://orienthouseistanbul.com/
https://www.google.com/maps/uv?hl=bg&pb=!1s0x14cab99013e1818b:0xf309373a91f2ce9!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps://lh5.googleusercontent.com/p/AF1QipNVm4K2gL5f1TsQtx32i6ayd3qEbeoi_IuJPGZA%3Dw260-h175-n-k-no!5z0LjRgdGC0LDQvdCx0YPQuyDQvtGA0LjQtdC90YIg0YXQsNGD0YEgLSBHb29nbGUg0KLRitGA0YHQtdC90LU&imagekey=!1e10!2sAF1QipNVm4K2gL5f1TsQtx32i6ayd3qEbeoi_IuJPGZA
Лалели и Аксарай са препълнени с туристи и съответно ресторанти и подобни на Ориент Хаус заведения
ориент хаус не е ли вечерен кораб по босфора ?

# 680
  • Мнения: 1 686
Не, това е атракционно заведение с танцьорки.

# 681
  • Мнения: 142
Не, това е атракционно заведение с танцьорки.
а цените знаете ли как варират ? Например на човек колко горе долу ще излезе вечерята и плаща ли се някакъв вход или за танцьорките ?

# 682
  • Варна
  • Мнения: 3 971
цените знаете ли как варират ? Например на човек колко горе долу ще излезе вечерята и плаща ли се някакъв вход или за танцьорките ?

Ориент Хаус е по - скоро нощен клуб , има подобно в Лондон , а фирмата има и корабче с нощни разходки с напитки , храна и програма , ''Вечеря на Кораб Orient House Bosphorus - 40 евро''.Ние бяхме с фирмата организатор , около 50 евро/човек , поръчването извън менюто се заплаща - соленичко е Sad.Има и други заведения с програми - почват от 25 евро/човек.Корабчетата за рАЗходка са десетки - от 17 до над 45 евро в зависимост от маршрута , времетраенето и менюто.Добре става там  ЧНГ Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 09:31 от peterky2002

# 683
  • Мнения: 3
Здравейте много хубава тема! Искам да ви питам ще имаме един свободен ден в Истанбул и не ну се бута в града били сме по дворцитв и другите неща преди искаме по-дълха рязходка с корабче. Тези които са били хубаво ли са островчетата имали какво да се прави там цял ден с деца на 5 и 7 спокойно ли в да тичат и играят. За корабчета не се притеснявам качваме се не е било проблем. Имали ли там и хубави ресторантчета където да се обядва. От къде е най удобно за се вземе корабчето ще сме в историческата част. Много ще съм благодарна на хора били там!!!

# 684
  • Мнения: 20
Здравейте, другата събота ще имам 8 часа престой между два полета на летище ататюрк, искам да попитам как да стигна до центъра ( босвора моста с корабчетата,  джамията...)   мисълта ми е да разгледам и да убия малко време. Интересува ме по точно видове транспорт и спирки евентуално. Благодаря ви предварително!

# 685
  • София
  • Мнения: 13 297
Здравейте, другата събота ще имам 8 часа престой между два полета на летище ататюрк, искам да попитам как да стигна до центъра ( босвора моста с корабчетата,  джамията...)   мисълта ми е да разгледам и да убия малко време. Интересува ме по точно видове транспорт и спирки евентуално. Благодаря ви предварително!
Чувала съм, че Турските авиолинии предлагат безплатни екскурзии за уплътняване на времето. Виж дали часовете им няма да са подходящи.

От летище Ататюрк има метро, което се хваща или до Аксарай и от там с трамвая с маршрут покрай Султанахмет, Света София, после Еминьоню, моста Галата и накрая Долмабахче или до последната станция, където има връзка с други 2 лъча на метрото. Единият минава над Златния рог (има гледка) и отива до площад Таксим, а с Мармарай може да се отиде до гара Сиркеджи, която е много близо до Еминьоню. Според мен целта ви трябва да е Еминьоню. Освен гледките с джамиите и кулата, там са фериботите, корабчетата за разходка (най-надеждните са с продължителност около 1 час и 40-50 минути на фирма Turyol и са на кръгъл час), Египетския пазар и има гледка към първия мост над Босфора.

# 686
  • Мнения: 142
Здравейте много хубава тема! Искам да ви питам ще имаме един свободен ден в Истанбул и не ну се бута в града били сме по дворцитв и другите неща преди искаме по-дълха рязходка с корабче. Тези които са били хубаво ли са островчетата имали какво да се прави там цял ден с деца на 5 и 7 спокойно ли в да тичат и играят. За корабчета не се притеснявам качваме се не е било проблем. Имали ли там и хубави ресторантчета където да се обядва. От къде е най удобно за се вземе корабчето ще сме в историческата част. Много ще съм благодарна на хора били там!!!
септември ходихме на островите (буюк ада) спокойствие и красота очаровани останахме. Заведения има много и храната е хубава поне в 2 седнахме и ни хареса. Корабче хванахме от Еминюню изписва адалар и платихме с истанбулкард

# 687
  • Варна
  • Мнения: 3 971
(буюк ада) спокойствие и красота очаровани останахме. Заведения има много и храната е хубава поне в 2 седнахме и ни хареса. Корабче хванахме от Еминюню изписва адалар и платихме с истанбулкард
[/quote]

Може ли по подробно къде точно на Еминьоню - там са 4 пирса , аз намерих разписание само от Кадъкьой.Адалар и Бююкада ли е най - интересното място на Принцовите острови - този въпрос вече е към Халим и всички които имат мнение

# 688
  • Мнения: 2 834
От Еминьоню на Shehir, дясно на моста Галата, ако сме на Еминьоню
Аз на Shehir намирам това
 
Скрит текст:

# 689
  • Мнения: 1 795
(буюк ада) спокойствие и красота очаровани останахме. Заведения има много и храната е хубава поне в 2 седнахме и ни хареса. Корабче хванахме от Еминюню изписва адалар и платихме с истанбулкард

Може ли по подробно къде точно на Еминьоню - там са 4 пирса , аз намерих разписание само от Кадъкьой.Адалар и Бююкада ли е най - интересното място на Принцовите острови - този въпрос вече е към Халим и всички които имат мнение
[/quote]


И ние септември ходихме на островите - Буюкада и Хейбелиада. Разкошни места. Също взехме кораба от Еминюню. Терминалът е точно до този, откъдето тръгват корабчетата за разходките по Босфора.Отгоре има светещо табло с надпис - ADALAR (Острови).

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 11:30 от bubastet

Общи условия

Активация на акаунт